Track Records since 8 January 2019

20 January 2019

Innsbruck (AUT) 5000m Ladies 7.16,33 Martina SÁBLÍKOVÁ L30 CZE CZE European Cup
Kristiansund (NOR) 1500m Ladies 2.56,88 Randi HASSELØ L30 NOR NOR Klubbløp
St. Moritz (SUI) 500m Ladies 43,00 Jasmin GÜNTERT LA2 SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
1000m Ladies 1.24,61 Marieke THUM LSA GER GER Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
1500m Men 1.54,40 Livio WENGER MSA SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
3000m Ladies 4.40,40 Marieke THUM LSA GER GER Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
5000m Men 6.58,24 Livio WENGER MSA SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
10000m Men 15.13,55 Martin HÄNGGI M50 SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019

19 January 2019

St. Moritz (SUI) 500m Ladies 43,59 Marieke THUM LSA GER GER Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
500m Men 37,69 Christian OBERBICHLER MSA SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
1000m Men 1.14,74 Livio WENGER MSA SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
1500m Ladies 2.09,70 Marieke THUM LSA GER GER Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
3000m Men 3.59,31 Livio WENGER MSA SUI SUI Alpen Speed Cup - St. Moritz Open 2019
Yatsugatake (JPN) 1000m Men 1.15,62 Rio IWASA MN1 JPN JPN 57th Kanto Koshinetsu University Speed Skating Games
1500m Men 1.58,61 Rio IWASA MN1 JPN JPN 57th Kanto Koshinetsu University Speed Skating Games

18 January 2019

Lake Placid (USA) 500m Men 37,16 Austin KLEBA MA2 USA USA USA - Junior Championships 2019 / AmCup #3

15 January 2019

Åmli-Dølemo (NOR) 1000m Men 1.16,98 Sindre BAAS MN1 NOR NOR Åpent Klubbløp

13 January 2019

Collalbo (ITA) 1000m Ladies 1.15,21 Daria KACHANOVA LN2 RUS RUS European Championships 2019
Karuizawa (JPN) 3000m Ladies 4.17,02 Lemi WILLIAMSON LA2 JPN JPN Japan - Junior Championships 2019

12 January 2019

Collalbo (ITA) 500m Ladies 37,61 Vanessa HERZOG LN4 AUT AUT European Championships 2019
1000m Men 1.08,68 Thomas KROL MSA NED NED European Championships 2019
Divnogorsk (RUS) 3000m Men 4.13,14 Daniil GENSHEL MB2 RUS RUS Junior B/C Championships - Siberian Federal District (Stage 2)
Ekaterinburg (RUS) 3000m Men 4.11,56 Gleb VARLAMOV MA2 RUS RUS V. S. Stenina Prize