Junior B/C Championships - Siberian Federal District (Stage 1)
Irkutsk-Trud 15 - 16 December 2018 Source: M. van der Bij
5000m Men - Junior B 16 December 2018
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Daniil GENSHEL | MB2 | IAR | 7.19,15 | ||
2 | Mikhail SUBBOTIN | MB1 | IAR | 7.19,20 | PR SB | |
3 | Nikita VARAVKIN | MB2 | IAR | 7.36,29 | PR SB | |
4 | Mikhail KHADYKIN | MB2 | IAR | 7.51,07 | SB | |
5 | Maksim STOLYAROV | MB2 | IAR | 7.59,58 | PR SB | |
6 | Dmitrij SHHERBAKOV | MB2 | IAR | 8.05,08 | SB | |
7 | Vladislav ZAJNULIN | MB2 | IAR | 8.05,71 | SB | |
8 | Maksim BADUEV | MB1 | IAR | 8.05,81 | PR SB | |
9 | Pavel PERGUNOV | MB1 | IAR | 8.06,48 | PR SB | |
10 | Roman SEVASTYANOV | MB1 | IAR | 8.08,08 | PR SB | |
11 | Aleksej KOZLOV (2002) | MB1 | IAR | 8.12,49 | PR SB | |
12 | Stanislav TIKHONOV | MB2 | IAR | 8.12,51 | PR SB | |
13 | Daniil GEVORGYAN | MB1 | IAR | 8.12,96 | PR SB | |
14 | Dmitrij POZDNYAKOV | MB2 | IAR | 8.13,04 | PR SB | |
15 | Petr VOLOSATOV | MB2 | IAR | 8.13,18 | SB | |
16 | Aleksandr MARTYNOV | MB1 | IAR | 8.14,40 | PR SB | |
17 | Maksim AFANASEV (2002) | MB1 | IAR | 8.14,73 | PR SB | |
18 | Roman ANTIPIN | MB2 | IAR | 8.14,80 | PR SB | |
19 | Roman POGREBNOV | MB2 | IAR | 8.14,85 | PR SB | |
20 | Nikita PROSHIN | MB1 | IAR | 8.16,65 | PR SB | |
21 | Aleksandr ARSLANTAEV | MB1 | IAR | 8.19,12 | PR SB | |
22 | Vladislav ZENKIN | MB1 | IAR | 8.20,55 | PR SB | |
23 | Anatolij BUNEVSKIJ | MB2 | IAR | 8.22,20 | PR SB | |
24 | Stanislav UKHANOV | MB1 | IAR | 8.22,24 | PR SB | |
25 | Dmitrij FEDOROV (2003) | MB1 | IAR | 8.24,89 | PR SB | |
26 | Dmitrij VORONECZKIJ | MB1 | IAR | 8.31,32 | PR SB | |
27 | Danil MARCHENKO | MB1 | IAR | 8.34,37 | PR SB | |
28 | Vladislav MAJSTROV | MB1 | IAR | 8.44,81 | PR SB | |
29 | Timur KONYSHEV | MB1 | IAR | 8.51,46 | PR SB | |
30 | Kirill CHERNAKOV | MB1 | IAR | 8.51,85 | PR SB | |
DNS | Nikolaj KORDOV | MB1 | IAR | DNS | ||
WDR | Ruslan BASAROV | MB2 | IAR | WDR |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names