Country Match 2020
Seinäjoki (FIN) 22 - 23 February 2020 Source: www.su-luistelu.fi
500m Women - Junior B 22 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Patricia JOHANNESSEN | LB1 | NOR | 46,41 | ||
2 | Matilde PEDERSEN | LB1 | NOR | 47,89 | ||
3 | Alva WINROTH | LB2 | SWE | 48,43 | SB | |
4 | Sanni ROSENDAHL | LB1 | FIN | 48,79 | ||
5 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LB1 | NOR | 49,24 | ||
6 | Elma SETÄLÄ | LB2 | FIN | 49,33 | ||
7 | Mila SIRO | LB1 | FIN | 49,70 | PR SB | |
8 | Disa ARNELL | LB2 | SWE | 50,23 | ||
9 | Tuva FLØITEN | LB1 | NOR | 50,70 | ||
10 | Philippa DRAPER | LB1 | GBR | 54,29 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Women - Junior B 22 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tuva FLØITEN | LB1 | NOR | 2.33,03 | ||
2 | Sanni ROSENDAHL | LB1 | FIN | 2.35,15 | ||
3 | Matilde PEDERSEN | LB1 | NOR | 2.35,29 | ||
4 | Disa ARNELL | LB2 | SWE | 2.35,90 | ||
5 | Patricia JOHANNESSEN | LB1 | NOR | 2.38,25 | ||
6 | Elma SETÄLÄ | LB2 | FIN | 2.40,40 | SB | |
7 | Alva WINROTH | LB2 | SWE | 2.42,67 | ||
8 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LB1 | NOR | 2.50,86 | ||
9 | Mila SIRO | LB1 | FIN | 2.51,07 | PR SB | |
10 | Philippa DRAPER | LB1 | GBR | 3.01,61 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Women - Junior C 22 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emily PLOZICKI | LC2 | NOR | 46,77 | ||
2 | Janette PIRHONEN | LC2 | FIN | 47,26 | ||
3 | Tindra JANSSON-WESTMAN | LC2 | SWE | 47,86 | ||
4 | Åse Marie DAHN | LC1 | NOR | 48,42 | PR SB | |
5 | Alexandra SNOWDON | LYA | GBR | 48,50 | ||
6 | Villiina SUOMALAINEN | LC2 | FIN | 49,34 | ||
7 | Ingrid Håkegård EICHLER | LC2 | NOR | 50,26 | ||
8 | Hertta ROSENDAHL | LYA | FIN | 50,73 | ||
9 | Felicia NILSSON | LC1 | SWE | 50,87 | ||
10 | Stine FINSLAND | LC2 | NOR | 51,15 | ||
11 | Meri-Vuokko HANNULA | LYA | FIN | 51,44 | ||
12 | Sofie SJÖDIN | LC1 | SWE | 51,58 | ||
13 | Charline KWADRIN | LYA | GBR | 52,49 | ||
14 | Lova NYSTRÖM ELIASSON | LC2 | SWE | 53,74 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Women - Junior C 22 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emily PLOZICKI | LC2 | NOR | 1.38,01 | ||
2 | Åse Marie DAHN | LC1 | NOR | 1.39,86 | ||
3 | Villiina SUOMALAINEN | LC2 | FIN | 1.41,50 | ||
4 | Ingrid Håkegård EICHLER | LC2 | NOR | 1.42,13 | ||
5 | Tindra JANSSON-WESTMAN | LC2 | SWE | 1.42,50 | ||
6 | Alexandra SNOWDON | LYA | GBR | 1.43,21 | ||
7 | Meri-Vuokko HANNULA | LYA | FIN | 1.43,65 | ||
8 | Janette PIRHONEN | LC2 | FIN | 1.43,74 | ||
9 | Stine FINSLAND | LC2 | NOR | 1.45,78 | ||
10 | Hertta ROSENDAHL | LYA | FIN | 1.50,76 | ||
11 | Charline KWADRIN | LYA | GBR | 1.51,21 | ||
12 | Sofie SJÖDIN | LC1 | SWE | 1.51,93 | ||
13 | Lova NYSTRÖM ELIASSON | LC2 | SWE | 1.52,02 | ||
DNF | Felicia NILSSON | LC1 | SWE | DNF |
1000m Women - Junior B 23 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sanni ROSENDAHL | LB1 | FIN | 1.38,59 | ||
2 | Tuva FLØITEN | LB1 | NOR | 1.38,61 | ||
3 | Disa ARNELL | LB2 | SWE | 1.39,49 | SB | |
4 | Patricia JOHANNESSEN | LB1 | NOR | 1.39,90 | ||
5 | Alva WINROTH | LB2 | SWE | 1.40,86 | ||
6 | Matilde PEDERSEN | LB1 | NOR | 1.40,98 | ||
7 | Elma SETÄLÄ | LB2 | FIN | 1.42,49 | ||
8 | Mila SIRO | LB1 | FIN | 1.45,37 | PR SB | |
9 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LB1 | NOR | 1.47,62 | ||
10 | Philippa DRAPER | LB1 | GBR | 1.51,82 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Women - Junior B 23 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tuva FLØITEN | LB1 | NOR | 5.12,30 | ||
2 | Disa ARNELL | LB2 | SWE | 5.25,30 | ||
3 | Matilde PEDERSEN | LB1 | NOR | 5.26,42 | ||
4 | Sanni ROSENDAHL | LB1 | FIN | 5.33,86 | ||
5 | Alva WINROTH | LB2 | SWE | 5.41,12 | ||
6 | Patricia JOHANNESSEN | LB1 | NOR | 5.46,71 | PR SB | |
7 | Elma SETÄLÄ | LB2 | FIN | 5.48,83 | PR SB | |
8 | Mila SIRO | LB1 | FIN | 6.11,23 | PR SB | |
9 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LB1 | NOR | 6.22,23 | PR SB | |
10 | Philippa DRAPER | LB1 | GBR | 6.45,15 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Women - Junior C 23 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emily PLOZICKI | LC2 | NOR | 45,90 | ||
2 | Janette PIRHONEN | LC2 | FIN | 46,31 | PR SB | |
3 | Villiina SUOMALAINEN | LC2 | FIN | 47,75 | ||
4 | Alexandra SNOWDON | LYA | GBR | 47,80 | ||
5 | Tindra JANSSON-WESTMAN | LC2 | SWE | 48,34 | ||
6 | Åse Marie DAHN | LC1 | NOR | 48,76 | ||
7 | Hertta ROSENDAHL | LYA | FIN | 50,09 | PR SB | |
8 | Stine FINSLAND | LC2 | NOR | 50,50 | ||
9 | Felicia NILSSON | LC1 | SWE | 50,62 | ||
10 | Ingrid Håkegård EICHLER | LC2 | NOR | 50,93 | ||
11 | Meri-Vuokko HANNULA | LYA | FIN | 51,56 | ||
12 | Sofie SJÖDIN | LC1 | SWE | 51,93 | ||
13 | Charline KWADRIN | LYA | GBR | 53,71 | ||
14 | Lova NYSTRÖM ELIASSON | LC2 | SWE | 54,14 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Women - Junior C 23 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Åse Marie DAHN | LC1 | NOR | 2.30,02 | ||
2 | Ingrid Håkegård EICHLER | LC2 | NOR | 2.32,69 | ||
3 | Stine FINSLAND | LC2 | NOR | 2.35,33 | ||
4 | Emily PLOZICKI | LC2 | NOR | 2.35,82 | ||
5 | Villiina SUOMALAINEN | LC2 | FIN | 2.36,74 | ||
6 | Janette PIRHONEN | LC2 | FIN | 2.37,92 | PR SB | |
7 | Tindra JANSSON-WESTMAN | LC2 | SWE | 2.39,79 | ||
8 | Alexandra SNOWDON | LYA | GBR | 2.40,40 | PR SB | |
9 | Hertta ROSENDAHL | LYA | FIN | 2.48,86 | PR SB | |
10 | Charline KWADRIN | LYA | GBR | 2.48,92 | ||
11 | Meri-Vuokko HANNULA | LYA | FIN | 2.51,86 | PR SB | |
12 | Sofie SJÖDIN | LC1 | SWE | 2.52,98 | ||
13 | Lova NYSTRÖM ELIASSON | LC2 | SWE | 2.54,90 | ||
14 | Felicia NILSSON | LC1 | SWE | 3.09,49 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names