Norges Cup 4
Tønsberg (NOR) 10 - 11 December 2022 Source: tonsbergsturn.no
500m Women 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arwen SZYGENDA | LN2 | NOR | 42,22 | ||
2 | Maiken Nerstad GUNDERSEN | LN2 | NOR | 1.00,15 |
1000m Women 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arwen SZYGENDA | LN2 | NOR | 1.28,46 | ||
2 | Maiken Nerstad GUNDERSEN | LN2 | NOR | 2.10,69 |
500m Women - Junior 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LA2 | NOR | 46,36 | ||
2 | Amalie Haugerud TEIG | LB1 | NOR | 47,80 | ||
3 | Milla Grønvold ANDERSEN | LC2 | NOR | 47,94 | ||
4 | Pernille Løvestad SKOLEM | LB2 | NOR | 50,99 | ||
5 | Ada DARUP | LB2 | NOR | 53,04 |
1000m Women - Junior 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Milla Grønvold ANDERSEN | LC2 | NOR | 1.38,17 | ||
2 | Amalie Haugerud TEIG | LB1 | NOR | 1.41,40 | ||
3 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LA2 | NOR | 1.44,77 | ||
4 | Ada DARUP | LB2 | NOR | 2.01,02 |
1500m Women - Junior 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pernille Løvestad SKOLEM | LB2 | NOR | 2.42,05 |
100m Women - Junior 10 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LA2 | NOR | 12,09 | SB | |
2 | Amalie Haugerud TEIG | LB1 | NOR | 12,18 | SB | |
3 | Ada DARUP | LB2 | NOR | 13,81 |
SB - Season Best
500m Women 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arwen SZYGENDA | LN2 | NOR | 43,74 | ||
2 | Maiken Nerstad GUNDERSEN | LN2 | NOR | 1.14,69 |
1000m Women 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maiken Nerstad GUNDERSEN | LN2 | NOR | 2.10,64 |
3000m Women 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arwen SZYGENDA | LN2 | NOR | 4.47,96 |
500m Women - Junior 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anne Sofie Knutsen BIRKEDAL | LC2 | NOR | 45,67 | ||
2 | Amalie Haugerud TEIG | LB1 | NOR | 47,09 | ||
3 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LA2 | NOR | 47,51 | ||
4 | Ada DARUP | LB2 | NOR | 53,42 |
1000m Women - Junior 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amalie Haugerud TEIG | LB1 | NOR | 1.42,14 | ||
2 | Pernille Løvestad SKOLEM | LB2 | NOR | 1.44,29 | ||
3 | Silje STOMPERUDHAUGEN | LA2 | NOR | 1.47,27 | ||
4 | Ada DARUP | LB2 | NOR | 1.58,82 |
3000m Women - Junior 11 December 2022
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anne Sofie Knutsen BIRKEDAL | LC2 | NOR | 5.11,67 | PR SB | |
2 | Pernille Løvestad SKOLEM | LB2 | NOR | 5.28,58 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names