Far Eastern Federal District Junior B/C Championships
Chita 12 January 2023 Source: info.russkaing.ru
500m Men - Junior B 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark RYSKIN | MB2 | IAR | 41,26 | PR SB | |
2 | Klimentij SERGEEV | MB1 | IAR | 41,66 | SB | |
3 | Ilya APARIN | MB2 | IAR | 42,53 | ||
4 | Artyom MISHHUK | MB2 | IAR | 42,82 | PR SB | |
5 | Nikolaj KNYAZKOV | MB2 | IAR | 43,70 | PR SB | |
DQ | Semyon ZLOBIN | MB2 | IAR | DQ |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Men - Junior B 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Klimentij SERGEEV | MB1 | IAR | 2.22,21 | SB | |
2 | Nikolaj KNYAZKOV | MB2 | IAR | 2.23,27 | PR SB | |
3 | Ilya APARIN | MB2 | IAR | 2.25,42 | ||
4 | Mark RYSKIN | MB2 | IAR | 2.25,84 | SB | |
5 | Artyom MISHHUK | MB2 | IAR | 2.43,75 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Mass Start (10 laps) Men - Junior B 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | Points | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ilya APARIN | MB2 | IAR | 7.51,22 | 36 |
500m Men - Junior C 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lev MATVEEV | MC2 | IAR | 42,44 | PR SB | |
2 | Artem ANTONYUK | MC1 | IAR | 44,62 | SB | |
3 | Fedor SLIVCHUK | MC2 | IAR | 45,94 | PR SB | |
4 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MC2 | IAR | 48,07 | SB | |
5 | Nikita ROSEJCHUK | MC2 | IAR | 48,80 | ||
6 | Vyacheslav NOMOKONOV | MC2 | IAR | 53,01 | ||
7 | Dmitrij ARKHIPOV | MC2 | IAR | 54,29 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Men - Junior C 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lev MATVEEV | MC2 | IAR | 1.29,32 | PR SB | |
2 | Dmitrij ARKHIPOV | MC2 | IAR | 1.35,12 | PR SB | |
3 | Artem ANTONYUK | MC1 | IAR | 1.38,83 | SB | |
4 | Fedor SLIVCHUK | MC2 | IAR | 1.39,51 | PR SB | |
5 | Nikita ROSEJCHUK | MC2 | IAR | 1.42,90 | ||
6 | Vyacheslav NOMOKONOV | MC2 | IAR | 1.55,14 | ||
7 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MC2 | IAR | 1.59,63 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Mass Start (10 laps) Men - Junior C 12 January 2023
Rank | Name | Country | Time | Points | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lev MATVEEV | MC2 | IAR | 7.44,32 | 36 | |
2 | Zhargal TUMUNBUYAROV | MC2 | IAR | 8.01,38 | 23 | |
3 | Artem ANTONYUK | MC1 | IAR | 8.08,35 | 12 | |
4 | Nikita ROSEJCHUK | MC2 | IAR | 8.16,00 | ||
5 | Vyacheslav NOMOKONOV | MC2 | IAR | 8.27,88 |
Native Language Names