Far Eastern Federal District Junior B/C Championships
Khabarovsk 21 January 2023 Source: info.russkating.ru
500m Women - Junior B 21 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya VECHERENKO | LB2 | IAR | 46,20 | ||
2 | Polina SIMUKHINA | LB1 | IAR | 51,79 | ||
3 | Polina KISELYOVA | LB1 | IAR | 56,10 | ||
4 | Ekaterina SMIRNOVA (2007) | LB1 | IAR | 57,21 | ||
5 | Alina MALYARENKO | LB1 | IAR | 1.01,55 | ||
6 | Anastasiya SELEZNEVA | LB1 | IAR | 1.03,29 | ||
7 | Arina NEKRASOVA | LB2 | IAR | 1.05,34 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Women - Junior B 21 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya VECHERENKO | LB2 | IAR | 1.37,00 | ||
2 | Anastasiya SELEZNEVA | LB1 | IAR | 1.46,78 | ||
3 | Polina SIMUKHINA | LB1 | IAR | 1.50,27 | ||
4 | Polina KISELYOVA | LB1 | IAR | 2.11,53 | ||
5 | Ekaterina SMIRNOVA (2007) | LB1 | IAR | 2.13,20 | ||
6 | Arina NEKRASOVA | LB2 | IAR | 2.41,05 | PR SB | |
DNS | Alina MALYARENKO | LB1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Women - Junior C 21 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya RYBNIKOVA | LC2 | IAR | 46,94 | ||
2 | Svyatoslava DOROSHENKO | LC2 | IAR | 47,34 | ||
3 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC1 | IAR | 50,24 | ||
4 | Elizaveta KOCHEVA | LC2 | IAR | 50,27 | ||
5 | Anna PRYZHKOVA | LC2 | IAR | 50,69 | ||
6 | Alina PANKRATOVA | LC1 | IAR | 51,50 | ||
7 | Kseniya STRYUKOVA | LC1 | IAR | 53,20 | ||
8 | Nadezhda RASPOPOVA | LC2 | IAR | 59,59 | SB | |
9 | Anastasiya ZHADANOVA | LC1 | IAR | 1.01,70 | ||
10 | Lyubov CHISTYAKOVA | LC2 | IAR | 1.03,82 | ||
11 | Veronika NABIULINA | LC1 | IAR | 1.05,53 |
SB - Season Best
1000m Women - Junior C 21 January 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariya RYBNIKOVA | LC2 | IAR | 1.40,70 | ||
2 | Elizaveta KOCHEVA | LC2 | IAR | 1.43,03 | ||
3 | Svyatoslava DOROSHENKO | LC2 | IAR | 1.45,04 | ||
4 | Anna PRYZHKOVA | LC2 | IAR | 1.47,49 | ||
5 | Alina PANKRATOVA | LC1 | IAR | 1.47,55 | ||
6 | Elizaveta CHASOVNIKOVA | LC1 | IAR | 1.49,41 | ||
7 | Kseniya STRYUKOVA | LC1 | IAR | 1.57,22 | ||
8 | Nadezhda RASPOPOVA | LC2 | IAR | 2.09,70 | SB | |
9 | Anastasiya ZHADANOVA | LC1 | IAR | 2.11,50 | ||
10 | Lyubov CHISTYAKOVA | LC2 | IAR | 2.12,70 | ||
11 | Veronika NABIULINA | LC1 | IAR | 2.23,01 |
SB - Season Best
Native Language Names