Speedskating
Results
.com
Home
Results
Skaters
Countries
Tracks
Records
World
Olympic
National
IMSSC Masters International
Masters Bests
Track
Recent
Season
Season Bests
World Top 20
National Top 20
Track Top 20
Adelskalender
Demographics
Archive
Public API
Apps
FAQ
Contact
Live
Kazakhstan - Single Distances Championships 2024
Чемпионат Республики Казахстан
Astana (KAZ)
18 - 20 October 2023
Source: K. Borgström
Team Sprint Men
18 October 2023
Rank
Team
Time
1
АСТАНА 1
KAZ
1.23,87
Demyan GAVRILOV
Демьян Гаврилов
Maksat MUKAEV
Максат Мукаев
Artur GALIYEV
Артур Галиев
2
КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛ. 1
KAZ
1.23,99
Alexandr KLENKO
Александр Кленко
Andrey SEMENOV
Андрей Семенов
Nikita VAZHENIN
Никита Важенин
Roman BINAZAROV
Роман Биназаров
3
АСТАНА 2
KAZ
1.24,63
Nuraly AKZHOL
Нуралы Акжол
Altaj ZHARDEMBEKULY
Алтай Жардембекулы
Azamat SATKOZHA
Азамат Саткожа
4
КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛ. 2
KAZ
1.27,65
Ruslan BEGIMBETOV
Руслан Бегимбетов
Dmitriy BICHURKIN
Дмитрий Бичуркин
Dmitrij OSIPENKO
Дмитрий Осипенко
5
АЛМАТЫ
KAZ
1.31,57
Kudajbergen TEMIRZHANOV
Кудайберген Темиржанов
Nikita MOLODYKH
Никита Молодых
Mikhail GLUSHHENKO
Михаил Глущенко
Abdumalik ASKAR
Абдумалик Аскар
6
СКО-1
KAZ
1.32,12
Dias USOLCEV
Диас Усольцев
Yurij ZELENYJ
Юрий Зеленый
Artem SAVELEV (2007)
Артем Савельев
Vladimir DOVZHENKO
Владимир Довженко
7
КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛ. 4
KAZ
1.32,59
Denis DEMURA
Денис Демура
Zhaslan OLZHABAEV
Жаслан Ольжабаев
Grigorij SLESARENKO
Григорий Слесаренко
8
КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛ. 5
KAZ
1.34,12
Dmitrij FILATOV
Дмитрий Филатов
Daniil BERSHTEJN
Даниил Берштейн
Aleksej AVKHADEEV
Алексей Авхадеев
Kirill ALDERGOT
Кирилл Алдергот
9
ВКО
KAZ
1.35,17
Dmitrij ULANOV
Дмитрий Уланов
Danil ERMOLAEV
Данил Ермолаев
Arslan AJBOLTINOV
Арслан Айболтинов
10
АЛМАТЫ
KAZ
1.37,19
Dias NURLANOV
Диас Нурланов
David KADYROV
Давид Кадыров
Denis MEZENCEV
Денис Мезенцев
Talgat ADIL
Талгат Адиль
11
СКО-2
KAZ
1.39,28
Bogdan BEBKO
Богдан Бебко
Ildar PARKHOMENKO
Ильдар Пархоменко
Artem KOVALENKO
Артем Коваленко
Alikhan ZHUMABEK
Алихан Жумабек
12
КОСТАНАЙСКАЯ ОБЛ. 3
KAZ
1.40,87
Valerij RADOCHIN
Валерий Радочин
Miras AJDARBEKOV
Мирас Айдарбеков
David KIYATKIN
Давид Кияткин
DNF
КАРАГАНДИНСКАЯ ОБЛ.
KAZ
DNF
Pavel MANANKOV
Павел Мананков
Ivan DROZDOV
Иван Дроздов
Mikhail BROVKO
Михаил Бровко
Ivan SHIRIDZYANOV
Иван Ширидзянов
DQ
ПАВЛОДАРСКАЯ ОБЛ.
KAZ
DQ
Andrej ZUEV
Андрей Зуев
Vyacheslav STERKHOV
Вячеслав Стерхов
Andrej CHERDANCEV
Андрей Черданцев
Ilya DROBASHKO
Илья Дробашко
Native Language Names
Index
Table Views
Women
Women - Out of Competition
Men
Women
Show All
18 October 2023
500m
3000m
Team Sprint
Out of Competition
500m
3000m
19 October 2023
500m
1500m
Team Pursuit (6 laps)
Out of Competition
500m
1500m
20 October 2023
1000m
Mass Start (16 laps)
Out of Competition
1000m
Men
Show All
18 October 2023
500m
3000m
5000m
Team Sprint
19 October 2023
500m
1500m
Team Pursuit (8 laps)
20 October 2023
1000m
Mass Start (16 laps)
Text-Only
Race Results
Table View