Vladimir Region Single Distances Championships
Murom 27 - 28 December 2023
500m Men - Junior A 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikita UZOKIN | MA2 | IAR | 42,45 | ||
2 | Daniil KALININ (2005) | MA1 | IAR | 43,35 | ||
3 | Dmitrij ALYAKRINSKIJ | MA2 | IAR | 43,73 | ||
4 | Vladimir TABATCHENKO | MA1 | IAR | 44,44 | ||
5 | Mikhail SHLYKOV | MA2 | IAR | 46,45 |
1500m Men - Junior A 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikita UZOKIN | MA2 | IAR | 2.15,04 | ||
2 | Vladimir TABATCHENKO | MA1 | IAR | 2.21,91 | ||
3 | Daniil KALININ (2005) | MA1 | IAR | 2.26,97 | ||
4 | Dmitrij ALYAKRINSKIJ | MA2 | IAR | 2.32,93 | ||
DNS | Mikhail SHLYKOV | MA2 | IAR | DNS |
300m Men - Junior A 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikita UZOKIN | MA2 | IAR | 26,88 | SB | |
2 | Daniil KALININ (2005) | MA1 | IAR | 27,58 | SB | |
3 | Dmitrij ALYAKRINSKIJ | MA2 | IAR | 28,27 | SB | |
4 | Vladimir TABATCHENKO | MA1 | IAR | 28,66 | SB | |
5 | Mikhail SHLYKOV | MA2 | IAR | 29,93 | SB |
SB - Season Best
500m Men - Junior B 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petr SHISHOV | MB1 | IAR | 44,53 | ||
2 | Aleksej SHHEGOLEV | MB1 | IAR | 44,95 | ||
3 | Petr KATKOV | MB1 | IAR | 45,72 | ||
4 | Stepan ERMAKOV | MB1 | IAR | 47,44 | ||
5 | Ivan EREMEEV | MB2 | IAR | 52,71 | SB | |
6 | Timofej SPIRIDONOV | MB1 | IAR | 55,77 | SB | |
7 | Dmitrij BORISOV | MB1 | IAR | 56,81 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Men - Junior B 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petr SHISHOV | MB1 | IAR | 2.21,98 | ||
2 | Aleksej SHHEGOLEV | MB1 | IAR | 2.35,69 | ||
3 | Stepan ERMAKOV | MB1 | IAR | 2.35,83 | ||
4 | Petr KATKOV | MB1 | IAR | 2.37,85 | ||
5 | Dmitrij BORISOV | MB1 | IAR | 3.12,97 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Men - Junior C 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan KOCHETKOV | MC2 | IAR | 41,65 | ||
2 | Danila VOLNOV | MC2 | IAR | 44,55 | ||
3 | Aleksandr ZAKHAROV (2010) | MC1 | IAR | 45,20 | ||
4 | Artem TUZOV (2009) | MC1 | IAR | 45,93 | ||
5 | Dmitrij MELENTEV | MC2 | IAR | 49,04 | ||
6 | Egor KONOVALOV (2010) | MC1 | IAR | 49,55 | ||
7 | Nikita SERGEEV | MC1 | IAR | 51,40 | ||
8 | Egor KOROLEV | MC2 | IAR | 59,71 | PR SB | |
9 | Matvej YAKUNIN | MC2 | IAR | 1.04,03 | PR SB | |
DNS | Egor RESHETOV | MC1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Men - Junior C 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan KOCHETKOV | MC2 | IAR | 2.15,02 | ||
2 | Danila VOLNOV | MC2 | IAR | 2.24,99 | ||
3 | Aleksandr ZAKHAROV (2010) | MC1 | IAR | 2.32,54 | ||
4 | Dmitrij MELENTEV | MC2 | IAR | 2.42,54 | PR SB | |
5 | Artem TUZOV (2009) | MC1 | IAR | 2.43,11 | ||
6 | Nikita SERGEEV | MC1 | IAR | 2.48,97 | ||
7 | Egor KONOVALOV (2010) | MC1 | IAR | 2.49,83 | ||
8 | Matvej YAKUNIN | MC2 | IAR | 3.07,98 | PR SB | |
DNS | Egor RESHETOV | MC1 | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
500m Men - Junior D 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem GUSEV | MYB | IAR | 58,80 | ||
2 | Nikita MUSTAFIN | MYA | IAR | 1.08,24 | SB | |
3 | Daniil GORIN | MYB | IAR | 1.09,34 | ||
4 | Kirill KOBLOV | MYB | IAR | 1.11,30 | PR SB | |
5 | Egor EGOROV (2011) | MYA | IAR | 1.16,81 | PR SB | |
6 | Filipp POLIKARPOV | MYB | IAR | 1.20,35 | ||
7 | Aleksandr MAKSIMOV | MYB | IAR | 1.20,39 | ||
DNS | Daniil KHVOSTIKOV | MYA | IAR | DNS |
PR - Personal Record, SB - Season Best
300m Men - Junior D 27 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem GUSEV | MYB | IAR | 35,37 | ||
2 | Kirill KOBLOV | MYB | IAR | 39,25 | SB | |
3 | Daniil GORIN | MYB | IAR | 39,31 | ||
4 | Nikita MUSTAFIN | MYA | IAR | 39,45 | SB | |
5 | Aleksandr MAKSIMOV | MYB | IAR | 40,43 | ||
6 | Filipp POLIKARPOV | MYB | IAR | 46,67 | ||
DQ | Egor EGOROV (2011) | MYA | IAR | DQ |
SB - Season Best
1000m Men - Junior A 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikita UZOKIN | MA2 | IAR | 1.26,55 | ||
2 | Daniil KALININ (2005) | MA1 | IAR | 1.31,50 | ||
3 | Vladimir TABATCHENKO | MA1 | IAR | 1.31,82 | ||
4 | Dmitrij ALYAKRINSKIJ | MA2 | IAR | 1.34,41 | ||
5 | Mikhail SHLYKOV | MA2 | IAR | 1.41,87 |
3000m Men - Junior A 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikita UZOKIN | MA2 | IAR | 5.02,52 | ||
2 | Dmitrij ALYAKRINSKIJ | MA2 | IAR | 5.26,60 | SB | |
DNS | Daniil KALININ (2005) | MA1 | IAR | DNS | ||
DNS | Vladimir TABATCHENKO | MA1 | IAR | DNS |
SB - Season Best
1000m Men - Junior B 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petr SHISHOV | MB1 | IAR | 1.32,64 | ||
2 | Aleksej SHHEGOLEV | MB1 | IAR | 1.33,77 | ||
3 | Stepan ERMAKOV | MB1 | IAR | 1.38,94 | ||
4 | Ivan EREMEEV | MB2 | IAR | 1.55,57 | SB | |
5 | Dmitrij BORISOV | MB1 | IAR | 2.00,02 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Men - Junior B 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksej SHHEGOLEV | MB1 | IAR | 5.21,16 | ||
2 | Petr SHISHOV | MB1 | IAR | 5.32,47 | ||
3 | Stepan ERMAKOV | MB1 | IAR | 5.40,11 |
1000m Men - Junior C 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan KOCHETKOV | MC2 | IAR | 1.27,72 | ||
2 | Danila VOLNOV | MC2 | IAR | 1.32,54 | ||
3 | Aleksandr ZAKHAROV (2010) | MC1 | IAR | 1.36,76 | ||
4 | Artem TUZOV (2009) | MC1 | IAR | 1.37,02 | ||
5 | Egor KONOVALOV (2010) | MC1 | IAR | 1.42,35 | ||
6 | Dmitrij MELENTEV | MC2 | IAR | 1.43,32 | ||
7 | Nikita SERGEEV | MC1 | IAR | 1.45,77 | ||
8 | Matvej YAKUNIN | MC2 | IAR | 1.58,03 | PR SB | |
DQ | Egor KOROLEV | MC2 | IAR | DQ |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Men - Junior C 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan KOCHETKOV | MC2 | IAR | 5.11,63 | ||
2 | Danila VOLNOV | MC2 | IAR | 5.17,67 | ||
3 | Dmitrij MELENTEV | MC2 | IAR | 5.41,58 | PR SB | |
4 | Aleksandr ZAKHAROV (2010) | MC1 | IAR | 5.42,25 | ||
5 | Nikita SERGEEV | MC1 | IAR | 5.44,79 | PR SB | |
6 | Egor KONOVALOV (2010) | MC1 | IAR | 5.50,79 | PR SB | |
7 | Artem TUZOV (2009) | MC1 | IAR | 6.04,50 | ||
8 | Matvej YAKUNIN | MC2 | IAR | 7.02,71 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1000m Men - Junior D 28 December 2023
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artem GUSEV | MYB | IAR | 2.18,75 | ||
2 | Daniil GORIN | MYB | IAR | 2.28,84 | PR SB | |
3 | Nikita MUSTAFIN | MYA | IAR | 2.29,76 | PR SB | |
4 | Kirill KOBLOV | MYB | IAR | 2.40,22 | PR SB | |
DQ | Aleksandr MAKSIMOV | MYB | IAR | DQ |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names