North Festival
Olenegorsk 21 - 22 March 2024 Source: E. Fruktova
500m Women 21 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina ZLOBINA (2002) | LN2 | IAR | 43,33 | SB | |
2 | Tatyana KNYAZEVA | LN3 | IAR | 45,93 | ||
3 | Violetta SAVELEVA | LSA | IAR | 49,89 | SB |
SB - Season Best
1500m Women 21 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina ZLOBINA (2002) | LN2 | IAR | 2.13,04 | ||
2 | Tatyana KNYAZEVA | LN3 | IAR | 2.32,67 | ||
3 | Elena KUSHNIR | L35 | IAR | 2.49,91 | SB | |
4 | Violetta SAVELEVA | LSA | IAR | 2.51,56 | SB |
SB - Season Best
500m Women - Juniors 21 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna KUPRIKOVA | LA1 | IAR | 41,02 | ||
2 | Darina KRENDELEVA | LA2 | IAR | 41,69 | ||
3 | Kseniya KORZHOVA | LA2 | IAR | 42,37 | ||
4 | Milena SAVENOK | LA1 | IAR | 44,15 | ||
5 | Aleksandra CHESNOKOVA | LB2 | IAR | 44,68 | PR SB | |
6 | Darya FRUKTOVA | LA2 | IAR | 44,93 | SB | |
7 | Mariya VALIGURA | LC2 | IAR | 45,77 | ||
8 | Ekaterina GRIGOREVA (2008) | LB1 | IAR | 47,22 | PR SB | |
9 | Diana SOKOLOVA | LC2 | IAR | 49,45 | ||
10 | Tatyana MAKUKHA | LA2 | IAR | 49,69 | SB | |
11 | Evelina NEKRASOVA | LA1 | IAR | 50,02 | SB | |
12 | Ekaterina DITYANCEVA | LB1 | IAR | 50,44 | PR SB | |
13 | Anastasiya TYURINA | LC2 | IAR | 51,35 | PR SB | |
14 | Galina DUBIKOVA | LA1 | IAR | 51,77 | SB | |
15 | Mariya SMIRNOVA (2008) | LC2 | IAR | 51,82 | ||
16 | Milana FIRYULINA | LC2 | IAR | 51,88 |
PR - Personal Record, SB - Season Best
1500m Women - Juniors 21 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kseniya KORZHOVA | LA2 | IAR | 2.09,30 | TR | |
2 | Anna KUPRIKOVA | LA1 | IAR | 2.15,25 | ||
3 | Mariya VALIGURA | LC2 | IAR | 2.18,41 | ||
4 | Aleksandra CHESNOKOVA | LB2 | IAR | 2.18,66 | ||
5 | Milena SAVENOK | LA1 | IAR | 2.19,44 | ||
6 | Darya FRUKTOVA | LA2 | IAR | 2.19,52 | ||
7 | Valeriya ZHURBA | LB1 | IAR | 2.19,53 | ||
8 | Ekaterina GRIGOREVA (2008) | LB1 | IAR | 2.33,02 | ||
9 | Tatyana MAKUKHA | LA2 | IAR | 2.46,25 | ||
10 | Galina DUBIKOVA | LA1 | IAR | 2.47,97 | ||
11 | Evelina NEKRASOVA | LA1 | IAR | 2.50,20 | ||
12 | Diana SOKOLOVA | LC2 | IAR | 2.52,01 | PR SB | |
13 | Ekaterina DITYANCEVA | LB1 | IAR | 2.55,23 | ||
14 | Anastasiya TYURINA | LC2 | IAR | 3.02,69 | ||
15 | Valeriya TIKHONOVA | LC2 | IAR | 3.02,70 |
TR - Track Record, PR - Personal Record
SB - Season Best
1000m Women 22 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina KOSHELEVA | LSA | IAR | 1.22,00 | TR | |
2 | Ekaterina ZLOBINA (2002) | LN2 | IAR | 1.26,44 | ||
3 | Tatyana KNYAZEVA | LN3 | IAR | 1.36,17 | SB | |
4 | Violetta SAVELEVA | LSA | IAR | 1.47,91 | SB |
TR - Track Record, SB - Season Best
3000m Women 22 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina KOSHELEVA | LSA | IAR | 4.30,72 | TR | |
2 | Ekaterina ZLOBINA (2002) | LN2 | IAR | 4.44,86 | ||
3 | Tatyana KNYAZEVA | LN3 | IAR | 5.42,86 | ||
4 | Violetta SAVELEVA | LSA | IAR | 6.30,60 | SB |
TR - Track Record, SB - Season Best
1000m Women - Juniors 22 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kseniya KORZHOVA | LA2 | IAR | 1.24,01 | ||
2 | Anna KUPRIKOVA | LA1 | IAR | 1.26,65 | ||
3 | Darina KRENDELEVA | LA2 | IAR | 1.27,77 | ||
4 | Darya FRUKTOVA | LA2 | IAR | 1.30,47 | ||
5 | Aleksandra CHESNOKOVA | LB2 | IAR | 1.31,07 | ||
6 | Milena SAVENOK | LA1 | IAR | 1.31,80 | ||
7 | Mariya VALIGURA | LC2 | IAR | 1.32,07 | ||
8 | Ekaterina GRIGOREVA (2008) | LB1 | IAR | 1.37,12 | ||
9 | Tatyana MAKUKHA | LA2 | IAR | 1.45,56 | SB | |
10 | Ekaterina DITYANCEVA | LB1 | IAR | 1.47,45 | PR SB | |
11 | Evelina NEKRASOVA | LA1 | IAR | 1.47,93 | SB | |
12 | Diana SOKOLOVA | LC2 | IAR | 1.48,84 | ||
13 | Galina DUBIKOVA | LA1 | IAR | 1.49,36 | ||
14 | Anastasiya TYURINA | LC2 | IAR | 1.53,79 | PR SB |
PR - Personal Record, SB - Season Best
3000m Women - Juniors 22 March 2024
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kseniya KORZHOVA | LA2 | IAR | 4.46,23 | ||
2 | Darya FRUKTOVA | LA2 | IAR | 4.51,40 | ||
3 | Mariya VALIGURA | LC2 | IAR | 4.57,19 | ||
4 | Aleksandra CHESNOKOVA | LB2 | IAR | 4.59,27 | ||
5 | Anna KUPRIKOVA | LA1 | IAR | 5.10,58 | ||
6 | Milena SAVENOK | LA1 | IAR | 5.14,86 | ||
7 | Ekaterina GRIGOREVA (2008) | LB1 | IAR | 5.37,40 | ||
8 | Galina DUBIKOVA | LA1 | IAR | 6.00,16 | ||
9 | Tatyana MAKUKHA | LA2 | IAR | 6.04,59 | ||
10 | Ekaterina DITYANCEVA | LB1 | IAR | 6.28,68 | ||
11 | Anastasiya TYURINA | LC2 | IAR | 6.29,41 | ||
12 | Diana SOKOLOVA | LC2 | IAR | 6.29,74 | SB |
SB - Season Best
Native Language Names