Kolomna City District Championships (Allround)
Первенство Коломенского Городского Округа (Многоборье)
Kolomna (RUS)
27 - 28 November 2019

Allround Ladies - Junior B
	Name                        	                           			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                            	                           			27 Nov 			27 Nov 			28 Nov 			28 Nov 				
1	Plenkina, Veronika          	Пленкина, Вероника         	LB1	RUS	42,06  	42,060	[1]	2.18,55	46,183	[2]	1.26,14	43,070	[1]	4.57,19	49,531	[2]	180,844
2	Salakhova, Alina            	Салахова, Алина            	LB2	RUS	44,03  	44,030	[2]	2.18,15	46,050	[1]	1.28,62	44,310	[2]	4.58,94	49,823	[4]	184,213
3	Petrunina, Polina           	Петрунина, Полина          	LB1	RUS	44,67  	44,670	[3]	2.19,13	46,376	[3]	1.30,69	45,345	[3]	4.55,65	49,275	[1]	185,666
4	Sarajkina, Anastasiya       	Сарайкина, Анастасия       	LB1	RUS	47,06  	47,060	[4]	2.22,30	47,433	[4]	1.33,91	46,955	[4]	4.58,52	49,753	[3]	191,201
5	Godovanskaya, Sofya         	Годованская, Софья         	LB1	RUS	50,89  	50,890	[5]	2.40,78	53,593	[5]	1.43,53	51,765	[5]	5.44,83	57,471	[5]	213,719

Allround Ladies - Junior C
	Name                        	                           			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                            	                           			27 Nov 			27 Nov 			28 Nov 			28 Nov 				
1	Semyonova, Anastasiya (2004)	Семёнова, Анастасия (2004) 	LC2	RUS	41,51  	41,510	[1]	2.08,31	42,770	[1]	1.22,80	41,400	[1]	4.46,07	47,678	[1]	173,358
2	Morozova, Viktoriya         	Морозова, Виктория         	LC2	RUS	43,83  	43,830	[2]	2.17,27	45,756	[2]	1.27,17	43,585	[2]	5.00,74	50,123	[2]	183,294
3	Mosyagina, Mariya           	Мосягина, Мария            	LC2	RUS	44,52  	44,520	[4]	2.20,16	46,720	[3]	1.29,59	44,795	[4]	5.03,11	50,518	[3]	186,553
4	Klishina, Elizaveta         	Клишина, Елизавета         	LC2	RUS	44,34  	44,340	[3]	2.20,66	46,886	[4]	1.29,40	44,700	[3]	5.13,31	52,218	[5]	188,144
5	Ershova, Kristina           	Ершова, Кристина           	LC1	RUS	44,56  	44,560	[5]	2.22,37	47,456	[5]	1.31,35	45,675	[5]	5.21,76	53,626	[7]	191,317
6	Belyaeva, Arina             	Беляева, Арина             	LC2	RUS	44,59  	44,590	[6]	2.26,44	48,813	[7]	1.31,63	45,815	[6]	5.17,89	52,981	[6]	192,199
7	Lazareva, Ulyana            	Лазарева, Ульяна           	LC1	RUS	45,34  	45,340	[7]	2.27,06	49,020	[8]	1.33,91	46,955	[8]	5.10,09	51,681	[4]	192,996
	Kopzhanova, Darya           	Копжанова, Дарья           	LC2	RUS	45,57  	45,570	[8]	2.25,91	48,636	[6]	1.33,71	46,855	[7]	       		DNF	141,061

Allround Men - Junior B
	Name                        	                           			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                            	                           			27 Nov 			27 Nov 			28 Nov 			28 Nov 				
1	Bukuev, Sergej              	Букуев, Сергей             	MB1	RUS	37,81  	37,810	[1]	1.57,12	39,040	[1]	1.14,59	37,295	[1]	4.20,00	43,333	[4]	157,478
2	Ogurczov, Ivan              	Огурцов, Иван              	MB2	RUS	38,63  	38,630	[2]	2.00,14	40,046	[2]	1.17,86	38,930	[3]	4.18,34	43,056	[2]	160,662
3	Rafikov, Dmitrij            	Рафиков, Дмитрий           	MB2	RUS	39,24  	39,240	[4]	2.00,73	40,243	[3]	1.18,00	39,000	[4]	4.19,39	43,231	[3]	161,714
4	Matveev, Matvej             	Матвеев, Матвей            	MB1	RUS	40,12  	40,120	[9]	2.02,91	40,970	[4]	1.19,72	39,860	[7]	4.16,92	42,820	[1]	163,770
5	Grishhenko, Dmitrij         	Грищенко, Дмитрий          	MB1	RUS	38,79  	38,790	[3]	2.03,76	41,253	[5]	1.17,30	38,650	[2]	4.36,30	46,050	[7]	164,743
6	Osokin, Oleg                	Осокин, Олег               	MB1	RUS	39,78  	39,780	[7]	2.05,38	41,793	[6]	1.19,69	39,845	[6]	4.33,62	45,603	[6]	167,021
7	Sobolev, Mikhail (2003)     	Соболев, Михаил (2003)     	MB1	RUS	39,80  	39,800	[8]	2.07,37	42,456	[9]	1.20,94	40,470	[9]	4.31,21	45,201	[5]	167,927
8	Plyusnin, Dmitrij           	Плюснин, Дмитрий           	MB1	RUS	39,59  	39,590	[6]	2.10,94	43,646	[11]	1.20,53	40,265	[8]	4.37,83	46,305	[9]	169,806
9	Kalinkin, Andrej            	Калинкин, Андрей           	MB1	RUS	40,78  	40,780	[10]	2.07,44	42,480	[10]	1.21,25	40,625	[10]	4.37,66	46,276	[8]	170,161
10	Podgornyj, Kirill           	Подгорный, Кирилл          	MB2	RUS	41,49  	41,490	[11]	2.06,32	42,106	[8]	1.21,69	40,845	[11]	4.43,72	47,286	[10]	171,727
11	Novikov, Matvej             	Новиков, Матвей            	MB1	RUS	42,60  	42,600	[13]	2.11,54	43,846	[12]	1.22,10	41,050	[12]	4.59,27	49,878	[12]	177,374
12	Lokhmaev, Sergej            	Лохмаев, Сергей            	MB2	RUS	42,74  	42,740	[14]	2.14,97	44,990	[13]	1.24,52	42,260	[13]	4.59,23	49,871	[11]	179,861
	Bolshakov, Artur            	Большаков, Артур           	MB2	RUS	39,43  	39,430	[5]	2.06,13	42,043	[7]	1.19,37	39,685	[5]	       			121,158
	Piltyaev, Mikhail           	Пильтяев, Михаил           	MB2	RUS	41,52  	41,520	[12]	       		DQ	1.28,28	44,140	[14]	5.03,71	50,618	[13]	136,278

Allround Men - Junior C
	Name                        	                           			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                            	                           			27 Nov 			27 Nov 			28 Nov 			28 Nov 				
1	Fokin, Egor                 	Фокин, Егор                	MC2	RUS	39,24  	39,240	[1]	2.03,47	41,156	[1]	1.17,62	38,810	[1]	4.26,53	44,421	[1]	163,627
2	Zelenin, Vladislav          	Зеленин, Владислав         	MC2	RUS	40,15  	40,150	[2]	2.09,34	43,113	[3]	1.20,49	40,245	[2]	4.40,51	46,751	[5]	170,259
3	Filimonov, Aleksandr (2005) 	Филимонов, Александр (2005)	MC2	RUS	40,90  	40,900	[4]	2.09,23	43,076	[2]	1.21,83	40,915	[4]	4.33,45	45,575	[2]	170,466
4	Antipin, Rodion             	Антипин, Родион            	MC2	RUS	41,71  	41,710	[7]	2.10,03	43,343	[5]	1.22,92	41,460	[7]	4.36,58	46,096	[3]	172,609
5	Veselkin, Artem             	Веселкин, Артем            	MC2	RUS	41,54  	41,540	[6]	2.10,01	43,336	[4]	1.22,76	41,380	[5]	4.39,98	46,663	[4]	172,919
6	Zhukov, Vladislav (2005)    	Жуков, Владислав (2005)    	MC2	RUS	40,32  	40,320	[3]	2.12,73	44,243	[6]	1.21,28	40,640	[3]	4.47,93	47,988	[6]	173,191
7	Pronin, Egor                	Пронин, Егор               	MC2	RUS	41,11  	41,110	[5]	2.12,79	44,263	[7]	1.22,86	41,430	[6]	4.50,72	48,453	[7]	175,256
8	Stepchenko, Daniil          	Степченко, Даниил          	MC1	RUS	42,85  	42,850	[8]	2.18,59	46,196	[8]	1.28,21	44,105	[9]	4.53,38	48,896	[8]	182,047
9	Kuleshov, Egor              	Кулешов, Егор              	MC1	RUS	43,29  	43,290	[9]	2.20,69	46,896	[9]	1.27,79	43,895	[8]	4.56,14	49,356	[9]	183,437
10	Kopytin, Daniil             	Копытин, Даниил            	MC2	RUS	44,09  	44,090	[10]	2.23,84	47,946	[10]	1.31,57	45,785	[10]	5.09,09	51,515	[12]	189,336
11	Lyatochevskij, Vyacheslav   	Ляточевский, Вячеслав      	MC1	RUS	45,94  	45,940	[12]	2.26,14	48,713	[11]	1.33,47	46,735	[12]	4.58,68	49,780	[11]	191,168
12	Feofanov, Andrej            	Феофанов, Андрей           	MC1	RUS	46,54  	46,540	[13]	2.26,88	48,960	[12]	1.33,09	46,545	[11]	4.57,71	49,618	[10]	191,663
13	Shelest, Timur              	Шелест, Тимур              	MC1	RUS	45,73  	45,730	[11]	2.29,55	49,850	[13]	1.33,92	46,960	[13]	5.19,97	53,328	[13]	195,868

            

Native Language Names