Krasnoyarsk Region Sprint Championships
Чемпионат Красноярского Края - Спринтерское Многоборье
Krasnoyarsk (RUS)
23 - 24 January 2021

Sprint Women - Junior A
	Name                    	                        			500m 			1000m  			500m 			1000m  			Total
	                        	                        			23 Jan 			23 Jan 			24 Jan 			24 Jan 				
1	Kameneva, Valeriya      	Каменева, Валерия       	LA1	RUS	48,50  	48,500	[2]	1.40,47	50,235	[1]	46,88  	46,880	[1]	1.40,00	50,000	[2]	195,615
2	Khapalova, Anastasiya   	Хапалова, Анастасия     	LA1	RUS	47,06  	47,060	[1]	1.43,11	51,555	[2]	47,31  	47,310	[2]	1.39,47	49,735	[1]	195,660
3	Naumenko, Ulyana        	Науменко, Ульяна        	LA2	RUS	52,00  	52,000	[3]	1.55,23	57,615	[3]	51,58  	51,580	[3]	1.52,90	56,450	[3]	217,645

Sprint Women - Junior B
	Name                    	                        			500m 			1000m  			500m 			1000m  			Total
	                        	                        			23 Jan 			23 Jan 			24 Jan 			24 Jan 				
1	Dozorceva, Olga         	Дозорцева, Ольга        	LB1	RUS	47,39  	47,390	[3]	1.30,05	45,025	[1]	45,28  	45,280	[1]	1.28,63	44,315	[1]	182,010
2	Kim, Ada                	Ким, Ада                	LB1	RUS	46,33  	46,330	[1]	1.33,35	46,675	[2]	45,90  	45,900	[2]	1.33,59	46,795	[3]	185,700
3	Kalashnikova, Svetlana  	Калашникова, Светлана   	LB2	RUS	47,50  	47,500	[4]	1.35,91	47,955	[3]	47,26  	47,260	[4]	1.33,53	46,765	[2]	189,480
4	Kovaleva, Vitaliya      	Ковалева, Виталия       	LB1	RUS	48,00  	48,000	[5]	1.39,85	49,925	[6]	47,61  	47,610	[5]	1.39,25	49,625	[6]	195,160
5	Bobrova, Ekaterina      	Боброва, Екатерина      	LB1	RUS	49,22  	49,220	[6]	1.39,22	49,610	[5]	48,10  	48,100	[6]	1.38,88	49,440	[5]	196,370
6	Bobrova, Mariya         	Боброва, Мария          	LB1	RUS	49,87  	49,870	[7]	1.41,30	50,650	[7]	49,00  	49,000	[7]	1.40,62	50,310	[7]	199,830
7	Plenkova, Regina        	Пленкова, Регина        	LB2	RUS	50,30  	50,300	[8]	1.46,66	53,330	[8]	49,30  	49,300	[9]	1.44,06	52,030	[8]	204,960
8	Kolmykova, Anna         	Колмыкова, Анна         	LB2	RUS	51,67  	51,670	[10]	1.50,86	55,430	[9]	49,51  	49,510	[10]	1.46,11	53,055	[9]	209,665
	Krajnova, Anastasiya    	Крайнова, Анастасия     	LB1	RUS	46,90  	46,900	[2]	1.38,51	49,255	[4]	       			       			96,155
	Mikhalchenko, Alena     	Михальченко, Алена      	LB1	RUS	50,70  	50,700	[9]	       		DNS	49,06  	49,060	[8]	       			99,760

Sprint Women - Junior C
	Name                    	                        			500m   			1000m  			500m   			1000m  			Total
	                        	                        			23 Jan 			23 Jan 			24 Jan 			24 Jan 				
1	Kazakova, Aleksandra    	Казакова, Александра    	LC2	RUS	46,90  	46,900	[1]	1.39,00	49,500	[1]	46,05  	46,050	[1]	1.40,70	50,350	[1]	192,800
2	Khokhlova, Arina (2006) 	Хохлова, Арина (2006)   	LC2	RUS	49,52  	49,520	[6]	1.42,67	51,335	[3]	48,55  	48,550	[3]	1.42,82	51,410	[2]	200,815
3	Potylicina, Ekaterina   	Потылицина, Екатерина   	LC1	RUS	49,40  	49,400	[5]	1.47,58	53,790	[7]	48,05  	48,050	[2]	1.44,03	52,015	[3]	203,255
4	Marchenko, Angelina     	Марченко, Ангелина      	LC1	RUS	49,05  	49,050	[3]	1.45,97	52,985	[6]	48,80  	48,800	[5]	1.44,86	52,430	[5]	203,265
5	Czarkova, Liya          	Царькова, Лия           	LC1	RUS	49,20  	49,200	[4]	1.45,71	52,855	[5]	48,58  	48,580	[4]	1.48,79	54,395	[6]	205,030
6	Vinogradova, Valeriya   	Виноградова, Валерия    	LC2	RUS	50,79  	50,790	[7]	1.44,00	52,000	[4]	50,20  	50,200	[6]	1.44,29	52,145	[4]	205,135
7	Vasyutina, Yuliya       	Васютина, Юлия          	LC1	RUS	53,00  	53,000	[9]	1.48,44	54,220	[8]	52,13  	52,130	[9]	1.49,80	54,900	[7]	214,250
8	Tarakanova, Anastasiya  	Тараканова, Анастасия   	LC2	RUS	53,50  	53,500	[11]	1.52,50	56,250	[9]	51,90  	51,900	[8]	1.51,95	55,975	[8]	217,625
9	Votinceva, Polina       	Вотинцева, Полина       	LC1	RUS	53,21  	53,210	[10]	1.57,60	58,800	[10]	51,65  	51,650	[7]	1.56,28	58,140	[9]	221,800
10	Mandryk, Polina         	Мандрык, Полина         	LC1	RUS	1.04,76	64,760	[12]	2.11,78	65,890	[11]	1.02,84	62,840	[10]	2.14,99	67,495	[10]	260,985
	Tikhonovich, Sofya      	Тихонович, Софья        	LC1	RUS	47,41  	47,410	[2]	1.40,23	50,115	[2]	       		DNS	       		DNS	97,525
	Skrypnik, Sofya         	Скрыпник, Софья         	LC1	RUS	51,30  	51,300	[8]	       		DNF	       			       			51,300

Sprint Men - Junior B
	Name                    	                        			500m 			1000m  			500m 			1000m  			Total
	                        	                        			23 Jan 			23 Jan 			24 Jan 			24 Jan 				
1	Karpushin, Andrej       	Карпушин, Андрей        	MB2	RUS	40,00  	40,000	[1]	1.23,26	41,630	[1]	39,97  	39,970	[1]	1.22,04	41,020	[1]	162,620
2	Malashhenkov, Fedor     	Малащенков, Федор       	MB1	RUS	42,00  	42,000	[2]	1.25,70	42,850	[2]	41,79  	41,790	[2]	1.26,35	43,175	[2]	169,815
3	Vasilev, Lev            	Васильев, Лев           	MB2	RUS	43,50  	43,500	[3]	1.27,85	43,925	[3]	43,05  	43,050	[3]	1.28,09	44,045	[3]	174,520
	Filimonov, Aleksandr (2)	Филимонов, Александр (2)	M?	RUS	48,25  	48,250	[4]	1.42,95	51,475	[4]	48,77  	48,770	[4]	       		DNS	148,495

Sprint Men - Junior C
	Name                    	                        			500m   			1000m  			500m   			1000m  			Total
	                        	                        			23 Jan 			23 Jan 			24 Jan 			24 Jan 				
1	Gilyuk, Vladimir        	Гилюк, Владимир         	MC2	RUS	44,00  	44,000	[1]	1.29,83	44,915	[1]	43,68  	43,680	[1]	1.30,35	45,175	[1]	177,770
2	Ukhanov, Roman          	Уханов, Роман           	MC1	RUS	44,70  	44,700	[4]	1.31,26	45,630	[3]	44,80  	44,800	[4]	1.32,72	46,360	[2]	181,490
3	Zhuravlev, Aleksandr    	Журавлев, Александр     	MC2	RUS	45,60  	45,600	[5]	1.31,49	45,745	[4]	44,61  	44,610	[3]	1.34,92	47,460	[5]	183,415
4	Malikov, Gleb           	Маликов, Глеб           	MC2	RUS	44,20  	44,200	[2]	1.34,10	47,050	[6]	44,43  	44,430	[2]	1.36,31	48,155	[6]	183,835
5	Sergeev, Andrej (2005)  	Сергеев, Андрей (2005)  	MC2	RUS	44,60  	44,600	[3]	1.31,05	45,525	[2]	53,36  	53,360	[10]	1.33,52	46,760	[3]	190,245
6	Matveev, Danil (2005)   	Матвеев, Данил (2005)   	MC2	RUS	47,15  	47,150	[7]	1.38,45	49,225	[8]	46,18  	46,180	[6]	1.38,33	49,165	[7]	191,720
7	Nikolaev, Maksim (2006) 	Николаев, Максим (2006) 	MC1	RUS	46,52  	46,520	[6]	1.40,40	50,200	[9]	45,92  	45,920	[5]	1.41,93	50,965	[8]	193,605
8	Nilov, Vladislav        	Нилов, Владислав        	MC1	RUS	48,82  	48,820	[10]	1.41,79	50,895	[10]	47,35  	47,350	[8]	1.42,10	51,050	[9]	198,115
9	Petin, Ivan             	Петин, Иван             	MC2	RUS	47,20  	47,200	[8]	1.37,00	48,500	[7]	47,16  	47,160	[7]	2.00,63	60,315	[13]	203,175
10	Genshel, Oskar          	Геншель, Оскар          	MC1	RUS	48,40  	48,400	[9]	1.42,80	51,400	[11]	1.02,51	62,510	[13]	1.42,37	51,185	[10]	213,495
11	Bychkov, Daniil         	Бычков, Даниил          	MC1	RUS	1.10,00	70,000	[13]	1.44,14	52,070	[12]	47,81  	47,810	[9]	1.44,09	52,045	[11]	221,925
12	Kolisnichenko, Vladimir 	Колисниченко, Владимир  	MC2	RUS	1.09,00	69,000	[12]	1.32,98	46,490	[5]	59,78  	59,780	[12]	1.33,84	46,920	[4]	222,190
13	Morozov, Nikita         	Морозов, Никита         	MC1	RUS	52,30  	52,300	[11]	1.54,20	57,100	[13]	54,52  	54,520	[11]	2.00,61	60,305	[12]	224,225
	Babaev, Artur           	Бабаев, Артур           	M?	RUS	       		DNF	2.11,18	65,590	[14]	1.33,00	93,000	[14]	       		DNS	158,590

            

Native Language Names