IV Russian Winter Universiade

Kolomna 16 - 18 February 2016 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1000m Men 18 February 2016

Rank Name Country Time
1 Kirill GOLUBEV (1993) MN4 IAR IAR 1.11,12
2 Aleksandr RAZORENOV MSA IAR IAR 1.12,10 PR SB
3 Vasilij MELNIKOV MN2 IAR IAR 1.12,78
4 Nadir BILYALETDINOV MN1 IAR IAR 1.13,72 SB
5 Aleksej GORSHKOV (1992) MSA IAR IAR 1.13,76
6 Ivan ARZHANIKOV Иван Аржаников MN3 KAZ KAZ 1.13,95
7 Aleksej TIMOSHHUK MN1 IAR IAR 1.14,42
8 Ruslan RAFIKOV MA2 IAR IAR 1.14,66
9 Grigorij MOSTOVOJ MN3 IAR IAR 1.15,22
10 Ilya SMIRNOV (1998) MA1 IAR IAR 1.15,24 PR SB
11 Vladislav KOLDAEV MN4 IAR IAR 1.15,35
12 Evgenij KURNOSOV MN1 IAR IAR 1.15,41 PR SB
13 Roman ZUBAR MA2 IAR IAR 1.15,96 PR SB
14 Artur SHMELEV MN3 IAB IAB 1.16,08
15 Dmitrij EMELYANOV MA2 IAR IAR 1.16,32
16 Leonid SAPEGIN MN1 IAR IAR 1.16,34 PR SB
17 Ilya KALAJCHUK MN2 IAR IAR 1.17,30
18 Kirill BYKOV MN4 IAR IAR 1.17,41 SB
18 Damir KUDRYAKOV MA1 IAR IAR 1.17,41
20 Maksim DUBOVSKIJ MA2 IAB IAB 1.17,56
21 Konstantin LARIKOV MN1 IAR IAR 1.17,65 SB
22 Mikhail SKOBELEV MN2 IAR IAR 1.17,82 SB
23 Valerij TROFIMOV MN1 IAB IAB 1.17,91
24 Aleksej BUGAEV MN3 IAR IAR 1.17,94 PR SB
25 Aleksej DORONIN MN3 IAR IAR 1.18,08 SB
26 Ruslan GIZATULLIN MN1 IAR IAR 1.18,20 PR SB
27 Artyom CYGANKOV MN3 IAB IAB 1.18,34
28 Roman KARASEV MN2 IAR IAR 1.18,76
29 Vitalij BLEDNYKH MA2 IAR IAR 1.18,78 PR SB
30 Artem BAJDAKOV MA1 IAR IAR 1.19,91
31 Evgenij VOLNUKHIN MN3 IAR IAR 1.19,94 SB
32 Roman ORESHIN MA2 IAR IAR 1.20,51
33 Semen CHERNYSHEV MN1 IAR IAR 1.20,82 PR SB
34 Evgenij OGIBALOV MN2 IAR IAR 1.21,28 PR SB
35 Daniil OBUKHOV MA2 IAR IAR 1.21,44
36 Aleksandr TIMOKHIN MN2 IAR IAR 1.21,67
37 Ilya KUZNECZOV (1990) MSA IAR IAR 1.21,74
38 Aleksandr ISAEV M? IAR IAR 1.22,54 PR SB
39 Roman VANDZHALA MN2 IAR IAR 1.23,85
40 Vadim SUBBOTIN MN1 IAR IAR 1.25,02 SB
41 Vladimir MALYSHEV MA1 IAR IAR 1.25,14
42 Aleksandr GRIKHANIN MA2 IAR IAR 1.25,69
43 Vladislav MIKHASENOK MN2 IAR IAR 1.26,46 SB
44 Denis SKOROBOGATYJ MN1 IAR IAR 1.27,71 SB
DNS Danila SEMERIKOV MN2 IAR IAR DNS
DNS Denis OPALEV MN4 IAR IAR DNS
DNF Mikhail STAROSTIN MSA IAR IAR DNF
DQ Ivan SOLODUKHIN MN4 IAR IAR DQ
DQ Dmitrij BURMISTROV MN2 IAR IAR DQ
WDR Artem ZOLOTAREV MA2 IAR IAR WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names