IV Russian Winter Universiade

Kolomna 16 - 18 February 2016 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1500m Men 16 February 2016

Rank Name Country Time
1 Danila SEMERIKOV MN2 IAR IAR 1.49,96 PR SB
2 Aleksandr RAZORENOV MSA IAR IAR 1.50,80
3 Ivan SOLODUKHIN MN4 IAR IAR 1.51,91 SB
4 Vasilij MELNIKOV MN2 IAR IAR 1.52,39
5 Aleksej GORSHKOV (1992) MSA IAR IAR 1.52,60
6 Nadir BILYALETDINOV MN1 IAR IAR 1.53,81 PR SB
7 Evgenij KURNOSOV MN1 IAR IAR 1.54,19 SB
8 Aleksandr KAZELIN MSA IAR IAR 1.54,46 SB
9 Ivan ARZHANIKOV Иван Аржаников MN3 KAZ KAZ 1.54,49
10 Ilya SMIRNOV (1998) MA1 IAR IAR 1.55,15 PR SB
11 Vladislav KOLDAEV MN4 IAR IAR 1.55,69
12 Artem ZOLOTAREV MA2 IAR IAR 1.55,78 PR SB
13 Dmitrij EMELYANOV MA2 IAR IAR 1.55,91 PR SB
14 Artur SHMELEV MN3 IAB IAB 1.56,30
15 Kirill BYKOV MN4 IAR IAR 1.56,42
16 Leonid SAPEGIN MN1 IAR IAR 1.56,53 PR SB
17 Grigorij MOSTOVOJ MN3 IAR IAR 1.56,99 PR SB
18 Andrej BURMISTROV MN2 IAR IAR 1.57,21 SB
19 Mikhail STAROSTIN MSA IAR IAR 1.57,32
20 Valerij TROFIMOV MN1 IAB IAB 1.57,43 SB
21 Aleksej BUGAEV MN3 IAR IAR 1.57,84 PR SB
22 Maksim DUBOVSKIJ MA2 IAB IAB 1.58,38
23 Damir KUDRYAKOV MA1 IAR IAR 1.59,17 PR SB
24 Aleksej DORONIN MN3 IAR IAR 1.59,44 PR SB
25 Roman KARASEV MN2 IAR IAR 1.59,69 PR SB
26 Mikhail SKOBELEV MN2 IAR IAR 2.00,31
27 Artyom CYGANKOV MN3 IAB IAB 2.00,60
28 Denis OPALEV MN4 IAR IAR 2.00,80 SB
29 Evgenij OGIBALOV MN2 IAR IAR 2.01,17 SB
30 Vladimir GORDEEV MA1 IAR IAR 2.02,49
31 Vitalij BLEDNYKH MA2 IAR IAR 2.02,60 PR SB
32 Artem BAJDAKOV MA1 IAR IAR 2.03,80
33 Konstantin LARIKOV MN1 IAR IAR 2.03,92
34 Ruslan GIZATULLIN MN1 IAR IAR 2.03,94 SB
35 Ilya KALAJCHUK MN2 IAR IAR 2.04,01
36 Semen CHERNYSHEV MN1 IAR IAR 2.05,17 PR SB
37 Aleksandr TIMOKHIN MN2 IAR IAR 2.05,92
38 Roman ORESHIN MA2 IAR IAR 2.07,26
39 Aleksandr ISAEV M? IAR IAR 2.07,99 PR SB
40 Vladimir MALYSHEV MA1 IAR IAR 2.09,12 PR SB
41 Ilya KUZNECZOV (1990) MSA IAR IAR 2.11,63
42 Vladislav MIKHASENOK MN2 IAR IAR 2.11,85 SB
43 Vadim SUBBOTIN MN1 IAR IAR 2.15,28 SB
44 Dmitrij BURMISTROV MN2 IAR IAR 2.15,78 SB
DNS Anton FOKIN MN1 IAR IAR DNS
DNF Aleksandr TKACH MA2 IAR IAR DNF
DNF Daniil OBUKHOV MA2 IAR IAR DNF
DNF Aleksandr GRIKHANIN MA2 IAR IAR DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names