Regional Qualifying Event - Siberian/Far Eastern Federal District (Stage 2)

Irkutsk (RUS) 13 - 14 January 2017 Source: M. van der Bij

500m Ladies - Junior C 13 January 2017

Rank Name Country Time
1 Evgeniya SHULGINA (2001) Евгения Шульгина LC2 RUS RUS 44,67 SB
2 Arina TIKHONOVA Арина Тихонова LC2 RUS RUS 45,89
3 Aleksandra KUKOL Александра Куколь LC2 RUS RUS 46,32 SB
4 Elizaveta VINOKUROVA Елизавета Винокурова LC2 RUS RUS 46,92 PR SB
5 Alisa BEKKER Алиса Беккер LC1 RUS RUS 47,02 SB
6 Elizaveta BORNYAKOVA Елизавета Борнякова LC2 RUS RUS 47,28 PR SB
7 Lyudmila KUZMENKO Людмила Кузьменко LC2 RUS RUS 47,32 SB
8 Ekaterina KUROEDOVA Екатерина Куроедова LC2 RUS RUS 48,20 SB
9 Anastasiya ROMANOVA Анастасия Романова LC2 RUS RUS 48,45
10 Yuliya USENKO Юлия Усенко LC2 RUS RUS 48,55 PR SB
11 Anastasiya ETENKO Анастасия Этенко LC2 RUS RUS 48,95 PR SB
12 Arina MOROKKO Арина Морокко LC1 RUS RUS 49,02 SB
13 Ekaterina SAFONOVA (2001) Екатерина Сафонова LC2 RUS RUS 49,32 PR SB
14 Yuliya KUZMENKO Юлия Кузьменко LC2 RUS RUS 49,39 PR SB
15 Alina KOZHEMYAKINA Алина Кожемякина LC2 RUS RUS 49,45 PR SB
16 Sofiya MOROZOVA (2002) София Морозова LC1 RUS RUS 49,57 SB
17 Alena LOZINA Алена Лозина LC2 RUS RUS 49,92 PR SB
18 Karina CHESNOKOVA Карина Чеснокова LC2 RUS RUS 50,07 PR SB
19 Elizaveta PUGACHEVA Елизавета Пугачева LC2 RUS RUS 50,13 PR SB
20 Valeriya BOLSHAKOVA (2003) Валерия Большакова LC1 RUS RUS 50,60 SB
21 Darya MANUSHKINA Дарья Манушкина LC1 RUS RUS 50,76 SB
22 Arina YASKOVA Арина Яськова LC1 RUS RUS 51,00 PR SB
23 Ekaterina CZAJ Екатерина Цай LC2 RUS RUS 51,73 SB
24 Ekaterina ZLOBINA Екатерина Злобина LC1 RUS RUS 52,00 PR SB
25 Kseniya BANCHUKOVA Ксения Банчукова LC1 RUS RUS 52,23 PR SB
26 Aleksandra STEFANOVA Александра Стефанова LC1 RUS RUS 52,62 SB
27 Yuliya KONSTANTINOVA Юлия Константинова LC1 RUS RUS 52,67 PR SB
28 Kseniya MAJER Ксения Майер LC1 RUS RUS 52,82 SB
29 Kseniya ORLOVA (2003) Ксения Орлова LC1 RUS RUS 52,92 PR SB
30 Ekaterina KOZLOVA (2002) Екатерина Козлова LC2 RUS RUS 53,39 PR SB
31 Angelina KOKONOVA Ангелина Коконова LC1 RUS RUS 54,70 PR SB
32 Darya SEMYONOVA Дарья Семёнова LC1 RUS RUS 55,20 PR SB
33 Elena REZENKOVA Елена Резенкова LC2 RUS RUS 55,26 PR SB
34 Anzhelika KURAPOVA Анжелика Курапова LC2 RUS RUS 55,32 PR SB
35 Olga IBRAGIMOVA Ольга Ибрагимова LC1 RUS RUS 55,70 PR SB
36 Aleksandra KUZMINA Александра Кузьмина LC2 RUS RUS 56,54 PR SB
37 Anastasiya SULDINA Анастасия Сулдина L? RUS RUS 57,14 PR SB
38 Vladislava ANGADAEVA Владислава Ангадаева LC1 RUS RUS 1.03,80 PR SB
WDR Anastasiya KOCHERGINA Анастасия Кочергина LC1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names