Russia Cup 1

Kolomna (RUS) 19 - 20 October 2017 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1000m Men 19 October 2017

Rank Name Country Time
1 Denis YUSKOV Денис Юсков MSA RUS RUS 1.09,75 SB
2 Mikhail KOZLOV Михаил Козлов MSA RUS RUS 1.10,22
3 Victor LOBAS Виктор Лобас MN4 RUS RUS 1.10,31
4 Alexey YESIN Алексей Есин M30 RUS RUS 1.10,40 SB
5 Viktor MUSHTAKOV Виктор Муштаков MN2 RUS RUS 1.10,58 SB
6 Sergey TROFIMOV Сергей Трофимов MN3 RUS RUS 1.10,97 SB
7 Sergey GRYAZTSOV Сергей Грязцов M30 RUS RUS 1.11,30 SB
8 Danila BOBYR Данила Бобырь MN3 RUS RUS 1.11,35
9 Aleksej ZVEZDIN Алексей Звездин MSA RUS RUS 1.11,46 PR SB
10 Mikhail KOKSHAROV Михаил Кокшаров MSA RUS RUS 1.11,52 SB
11 Vadim SONIN Вадим Сонин MN2 RUS RUS 1.11,61 PR SB
12 Aleksandr PODOLSKII Александр Подольский MA2 RUS RUS 1.11,65 PR SB
13 Sergei LOGINOV (1999) Сергей Логинов MA1 RUS RUS 1.12,48 PR SB
14 Yegor YUNIN Егор Юнин MN1 RUS RUS 1.12,53 PR SB
15 Egor SAFONOV Егор Сафонов MN1 RUS RUS 1.12,74 PR SB
16 Daniil BELIAEV Даниил Беляев MN3 RUS RUS 1.12,84 PR SB
17 Ruslan RAFIKOV Руслан Рафиков MN2 RUS RUS 1.13,32 SB
18 Andrej ITALEV Андрей Итальев MSA RUS RUS 1.13,34 SB
19 Vladislav KOLDAEV Владислав Колдаев MSA RUS RUS 1.13,53 SB
20 Artur TIMOSHHUK Артур Тимощук MN3 RUS RUS 1.13,56 SB
21 Isa IZMAJLOV Иса Измайлов MN1 RUS RUS 1.13,58
22 Aleksej TIMOSHHUK Алексей Тимощук MN3 RUS RUS 1.14,00
23 Ivan SOLODUKHIN Иван Солодухин MSA RUS RUS 1.14,01 SB
24 Igor ISAEV (1996) Игорь Исаев MN2 RUS RUS 1.14,06 SB
25 Ilya SMIRNOV (1998) Илья Смирнов MN1 RUS RUS 1.14,56
26 Anton BORISENKO Антон Борисенко MN1 RUS RUS 1.14,64 SB
27 Daniil ALDOSHKIN Даниил Алдошкин MB2 RUS RUS 1.14,66 PR SB
28 Andrei SHABANOV Андрей Шабанов MA1 RUS RUS 1.14,67 PR SB
29 Nikita CZVETCIKH Никита Цветцих MN1 RUS RUS 1.14,79
30 Maksim LISICYN (1997) Максим Лисицын MN1 RUS RUS 1.14,80 PR SB
31 Daniil BAZOROV Даниил Базоров MN1 RUS RUS 1.15,13 SB
32 Nadir BILYALETDINOV Надир Билялетдинов MN3 RUS RUS 1.15,52
33 Sergej POPOV (1993) Сергей Попов MSA RUS RUS 1.15,77 SB
34 Damir KUDRYAKOV Дамир Кудряков MN1 RUS RUS 1.15,80 PR SB
35 Vyacheslav TABOLOV Вячеслав Таболов MN1 RUS RUS 1.16,63 SB
36 Artur SOSEDKOV Артур Соседков MN2 RUS RUS 1.16,83 SB
37 Vladislav BORONIN Владислав Боронин MN1 RUS RUS 1.16,97 SB
38 Roman KARASEV Роман Карасев MN4 RUS RUS 1.18,27 SB
39 Vitalij BLEDNYKH Виталий Бледных MN2 RUS RUS 1.18,62 PR SB
40 Vladislav POGREBNOV Владислав Погребнов MN1 RUS RUS 1.18,63
41 Daniil OBUKHOV Даниил Обухов MN2 RUS RUS 1.18,69 PR SB
42 Egor KAMENSKIJ Егор Каменский MN1 RUS RUS 1.19,35
43 Nikolaj KUBRIN Николай Кубрин MN1 RUS RUS 1.19,68 SB
44 Ilya KUZNECZOV (1990) Илья Кузнецов MSA RUS RUS 1.20,44 SB
45 Atner FEDOROV Атнер Федоров MN2 RUS RUS 1.22,11 SB
DNS Danil SINITSYN Данил Синицин MSA RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names