Junior B/C Championships - Siberian and Far Eastern Federal Districts (Stage 2)

Divnogorsk (RUS) 13 - 14 January 2018 Source: www.russkating.ru

1500m Men - Junior B 14 January 2018

Rank Name Country Time
1 Nikita GORYASHIN Никита Горяшин MB2 RUS RUS 1.58,88
2 Daniil GENSHEL Даниил Геншель MB1 RUS RUS 2.01,84
3 Vladimir VYSOCZKIJ Владимир Высоцкий MB1 RUS RUS 2.03,83 PR SB
4 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MB1 RUS RUS 2.04,49 PR SB
5 Vladimir MIKHAJLOV Владимир Михайлов MB2 RUS RUS 2.05,75 PR SB
6 Kirill PICHEV Кирилл Пичев MB2 RUS RUS 2.05,81 SB
7 Artem LAPTEV Артем Лаптев MB2 RUS RUS 2.06,94 SB
8 Danil KOROVKIN Данил Коровкин MB2 RUS RUS 2.07,83 SB
9 Daniil ZHELEZNIKOV Даниил Железников MB2 RUS RUS 2.09,79 PR SB
10 Mikhail KHADYKIN Михаил Хадыкин MB1 RUS RUS 2.09,87 PR SB
11 Petr VOLOSATOV Петр Волосатов MB1 RUS RUS 2.10,11 PR SB
12 Dmitrij POZDNYAKOV Дмитрий Поздняков MB1 RUS RUS 2.10,97 PR SB
13 Semyon KONONOV Семён Кононов MB1 RUS RUS 2.11,04 PR SB
14 Albert VOLOBUEV Альберт Волобуев MB2 RUS RUS 2.11,33 PR SB
15 Pavel SHADRIN Павел Шадрин MB2 RUS RUS 2.11,51 PR SB
16 Artem MESHKOV Артем Мешков MB1 RUS RUS 2.11,90 SB
17 Ilya MAKARENKO Илья Макаренко MB1 RUS RUS 2.12,24 SB
18 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MB1 RUS RUS 2.12,38 PR SB
19 Mikhail GOLUBEV (2000) Михаил Голубев MB2 RUS RUS 2.13,12
20 Dmitrij NOVIKOV Дмитрий Новиков MB2 RUS RUS 2.13,20 SB
21 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MB1 RUS RUS 2.13,27 SB
22 Aleksandr SLEPNEV Александр Слепнев MB2 RUS RUS 2.13,86 PR SB
23 Ivan POPOV (2002) Иван Попов MB1 RUS RUS 2.14,38 PR SB
24 Daniil CHIRKOV Даниил Чирков MB1 RUS RUS 2.15,47 PR SB
24 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MB1 RUS RUS 2.15,47 PR SB
26 Bogdan BOGUCHARSKIJ Богдан Богучарский MB2 RUS RUS 2.17,40 PR SB
27 Nikita BROSALIN Никита Бросалин MB1 RUS RUS 2.18,76 SB
28 Roman ANTIPIN Роман Антипин MB1 RUS RUS 2.19,89 PR SB
29 Daniil KAMYSHNIKOV Даниил Камышников MB1 RUS RUS 2.20,50 PR SB
30 Stanislav TIKHONOV Станислав Тихонов MB1 RUS RUS 2.20,81 PR SB
31 Vyacheslav CHERNYSHOV Вячеслав Чернышов MB1 RUS RUS 2.20,94
32 Nikita ZANOSOV Никита Заносов MB1 RUS RUS 2.21,83 PR SB
33 Roman POGREBNOV Роман Погребнов MB1 RUS RUS 2.23,04 PR SB
34 Ilya KOBALIYA Илья Кобалия MB2 RUS RUS 2.26,47 PR SB
35 Aleksej LOBYCHEV Алексей Лобычев MB2 RUS RUS 2.26,50 PR SB
36 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MB1 RUS RUS 2.26,98 SB
37 Mustafa SULEJMANOV Мустафа Сулейманов MB2 RUS RUS 2.27,64 PR SB
38 Nikita TYSHKEVICH Никита Тышкевич MB1 RUS RUS 2.38,48 SB
WDR Daniil SLAVKOV Даниил Славков MB1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names