Junior B/C Championships - Siberian Federal District (Stage 1)

Irkutsk-Trud (RUS) 15 - 16 December 2018 Source: M. van der Bij

500m Men - Junior B 15 December 2018

Rank Name Country Time
1 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MB2 RUS RUS 38,97 PR SB
1 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MB2 RUS RUS 38,97 PR SB
3 Maksim BADUEV Максим Бадуев MB1 RUS RUS 39,14 PR SB
4 Aleksandr ARSLANTAEV Александр Арслантаев MB1 RUS RUS 39,25 PR SB
5 Pavel PERGUNOV Павел Пергунов MB1 RUS RUS 39,45 PR SB
6 Daniil GENSHEL Даниил Геншель MB2 RUS RUS 39,80 SB
7 Nikita PROSHIN Никита Прошин MB1 RUS RUS 40,42 PR SB
8 Roman ANTIPIN Роман Антипин MB2 RUS RUS 40,62
9 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MB2 RUS RUS 40,63 PR SB
10 Vladislav ZENKIN Владислав Зенкин MB1 RUS RUS 40,77
11 Aleksej KOZLOV Алексей Козлов MB1 RUS RUS 41,07 PR SB
12 Dmitrij FEDOROV (2003) Дмитрий Федоров MB1 RUS RUS 41,32 PR SB
13 Roman SEVASTYANOV Роман Севастьянов MB1 RUS RUS 41,40 SB
13 Daniil GEVORGYAN Даниил Геворгян MB1 RUS RUS 41,40 PR SB
15 Roman POGREBNOV Роман Погребнов MB2 RUS RUS 41,52 PR SB
16 Dmitrij POZDNYAKOV Дмитрий Поздняков MB2 RUS RUS 41,65 PR SB
17 Stanislav UKHANOV Станислав Уханов MB1 RUS RUS 41,70 PR SB
18 Ivan POPOV (2002) Иван Попов MB2 RUS RUS 41,89 PR SB
19 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MB1 RUS RUS 41,99 SB
20 Vladimir VINOKURCEV Владимир Винокурцев MB1 RUS RUS 42,15 PR SB
21 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MB1 RUS RUS 42,28
22 Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MB1 RUS RUS 42,31 SB
23 Timur KONYSHEV Тимур Конышев MB1 RUS RUS 42,35 PR SB
24 Mikhail KHADYKIN Михаил Хадыкин MB2 RUS RUS 42,45 SB
25 Ruslan BASAROV Руслан Басаров MB2 RUS RUS 42,67 PR SB
26 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MB2 RUS RUS 42,76
26 Nikolaj KORDOV Николай Кордов MB1 RUS RUS 42,76 PR SB
26 Danil MARCHENKO Даниил Марченко MB1 RUS RUS 42,76 PR SB
29 Aleksandr MARTYNOV Александр Мартынов MB1 RUS RUS 43,24 PR SB
30 Anatolij BUNEVSKIJ Анатолий Буневский MB2 RUS RUS 43,38 PR SB
31 Kirill CHERNAKOV Кирилл Чернаков MB1 RUS RUS 43,39 PR SB
32 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MB2 RUS RUS 43,53
33 Stanislav TIKHONOV Станислав Тихонов MB2 RUS RUS 44,10 PR SB
34 Sergej KOPOSOV Сергей Копосов MB1 RUS RUS 44,54 PR SB
35 Vladimir SENKIN Владимир Сенькин MB1 RUS RUS 44,70 PR SB
36 Nikita TYSHKEVICH Никита Тышкевич MB2 RUS RUS 44,80 PR SB
37 Timur BADRTDINOV Тимур Бадртдинов MB1 RUS RUS 47,16
38 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MB1 RUS RUS 59,23
39 Vladislav MAJSTROV Владислав Майстров MB1 RUS RUS 1.00,00
40 Danil NOVIKOV (2002) Данил Новиков MB1 RUS RUS 1.03,56 SB
DNS Pavel GREBENSHHIKOV Павел Гребенщиков M? RUS RUS DNS
DNS Semen BAYANOV Семен Баянов M? RUS RUS DNS
DQ Petr VOLOSATOV Петр Волосатов MB2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names