Junior B/C Championships - Siberian Federal District (Stage 3)

Barnaul (RUS) 9 - 10 February 2019 Source: M. van der Bij

1000m Women - Junior C 10 February 2019

Rank Name Country Time
1 Valeriya SOROKOLETOVA Валерия Сороколетова LC2 RUS RUS 1.27,88
2 Alena KRIVONOGOVA (2003) Алена Кривоногова LC2 RUS RUS 1.31,12 SB
3 Natalya TURUSHKINA Наталья Турушкина LC2 RUS RUS 1.31,73 SB
4 Olga DOZORCEVA Ольга Дозорцева LC1 RUS RUS 1.33,52 PR SB
5 Olesya TIKHONOVA Олеся Тихонова LC2 RUS RUS 1.34,26 SB
6 Angelina POLUSHKINA Ангелина Полушкина LC2 RUS RUS 1.35,30
7 Anastasiya KUZNECZOVA (2004) Анастасия Кузнецова LC1 RUS RUS 1.35,47 PR SB
8 Irina DUKHNOVSKAYA Ирина Духновская LC2 RUS RUS 1.37,86
9 Mariya BORODINA Мария Бородина LC2 RUS RUS 1.38,12 SB
10 Elizaveta KLEMINA Елизавета Клемина LC1 RUS RUS 1.38,93 PR SB
11 Darya NEPOMNYASHHIKH Дарья Непомнящих LC1 RUS RUS 1.39,35 PR SB
12 Marina GLEBOVA Марина Глебова LC2 RUS RUS 1.39,61 PR SB
13 Alina LIKHANSKAYA Алина Лиханская LC2 RUS RUS 1.39,74
14 Ada KIM Ада Ким LC1 RUS RUS 1.39,99 SB
15 Varvara BELMAN Варвара Бельман LC1 RUS RUS 1.40,23
16 Elizaveta SKOROMKINA Елизавета Скоромкина LC2 RUS RUS 1.41,28 PR SB
17 Antonina TYUTRINA Антонина Тютрина LC2 RUS RUS 1.41,39
18 Evgeniya KABACHEVSKAYA Евгения Кабачевская LC2 RUS RUS 1.42,09
19 Irina KULIKOVA Ирина Куликова LC2 RUS RUS 1.42,36
20 Anastasiya KRAJNOVA Анастасия Крайнова LC1 RUS RUS 1.42,58 SB
21 Veronika KHALTURINA Вероника Халтурина LC2 RUS RUS 1.45,45
22 Anzhelika DERYUSHEVA Анжелика Дерюшева LC1 RUS RUS 1.46,26
23 Elizaveta KALACHEVA Елизавета Калачева LC1 RUS RUS 1.49,68
24 Alina PAVLOVSKAYA Алина Павловская L? RUS RUS 1.50,72 PR SB
25 Darya PARFINA Дарья Парфина LC2 RUS RUS 1.51,36
26 Sofya PARSHUKOVA Софья Паршукова L? RUS RUS 1.52,32
27 Elena KOREPANOVA Елена Корепанова LC2 RUS RUS 1.53,38 PR SB
28 Darya EROSHEVSKAYA Дарья Ерошевская LC1 RUS RUS 1.57,82
29 Elizaveta ZHELTOUKHOVA Елизавета Желтоухова LC2 RUS RUS 2.09,04 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names