Junior B/C Championships - Northwest Federal District (Stage 2)

Saint Petersburg (RUS)23 January 2019 Source: M. van der Bij

1500m Men - Junior C 23 January 2019

Rank Name Country Time
1 Danila USPEKHOV Данила Успехов MC2 RUS RUS 2.08,92
2 Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MC2 RUS RUS 2.09,24
3 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MC2 RUS RUS 2.11,57
4 Artem EZICHEV Артем Езичев MC2 RUS RUS 2.11,68
5 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MC2 RUS RUS 2.12,02
6 Eldar KYULYAN Эльдар Кюлян MC1 RUS RUS 2.14,10
7 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MC2 RUS RUS 2.15,35
8 Mikhail VASILEV Михаил Васильев MC2 RUS RUS 2.15,58
9 Oleg PARSHKOV Олег Паршков MC2 RUS RUS 2.17,14
10 Egor STRUNIN Егор Струнин MC2 RUS RUS 2.18,10
11 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MC2 RUS RUS 2.18,38
12 Mikhail SHERR Михаил Шерр M? RUS RUS 2.19,15
13 Danil ANSIMOV Данил Ансимов M? RUS RUS 2.21,24 PR SB
14 Anton ZHUKOVSKIJ Антон Жуковский MC2 RUS RUS 2.22,76
15 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MC1 RUS RUS 2.23,09
16 Artem LOMONOSOV Артем Ломоносов MC2 RUS RUS 2.23,92
17 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MC1 RUS RUS 2.23,99
18 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MC2 RUS RUS 2.24,25
19 Savelij ALMAZOV Савелий Алмазов MC1 RUS RUS 2.24,39
20 Rodion MARANOV Родион Маранов M? RUS RUS 2.25,41 PR SB
21 Aren SIMONYAN Арен Симонян MC1 RUS RUS 2.26,34 PR SB
22 Semen AVERIN Семен Аверин MC2 RUS RUS 2.26,42
23 Egor KONOVALOV Егор Коновалов MC2 RUS RUS 2.27,19 PR SB
24 Yurij NOVIKOV Юрий Новиков M? RUS RUS 2.27,41 PR SB
25 Pavel VARLYGIN Павел Варлыгин MC1 RUS RUS 2.27,53
26 Nikita BELYAEV (2004) Никита Беляев MC1 RUS RUS 2.27,73
27 Timur VITVICZKIJ Тимур Витвицкий MC2 RUS RUS 2.28,31 PR SB
28 Andrej RYBKIN Андрей Рыбкин MC2 RUS RUS 2.28,32
29 Fedor LAPSHIN Федор Лапшин M? RUS RUS 2.29,08 PR SB
30 Artemij EZERSKIJ Артемий Езерский MC2 RUS RUS 2.29,95
31 Andrej VOLKOV (2005) Андрей Волков MC1 RUS RUS 2.30,75
32 Georgij KOROBICYN Георгий Коробицын MC2 RUS RUS 2.30,78 PR SB
33 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков M? RUS RUS 2.31,85 PR SB
34 Stanislav NIKITIN Станислав Никитин MC2 RUS RUS 2.32,60 PR SB
35 Andrej TROFIMOV Андрей Трофимов MC2 RUS RUS 2.32,69 PR SB
36 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MC1 RUS RUS 2.33,84 PR SB
37 Artem SEMENOV Артем Семенов MC1 RUS RUS 2.34,73 PR SB
38 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MC1 RUS RUS 2.41,97
39 Aleksandr GARAMOV Александр Гарамов MC2 RUS RUS 2.44,15
40 Vitalij KOSAREV Виталий Косарев MC1 RUS RUS 2.53,14 PR SB
41 Maksim GRYZLOV Максим Грызлов MC2 RUS RUS 3.05,36
DNS Aleksandr KARPOV Александр Карпов MC1 RUS RUS DNS
DQ Aleksej KRYUKOV Алексей Крюков MC2 RUS RUS DQ
DQ Aleksej SULOEV Алексей Сулоев MC1 RUS RUS DQ
DQ Ivan BURCEV Иван Бурцев MC2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names