International Race

Inzell (GER) 4 - 6 October 2019 Source: www.max-aicher-arena.de

1000m Men 4 October 2019

Rank Name Country Time
1 Håvard Holmefjord LORENTZEN MSA NOR NOR 1.09,34 SB
2 Tom KANT MN4 NED NED 1.10,83 SB
3 Bjørn MAGNUSSEN MN3 NOR NOR 1.11,19 SB
4 Odin By FARSTAD MN3 NOR NOR 1.11,22 SB
5 Kristian Solland REINTON MN4 NOR NOR 1.11,29 SB
6 Ignat GOLOVATSIUK Игнат Головатюк MN4 BLR BLR 1.11,31 SB
7 Stanislav PALKIN Станислав Палкин MN4 KAZ KAZ 1.11,42 SB
7 Fedor MEZENTSEV Федор Мезенцев M30 KAZ KAZ 1.11,42 SB
9 Livio WENGER MSA SUI SUI 1.11,43 SB
10 Nikolaj TRUSOV Николай Трусов MN1 RUS RUS 1.11,57 SB
11 Denis KUZIN Денис Кузин M30 KAZ KAZ 1.11,60 SB
12 Alexander KLENKO Александр Кленко MSA KAZ KAZ 1.11,77 SB
13 Samuli SUOMALAINEN MN2 FIN FIN 1.11,91 SB
14 Artyom KRIKUNOV Артем Крикунов MN4 KAZ KAZ 1.11,97 SB
15 Ruslan BEGIMBETOV Руслан Бегимбетов MN4 KAZ KAZ 1.12,03 PR SB
16 Artur GALIYEV Артур Галиев MN1 KAZ KAZ 1.12,07 PR SB
17 Ivan ARZHANIKOV Иван Аржаников MSA KAZ KAZ 1.12,16 SB
18 Oliver GROB MN4 SUI SUI 1.12,74 SB
19 Erik RESELL MN1 NOR NOR 1.12,95 SB
20 Victor RUDENKO Виктор Руденко MN2 BLR BLR 1.13,13
21 Stefan NEVMERZHITSKII Стефан Невмержицкий MN2 RUS RUS 1.13,28 SB
22 Jort BOOMHOUWER MN2 NED NED 1.13,30 SB
23 Uladzislau HAPON Владислав Гапон MA2 BLR BLR 1.13,47 PR SB
24 Mikhail KAZELIN Михаил Казелин MN4 RUS RUS 1.13,48
25 Isak HØIBY MN1 NOR NOR 1.13,61 SB
26 Adam AXELSSON MSA SWE SWE 1.14,05 SB
27 David KARLINGSJÖ MN3 SWE SWE 1.14,39 SB
28 Josh WHYTE MSA NZL NZL 1.14,50 SB
29 Miro PUOLAKKA MSA FIN FIN 1.14,80
30 Aleksandr CHIZHIKOV Александр Чижиков MN3 KAZ KAZ 1.15,18 SB
31 Aliaksei KIRPICHNIK Алексей Кирпичник MN4 BLR BLR 1.15,39
32 Sam KRAMER MN2 NED NED 1.16,29 SB
33 Kierryn HUGHES MSA NZL NZL 1.16,81 SB
34 Levy KRAMER MN2 NED NED 1.16,99 SB
35 Juuso LEHTONEN MA1 FIN FIN 1.17,33 SB
36 Emil ERVIK MA1 FIN FIN 1.17,36 SB
37 Thijs WAGENAAR MA2 NED NED 1.17,86 PR SB
38 Evgenij KOSHKIN (2002) Евгений Кошкин MB2 KAZ KAZ 1.18,03 SB
39 Daan de BEST MN2 NED NED 1.18,06 SB
40 Ivan KARPOVICH Иван Карпович MA2 BLR BLR 1.18,82
41 Nicolae Răzvan MILITARU MA1 ROU ROU 1.19,15 SB
42 Emil-Oskar ORAS MN2 FIN FIN 1.19,18 SB
43 Boy KRAMER MSA NED NED 1.19,25 SB
44 Kalle KINNALA MA1 FIN FIN 1.19,47 SB
45 Lars MENGERINK MA2 NED NED 1.19,98 PR SB
46 Bas van NISPEN M40 NED NED 1.20,14 PR SB
47 Cristian Landrø MAGNUSSEN MB1 NOR NOR 1.20,90 SB
48 Max KOKKO MA1 FIN FIN 1.21,00 SB
49 Sjoerd de BOER MN1 NED NED 1.21,37 PR SB
50 Ruben SCHEL MN3 NED NED 1.21,76 SB
51 Alexander REZZONICO MB1 ESP ESP 1.21,79 PR SB
52 Adrian FIERAR MB1 ROU ROU 1.22,61 SB
53 Gabriel Eduard NITU MC2 ROU ROU 1.23,12 SB
54 Alvar MUHONEN MB1 FIN FIN 1.23,80 PR SB
55 Marcos VICOS MA2 ESP ESP 1.24,63 PR SB
56 Manel ROBLA MB1 ESP ESP 1.29,58 PR SB
DNS Marius BRATLI MN3 NOR NOR DNS
DNS Bart SEFFINGA M35 NED NED DNS
DNS Eetu KÄSNÄNEN MB2 FIN FIN DNS
DNS Magnus Brask NORDFONN MSA NOR NOR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names