International Race

Inzell (GER) 4 - 6 October 2019 Source: www.max-aicher-arena.de

1500m Men 6 October 2019

Rank Name Country Time
1 Daniil BELIAEV Даниил Беляев MSA RUS RUS 1.47,15 PR SB
2 Egor SHKOLIN Егор Школин MN2 RUS RUS 1.47,51 PR SB
3 Victor LOBAS Виктор Лобас MSA RUS RUS 1.47,84 SB
4 Sergey TROFIMOV Сергей Трофимов MSA RUS RUS 1.48,25 SB
5 Stanislav PALKIN Станислав Палкин MN4 KAZ KAZ 1.48,37 PR SB
6 Odin By FARSTAD MN3 NOR NOR 1.48,83 SB
7 Dmitry MOROZOV (1996.08) Дмитрий Морозов MN4 KAZ KAZ 1.49,34 SB
8 Demyan GAVRILOV Демьян Гаврилов MN3 KAZ KAZ 1.49,38 SB
9 Ignat GOLOVATSIUK Игнат Головатюк MN4 BLR BLR 1.49,44 SB
10 Maksim BAKLASHKIN Максим Баклашкин M30 KAZ KAZ 1.49,55 PR SB
11 Sergey GRYAZTSOV Сергей Грязцов M30 RUS RUS 1.49,61 SB
12 Nikolaj TRUSOV Николай Трусов MN1 RUS RUS 1.50,17 PR SB
13 Denis KUZIN Денис Кузин M30 KAZ KAZ 1.50,35 SB
14 Fedor MEZENTSEV Федор Мезенцев M30 KAZ KAZ 1.50,36 SB
15 Danila BOBYR Данила Бобырь MSA RUS RUS 1.50,66 SB
16 Samuli SUOMALAINEN MN2 FIN FIN 1.50,78
17 Vitaliy CHSHIGOLEV Виталий Щиголев MN3 KAZ KAZ 1.51,27 SB
18 Ivan ARZHANIKOV Иван Аржаников MSA KAZ KAZ 1.51,28 SB
19 Mikhail KAZELIN Михаил Казелин MN4 RUS RUS 1.51,84 SB
20 Victor RAMLER MN4 NED NED 1.52,03 SB
21 Marwin TALSMA MN3 NED NED 1.52,08 SB
22 Anvar MUKHAMADEYEV Анвар Мухамадеев MN2 KAZ KAZ 1.52,09 SB
23 Aliaksei KIRPICHNIK Алексей Кирпичник MN4 BLR BLR 1.52,59 SB
24 Jan HAMERS (1996) MN4 NED NED 1.52,61 SB
25 Ruslan BEGIMBETOV Руслан Бегимбетов MN4 KAZ KAZ 1.52,65 PR SB
26 Victor RUDENKO Виктор Руденко MN2 BLR BLR 1.52,77
27 Artur GALIYEV Артур Галиев MN1 KAZ KAZ 1.53,31 SB
28 Ole Bjørnsmoen NÆSS MSA NOR NOR 1.53,81 SB
29 Erik RESELL MN1 NOR NOR 1.55,27 SB
30 Mathieu BELLOIR MN1 FRA FRA 1.55,82 SB
31 Timur ZAKHAROV (1992) Тимур Захаров MSA RUS RUS 1.56,00 SB
32 Artyom KRIKUNOV Артем Крикунов MN4 KAZ KAZ 1.56,58 SB
33 Max FIODARAV (2002) Максим Федоров MB2 BLR BLR 1.57,05
34 Juuso LEHTONEN MA1 FIN FIN 2.00,63 PR SB
35 Bart SEFFINGA M35 NED NED 2.01,20 SB
36 Emil-Oskar ORAS MN2 FIN FIN 2.01,62 SB
37 Tim SIBIET MSA BEL BEL 2.01,89 PR SB
38 Anders Geving LANGLI MA1 NOR NOR 2.03,05 SB
39 Ivan KARPOVICH Иван Карпович MA2 BLR BLR 2.03,06
40 Martin BELLOIR MB2 FRA FRA 2.03,87 PR SB
41 Lars GROOT MSA NED NED 2.04,98 SB
42 Cristian Landrø MAGNUSSEN MB1 NOR NOR 2.06,40 SB
43 Alvar MUHONEN MB1 FIN FIN 2.09,81 PR SB
44 Max KOKKO MA1 FIN FIN 2.09,95 SB
45 Gabriel Eduard NITU MC2 ROU ROU 2.10,37 SB
46 Adrian FIERAR MB1 ROU ROU 2.11,81 SB
47 Elias FEICHTER MB2 AUT AUT 2.14,00 PR SB
DNS Christian OBERBICHLER MSA SUI SUI DNS
DNS Stefan NEVMERZHITSKII MN2 RUS RUS DNS
DNS Emil ERVIK MA1 FIN FIN DNS
DQ Nicolae Răzvan MILITARU MA1 ROU ROU DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names