Russia Cup 1 Кубок России I Этап

Kolomna (RUS) 23 - 24 October 2019 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1500m Ladies 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Evgeniia LALENKOVA Евгения Лаленкова LSA RUS RUS 1.56,92 SB
2 Elizaveta KAZELINA Елизавета Казелина LN4 RUS RUS 1.57,16 SB
3 Natalia VORONINA Наталья Воронина LSA RUS RUS 1.58,17 SB
4 Elena ERANINA Елена Еранина LSA RUS RUS 1.58,96 PR SB
5 Olga GRAF Ольга Граф L35 RUS RUS 2.01,59 SB
6 Kristina GRUMAND Кристина Грумандь LSA RUS RUS 2.02,89 PR SB
7 Tatsiana MIKHAILAVA (1987) Татьяна Михайлова L30 BLR BLR 2.03,13 SB
8 Ekaterina KOSHELEVA Екатерина Кошелева LN1 RUS RUS 2.03,25 SB
9 Anna CHERNOVA (1992) Анна Чернова LSA RUS RUS 2.04,13 SB
10 Elizaveta AGAFOSHINA Елизавета Агафошина LA2 RUS RUS 2.04,16 PR SB
11 Veronika SUSLOVA Вероника Суслова LN3 RUS RUS 2.04,27
12 Natalya ZHIDKOVA (2000) Наталья Жидкова LN1 RUS RUS 2.06,89
13 Darya BESKROVNYKH Дарья Бескровных LSA RUS RUS 2.06,95(3)
14 Mariya VAN Мария Ван LN2 RUS RUS 2.06,95(6) PR SB
15 Ekaterina KOMOVA Екатерина Комова LN1 RUS RUS 2.07,27 SB
16 Anastasiya ZDRAVKOVA Анастасия Здравкова LSA RUS RUS 2.07,60 SB
17 Kristina KEMAEVA Кристина Кемаева LN1 RUS RUS 2.08,67
18 Nina KLIMENCZOVA Нина Клименцова LN4 RUS RUS 2.08,76 PR SB
19 Kseniya GAGARINA Ксения Гагарина LN3 RUS RUS 2.08,80 SB
20 Anastasiya DEMIDOVA Анастасия Демидова LN3 RUS RUS 2.08,81
21 Anna VASHKENE Анна Вашкене LA2 RUS RUS 2.09,19 SB
22 Anastasiya NEZHELSKAYA Анастасия Нежельская LN1 RUS RUS 2.09,69
23 Alina ASHHEULOVA Алина Ащеулова LN1 RUS RUS 2.10,46
24 Kseniya EVGRAFOVA Ксения Евграфова LN3 RUS RUS 2.10,55 SB
25 Darya GUDOSHNIKOVA Дарья Гудошникова LN1 RUS RUS 2.10,97
26 Anastasiya ANTONOVA (1999) Анастасия Антонова LN2 RUS RUS 2.11,42 PR SB
27 Darya SHMELEVA Дарья Шмелева LA2 RUS RUS 2.12,00 SB
28 Polina BUKINA Полина Букина LN2 RUS RUS 2.12,41
29 Marina BOGATYRCHUK Марина Богатырчук LN1 RUS RUS 2.13,26 SB
30 Ekaterina PLACHINDA Екатерина Плачинда LN2 RUS RUS 2.14,98
31 Mariya LEZHNEVA Мария Лежнева LN3 RUS RUS 2.16,81 SB
32 Darya GORBATENKO Дарья Горбатенко LN3 RUS RUS 2.17,34 SB
33 Irina BALANDINA Ирина Баландина LN2 RUS RUS 2.19,03 SB
34 Ekaterina KUZMENKO Екатерина Кузьменко LN1 RUS RUS 2.19,93 SB
35 Aleksandra ISUPOVA Александра Исупова LN2 RUS RUS 2.22,30 PR SB
DNS Anastasiya GRIGOREVA (2001) Анастасия Григорьева LA2 RUS RUS DNS
DNF Darya FILIPPOVA Дарья Филиппова LSA RUS RUS DNF
DQ Karina AKHMETOVA Карина Ахметова LN2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names