Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 1)

Kolomna 14 - 15 December 2019 Source: www.kolomna-speed-skating.com

3000m Men - Junior B 14 December 2019

Rank Name Country Time
1 Aleksej CZVETKOV MB2 IAR IAR 4.05,06 SB
2 Pavel AREFEV MB2 IAR IAR 4.05,96 PR SB
3 Aleksandr SERGEEV (2003) MB2 IAR IAR 4.07,62 SB
4 Matvej TARASOV (2003) MB2 IAR IAR 4.09,79 PR SB
5 Maksim ANDRYUSHIN MB1 IAR IAR 4.10,93
6 Ilya ANOKHIN MB1 IAR IAR 4.11,22 PR SB
7 Denis GOLIK MB1 IAR IAR 4.12,84
8 Maksim KOLCZOV MB1 IAR IAR 4.13,65 PR SB
9 Dmitrij KORTIKOV MB2 IAR IAR 4.13,74 PR SB
10 Ivan OGURCZOV MB2 IAR IAR 4.15,55 PR SB
11 Filipp SMAGIN MB2 IAR IAR 4.15,94 PR SB
12 Sergej BUKUEV MB1 IAR IAR 4.18,56 SB
13 Daniil NAJDENYSHEV MB1 IAR IAR 4.18,86 PR SB
14 Nikita BURMISTROV MB2 IAR IAR 4.20,52
15 Oleg POTAPENKOV MB1 IAR IAR 4.22,09 PR SB
16 Igor MOSKALENKO MB2 IAR IAR 4.22,53
17 Matvej MATVEEV MB1 IAR IAR 4.23,84
18 Dmitrij RAFIKOV MB2 IAR IAR 4.24,15
19 Yaroslav CHERNENKO MB1 IAR IAR 4.25,06 PR SB
20 Oleg KULICHKOV MB2 IAR IAR 4.25,82 PR SB
21 Ivan RAZIN MB1 IAR IAR 4.28,46 PR SB
22 Danila LIPATOV MB1 IAR IAR 4.30,82 PR SB
23 Oleg OSOKIN MB1 IAR IAR 4.30,88 PR SB
24 Egor LESHKEVICH MB1 IAR IAR 4.31,55
25 Kirill PODGORNYJ MB2 IAR IAR 4.33,04 PR SB
26 Dmitrij PLYUSNIN MB1 IAR IAR 4.33,74
27 Andrej KALINKIN MB1 IAR IAR 4.36,35 PR SB
28 Nikita DOLOTOV MB1 IAR IAR 4.37,02
29 Mikhail RUZHENSKIJ MB1 IAR IAR 4.37,26 PR SB
30 Daniil GALKIN MB2 IAR IAR 4.37,46 SB
31 Pavel CHINCHUK MB1 IAR IAR 4.38,46 PR SB
32 Dmitrij GRISHHENKO MB1 IAR IAR 4.40,98
33 Pavel RACHKOV MB2 IAR IAR 4.42,82 SB
34 Aleksej PLACHINDA MB1 IAR IAR 4.43,98
35 Daniil GORYACHEV MB2 IAR IAR 4.47,18 PR SB
36 Mikhail PILTYAEV MB2 IAR IAR 4.57,40 SB
37 Daniil ZHELTOV M? IAR IAR 4.59,03 PR SB
38 Pavel MAKAROV MB2 IAR IAR 5.00,08 PR SB
39 Yaroslav BORISKIN MB1 IAR IAR 5.01,86 SB
DNF Sergej LOKHMAEV MB2 IAR IAR DNF
DQ Artur BOLSHAKOV MB2 IAR IAR DQ
DQ Matvej NOVIKOV MB1 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names