Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной

Ekaterinburg (RUS) 15 - 16 January 2020 Source: T. Eng

500m Ladies - Junior C 15 January 2020

Rank Name Country Time
1 Arina KRYLOVA Арина Крылова LC2 RUS RUS 43,89
2 Anastasiya MOROZOVA Анастасия Морозова LC2 RUS RUS 44,45
3 Alina MALEKOVA Алина Малекова LC2 RUS RUS 44,83
4 Mariya GUDOSHNIKOVA Мария Гудошникова LC2 RUS RUS 45,02
5 Angelina STENNIKOVA Ангелина Стенникова LC1 RUS RUS 45,98
6 Polina KAPUSTINA (2004) Полина Капустина LC2 RUS RUS 46,11
6 Yana KISELEVA Яна Киселева LC1 RUS RUS 46,11
8 Darya SKOCHIGOROVA Дарья Скочигорова LC1 RUS RUS 46,50
9 Veronika BUKINA Вероника Букина LC2 RUS RUS 46,56
10 Polina ANDREEVA (2004) Полина Андреева LC2 RUS RUS 46,88
11 Vladislava KRIVOLUCZKAYA Владислава Криволуцкая LC2 RUS RUS 47,15
12 Alina NURIEVA Алина Нуриева LC2 RUS RUS 47,26
13 Elizaveta RAZNICYNA Елизавета Разницына Елизавета LYA RUS RUS 47,39 SB
14 Anna DEEVA Анна Деева LYA RUS RUS 47,49
15 Anastasiya SHAKHOVA Анастасия Шахова LC1 RUS RUS 48,09 SB
16 Kristina DEMINA Кристина Демина LC2 RUS RUS 48,13
17 Valeriya VORONCZOVA Валерия Воронцова LC1 RUS RUS 48,26
18 Valeriya MIRONOVA Валерия Миронова LC2 RUS RUS 48,31
19 Viktoriya TEMNIKOVA Виктория Темникова LC2 RUS RUS 48,41
20 Alena KHISAMOVA Алена Хисамова LC1 RUS RUS 48,52 SB
21 Margarita KULIKOVA Маргарита Куликова LC2 RUS RUS 48,54 PR SB
22 Sofiya TKACHENKO София Ткаченко LC1 RUS RUS 48,55 SB
23 Viktoriya BEDRINA Виктория Бедрина LC2 RUS RUS 48,86
24 Anastasiya KROPANINA Анастасия Кропанина LC1 RUS RUS 49,07
25 Kristina CHEGUROVA Кристина Чегурова LC2 RUS RUS 49,17
26 Alina AKHMATNUROVA Алина Ахматнурова LC2 RUS RUS 49,20
27 Yana GAIBOVA Яна Гаибова LC1 RUS RUS 49,33
28 Ekaterina KERDIKOSHVILI Екатерина Кердикошвили LC1 RUS RUS 49,43
29 Varvara NESTEROVA Варвара Нестерова LC2 RUS RUS 49,53
30 Ilona CHURINA Илона Чурина LC1 RUS RUS 49,97
31 Elizaveta TARASENKO Елизавета Тарасенко LC1 RUS RUS 50,02
32 Ulyana GRIGOREVA Ульяна Григорьева LC1 RUS RUS 50,17
33 Yuliya ZHUKOVA Юлия Жукова LC2 RUS RUS 50,18 PR SB
34 Aleksandra MIKHALYOVA Александра Михалёва LC2 RUS RUS 50,29 PR SB
35 Margarita MELENTEVA Маргарита Мелентьева LC1 RUS RUS 50,83
36 Olga ANDREEVA Ольга Андреева LC2 RUS RUS 51,15
37 Veronika STRUGOVA Вероника Стругова LC1 RUS RUS 51,29
38 Veronika ZAKHAROVA Вероника Захарова LC1 RUS RUS 51,36
39 Viktoriya SHIBAKOVA Виктория Шибакова LC1 RUS RUS 51,91
40 Aleksandra ALEKSEEVA (2005) Александра Алексеева LC2 RUS RUS 52,05
41 Valeriya SILANTEVA Валерия Силантьева LC2 RUS RUS 52,42
42 Valeriya EVSEGA Валерия Евсега LC1 RUS RUS 52,79
43 Alisa DITYATEVA Алиса Дитятева LC1 RUS RUS 52,93
44 Darya RYZHKOVA Дарья Рыжкова LC2 RUS RUS 53,15
45 Anastasiya KUZMINA (2005) Анастасия Кузьмина LC1 RUS RUS 53,38
46 Kamila SHARIPOVA Камила Шарипова LC1 RUS RUS 54,18
47 Kseniya ZHEJNOVA Ксения Жейнова LC2 RUS RUS 54,94 SB
48 Kseniya GORDEEVA Ксения Гордеева LC2 RUS RUS 55,93 PR SB
49 Diana GALLYAMOVA Диана Галлямова LC2 RUS RUS 56,88
50 Darya BOROVSKIKH Дарья Боровских LC1 RUS RUS 1.00,95

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names