Chelyabinsk Region Open Cup

Chelyabinsk 2 - 3 December 2020 Source: www.um74.ru

500m Men - Junior C 2 December 2020

Rank Name Country Time
1 Ilya EBINGER MC2 IAR IAR 40,49 PR SB
2 Konstantin ZYKOV MC2 IAR IAR 40,91 PR SB
3 Evgenij SURNIN MC2 IAR IAR 41,09 PR SB
4 Sergej BASMANOV MC2 IAR IAR 41,39 PR SB
5 Pavel TYUSHHANOV MC2 IAR IAR 41,45
6 Gleb MELKHER MC2 IAR IAR 41,50 PR SB
7 Vadim KUZNECZOV MC2 IAR IAR 41,58 PR SB
8 Vladimir BARTKO MC2 IAR IAR 41,65 SB
9 Ustin NIKULIN MC2 IAR IAR 41,72
10 Andrej ALENICHKIN MC2 IAR IAR 42,04 PR SB
11 Nikita NIKUSHKIN MC1 IAR IAR 42,27 PR SB
12 Stanislav PODOROV MC1 IAR IAR 42,52 SB
13 Vsevolod DYMMAN MC2 IAR IAR 42,53 PR SB
14 Dmitrij KRYLOV (2006) MC2 IAR IAR 42,65 PR SB
15 Vladimir GILYUK MC2 IAR IAR 42,73 PR SB
16 Andrej KODANEV MC2 IAR IAR 43,06 PR SB
17 Artem KULIKOV MC1 IAR IAR 43,33 PR SB
18 Danil MACHIKHIN MC2 IAR IAR 43,58 PR SB
19 Anton SEMENOV (2005) MC2 IAR IAR 43,62
20 Nikita IVANNIKOV MC1 IAR IAR 43,64 PR SB
21 Andrej PETROV MC2 IAR IAR 43,87
22 Sergej SERIK MC2 IAR IAR 43,97 PR SB
23 Aleksandr ZHURAVLEV MC2 IAR IAR 44,07 PR SB
24 Arsenij SIDNEV MC2 IAR IAR 44,16 PR SB
25 Vladimir KOLISNICHENKO MC2 IAR IAR 44,38
26 Kirill CHERNOBAEV MC2 IAR IAR 44,40 PR SB
27 Gleb MALIKOV MC2 IAR IAR 44,47 PR SB
28 Roman KITAEV MC1 IAR IAR 44,50 PR SB
29 Yaroslav GERMAN MC1 IAR IAR 45,32(3) PR SB
30 Andrej SERGEEV (2005) MC2 IAR IAR 45,32(5) PR SB
31 Aleksandr KOSTYUK MC2 IAR IAR 45,34
32 Arsenij CHIRKOV MC1 IAR IAR 45,47 PR SB
33 Timur BAJRAMGULOV MC1 IAR IAR 45,61 PR SB
34 Aleksandr MELNIKOV MC2 IAR IAR 45,72 PR SB
35 Igor LOMOVSKIKH MC1 IAR IAR 45,76 PR SB
36 Timofej BARYSHEV MC1 IAR IAR 46,21 SB
37 Dmitrij BABURIN MC1 IAR IAR 46,41 PR SB
38 Nikita CHEREPANOV (2006) MC1 IAR IAR 46,44 PR SB
39 Stepan SHUTOV MC1 IAR IAR 46,52 PR SB
40 David MUKHAMETOV MC1 IAR IAR 46,54 PR SB
41 Semen DANILOV MC1 IAR IAR 46,78 PR SB
42 Aleksandr KORMAN MC2 IAR IAR 46,93 PR SB
43 Kirill TRIFONOV MC1 IAR IAR 46,97 SB
44 Aleksandr GRYAZNYKH MC2 IAR IAR 47,52 PR SB
45 Vladimir CZARINNYJ MC2 IAR IAR 47,68 PR SB
46 Maksim KOTELNIKOV MC1 IAR IAR 47,78 PR SB
47 Yan BURANGULOV MC2 IAR IAR 48,05 PR SB
48 Gleb CHICHERIN MC1 IAR IAR 48,52 PR SB
49 Makar CHASTIKOV MC1 IAR IAR 49,20 PR SB
50 Lev BALYKOV MC1 IAR IAR 49,64
51 Artur BYKOV MC1 IAR IAR 49,81 PR SB
52 Vladimir GOCZULYAKO MYA IAR IAR 50,56 PR SB
53 Nikolaj CHURSIN MC1 IAR IAR 50,86 PR SB
54 Ivan SPESHILOV MC1 IAR IAR 52,79 PR SB
55 Mikhail KHVOSTOV MC1 IAR IAR 54,30 PR SB
56 Andrej BADIN MC1 IAR IAR 55,54 PR SB
57 Mikhail VTORUSHIN MC1 IAR IAR 55,65 PR SB
58 Vadim SULTANOV MC1 IAR IAR 55,83
59 Mikhail VERESEV MC2 IAR IAR 56,16 SB
60 Valerij BOFONOV MC1 IAR IAR 59,16 SB
61 Ivan EPIMAKHOV MC2 IAR IAR 1.06,80
DNS Daniil KLIMOV MC1 IAR IAR DNS
DNS Vadim ZINNATULLIN MC1 IAR IAR DNS
DNF Rodion KARIMOV MC1 IAR IAR DNF
DNF Egor MARKIN MC1 IAR IAR DNF
DQ Kirill TYUMIN MC1 IAR IAR DQ
WDR Sergej LYMAREV MC2 IAR IAR WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names