Central Federal District Junior B/C Championships Первенство Центрального Федерального Округа по Конькобежному Спорту (Девушки и Юноши 13-17 лет)

Kolomna (RUS) 11 - 12 December 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men - Junior B 11 December 2020

Rank Name Country Time
1 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 36,19 PR SB
2 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MB2 RUS RUS 37,29
3 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MB2 RUS RUS 37,58 PR SB
4 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB2 RUS RUS 37,59 SB
5 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS 37,87
6 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 38,35
7 Aleksandr FILIMONOV (2005) Александр Филимонов MB1 RUS RUS 38,60 PR SB
8 Denis GOLIK Денис Голик MB2 RUS RUS 38,63 PR SB
9 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MB2 RUS RUS 38,66 PR SB
10 Andrej KOMAROV Андрей Комаров MB1 RUS RUS 38,85 PR SB
11 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 39,04 PR SB
12 Nikita KOCHESHEV Никита Кочешев MB1 RUS RUS 39,05 PR SB
13 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB2 RUS RUS 39,10 SB
14 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 39,16
15 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB1 RUS RUS 39,25
16 Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB1 RUS RUS 39,28 PR SB
17 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 39,47 SB
18 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 39,57 PR SB
19 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MB2 RUS RUS 39,58
20 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 39,71 PR SB
21 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 39,81
22 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB2 RUS RUS 39,88 SB
23 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 40,07 PR SB
24 Danila LIPATOV Данила Липатов MB2 RUS RUS 40,10 SB
25 Oleg OSOKIN Олег Осокин MB2 RUS RUS 40,35 SB
26 Ilya DUBAKIN Илья Дубакин MB1 RUS RUS 40,42 PR SB
27 Artem VESELKIN Артем Веселкин MB1 RUS RUS 40,48 PR SB
28 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 40,51 PR SB
29 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB2 RUS RUS 40,66
30 Vladislav MALCHIKOV Владислав Мальчиков MB1 RUS RUS 40,74 PR SB
31 Platon ESAKOV Платон Есаков MB2 RUS RUS 41,09(6) SB
32 Bajel KUZEBAEV Байэл Кузебаев MB1 RUS RUS 41,09(8) PR SB
33 Semen AZAREV Семен Азарьев MB1 RUS RUS 41,54 PR SB
34 Aleksandr KUN Александр Кун M? RUS RUS 41,60(7) PR SB
35 Maksim ZALOZNYJ Максим Залозный MB1 RUS RUS 41,60(9) PR SB
36 Daniil ZHELTOV Даниил Желтов M? RUS RUS 41,61 PR SB
37 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 41,69
38 Arsenij MITROFANOV (2004) Арсений Митрофанов MB1 RUS RUS 41,74
39 Mikhail RUZHENSKIJ Михаил Руженский MB2 RUS RUS 42,00 SB
40 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 42,03 PR SB
41 Daniil KOPYTIN Даниил Копытин MB1 RUS RUS 42,14
42 Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MB1 RUS RUS 42,20 PR SB
43 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 42,61
44 Daniil FOMIN Даниил Фомин MB1 RUS RUS 42,62 PR SB
45 Aleksandr RACHKOV Александр Рачков MB1 RUS RUS 42,68 SB
46 Maksim LUNIN Максим Лунин MB1 RUS RUS 43,09 PR SB
47 Konstantin KACHALIN Константин Качалин MB1 RUS RUS 43,27 SB
48 Andrej POPOV (2004) Андрей Попов MB1 RUS RUS 43,44 SB
49 Vadim PISKAREV Вадим Пискарев MB1 RUS RUS 44,05
50 Aleksandr SAVALSKOV Александр Савальсков MB1 RUS RUS 44,10 PR SB
51 Konstantin KORCHKOV Константин Корчков MB1 RUS RUS 44,46 SB
52 Danila DASHKOV Данила Дашков MB1 RUS RUS 44,54 SB
53 Artem TELNOV Артем Тельнов M? RUS RUS 52,66
54 Ivan RAZIN Иван Разин MB2 RUS RUS 53,46 SB
55 Nikita SMOLENKOV Никита Смоленков MB1 RUS RUS 55,36 SB
DNF Dmitrij ALYAKRINSKIJ Дмитрий Алякринский MB1 RUS RUS DNF
DQ Egor FOKIN Егор Фокин MB1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names