Ural Federal District Junior B/C Championships Первенство Уральского Федерального Округа на Отдельных Дистанциях по Конькобежному Спорту

Chelyabinsk (RUS) 16 - 17 December 2020 Source: www.um74.ru

500m Men - Junior B 16 December 2020

Rank Name Country Time
1 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MB2 RUS RUS 37,80 PR SB
2 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB2 RUS RUS 37,81 PR SB
3 Nikita BRUSNICYN Никита Брусницын MB2 RUS RUS 38,43 SB
4 Denis BELYANIN Денис Белянин MB2 RUS RUS 38,94 PR SB
5 Sergej BORODULIN Сергей Бородулин MB1 RUS RUS 39,00
6 Semen MUKHIN Семен Мухин MB2 RUS RUS 39,01
7 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MB2 RUS RUS 39,07 PR SB
8 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB2 RUS RUS 39,10 PR SB
9 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MB1 RUS RUS 39,29 PR SB
10 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MB2 RUS RUS 39,30 PR SB
11 Denis KUZMICHEV Денис Кузьмичев MB1 RUS RUS 39,49 PR SB
12 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB2 RUS RUS 39,60
13 Yakov AKSENOV Яков Аксенов MB2 RUS RUS 39,75(4)
14 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MB1 RUS RUS 39,75(9)
15 Ramshed NISHAMBAEV Рамшед Нишамбаев MB1 RUS RUS 40,06 PR SB
16 Artem YUREV Артем Юрьев MB1 RUS RUS 40,40 SB
17 Mikhail TARAKANOV (2005) Михаил Тараканов MB1 RUS RUS 40,55 PR SB
18 Danil DINISLAMOV Данил Динисламов MB1 RUS RUS 40,64 SB
19 Vladislav KOVALENKO Владислав Коваленко MB2 KAZ KAZ 40,70
20 Arsen YAGOFAROV Арсен Ягофаров MB2 RUS RUS 40,75
21 Stepan NAJDIN Степан Найдин MB1 RUS RUS 40,86
22 Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MB1 RUS RUS 40,98 PR SB
23 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB2 RUS RUS 41,70 SB
24 Artem POPOV (2004) Артем Попов MB1 RUS RUS 41,78 PR SB
25 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB2 RUS RUS 41,85
26 Ilya TROSHKOV Илья Трошков MB2 RUS RUS 42,05 PR SB
27 Ivan KULAKOV Иван Кулаков MB2 RUS RUS 42,14 SB
28 Ivan BALANOV Иван Баланов MB1 RUS RUS 42,21 PR SB
29 Roman LAZAREV Роман Лазарев MB2 RUS RUS 42,89 PR SB
30 Aleksandr SHLYAKHTIN Александр Шляхтин MB2 RUS RUS 42,92
31 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MB1 RUS RUS 42,99
32 Artyom MUKHAMETZYANOV Артём Мухаметзянов MB2 RUS RUS 43,04 PR SB
33 Danil MANKO Данил Манько MB1 RUS RUS 43,14 PR SB
34 Dmitrij ARTEMENKO Дмитрий Артеменко MB1 RUS RUS 43,16 PR SB
35 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MB1 RUS RUS 43,33(7) PR SB
36 Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MB1 RUS RUS 43,33(8) PR SB
37 Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MB1 RUS RUS 43,65 PR SB
38 Nikolaj YAKOVLEV Николай Яковлев MB1 RUS RUS 43,82 PR SB
39 Aleksandr MELNIK Александр Мельник MB1 RUS RUS 43,87 PR SB
40 Gleb DVORNIKOV Глеб Дворников MB2 RUS RUS 43,92 PR SB
41 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MB1 RUS RUS 44,29 PR SB
42 Nikita GOVORUKHIN Никита Говорухин MB1 RUS RUS 44,30 PR SB
43 Ilya BOGDANOV (2004) Илья Богданов MB1 RUS RUS 44,45
44 Matvej MAZAVIN Матвей Мазавин MB1 RUS RUS 44,67 PR SB
45 Savelij ILIMBAEV Савелий Илимбаев MB1 RUS RUS 44,92
46 Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MB2 RUS RUS 44,95 SB
47 Evgenij TRUSOV Евгений Трусов MB2 RUS RUS 47,82
DNF Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB1 RUS RUS DNF
DQ Damil NIZAMOV Дамиль Низамов MB1 RUS RUS DQ
DQ Andrej ZENIN Андрей Зенин MB2 RUS RUS DQ
WDR Danila MININ Данила Минин MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names