Ural Federal District Junior B/C Championships

Chelyabinsk 16 - 17 December 2020 Source: www.um74.ru

500m Men - Junior C 16 December 2020

Rank Name Country Time
1 Konstantin ZYKOV MC2 IAR IAR 40,46 PR SB
2 Ilya EBINGER MC2 IAR IAR 40,62
3 Ustin NIKULIN MC2 IAR IAR 40,74 PR SB
4 Pavel TYUSHHANOV MC2 IAR IAR 40,87 SB
5 Vadim KUZNECZOV MC2 IAR IAR 41,36 PR SB
6 Dmitrij KRYLOV (2006) MC2 IAR IAR 41,46 PR SB
7 Vladimir BARTKO MC2 IAR IAR 41,62 SB
8 Sergej BASMANOV MC2 IAR IAR 41,66
9 Aleksandr ILIN MC2 IAR IAR 41,86 PR SB
10 Evgenij SURNIN MC2 IAR IAR 41,95
11 Andrej ALENICHKIN MC2 IAR IAR 41,99(2) PR SB
12 Vadim SULTANOV MC1 IAR IAR 41,99(6) PR SB
13 Nikita NIKUSHKIN MC1 IAR IAR 42,35
14 Anton SEMENOV (2005) MC2 IAR IAR 42,69 PR SB
15 Vsevolod DYMMAN MC2 IAR IAR 42,80
16 Sergej SERIK MC2 IAR IAR 42,94 PR SB
17 Danil MACHIKHIN MC2 IAR IAR 43,22 PR SB
18 Aleksandr KOSTYUK MC2 IAR IAR 43,46 PR SB
19 Arsenij SIDNEV MC2 IAR IAR 43,53(1) PR SB
20 Vadim ZINNATULLIN MC1 IAR IAR 43,53(3) PR SB
21 Fedor CHISTYAKOV MC1 IAR IAR 43,55 SB
22 Savelij PRONIN MC1 IAR IAR 43,69 PR SB
23 Nikita IVANNIKOV MC1 IAR IAR 43,83
24 Artem KULIKOV MC1 IAR IAR 44,00
25 Mikhail ELOVIKOV MC1 IAR IAR 44,34 SB
26 Aleksandr MELNIKOV MC2 IAR IAR 44,53 PR SB
27 Kirill CHERNOBAEV MC2 IAR IAR 44,65
28 Daniil KLIMOV MC1 IAR IAR 44,72
29 Arsenij CHIRKOV MC1 IAR IAR 44,76 PR SB
30 Yaroslav GERMAN MC1 IAR IAR 44,86 PR SB
31 Danil PANOV MC1 IAR IAR 44,92 PR SB
32 Timofej BARYSHEV MC1 IAR IAR 45,01 SB
33 Artyom FREJ MC2 IAR IAR 45,29 PR SB
34 Igor LOMOVSKIKH MC1 IAR IAR 45,43 PR SB
35 Timur BAJRAMGULOV MC1 IAR IAR 45,54 PR SB
36 Nikita CHEREPANOV (2006) MC1 IAR IAR 46,33 PR SB
37 Maksim KOTELNIKOV MC1 IAR IAR 46,38 PR SB
38 Ivan RYZHKIN MC1 IAR IAR 46,42 PR SB
39 Stepan SHUTOV MC1 IAR IAR 46,53
40 Danil KLESHHEVNIKOV MC2 IAR IAR 46,65 PR SB
41 David MUKHAMETOV MC1 IAR IAR 46,67
42 Ivan EPIMAKHOV MC2 IAR IAR 46,80 PR SB
43 Semen DANILOV MC1 IAR IAR 46,84
44 Aleksandr GRYAZNYKH MC2 IAR IAR 46,91 PR SB
45 Bogdan ZAVYALOV MC1 IAR IAR 47,14 PR SB
46 Vladimir CZARINNYJ MC2 IAR IAR 47,21 PR SB
47 Kirill TRIFONOV MC1 IAR IAR 47,39
48 Makar CHASTIKOV MC1 IAR IAR 48,29 PR SB
49 Gleb CHICHERIN MC1 IAR IAR 48,30 PR SB
50 Kirill TYUMIN MC1 IAR IAR 48,38 PR SB
51 Nikolaj GEORGIEV MC2 IAR IAR 48,62 PR SB
52 Artur BYKOV MC1 IAR IAR 49,00 PR SB
53 Rodion KARIMOV MC1 IAR IAR 49,12 PR SB
54 Lev BALYKOV MC1 IAR IAR 49,21
55 Nikolaj SHASHKOV MC2 IAR IAR 49,23(3) PR SB
56 Nikolaj CHURSIN MC1 IAR IAR 49,23(5) PR SB
57 Daniil BOCZULA MC1 IAR IAR 49,95 PR SB
58 Dmitrij BABURIN MC1 IAR IAR 51,89
DNF Zakhar ANTONOV MC2 IAR IAR DNF
DQ Yurij TYUSHNYAKOV MC1 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names