Central Federal District Junior B/C Championships (Stage 3) Первенство Центрального Федерального Округа среди Юношей и Девушек 13-17 лет (3 этап)

Kolomna (RUS) 31 January - 1 February 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1500m Men - Junior B 1 February 2021

Rank Name Country Time
1 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 1.56,20
2 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MB2 RUS RUS 1.56,87 SB
3 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS 1.57,12
4 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB2 RUS RUS 1.57,58 PR SB
5 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 1.58,15
6 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 1.59,62
7 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB2 RUS RUS 1.59,84
8 Andrej KOMAROV Андрей Комаров MB1 RUS RUS 2.00,59 PR SB
9 Aleksandr FILIMONOV (2005) Александр Филимонов MB1 RUS RUS 2.00,87 PR SB
10 Egor FOKIN Егор Фокин MB1 RUS RUS 2.00,88 PR SB
11 Ilya DUBAKIN Илья Дубакин MB1 RUS RUS 2.01,77 PR SB
12 Mikhail RUZHENSKIJ Михаил Руженский MB2 RUS RUS 2.02,17 PR SB
13 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 2.02,50 PR SB
14 Nikita KOCHESHEV Никита Кочешев MB1 RUS RUS 2.02,55 PR SB
15 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB2 RUS RUS 2.02,59
16 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 2.02,64
17 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB1 RUS RUS 2.02,92 PR SB
18 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 2.03,38
19 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 2.04,45
20 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 2.04,61
21 Vladislav MALCHIKOV Владислав Мальчиков MB1 RUS RUS 2.05,05
22 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 2.05,36
23 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 2.05,85
24 Bajel KUZEBAEV Байэл Кузебаев MB1 RUS RUS 2.06,29 PR SB
25 Oleg OSOKIN Олег Осокин MB2 RUS RUS 2.06,90 SB
26 Vladislav ZHUKOV (2005) Владислав Жуков MB1 RUS RUS 2.06,99 PR SB
27 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MB2 RUS RUS 2.07,20
28 Semen AZAREV Семен Азарьев MB1 RUS RUS 2.07,67
29 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 2.07,90
30 Ivan RAZIN Иван Разин MB2 RUS RUS 2.08,22
31 Platon ESAKOV Платон Есаков MB2 RUS RUS 2.08,60
32 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MB2 RUS RUS 2.09,45
33 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 2.09,73
34 Konstantin KORCHKOV Константин Корчков MB1 RUS RUS 2.10,26 PR SB
35 Aleksej DAUD Алексей Дауд M? RUS RUS 2.10,62 PR SB
36 Daniil FOMIN Даниил Фомин MB1 RUS RUS 2.10,93 PR SB
37 Arsenij MITROFANOV (2004) Арсений Митрофанов MB1 RUS RUS 2.11,19
38 Nikita SMOLENKOV Никита Смоленков MB1 RUS RUS 2.11,53
39 Andrej POPOV (2004) Андрей Попов MB1 RUS RUS 2.13,24 SB
40 Dmitrij ALYAKRINSKIJ Дмитрий Алякринский MB1 RUS RUS 2.14,63
41 Daniil KOPYTIN Даниил Копытин MB1 RUS RUS 2.15,40 PR SB
42 Danila DASHKOV Данила Дашков MB1 RUS RUS 2.17,45 PR SB
43 Aleksandr RACHKOV Александр Рачков MB1 RUS RUS 2.18,82 SB
44 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 2.19,33
45 Aleksandr SAVALSKOV Александр Савальсков MB1 RUS RUS 2.20,55
46 Daniil SHHERBAKOVAS Даниил Щербаковас MB1 RUS RUS 2.22,42 SB
47 Maksim LUNIN Максим Лунин MB1 RUS RUS 2.24,24
DQ Egor PRONIN Егор Пронин MB1 RUS RUS DQ
DQ Danila LIPATOV Данила Липатов MB2 RUS RUS DQ
DQ Nikolaj NOVICHIKHIN Николай Новичихин M? RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names