Chelyabinsk Region Open Single Distances Championships

Chelyabinsk 17 - 18 March 2021 Source: www.um74.ru

500m Men - Junior 17 March 2021

Rank Name Country Time
1 Aleksandr STRELECZ MA2 IAR IAR 37,42 PR SB
2 Ruslan SAFIN MA1 IAR IAR 38,07
3 Vitalij KONKOV MB2 IAR IAR 38,48
4 Ramshed NISHANBAEV MB1 IAR IAR 38,60 PR SB
5 Vladimir ARTEBYAKIN MB2 IAR IAR 38,66 PR SB
6 Mikhail GAVRILOV MB2 IAR IAR 38,75 PR SB
7 Semen POLISHHUK MA2 IAR IAR 38,79
8 Sergej NALIVAJKO MB2 IAR IAR 39,02
9 Gleb SIZYURIN MB1 IAR IAR 39,06(0)
10 Aleksandr CHERNECZOV MB1 IAR IAR 39,06(9)
11 Albert ISMAGILOV MB2 IAR IAR 39,22 PR SB
12 Aleksej KHARCHIKOV MA1 IAR IAR 39,40
13 Yakub GANDALOEV MA2 IAR IAR 39,46(6) PR SB
14 Denis KUZMICHEV MB1 IAR IAR 39,46(8) PR SB
15 Ustin NIKULIN MC2 IAR IAR 39,48 PR SB
16 Konstantin ZYKOV MC2 IAR IAR 39,54 PR SB
17 Dmitrij VEJNBERG MB2 IAR IAR 39,75
18 Arsen YAGOFAROV MB2 IAR IAR 39,99
19 Pavel TYUSHHANOV MC2 IAR IAR 40,21 SB
20 Igor BODROV MA2 IAR IAR 40,29 SB
21 Vladislav KOVALENKO Владислав Коваленко MB2 KAZ KAZ 40,49
22 Vadim KUZNECZOV MC2 IAR IAR 40,69 PR SB
23 Danil DINISLAMOV MB1 IAR IAR 40,85
24 Evgenij SURNIN MC2 IAR IAR 41,29
25 Artyom KOLENCHENKO MB2 IAR IAR 41,42 PR SB
26 Ivan KULAKOV MB2 IAR IAR 41,46 PR SB
27 Vadim SULTANOV MC1 IAR IAR 41,50 PR SB
28 Andrej ALENICHKIN MC2 IAR IAR 41,58 PR SB
29 Ivan BALANOV MB1 IAR IAR 41,60 PR SB
30 Artyom KIM (2003) MB2 IAR IAR 41,83
31 Aleksandr IZOTOV MB1 IAR IAR 41,86 PR SB
32 Nikita NIKUSHKIN MC1 IAR IAR 41,87 PR SB
33 Vladimir BARTKO MC2 IAR IAR 41,94
34 Sergej SERIK MC2 IAR IAR 41,97
35 Matvej STARIKOV MB1 IAR IAR 42,21 PR SB
36 Daniil KLIMOV MC1 IAR IAR 42,43 PR SB
37 Danil MANKO MB1 IAR IAR 42,46 PR SB
38 Artem KULIKOV MC1 IAR IAR 42,51 PR SB
39 Vyacheslav AKHMETSHIN MA1 IAR IAR 42,70 SB
40 Vadim ZINNATULLIN MC1 IAR IAR 42,86 PR SB
41 Ivan SMIRNOV (2004) MB1 IAR IAR 42,99 PR SB
42 Nikita IVANNIKOV MC1 IAR IAR 43,54
43 Yaroslav GERMAN MC1 IAR IAR 43,56 PR SB
44 Matvej MAZAVIN MB1 IAR IAR 43,72 PR SB
45 Dmitrij SIZIKOV MB1 IAR IAR 43,84 PR SB
46 Dmitrij BABURIN MC1 IAR IAR 44,04 PR SB
47 Artem SAVIN (2006) MC2 IAR IAR 44,07(2)
48 Savelij ILIMBAEV MB1 IAR IAR 44,07(3) PR SB
49 Artur BIKBOV MB2 IAR IAR 44,10 PR SB
50 Igor LOMOVSKIKH MC1 IAR IAR 44,11 PR SB
51 Timofej BARYSHEV MC1 IAR IAR 44,43 PR SB
52 Aleksandr KOSTYUK MC2 IAR IAR 44,69
53 Nikita CHEREPANOV (2006) MC1 IAR IAR 44,92 PR SB
54 Semen DANILOV MC1 IAR IAR 45,00 PR SB
55 Maksim KOTELNIKOV MC1 IAR IAR 45,05 PR SB
56 Arsenij CHIRKOV MC1 IAR IAR 45,09
57 Andrej KRAJNOV MC2 IAR IAR 45,11 PR SB
58 David MUKHAMETOV MC1 IAR IAR 45,35 PR SB
59 Aleksandr GRYAZNYKH MC2 IAR IAR 45,59 PR SB
60 Kirill TRIFONOV MC1 IAR IAR 46,10 PR SB
61 Timur BAJRAMGULOV MC1 IAR IAR 46,14
62 Stepan SHUTOV MC1 IAR IAR 46,16 PR SB
63 Gleb CHICHERIN MC1 IAR IAR 46,66 PR SB
64 Nikolaj SHASHKOV MC2 IAR IAR 47,06 PR SB
65 Makar CHASTIKOV MC1 IAR IAR 47,57 PR SB
66 Artur BYKOV MC1 IAR IAR 47,91 PR SB
67 Rodion KARIMOV MC1 IAR IAR 48,14 PR SB
68 Lev BALYKOV MC1 IAR IAR 48,92
69 Mikhail VERESEV MC2 IAR IAR 49,05 PR SB
70 Nikolaj CHURSIN MC1 IAR IAR 49,29
DNS Vyacheslav KUZENKOV MB2 IAR IAR DNS
DNS Vladislav YANVARCEV MB1 IAR IAR DNS
DNS Vladislav KLYKOV MA1 IAR IAR DNS
DNS Kirill TYUMIN MC1 IAR IAR DNS
DNF Denis EREMEEV (2004) MB2 IAR IAR DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names