Chelyabinsk Speed Skating Federation Prize На Призы Федерации Конькобежного Спорта Челябинской Области

Chelyabinsk (RUS) 4 - 5 October 2021 Source: www.um74.ru

500m Men - Junior A 4 October 2021

Rank Name Country Time
1 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MA1 RUS RUS 38,13 SB
2 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MA2 RUS RUS 38,28 SB
3 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MA1 RUS RUS 38,46 SB
4 Ruslan SAFIN Руслан Сафин MA2 RUS RUS 38,61
5 Maksim KORNAUKHOV Максим Корнаухов MA2 RUS RUS 38,87 SB
6 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MA1 RUS RUS 38,91 PR SB
7 Denis BALASHOV Денис Балашов MA1 RUS RUS 38,94 SB
8 Aleksandr SALAMATOV Александр Саламатов MA2 RUS RUS 39,06(5) SB
9 Sergej GVOZDIJ Сергей Гвоздий MA1 RUS RUS 39,06(6) SB
10 Danil LOBISHHEV Данил Лобищев MA1 RUS RUS 39,13 SB
11 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MA2 RUS RUS 39,17 PR SB
12 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MA1 RUS RUS 39,36 SB
13 Semen MUKHIN Семен Мухин MA1 RUS RUS 39,66 SB
14 Nikita KHROMIN Никита Хромин MA1 RUS RUS 39,73 PR SB
15 Andrej ZENIN Андрей Зенин MA1 RUS RUS 39,76 SB
16 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MA2 RUS RUS 39,80 PR SB
17 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MA2 RUS RUS 40,07
18 Yakov AKSENOV Яков Аксенов MA1 RUS RUS 40,09
19 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MA1 RUS RUS 40,19
20 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MA2 RUS RUS 40,29 SB
21 Roman SUKHININ Роман Сухинин MA1 RUS RUS 40,36 PR SB
22 Andrej PERMINOV Андрей Перминов MA1 RUS RUS 40,67 SB
23 Ivan KARPOV Иван Карпов MA1 RUS RUS 40,70
24 Gleb KOCHUROV Глеб Кочуров MA2 RUS RUS 40,88 SB
25 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MA2 RUS RUS 41,20
26 Nikita KARPOV Никита Карпов MA1 RUS RUS 41,35(2)
27 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MA2 RUS RUS 41,35(5) SB
28 Artemij DOROFEEV Артемий Дорофеев MA2 RUS RUS 41,53 SB
29 Ilya TROSHKOV Илья Трошков MA1 RUS RUS 42,10 SB
30 Ivan KULAKOV Иван Кулаков MA1 RUS RUS 42,58 SB
31 Ivan GRECHISHNOV Иван Гречишнов MA2 RUS RUS 43,28 SB
32 Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MA1 RUS RUS 44,05 PR SB
33 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MA2 RUS RUS 45,38 SB
DNS Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MA1 RUS RUS DNS
DNF Vladislav SEROV Владислав Серов MA1 RUS RUS DNF
DNF Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MA2 RUS RUS DNF
DNF Aleksandr PLATONOV (2003) Александр Платонов MA2 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names