Chelyabinsk Region Open Team Championships Открытый Чемпионат и Первенство Челябинской Области по Командным Гонкам

Chelyabinsk (RUS) 23 - 24 October 2019 Source: www.um74.ru

500m Men - Neo-Senior 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Mikhail PILECZKIJ Михаил Пилецкий MN4 RUS RUS 39,38 SB
2 Danil ILALOV Данил Илалов MN1 RUS RUS 39,86
3 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MN1 RUS RUS 41,33

SB - Season Best

1500m Men - Neo-Senior 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Mikhail PILECZKIJ Михаил Пилецкий MN4 RUS RUS 2.03,93 SB

SB - Season Best

500m Men - Junior A 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MA2 RUS RUS 37,82
2 Gleb FOMIN Глеб Фомин MA2 RUS RUS 38,27
3 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MA1 RUS RUS 38,44 SB
4 Nikita USENKO Никита Усенко MA2 RUS RUS 38,54
5 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA1 RUS RUS 38,63 SB
6 Konstantin ELISEEV Константин Елисеев MA2 RUS RUS 38,70
7 Mikhail ZYATKOV Михаил Зятьков MA1 RUS RUS 38,85
8 Sergej KADCIN Сергей Кадцин MA2 RUS RUS 39,05 PR SB
9 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MA2 RUS RUS 39,06 PR SB
10 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA1 RUS RUS 39,23 SB
11 Georgij CHEMYAKIN Георгий Чемякин MA2 RUS RUS 39,41 SB
12 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA1 RUS RUS 39,66 SB
13 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MA1 RUS RUS 39,88
14 Roman ANTIPIN Роман Антипин MA1 RUS RUS 40,09 SB
15 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA1 RUS RUS 40,19 SB
16 Emir GIZATULLIN Эмир Гизатуллин MA1 RUS RUS 40,25 SB
17 Aleksandr SLEPNEV Александр Слепнев MA2 RUS RUS 40,29 SB
18 Aleksandr OVRAZHKO Александр Овражко MA2 KAZ KAZ 40,30
19 Semen KONONOV Семен Кононов MA1 RUS RUS 40,34 SB
20 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MA2 RUS RUS 40,63 SB
21 Igor BODROV Игорь Бодров MA1 RUS RUS 40,75 PR SB
22 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA2 RUS RUS 40,96
23 Roman POGREBNOV Роман Погребнов MA1 RUS RUS 40,99 PR SB
24 Vladislav SKIBA Владислав Скиба MA2 RUS RUS 41,08 SB
25 Daniil ZHELEZNIKOV Даниил Железников MA2 RUS RUS 41,15 PR SB
26 Vladimir ZENIN Владимир Зенин MA1 RUS RUS 42,04 SB
27 Evgenij ANDREEV Евгений Андреев MA2 RUS RUS 42,19 SB
28 Denis RYAZANOV Денис Рязанов MA1 RUS RUS 42,53 SB
29 Ilya MASLAKOV Илья Маслаков MA1 RUS RUS 42,74 SB
30 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA2 RUS RUS 42,98
31 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MA1 RUS RUS 43,05
32 Stepan PANOV Степан Панов MA1 RUS RUS 46,18 SB
DNS Evgenij YACHMENEV Евгений Ячменев MA2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior A 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Nikita USENKO Никита Усенко MA2 RUS RUS 1.55,60
2 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MA2 RUS RUS 1.56,01
3 Konstantin ELISEEV Константин Елисеев MA2 RUS RUS 1.57,68
4 Gleb FOMIN Глеб Фомин MA2 RUS RUS 1.57,99
5 Sergej KADCIN Сергей Кадцин MA2 RUS RUS 1.58,09 SB
6 Mikhail ZYATKOV Михаил Зятьков MA1 RUS RUS 1.59,78
7 Igor BODROV Игорь Бодров MA1 RUS RUS 2.00,37 SB
8 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA1 RUS RUS 2.02,86 SB
9 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MA1 RUS RUS 2.04,01 SB
10 Emir GIZATULLIN Эмир Гизатуллин MA1 RUS RUS 2.04,46 SB
11 Semen KONONOV Семен Кононов MA1 RUS RUS 2.04,71
12 Aleksandr OVRAZHKO Александр Овражко MA2 KAZ KAZ 2.05,53
13 Roman ANTIPIN Роман Антипин MA1 RUS RUS 2.05,87 SB
14 Daniil ZHELEZNIKOV Даниил Железников MA2 RUS RUS 2.06,24 PR SB
15 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA2 RUS RUS 2.06,43
16 Denis RYAZANOV Денис Рязанов MA1 RUS RUS 2.09,35 SB
17 Aleksandr SLEPNEV Александр Слепнев MA2 RUS RUS 2.10,34 SB
18 Vladislav SKIBA Владислав Скиба MA2 RUS RUS 2.13,11 SB
19 Ilya MASLAKOV Илья Маслаков MA1 RUS RUS 2.19,33 SB
DNS Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA1 RUS RUS DNS
DNS Evgenij YACHMENEV Евгений Ячменев MA2 RUS RUS DNS
DNF Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA2 RUS RUS DNF
DQ Pavel KAZYMIN Павел Казымин MA2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior B 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Denis BALASHOV Денис Балашов MB1 RUS RUS 39,10 SB
2 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MB2 RUS RUS 39,11 PR SB
3 Pavel PERGUNOV Павел Пергунов MB2 RUS RUS 39,20 SB
4 Ruslan SAFIN Руслан Сафин MB2 RUS RUS 39,22
5 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MB2 RUS RUS 39,23
6 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MB2 RUS RUS 39,26 SB
7 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS 39,40 PR SB
8 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB1 RUS RUS 39,66 SB
9 Vladislav VOROSHILOV Владислав Ворошилов MB1 RUS RUS 39,78 SB
10 Nikita PROSHIN Никита Прошин MB2 RUS RUS 39,95 PR SB
11 Semen MUKHIN Семен Мухин MB1 RUS RUS 39,98
12 Danila MININ Данила Минин MB1 RUS RUS 39,99 PR SB
13 Aleksandr ARSLANTAEV Александр Арслантаев MB2 RUS RUS 40,08 SB
14 Grigorij PRAZDNICHNYKH Григорий Праздничных MB2 RUS RUS 40,11(3) SB
15 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MB1 RUS RUS 40,11(5) PR SB
16 Maksim KORNAUKHOV Максим Корнаухов MB2 RUS RUS 40,11(6)
17 Gleb VANSLOV Глеб Ванслов MB2 RUS RUS 40,40 PR SB
18 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MB2 RUS RUS 40,45 SB
19 Andrej ZENIN Андрей Зенин MB1 RUS RUS 40,60 SB
20 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB1 RUS RUS 40,68 SB
21 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MB2 RUS RUS 40,69
22 Vladimir KRASILNIK Владимир Красильник MB2 RUS RUS 40,78 SB
23 Vladislav YASHONKOV Владислав Яшонков MB2 RUS RUS 40,81
24 Andrej BUTAKOV Андрей Бутаков MB1 RUS RUS 40,85 SB
25 Yakov AKSENOV Яков Аксенов MB1 RUS RUS 41,09 SB
26 Anatolij KRYLOV Анатолий Крылов MB2 RUS RUS 41,16 PR SB
27 Andrej KARPUSHIN Андрей Карпушин MB1 RUS RUS 41,22 SB
28 Evgenij VAGNER Евгений Вагнер MB2 RUS RUS 41,26 SB
29 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MB2 RUS RUS 41,30 SB
30 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MB2 RUS RUS 41,41 SB
31 Arsen YAGOFAROV Арсен Ягофаров MB1 RUS RUS 41,43(6) SB
32 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB1 RUS RUS 41,43(8) PR SB
33 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB1 RUS RUS 41,58 SB
34 Anton BULATOV Антон Булатов MB2 RUS RUS 41,93
35 Lev TERESHHENKO Лев Терещенко MB2 RUS RUS 41,99 SB
36 Artyom KURMYGIN Артём Курмыгин MB1 RUS RUS 42,06 SB
37 Stanislav UKHANOV Станислав Уханов MB2 RUS RUS 42,07(8)
38 Vladislav KLYKOV Владислав Клыков MB2 RUS RUS 42,07(9) SB
39 Nikolaj KORDOV Николай Кордов MB2 RUS RUS 42,17 SB
40 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB1 RUS RUS 42,20 SB
41 Aleksandr PLATONOV (2003) Александр Платонов MB2 RUS RUS 42,25
42 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MB1 RUS RUS 42,36 PR SB
43 Lev VASILEV Лев Васильев MB1 RUS RUS 42,51 SB
44 Maksim BARANNIKOV Максим Баранников MB2 RUS RUS 42,63 SB
45 Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MB2 RUS RUS 42,71 PR SB
46 Kirill MILYAEV (2003) Кирилл Миляев MB1 RUS RUS 42,72 SB
47 Anton VALIULLIN Антон Валиуллин MB1 RUS RUS 43,09 SB
48 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MC2 RUS RUS 43,10 SB
49 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB1 RUS RUS 43,86 SB
50 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB1 RUS RUS 44,07 SB
51 Roman LAZAREV Роман Лазарев MB1 RUS RUS 44,17 PR SB
52 Denis CHASHIN Денис Чашин MB1 RUS RUS 44,82 PR SB
53 Mikhail PITOLIN Михаил Питолин MB2 RUS RUS 44,97 SB
54 Vyacheslav KUZENKOV Вячеслав Кузенков MB1 RUS RUS 45,25 SB
55 Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MB1 RUS RUS 46,25 PR SB
56 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MB2 RUS RUS 1.10,64
DNS Pavel LUSHHIKOV Павел Лущиков MB2 RUS RUS DNS
DNF Aleksandr VOLOCZKOV Александр Волоцков MB2 RUS RUS DNF
DQ Ilya ABRAMOV Илья Абрамов MB2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior B 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MB2 RUS RUS 1.58,65 PR SB
2 Maksim KORNAUKHOV Максим Корнаухов MB2 RUS RUS 1.59,12
3 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MB2 RUS RUS 2.01,34
4 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MB2 RUS RUS 2.01,66 SB
5 Denis BALASHOV Денис Балашов MB1 RUS RUS 2.02,57 SB
6 Aleksandr ARSLANTAEV Александр Арслантаев MB2 RUS RUS 2.04,06 SB
7 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MB2 RUS RUS 2.04,86 PR SB
8 Vladislav YASHONKOV Владислав Яшонков MB2 RUS RUS 2.05,31
9 Danila MININ Данила Минин MB1 RUS RUS 2.05,35 PR SB
10 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MB2 RUS RUS 2.05,55 SB
11 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MB2 RUS RUS 2.07,40 PR SB
12 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MB2 RUS RUS 2.08,25 PR SB
13 Vladislav VOROSHILOV Владислав Ворошилов MB1 RUS RUS 2.08,39 SB
14 Lev TERESHHENKO Лев Терещенко MB2 RUS RUS 2.08,65 SB
15 Andrej KARPUSHIN Андрей Карпушин MB1 RUS RUS 2.08,97 SB
16 Lev VASILEV Лев Васильев MB1 RUS RUS 2.09,26 SB
17 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB1 RUS RUS 2.10,10 SB
18 Anatolij KRYLOV Анатолий Крылов MB2 RUS RUS 2.11,42 SB
19 Andrej BUTAKOV Андрей Бутаков MB1 RUS RUS 2.11,91 SB
20 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MC2 RUS RUS 2.12,66 PR SB
21 Anton BULATOV Антон Булатов MB2 RUS RUS 2.13,10 PR SB
22 Roman LAZAREV Роман Лазарев MB1 RUS RUS 2.14,52 PR SB
23 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB1 RUS RUS 2.15,21
24 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB1 RUS RUS 2.15,50 SB
25 Maksim BARANNIKOV Максим Баранников MB2 RUS RUS 2.16,37 SB
26 Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MB2 RUS RUS 2.18,94 PR SB
27 Artyom KURMYGIN Артём Курмыгин MB1 RUS RUS 2.21,46
28 Anton VALIULLIN Антон Валиуллин MB1 RUS RUS 2.22,97 SB
29 Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MB1 RUS RUS 2.24,12 PR SB
DNS Nikolaj KORDOV Николай Кордов MB2 RUS RUS DNS
DNS Denis CHASHIN Денис Чашин MB1 RUS RUS DNS
DNS Pavel LUSHHIKOV Павел Лущиков MB2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior C 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Danil BURGASOV Данил Бургасов MC2 RUS RUS 40,13 PR SB
2 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MC2 RUS RUS 41,02 SB
3 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MC2 RUS RUS 41,30
4 Sergej BORODULIN Сергей Бородулин MC2 RUS RUS 41,33 SB
5 Denis KUZMICHEV Денис Кузьмичев MC2 RUS RUS 41,91 PR SB
6 Ilya EBINGER Илья Эбингер MC1 RUS RUS 42,80 PR SB
7 Pavel TYUSHHANOV Павел Тющанов MC1 RUS RUS 42,82
8 Evgenij SURNIN Евгений Сурнин MC1 RUS RUS 43,01 SB
9 Konstantin ZYKOV Константин Зыков MC1 RUS RUS 43,23 SB
10 Danil DINISLAMOV Данил Динисламов MC2 RUS RUS 43,28 SB
11 Vladimir BARTKO Владимир Бартко MC1 RUS RUS 43,35 PR SB
12 Ivan BALANOV Иван Баланов MC2 RUS RUS 43,64 PR SB
13 Matvej STARIKOV Матвей Стариков MC2 RUS RUS 43,91 PR SB
14 Sergej BASMANOV Сергей Басманов MC1 RUS RUS 44,14 PR SB
15 Konstantin SIZOV Константин Сизов MC2 RUS RUS 44,47 SB
16 Vadim KUZNECZOV Вадим Кузнецов MC1 RUS RUS 44,96 PR SB
17 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MC2 RUS RUS 45,14 SB
18 Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MC2 RUS RUS 45,35 PR SB
19 Dmitrij KRYLOV (2004) Дмитрий Крылов MC2 RUS RUS 45,78(4) PR SB
20 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MC2 RUS RUS 45,78(7) PR SB
21 Aleksandr KOSTYUK Александр Костюк MC1 RUS RUS 46,22 PR SB
22 Danil MANKO Данил Манько MC2 RUS RUS 46,31 PR SB
23 Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MC2 RUS RUS 46,53
24 Anton KARABANOV Антон Карабанов MC1 RUS RUS 46,99 PR SB
25 Matvej MAZAVIN Матвей Мазавин MC2 RUS RUS 47,24 PR SB
26 Artem SAVIN (2006) Артем Савин MC1 RUS RUS 47,25 PR SB
27 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MC2 RUS RUS 47,64(3) PR SB
28 Anton SEMENOV (2005) Антон Семенов MC1 RUS RUS 47,64(8) PR SB
29 Denis KROMIN Денис Кромин MC2 RUS RUS 48,04 PR SB
30 Aleksandr MELNIKOV Александр Мельников MC1 RUS RUS 48,23 PR SB
31 Kirill CHERNOBAEV Кирилл Чернобаев MC1 RUS RUS 48,45 PR SB
32 Yaroslav GERMAN Ярослав Герман MYA RUS RUS 49,05 PR SB
33 Sergej LYMAREV Сергей Лымарев MC1 RUS RUS 49,28 PR SB
34 Kirill MISHIN Кирилл Мишин MC2 RUS RUS 51,75 PR SB
35 Vladimir CZARINNYJ Владимир Царинный MC1 RUS RUS 52,75 PR SB
36 Danil MACHIKHIN Данил Мачихин MC1 RUS RUS 1.04,20 SB
DNS Damil NIZAMOV Дамиль Низамов MC2 RUS RUS DNS
DNS Zakhar ANTONOV Захар Антонов MC1 RUS RUS DNS
DNS Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MC2 RUS RUS DNS
DQ Maksim PASHEV Максим Пашев MC2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior C 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MC2 RUS RUS 2.03,93
2 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MC2 RUS RUS 2.06,60 PR SB
3 Sergej BORODULIN Сергей Бородулин MC2 RUS RUS 2.06,67 PR SB
4 Pavel TYUSHHANOV Павел Тющанов MC1 RUS RUS 2.12,80 PR SB
5 Vladimir BARTKO Владимир Бартко MC1 RUS RUS 2.16,39 PR SB
6 Ilya EBINGER Илья Эбингер MC1 RUS RUS 2.16,54 PR SB
7 Danil DINISLAMOV Данил Динисламов MC2 RUS RUS 2.16,71 SB
8 Matvej STARIKOV Матвей Стариков MC2 RUS RUS 2.17,03 PR SB
9 Konstantin SIZOV Константин Сизов MC2 RUS RUS 2.17,45 SB
10 Ivan BALANOV Иван Баланов MC2 RUS RUS 2.18,25 PR SB
11 Evgenij SURNIN Евгений Сурнин MC1 RUS RUS 2.18,49 PR SB
12 Denis KUZMICHEV Денис Кузьмичев MC2 RUS RUS 2.18,56 SB
13 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MC2 RUS RUS 2.18,87 PR SB
14 Danil MANKO Данил Манько MC2 RUS RUS 2.23,28 PR SB
15 Sergej BASMANOV Сергей Басманов MC1 RUS RUS 2.24,08 PR SB
16 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MC2 RUS RUS 2.24,82 PR SB
17 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MC2 RUS RUS 2.25,59 PR SB
18 Maksim PASHEV Максим Пашев MC2 RUS RUS 2.27,05 PR SB
19 Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MC2 RUS RUS 2.28,27 PR SB
20 Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MC2 RUS RUS 2.29,63 PR SB
21 Matvej MAZAVIN Матвей Мазавин MC2 RUS RUS 2.30,05 PR SB
22 Denis KROMIN Денис Кромин MC2 RUS RUS 2.30,70 PR SB
23 Kirill CHERNOBAEV Кирилл Чернобаев MC1 RUS RUS 2.33,69 PR SB
24 Artem SAVIN (2006) Артем Савин MC1 RUS RUS 2.34,54 PR SB
25 Kirill MISHIN Кирилл Мишин MC2 RUS RUS 2.44,59 PR SB
DNS Zakhar ANTONOV Захар Антонов MC1 RUS RUS DNS
DNS Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MC2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Out of Competition 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Artem NASYROV Артем Насыров MB1 RUS RUS 46,61 SB

SB - Season Best

1500m Men - Out of Competition 23 October 2019

Rank Name Country Time
1 Artem NASYROV Артем Насыров MB1 RUS RUS 2.20,30 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Neo-Senior 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Mikhail PILECZKIJ Михаил Пилецкий MN4 RUS RUS 1.20,14
2 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MN1 RUS RUS 1.23,57

3000m Men - Neo-Senior 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Mikhail PILECZKIJ Михаил Пилецкий MN4 RUS RUS 4.28,95 SB

SB - Season Best

1000m Men - Junior A 24 October 2019

3000m Men - Junior A 24 October 2019

1000m Men - Junior B 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Semen MUKHIN Семен Мухин MB1 RUS RUS 1.17,49 PR SB
2 Maksim KORNAUKHOV Максим Корнаухов MB2 RUS RUS 1.17,64 PR SB
3 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MB2 RUS RUS 1.17,83 PR SB
4 Pavel PERGUNOV Павел Пергунов MB2 RUS RUS 1.17,89 SB
5 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MB2 RUS RUS 1.17,93 PR SB
6 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MB2 RUS RUS 1.18,32
7 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB1 RUS RUS 1.19,88
8 Danila MININ Данила Минин MB1 RUS RUS 1.20,52 PR SB
9 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MB2 RUS RUS 1.21,28 SB
9 Andrej BUTAKOV Андрей Бутаков MB1 RUS RUS 1.21,28 PR SB
11 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB1 RUS RUS 1.22,71 PR SB
12 Anatolij KRYLOV Анатолий Крылов MB2 RUS RUS 1.22,92 PR SB
13 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB1 RUS RUS 1.23,05 SB
14 Lev TERESHHENKO Лев Терещенко MB2 RUS RUS 1.23,52 SB
15 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB1 RUS RUS 1.23,58
16 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MB2 RUS RUS 1.23,76 SB
17 Anton BULATOV Антон Булатов MB2 RUS RUS 1.24,71 PR SB
18 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MC2 RUS RUS 1.25,36 PR SB
19 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB1 RUS RUS 1.25,68 PR SB
20 Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MB2 RUS RUS 1.26,07 PR SB
21 Artyom KURMYGIN Артём Курмыгин MB1 RUS RUS 1.27,92
22 Roman LAZAREV Роман Лазарев MB1 RUS RUS 1.28,45 PR SB
23 Anton VALIULLIN Антон Валиуллин MB1 RUS RUS 1.28,60 SB
24 Vyacheslav KUZENKOV Вячеслав Кузенков MB1 RUS RUS 1.30,66 SB
25 Denis CHASHIN Денис Чашин MB1 RUS RUS 1.31,28 PR SB
DQ Andrej ZENIN Андрей Зенин MB1 RUS RUS DQ
DQ Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MB2 RUS RUS DQ
WDR Yakov AKSENOV Яков Аксенов MB1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS 4.03,37 SB
2 Semen MUKHIN Семен Мухин MB1 RUS RUS 4.11,17 PR SB
3 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MB2 RUS RUS 4.15,55
4 Maksim KORNAUKHOV Максим Корнаухов MB2 RUS RUS 4.17,10 SB
5 Vladislav YASHONKOV Владислав Яшонков MB2 RUS RUS 4.21,32 SB
6 Denis BALASHOV Денис Балашов MB1 RUS RUS 4.21,61 SB
7 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MB2 RUS RUS 4.23,18 PR SB
8 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MB2 RUS RUS 4.24,09 PR SB
9 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MB2 RUS RUS 4.24,53 SB
10 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MB1 RUS RUS 4.27,26 PR SB
11 Stanislav UKHANOV Станислав Уханов MB2 RUS RUS 4.27,49 PR SB
12 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MB2 RUS RUS 4.30,09 PR SB
13 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MB2 RUS RUS 4.30,17
14 Nikita PROSHIN Никита Прошин MB2 RUS RUS 4.31,51 PR SB
15 Danila MININ Данила Минин MB1 RUS RUS 4.36,05 PR SB
16 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB1 RUS RUS 4.36,27 PR SB
17 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MB2 RUS RUS 4.36,38 SB
18 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB1 RUS RUS 4.37,44
19 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB1 RUS RUS 4.38,34
20 Andrej BUTAKOV Андрей Бутаков MB1 RUS RUS 4.43,18 PR SB
21 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MC2 RUS RUS 4.43,22 PR SB
22 Anatolij KRYLOV Анатолий Крылов MB2 RUS RUS 4.43,95 SB
23 Lev TERESHHENKO Лев Терещенко MB2 RUS RUS 4.44,29 SB
24 Ilya ABRAMOV Илья Абрамов MB2 RUS RUS 4.45,13 SB
25 Anton BULATOV Антон Булатов MB2 RUS RUS 4.47,62 PR SB
26 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MB1 RUS RUS 4.47,80 PR SB
27 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB1 RUS RUS 4.48,38 SB
28 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB1 RUS RUS 4.49,53 SB
29 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB1 RUS RUS 4.51,32
30 Aleksandr VOLOCZKOV Александр Волоцков MB2 RUS RUS 4.55,70 PR SB
31 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB1 RUS RUS 5.02,40
32 Vyacheslav KUZENKOV Вячеслав Кузенков MB1 RUS RUS 5.02,98 SB
33 Artyom KURMYGIN Артём Курмыгин MB1 RUS RUS 5.05,62
34 Vladislav KLYKOV Владислав Клыков MB2 RUS RUS 5.28,48 SB
35 Denis CHASHIN Денис Чашин MB1 RUS RUS 5.28,94 PR SB
DQ Roman LAZAREV Роман Лазарев MB1 RUS RUS DQ
WDR Yakov AKSENOV Яков Аксенов MB1 RUS RUS WDR
WDR Anton VALIULLIN Антон Валиуллин MB1 RUS RUS WDR
WDR Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MB1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior C 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MC2 RUS RUS 1.20,42 SB
2 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MC2 RUS RUS 1.22,88
3 Konstantin ZYKOV Константин Зыков MC1 RUS RUS 1.25,43 PR SB
4 Pavel TYUSHHANOV Павел Тющанов MC1 RUS RUS 1.26,86
5 Konstantin SIZOV Константин Сизов MC2 RUS RUS 1.27,80 SB
6 Danil DINISLAMOV Данил Динисламов MC2 RUS RUS 1.28,70
7 Ivan BALANOV Иван Баланов MC2 RUS RUS 1.28,97 PR SB
8 Matvej STARIKOV Матвей Стариков MC2 RUS RUS 1.29,65 PR SB
9 Aleksandr KOSTYUK Александр Костюк MC1 RUS RUS 1.30,98 PR SB
10 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MC2 RUS RUS 1.31,81 PR SB
11 Danil MANKO Данил Манько MC2 RUS RUS 1.31,87 PR SB
12 Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MC2 RUS RUS 1.32,07 PR SB
13 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MC2 RUS RUS 1.32,79 PR SB
14 Dmitrij KRYLOV (2004) Дмитрий Крылов MC2 RUS RUS 1.32,97 PR SB
15 Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MC2 RUS RUS 1.33,47 PR SB
16 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MC2 RUS RUS 1.34,28 PR SB
17 Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MC2 RUS RUS 1.34,85 PR SB
18 Anton KARABANOV Антон Карабанов MC1 RUS RUS 1.36,93 PR SB
19 Anton SEMENOV (2005) Антон Семенов MC1 RUS RUS 1.37,41 PR SB
20 Matvej MAZAVIN Матвей Мазавин MC2 RUS RUS 1.37,84 PR SB
21 Artem SAVIN (2006) Артем Савин MC1 RUS RUS 1.38,88 PR SB
22 Aleksandr MELNIKOV Александр Мельников MC1 RUS RUS 1.40,43 PR SB
23 Yaroslav GERMAN Ярослав Герман MYA RUS RUS 1.40,72 PR SB
24 Sergej LYMAREV Сергей Лымарев MC1 RUS RUS 1.41,34 PR SB
25 Kirill MISHIN Кирилл Мишин MC2 RUS RUS 1.44,78 PR SB
26 Vladimir CZARINNYJ Владимир Царинный MC1 RUS RUS 1.49,57 PR SB
DNS Sergej BASMANOV Сергей Басманов MC1 RUS RUS DNS
DNS Zakhar ANTONOV Захар Антонов MC1 RUS RUS DNS
DQ Sergej BORODULIN Сергей Бородулин MC2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior C 24 October 2019

1000m Men - Out of Competition 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Artem NASYROV Артем Насыров MB1 RUS RUS 1.30,98 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Out of Competition 24 October 2019

Rank Name Country Time
1 Artem NASYROV Артем Насыров MB1 RUS RUS 4.57,71 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names