Kolomna City District Championships (Allround) Первенство Коломенского Городского Округа (Многоборье)

Kolomna (RUS) 27 - 28 November 2019 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men - Junior B 27 November 2019

1500m Men - Junior B 27 November 2019

Rank Name Country Time
1 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MB1 RUS RUS 1.57,12 PR SB
2 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MB2 RUS RUS 2.00,14 PR SB
3 Dmitrij RAFIKOV Дмитрий Рафиков MB2 RUS RUS 2.00,73 PR SB
4 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB1 RUS RUS 2.02,91 PR SB
5 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB1 RUS RUS 2.03,76 PR SB
6 Oleg OSOKIN Олег Осокин MB1 RUS RUS 2.05,38 PR SB
7 Artur BOLSHAKOV Артур Большаков MB2 RUS RUS 2.06,13
8 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MB2 RUS RUS 2.06,32 PR SB
9 Mikhail SOBOLEV (2003) Михаил Соболев MB1 RUS RUS 2.07,37
10 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB1 RUS RUS 2.07,44 PR SB
11 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MB1 RUS RUS 2.10,94 SB
12 Matvej NOVIKOV Матвей Новиков MB1 RUS RUS 2.11,54 PR SB
13 Sergej LOKHMAEV Сергей Лохмаев MB2 RUS RUS 2.14,97
DQ Mikhail PILTYAEV Михаил Пильтяев MB2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior C 27 November 2019

1500m Men - Junior C 27 November 2019

300m Men - Junior D 27 November 2019

700m Men - Junior D 27 November 2019

500m Men - Out of Competition 27 November 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya NIKULIN Илья Никулин MA2 RUS RUS 37,38
2 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB1 RUS RUS 37,99
3 Danil SHITNIKOV Данил Шитников MB2 RUS RUS 38,09
4 Timofej SOBOLEV Тимофей Соболев MA1 RUS RUS 39,41
5 Roman LATUKHIN Роман Латухин MA1 RUS RUS 39,58 SB
6 Arsenij KRYZHEVSKIJ Арсений Крыжевский MA2 RUS RUS 39,78 SB
7 Orkhan RUSSKIKH Орхан Русских MB2 RUS RUS 40,01 PR SB
8 Danila LIPATOV Данила Липатов MB1 RUS RUS 40,13 SB
9 Nikita BURMISTROV Никита Бурмистров MB2 RUS RUS 40,16
10 Nikita RAKOV Никита Раков MB2 RUS RUS 40,32
11 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MB1 RUS RUS 40,54
12 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB1 RUS RUS 40,76
13 Oleg PARSHKOV Олег Паршков MB1 RUS RUS 40,78
14 Artyom BELOZERCEV Артем Белозерцев MA1 RUS RUS 40,90
15 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB1 RUS RUS 41,05
16 Georgij GRUBOV Георгий Грубов MA1 RUS RUS 41,61
17 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MB1 RUS RUS 41,80
18 Daniil RODIONOV Даниил Родионов MC1 RUS RUS 41,86
19 Artem KUROCHKIN Артем Курочкин MC1 RUS RUS 42,18 PR SB
20 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MC2 RUS RUS 42,50
21 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MC2 RUS RUS 42,58 PR SB
22 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB1 RUS RUS 42,68
23 Vladislav LISKOV Владислав Лисков MA1 RUS RUS 43,01
24 Aleksandr MIRONOV Александр Миронов M? RUS RUS 43,06 PR SB
25 Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MC2 RUS RUS 43,71
26 Konstantin GANZYUK Константин Ганзюк MC2 RUS RUS 44,17
27 Artem TELEGIN Артем Телегин MC1 RUS RUS 44,92
28 Vadim PISKAREV Вадим Пискарев MC2 RUS RUS 45,43
29 Artem KARPOV Артем Карпов MC1 RUS RUS 46,44
30 Pavel ONUSHHENKO Павел Онущенко MC2 RUS RUS 47,59
31 Aleksandr BARYSHEV Александр Барышев M? RUS RUS 50,67 SB
32 Kirill SUROVCEV Кирилл Суровцев MC2 RUS RUS 51,85
33 Ruslan ZAMALEEV Руслан Замалеев MC1 RUS RUS 59,56
DNS Aleksandr DAGAEV Александр Дагаев MA2 RUS RUS DNS
DNS Nikita PRONIN Никита Пронин MC2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Out of Competition 27 November 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya NIKULIN Илья Никулин MA2 RUS RUS 1.57,35
2 Arsenij KRYZHEVSKIJ Арсений Крыжевский MA2 RUS RUS 1.59,26
3 Timofej SOBOLEV Тимофей Соболев MA1 RUS RUS 1.59,28 PR SB
4 Orkhan RUSSKIKH Орхан Русских MB2 RUS RUS 1.59,61 PR SB
5 Roman LATUKHIN Роман Латухин MA1 RUS RUS 2.00,90
6 Danil SHITNIKOV Данил Шитников MB2 RUS RUS 2.01,52
7 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB1 RUS RUS 2.01,72
8 Nikita RAKOV Никита Раков MB2 RUS RUS 2.01,98
9 Artyom BELOZERCEV Артем Белозерцев MA1 RUS RUS 2.02,95 PR SB
10 Oleg PARSHKOV Олег Паршков MB1 RUS RUS 2.04,88
11 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MB1 RUS RUS 2.05,46
12 Danila LIPATOV Данила Липатов MB1 RUS RUS 2.08,44 SB
13 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB1 RUS RUS 2.08,61
14 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB1 RUS RUS 2.08,79
15 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MB1 RUS RUS 2.10,50
16 Vladislav LISKOV Владислав Лисков MA1 RUS RUS 2.12,97
17 Konstantin GANZYUK Константин Ганзюк MC2 RUS RUS 2.14,35 PR SB
18 Artem TELEGIN Артем Телегин MC1 RUS RUS 2.21,01 PR SB
19 Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MC2 RUS RUS 2.21,33 PR SB
20 Vadim PISKAREV Вадим Пискарев MC2 RUS RUS 2.24,38 PR SB
21 Ruslan ZAMALEEV Руслан Замалеев MC1 RUS RUS 2.25,76
22 Artem KARPOV Артем Карпов MC1 RUS RUS 2.40,69 PR SB
23 Kirill SUROVCEV Кирилл Суровцев MC2 RUS RUS 2.55,69 PR SB
DNS Aleksandr DAGAEV Александр Дагаев MA2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

300m Men - Out of Competition 27 November 2019

1000m Men - Junior B 28 November 2019

Rank Name Country Time
1 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MB1 RUS RUS 1.14,59 PR SB
2 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB1 RUS RUS 1.17,30 PR SB
3 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MB2 RUS RUS 1.17,86 PR SB
4 Dmitrij RAFIKOV Дмитрий Рафиков MB2 RUS RUS 1.18,00
5 Artur BOLSHAKOV Артур Большаков MB2 RUS RUS 1.19,37
6 Oleg OSOKIN Олег Осокин MB1 RUS RUS 1.19,69 PR SB
7 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB1 RUS RUS 1.19,72 PR SB
8 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MB1 RUS RUS 1.20,53
9 Mikhail SOBOLEV (2003) Михаил Соболев MB1 RUS RUS 1.20,94 SB
10 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB1 RUS RUS 1.21,25 PR SB
11 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MB2 RUS RUS 1.21,69
12 Matvej NOVIKOV Матвей Новиков MB1 RUS RUS 1.22,10 PR SB
13 Sergej LOKHMAEV Сергей Лохмаев MB2 RUS RUS 1.24,52 PR SB
14 Mikhail PILTYAEV Михаил Пильтяев MB2 RUS RUS 1.28,28

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B 28 November 2019

Rank Name Country Time
1 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB1 RUS RUS 4.16,92 PR SB
2 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MB2 RUS RUS 4.18,34
3 Dmitrij RAFIKOV Дмитрий Рафиков MB2 RUS RUS 4.19,39
4 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MB1 RUS RUS 4.20,00 SB
5 Mikhail SOBOLEV (2003) Михаил Соболев MB1 RUS RUS 4.31,21 PR SB
6 Oleg OSOKIN Олег Осокин MB1 RUS RUS 4.33,62 PR SB
7 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB1 RUS RUS 4.36,30 SB
8 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB1 RUS RUS 4.37,66 PR SB
9 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MB1 RUS RUS 4.37,83
10 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MB2 RUS RUS 4.43,72 PR SB
11 Sergej LOKHMAEV Сергей Лохмаев MB2 RUS RUS 4.59,23 SB
12 Matvej NOVIKOV Матвей Новиков MB1 RUS RUS 4.59,27 PR SB
13 Mikhail PILTYAEV Михаил Пильтяев MB2 RUS RUS 5.03,71 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior C 28 November 2019

3000m Men - Junior C 28 November 2019

500m Men - Junior D 28 November 2019

500m Men - Out of Competition 28 November 2019

Rank Name Country Time
1 Andrej LYSYAKOV Андрей Лысяков MYA RUS RUS 52,82 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Out of Competition 28 November 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya NIKULIN Илья Никулин MA2 RUS RUS 1.14,35
2 Danil SHITNIKOV Данил Шитников MB2 RUS RUS 1.16,51 SB
3 Nikita RAKOV Никита Раков MB2 RUS RUS 1.17,21 PR SB
4 Timofej SOBOLEV Тимофей Соболев MA1 RUS RUS 1.17,28 PR SB
5 Roman LATUKHIN Роман Латухин MA1 RUS RUS 1.18,36 SB
6 Orkhan RUSSKIKH Орхан Русских MB2 RUS RUS 1.19,27 SB
7 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MB1 RUS RUS 1.20,00 PR SB
8 Oleg PARSHKOV Олег Паршков MB1 RUS RUS 1.20,79
9 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB1 RUS RUS 1.21,98
10 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB1 RUS RUS 1.22,31
11 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MB1 RUS RUS 1.22,45 PR SB
12 Daniil RODIONOV Даниил Родионов MC1 RUS RUS 1.24,02
13 Vladislav LISKOV Владислав Лисков MA1 RUS RUS 1.25,00
13 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MC2 RUS RUS 1.25,00
15 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB1 RUS RUS 1.25,83
16 Konstantin GANZYUK Константин Ганзюк MC2 RUS RUS 1.26,59 PR SB
17 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MC2 RUS RUS 1.26,99 PR SB
18 Artem KUROCHKIN Артем Курочкин MC1 RUS RUS 1.27,40 PR SB
19 Kirill MITRYAEV Кирилл Митряев MYA RUS RUS 1.29,74
20 Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MC2 RUS RUS 1.30,27
21 Vadim PISKAREV Вадим Пискарев MC2 RUS RUS 1.30,57 PR SB
22 Artem TELEGIN Артем Телегин MC1 RUS RUS 1.31,90
23 Ruslan ZAMALEEV Руслан Замалеев MC1 RUS RUS 1.34,79 PR SB
24 Pavel ONUSHHENKO Павел Онущенко MC2 RUS RUS 1.39,53 PR SB
25 Artem KARPOV Артем Карпов MC1 RUS RUS 1.40,84 PR SB
26 Aleksandr BARYSHEV Александр Барышев M? RUS RUS 1.45,09 SB
27 Kirill SUROVCEV Кирилл Суровцев MC2 RUS RUS 1.49,85
DNS Georgij GRUBOV Георгий Грубов MA1 RUS RUS DNS
DNS Aleksandr MIRONOV Александр Миронов M? RUS RUS DNS
DNF Danila LIPATOV Данила Липатов MB1 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Out of Competition 28 November 2019

Native Language Names