Kolomna City District Championships

Kolomna 11 January 2020 Source: T. Eng

500m Men 11 January 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandr PODOLSKII MN2 IAR IAR 36,63 SB
2 Ivan TARASOV (2003) MB2 IAR IAR 37,37 PR SB
3 Matvej TARASOV (2003) MB2 IAR IAR 37,40 PR SB
4 Maksim KOLCZOV MB1 IAR IAR 37,44 PR SB
5 Efim TROFIMOV MA2 IAR IAR 37,61 PR SB
6 Roman NAJDENOV MA1 IAR IAR 37,72 PR SB
7 Danila KUPRIN MN1 IAR IAR 37,93
8 Dmitrij NIKIFOROV MA1 IAR IAR 38,33 PR SB
9 Danila LIPATOV MB1 IAR IAR 38,35 PR SB
10 Egor MENSHIKOV MA1 IAR IAR 38,63 PR SB
11 Ivan OGURCZOV MB2 IAR IAR 38,76
12 Oleg OSOKIN MB1 IAR IAR 38,98 PR SB
13 Vladislav ZELENIN MC2 IAR IAR 39,00 PR SB
14 Mikhail SOBOLEV (2003) MB1 IAR IAR 39,19 PR SB
15 Nikita BURMISTROV MB2 IAR IAR 39,39
16 Vadim SAMARIN MA1 IAR IAR 39,76
17 Matvej MATVEEV MB1 IAR IAR 39,80 PR SB
18 German SOLOMIN MN1 IAR IAR 39,89
19 Mikhail KOZLACHKOV M30 IAR IAR 39,90
20 Kirill RODIONOV (2000) MN1 IAR IAR 39,99 SB
21 Aleksej PLACHINDA MB1 IAR IAR 40,00
22 Artyom BELOZERCEV MA1 IAR IAR 40,08 PR SB
23 Egor LESHKEVICH MB1 IAR IAR 40,15 PR SB
24 Matvej NOVIKOV MB1 IAR IAR 40,25 PR SB
25 Nikita DOLOTOV MB1 IAR IAR 40,56
25 Aleksej KOLESNIKOV M50 IAR IAR 40,56
27 Ilya IVANOV MN2 IAR IAR 40,57
28 Viktor GAVRILIN MA2 IAR IAR 40,78 SB
29 Roman LATUKHIN MA1 IAR IAR 41,00
30 Boris ORLOV M55 IAR IAR 41,08
31 Kirill PODGORNYJ (2003) MB2 IAR IAR 41,10
32 Daniil RODIONOV MC1 IAR IAR 41,35
33 Daniil STEPCHENKO MC1 IAR IAR 41,40 PR SB
34 Arsenij MITROFANOV (2004) MC2 IAR IAR 41,68 PR SB
35 Valerij ZUBKOV MC2 IAR IAR 41,90 PR SB
36 Daniil GORYACHEV MB2 IAR IAR 41,92 PR SB
37 Andrej MIRONOV (2004) MC2 IAR IAR 41,94
38 Maksim IVUSHKIN MA1 IAR IAR 41,96 SB
39 Pavel CHINCHUK MB1 IAR IAR 41,99 PR SB
39 Ilya DUBAKIN MC2 IAR IAR 41,99
41 Nikita PATRONOV MC1 IAR IAR 42,33
42 Nikita SOLOSHHENKO MC2 IAR IAR 42,77 PR SB
43 Vladislav LISKOV MA1 IAR IAR 42,82 PR SB
44 Ivan RAZIN MB1 IAR IAR 43,25
45 Dmitrij ALYAKRINSKIJ MC2 IAR IAR 43,71
46 Vadim PISKAREV MC2 IAR IAR 44,07
47 Nikita PRONIN MC2 IAR IAR 44,21 PR SB
48 Artem TELEGIN MC1 IAR IAR 44,69
48 Anton SHMELEV MC2 IAR IAR 44,69 PR SB
50 Vladimir LIFANOV MC2 IAR IAR 44,85 PR SB
51 Timur PENKIN MC2 IAR IAR 45,47
52 Vyacheslav LYATOCHEVSKIJ MC1 IAR IAR 45,54
53 Pavel ONUSHHENKO MC2 IAR IAR 45,80 PR SB
54 Sergej EVTEEV M? IAR IAR 45,91 PR SB
55 Timur SHELEST MC1 IAR IAR 46,39
56 Nikita UZOKIN MC2 IAR IAR 46,60
57 Artem TELNOV MC2 IAR IAR 49,17
58 Artem VORONKOV (1) M? IAR IAR 50,11
59 Aleksandr BARYSHEV MC1 IAR IAR 50,47 SB
60 Vladislav KHOLODOV M? IAR IAR 52,16
DNS Sergej LOKHMAEV MB2 IAR IAR DNS
DNF Andrej KALINKIN MB1 IAR IAR DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men 11 January 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita KOCHESHEV MC2 IAR IAR 1.21,22
2 Georgij GRUBOV MA1 IAR IAR 1.21,66 PR SB
3 Andrej KOMAROV MC2 IAR IAR 1.22,94
4 Vladislav LISKOV MA1 IAR IAR 1.24,00 PR SB
5 Vadim PISKAREV MC2 IAR IAR 1.29,85
6 Nikita UZOKIN MC2 IAR IAR 1.35,29
7 Ivan SHEPELEV MYA IAR IAR 1.35,39 PR SB
8 Mikhail OLENEV MYA IAR IAR 1.35,71
9 Timur SHELEST MC1 IAR IAR 1.36,39
10 Ivan GLUKHOV MYA IAR IAR 1.39,03
11 Timur PENKIN MC2 IAR IAR 1.40,20
12 Artem TELNOV MC2 IAR IAR 1.42,28
13 Daniil SVIYASOV MYB IAR IAR 1.48,47
14 Yaroslav TORPACHEV MYC IAR IAR 1.57,38 PR SB
DNS Nikita PRONIN MC2 IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men 11 January 2020

Rank Name Country Time
1 Ivan TARASOV (2003) MB2 IAR IAR 1.55,27
2 Matvej TARASOV (2003) MB2 IAR IAR 1.57,54
3 Roman LATUKHIN MA1 IAR IAR 1.57,72 PR SB
4 Efim TROFIMOV MA2 IAR IAR 2.00,29 PR SB
5 Maksim KOLCZOV MB1 IAR IAR 2.01,82
6 Kirill RODIONOV (2000) MN1 IAR IAR 2.02,96
7 Nikita BURMISTROV MB2 IAR IAR 2.04,43
8 Oleg OSOKIN MB1 IAR IAR 2.05,10 PR SB
9 Danila LIPATOV MB1 IAR IAR 2.05,15 SB
10 Matvej MATVEEV MB1 IAR IAR 2.05,28
11 Ilya IVANOV MN2 IAR IAR 2.05,55
12 Roman NAJDENOV MA1 IAR IAR 2.05,72
13 Mikhail SOBOLEV (2003) MB1 IAR IAR 2.06,37
14 Egor LESHKEVICH MB1 IAR IAR 2.06,58
15 Vladislav ZELENIN MC2 IAR IAR 2.06,94
16 Vadim SAMARIN MA1 IAR IAR 2.07,75
17 Kirill PODGORNYJ (2003) MB2 IAR IAR 2.07,94
18 German SOLOMIN MN1 IAR IAR 2.08,14
19 Danila KUPRIN MN1 IAR IAR 2.08,35 SB
20 Nikita PATRONOV MC1 IAR IAR 2.12,80
21 Ivan RAZIN MB1 IAR IAR 2.12,84
22 Ilya DUBAKIN MC2 IAR IAR 2.13,33
23 Daniil STEPCHENKO MC1 IAR IAR 2.13,39
24 Daniil GORYACHEV MB2 IAR IAR 2.14,10
25 Matvej NOVIKOV MB1 IAR IAR 2.15,00
26 Daniil RODIONOV MC1 IAR IAR 2.16,33
27 Dmitrij ALYAKRINSKIJ MC2 IAR IAR 2.21,19
28 Sergej EVTEEV M? IAR IAR 2.21,90 PR SB
29 Vladimir LIFANOV MC2 IAR IAR 2.29,12
30 Anton SHMELEV MC2 IAR IAR 2.32,49
DNS Nikita SOLOSHHENKO MC2 IAR IAR DNS
DNS Andrej KALINKIN MB1 IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men 11 January 2020

Rank Name Country Time
1 Dmitrij NIKIFOROV MA1 IAR IAR 4.01,23
2 Egor MENSHIKOV MA1 IAR IAR 4.08,30 PR SB
3 Ivan OGURCZOV MB2 IAR IAR 4.19,25
4 Artyom BELOZERCEV MA1 IAR IAR 4.19,76
5 Boris ORLOV M55 IAR IAR 4.26,63
6 Nikita DOLOTOV MB1 IAR IAR 4.30,57 PR SB
7 Aleksej KOLESNIKOV M50 IAR IAR 4.34,40 SB
8 Pavel CHINCHUK MB1 IAR IAR 4.46,26
9 Valerij ZUBKOV MC2 IAR IAR 4.46,94 PR SB
10 Andrej MIRONOV (2004) MC2 IAR IAR 4.50,56
11 Artem TELEGIN MC1 IAR IAR 4.53,93 PR SB
12 Vyacheslav LYATOCHEVSKIJ MC1 IAR IAR 4.55,34 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names