Perm Region Championships Чемпионат и Первенство Пермского Края

Perm (RUS) 25 - 26 January 2020 Source: Ya. Kurchenkov

500m Ladies - Senior/Junior A 25 January 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya TASKAEVA Анастасия Таскаева LA1 RUS RUS 47,82

1500m Ladies - Senior/Junior A 25 January 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya TASKAEVA Анастасия Таскаева LA1 RUS RUS 2.33,60 SB

SB - Season Best

500m Ladies - Junior B 25 January 2020

1500m Ladies - Junior B 25 January 2020

500m Ladies - Junior C 25 January 2020

1500m Ladies - Junior C 25 January 2020

500m Ladies - Junior D 25 January 2020

1000m Ladies - Junior D 25 January 2020

100m Ladies - Junior E 25 January 2020

300m Ladies - Junior E 25 January 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandra KUZNECZOVA (2008) Александра Кузнецова LYC RUS RUS 35,54 SB
2 Anna NEKRASOVA Анна Некрасова LYC RUS RUS 35,63 SB
3 Svetlana DODONOVA Светлана Додонова LYC RUS RUS 36,38 SB
4 Polina NEKRASOVA Полина Некрасова LYD RUS RUS 37,92 SB
5 Polina MYRZINA Полина Мырзина LYD RUS RUS 39,44 SB
6 Anastasiya KOVTUN Анастасия Ковтун LYD RUS RUS 39,59 SB
7 Alisa RAZHABOVA Алиса Ражабова LYD RUS RUS 43,98 SB
8 Varvara NIKITINA Варвара Никитина LYE RUS RUS 45,00 SB
9 Margarita GRAF Маргарита Граф LYD RUS RUS 45,40 SB
10 Ekaterina ZAYAKINA Екатерина Заякина LYC RUS RUS 49,29 SB
11 Mariya DRACHEVA Мария Драчева LYE RUS RUS 49,38 SB
12 Kseniya SHIPILOVSKIKH Ксения Шипиловских LYD RUS RUS 49,48 SB
13 Viktoriya SITCHIKHINA Виктория Ситчихина LYE RUS RUS 51,54 SB
14 Diana PRINCEVA Диана Принцева LYD RUS RUS 51,56 SB
15 Ekaterina VYATKINA Екатерина Вяткина LYD RUS RUS 51,95 SB
16 Arina CHUVYZGALOVA Арина Чувызгалова LYE RUS RUS 52,55 SB
17 Darya VUNDER Дарья Вундер LYE RUS RUS 52,92 SB
18 Varvara LIR Варвара Лир LYC RUS RUS 56,07 SB
19 Anastasiya NAJDENKO Анастасия Найденко LYC RUS RUS 1.00,50 SB
20 Ellina BURDINA Эллина Бурдина LYE RUS RUS 1.01,64 SB
21 Tatyana GURYSHOVA Татьяна Гурышова LYD RUS RUS 1.04,65 SB
22 Diana GONCHAROVA Диана Гончарова LYE RUS RUS 1.05,58 SB
23 Mariya KOZYUKOVA Мария Козюкова LYF RUS RUS 1.09,80 SB

SB - Season Best

1000m Ladies - Senior/Junior A 26 January 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya TASKAEVA Анастасия Таскаева LA1 RUS RUS 1.36,88

3000m Ladies - Senior/Junior A 26 January 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya TASKAEVA Анастасия Таскаева LA1 RUS RUS 5.29,15

1000m Ladies - Junior B 26 January 2020

3000m Ladies - Junior B 26 January 2020

1000m Ladies - Junior C 26 January 2020

3000m Ladies - Junior C 26 January 2020

Rank Name Country Time
1 Arina BAGAEVA Арина Багаева LC2 RUS RUS 5.25,36
2 Darya CHURAKOVA Дарья Чуракова LC2 RUS RUS 5.49,73
3 Anastasiya PANOVA Анастасия Панова LC2 RUS RUS 5.54,95
4 Taisiya MALGINA Таисия Мальгина LC1 RUS RUS 6.00,68 PR SB
5 Mariya VOLOKITINA Мария Волокитина LC2 RUS RUS 6.12,78 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Ladies - Junior D 26 January 2020

1000m Ladies - Junior D 26 January 2020

Rank Name Country Time
1 Darya SMYK Дарья Смык LYA RUS RUS 1.42,73
2 Viktoriya TASKAEVA Виктория Таскаева LYA RUS RUS 1.52,00
3 Angelina ZVEREVA Ангелина Зверева LYA RUS RUS 2.08,89
4 Taisiya ARAPOVA Таисия Арапова LYB RUS RUS 2.14,16
5 Kseniya SAVON Ксения Савон LYB RUS RUS 2.18,72 PR SB
6 Sofya ZUEVA Софья Зуева LYA RUS RUS 2.20,36 PR SB
DNS Sofiya UGRINA София Угрина LYB RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names