Moscow Championships - Junior B/C Allround Первенство г. Москвы среди Девушек и Юношей Старшего и Среднего Возраста (Многоборье)

Moscow (RUS) 11 - 12 February 2020 Source: sport.center

500m Men - Junior B 11 February 2020

1500m Men - Junior B 11 February 2020

500m Men - Junior C 11 February 2020

1500m Men - Junior C 11 February 2020

1000m Men - Junior B 12 February 2020

Rank Name Country Time
1 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MB2 RUS RUS 1.15,28 PR SB
2 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MB2 RUS RUS 1.15,30
3 Pavel AREFEV Павел Арефьев MB2 RUS RUS 1.15,79 PR SB
4 Dmitrij KORTIKOV Дмитрий Кортиков MB2 RUS RUS 1.16,06 PR SB
5 Denis GOLIK Денис Голик MB1 RUS RUS 1.18,03 PR SB
6 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB1 RUS RUS 1.18,65 SB
7 Pavel RACHKOV Павел Рачков MB2 RUS RUS 1.20,39 PR SB
8 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB1 RUS RUS 1.22,31 PR SB
9 Platon ESAKOV Платон Есаков MB1 RUS RUS 1.22,82 PR SB
10 Vasilij PICHUGIN Василий Пичугин MB2 RUS RUS 1.23,35 SB
11 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB1 RUS RUS 1.25,50 PR SB
12 Aleksej DAUD Алексей Дауд M? RUS RUS 1.27,75 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B 12 February 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MB2 RUS RUS 4.06,53 SB
2 Dmitrij KORTIKOV Дмитрий Кортиков MB2 RUS RUS 4.10,02 PR SB
3 Denis GOLIK Денис Голик MB1 RUS RUS 4.15,69
4 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB1 RUS RUS 4.19,63
5 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MB2 RUS RUS 4.21,27
6 Pavel RACHKOV Павел Рачков MB2 RUS RUS 4.42,09 SB
7 Platon ESAKOV Платон Есаков MB1 RUS RUS 4.44,16 PR SB
8 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB1 RUS RUS 4.50,35 PR SB
9 Aleksej DAUD Алексей Дауд M? RUS RUS 4.51,07 PR SB
10 Vasilij PICHUGIN Василий Пичугин MB2 RUS RUS 4.53,52 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior C 12 February 2020

3000m Men - Junior C 12 February 2020

Rank Name Country Time
1 Egor ABRASHHENKO Егор Абращенко MC1 RUS RUS 4.21,84
2 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MC2 RUS RUS 4.27,15
3 Ivan FRUKTOV Иван Фруктов MC1 RUS RUS 4.30,59
4 Ivan GORSHKOV Иван Горшков M? RUS RUS 4.31,98 PR SB
5 Bajel KUZEBAEV Байэл Кузебаев MC2 RUS RUS 4.33,10
6 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MC2 RUS RUS 4.38,10
7 Andrej AGEJCHENKO Андрей Агейченко MC1 RUS RUS 4.39,87 PR SB
8 Artemij GLUSHAEV Артемий Глушаев M? RUS RUS 4.46,78 PR SB
9 Ivan BODYAK Иван Бодяк M? RUS RUS 4.59,55 PR SB
10 Nikita AKSENOV Никита Аксенов M? RUS RUS 5.19,09 PR SB
11 Kamil FARDEEV Камил Фардеев M? RUS RUS 5.54,23 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names