10th Kolomna Ice 10-е Всероссийские Соревнования по Конькобежному Спорту - Коломенский Лед

Kolomna (RUS) 7 - 8 March 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Ladies 7 March 2020

Rank Name Country Time
1 Kristina GRUMAND Кристина Грумандь LSA RUS RUS 42,41
2 Polina BUKINA Полина Букина LN2 RUS RUS 43,48 PR SB
3 Mariya VAN Мария Ван LN2 RUS RUS 43,94 SB
4 Mariya PROZOROVA Мария Прозорова LN1 RUS RUS 47,35
5 Anastasiya NECHAEVA (1999) Анастасия Нечаева LN1 RUS RUS 48,73 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Ladies 7 March 2020

Rank Name Country Time
1 Kristina GRUMAND Кристина Грумандь LSA RUS RUS 2.04,87
2 Mariya PROZOROVA Мария Прозорова LN1 RUS RUS 2.23,47 PR SB
3 Anastasiya NECHAEVA (1999) Анастасия Нечаева LN1 RUS RUS 2.35,40 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Ladies - Masters 7 March 2020

1500m Ladies - Masters 7 March 2020

5000m Ladies - Masters 7 March 2020

Rank Name Country Time
1 Olga TIKHONOVA Ольга Тихонова L45 RUS RUS 9.12,40 SB

SB - Season Best

500m Ladies - Junior A 7 March 2020

1500m Ladies - Junior A 7 March 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandra RUTKOVSKAYA Александра Рутковская LA1 RUS RUS 2.05,52 PR SB
2 Sofya NAPOLSKIKH Софья Напольских LA2 RUS RUS 2.08,17
3 Anastasiya BUGAKOVA Анастасия Бугакова LA2 RUS RUS 2.16,90
4 Mariya LOJ Мария Лой LA2 RUS RUS 2.21,67
5 Darina BAKSHAEVA Дарина Бакшаева LA1 RUS RUS 2.26,06

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Ladies - Junior B 7 March 2020

1500m Ladies - Junior B 7 March 2020

500m Ladies - Junior C 7 March 2020

1500m Ladies - Junior C 7 March 2020

1000m Ladies 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Polina BUKINA Полина Букина LN2 RUS RUS 1.24,46 PR SB
2 Mariya VAN Мария Ван LN2 RUS RUS 1.24,53 PR SB
3 Mariya PROZOROVA Мария Прозорова LN1 RUS RUS 1.31,94 PR SB
4 Anastasiya NECHAEVA (1999) Анастасия Нечаева LN1 RUS RUS 1.40,61

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Ladies 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Mariya PROZOROVA Мария Прозорова LN1 RUS RUS 5.19,44 PR SB
2 Anastasiya NECHAEVA (1999) Анастасия Нечаева LN1 RUS RUS 5.31,51 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies - Masters 8 March 2020

1500m Ladies - Masters 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Olga TIKHONOVA Ольга Тихонова L45 RUS RUS 2.39,32

3000m Ladies - Masters 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Tatyana ZHIGALOVA Татьяна Жигалова L40 RUS RUS 5.07,76 PR SB
2 Olga LUZGINA Ольга Лузгина L35 RUS RUS 5.15,48 SB
3 Elena RUBINA Елена Рубина L40 RUS RUS 5.23,45 SB
4 Olga TIKHONOVA Ольга Тихонова L45 RUS RUS 5.28,72 SB
5 Svetlana SHHEGOLKOVA Светлана Щеголькова L? RUS RUS 5.31,84 PR SB
6 Galina KAZANBAEVA Галина Казанбаева L60 RUS RUS 5.33,44
7 Marina TURKOVSKAYA Марина Турковская L65 RUS RUS 5.45,10 SB
8 Olga ARTEMENKO Ольга Артеменко L60 RUS RUS 6.11,79 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies - Junior A 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandra RUTKOVSKAYA Александра Рутковская LA1 RUS RUS 1.20,69 PR SB
2 Sofya NAPOLSKIKH Софья Напольских LA2 RUS RUS 1.22,09 SB
3 Anastasiya BUGAKOVA Анастасия Бугакова LA2 RUS RUS 1.27,57
4 Aleksandra DENISOVA Александра Денисова LA1 RUS RUS 1.27,71 SB
5 Mariya LOJ Мария Лой LA2 RUS RUS 1.30,05 SB
6 Marina TAUNGAVER Марина Таунгавер LA1 RUS RUS 1.30,66 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Ladies - Junior A 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Irina SLESAREVA Ирина Слесарева LA1 RUS RUS 4.26,33 PR SB
2 Darina BAKSHAEVA Дарина Бакшаева LA1 RUS RUS 5.08,96 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

5000m Ladies - Junior A 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya BUGAKOVA Анастасия Бугакова LA2 RUS RUS 8.33,56 PR SB
DQ Sofya NAPOLSKIKH Софья Напольских LA2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies - Junior B 8 March 2020

3000m Ladies - Junior B 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Mariya FOROSTYANAYA Мария Форостяная LB2 RUS RUS 4.58,05
2 Anastasiya DROZDOVA Анастасия Дроздова LB2 RUS RUS 5.00,70
3 Anna ZELENINA (2003) Анна Зеленина LB2 RUS RUS 5.06,58 PR SB
4 Mariya KHLYZOVA Мария Хлызова LB2 RUS RUS 5.08,49 PR SB
5 Ulyana BAGMET Ульяна Багмет LB2 RUS RUS 5.26,56
6 Darya MIRONOVA Дарья Миронова LB1 RUS RUS 6.16,92

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies - Junior C 8 March 2020

3000m Ladies - Junior C 8 March 2020

Rank Name Country Time
1 Sofya IVSHINA Софья Ившина LC2 RUS RUS 4.55,94 PR SB
2 Milena SAVENOK Милена Савенок LC1 RUS RUS 5.15,75 PR SB
3 Elena CYPLYAEVA Елена Цыпляева LC1 RUS RUS 5.18,69 PR SB
4 Anastasiya AGEEVA Анастасия Агеева LC2 RUS RUS 5.20,46 PR SB
5 Mariya SEMERIKOVA Мария Семерикова LC2 RUS RUS 5.20,69
6 Elizaveta ZHARCZOVA Елизавета Жарцова LC1 RUS RUS 5.31,27 PR SB
7 Mariya MATASOVA Мария Матасова LC2 RUS RUS 5.32,34 PR SB
8 Irina KONDAKOVA Ирина Кондакова LC1 RUS RUS 5.35,44 PR SB
9 Ulyana ZORKOVA Ульяна Зоркова L? RUS RUS 5.49,40 PR SB
WDR Alina BLINOVA Алина Блинова LC1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names