Chelyabinsk Speed Skating Federation Prize Всероссийские Спортивные Соревнования на Ппризы Федерации Конькобежного Спорта Челябинской Области

Chelyabinsk (RUS) 7 - 8 October 2020 Source: www.um74.ru

500m Men 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita BAZYUK Никита Базюк MN2 RUS RUS 36,49 PR SB
2 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MN1 RUS RUS 37,43 SB
3 Nikita CZVETCIKH Никита Цветцих MN4 RUS RUS 37,77
4 Gleb FOMIN Глеб Фомин MN1 RUS RUS 37,91 SB
5 Artur GABITOV Артур Габитов MN2 RUS RUS 39,20 SB
6 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MN1 RUS RUS 39,49 SB
7 Daniil SIDOROV (1999) Даниил Сидоров MN3 RUS RUS 39,51 SB
8 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MN1 RUS RUS 40,53 SB
9 Nikita RAKHMATILLAEV Никита Рахматиллаев MSA RUS RUS 40,68 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita BAZYUK Никита Базюк MN2 RUS RUS 1.52,12 PR SB
2 Gleb FOMIN Глеб Фомин MN1 RUS RUS 1.56,29 SB
3 Daniil SIDOROV (1999) Даниил Сидоров MN3 RUS RUS 1.56,38 SB
4 Artur GABITOV Артур Габитов MN2 RUS RUS 1.57,91 SB
5 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MN1 RUS RUS 2.00,05
6 Nikita RAKHMATILLAEV Никита Рахматиллаев MSA RUS RUS 2.05,31 SB
7 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MN1 RUS RUS 2.06,75 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior A 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA2 RUS RUS 37,53 SB
2 Ruslan SAFIN Руслан Сафин MA1 RUS RUS 38,03
3 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA2 RUS RUS 38,14
4 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA2 RUS RUS 38,16 PR SB
5 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA2 RUS RUS 38,64 PR SB
6 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MA1 RUS RUS 38,80 SB
7 Egor MENSHIKOV Егор Меньшиков MA2 RUS RUS 38,85 SB
8 Kirill ZUEV Кирилл Зуев MA1 RUS RUS 39,07 SB
9 Semyon KONONOV Семён Кононов MA2 RUS RUS 39,10 PR SB
10 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MA2 RUS RUS 39,11(4) SB
11 Aleksandr SALAMATOV Александр Саламатов MA1 RUS RUS 39,11(9) PR SB
12 German GRACHEV Герман Грачев MA2 RUS RUS 39,15 SB
13 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MA1 RUS RUS 39,24 PR SB
14 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA2 RUS RUS 39,63 SB
15 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MA1 RUS RUS 39,81
16 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MA1 RUS RUS 40,07 SB
17 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MA1 RUS RUS 40,11 SB
18 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MA2 RUS RUS 40,16 SB
19 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA2 RUS RUS 40,32 SB
20 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MA1 RUS RUS 40,57 SB
21 Artemij DOROFEEV Артемий Дорофеев MA1 RUS RUS 40,73
22 Gleb KOCHUROV Глеб Кочуров MA1 RUS RUS 41,07 PR SB
23 Igor BODROV Игорь Бодров MA2 RUS RUS 41,39 SB
24 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MA1 RUS RUS 41,41 PR SB
25 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MA1 RUS RUS 41,56
26 Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MA1 RUS RUS 42,16 SB
27 Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MA1 RUS RUS 42,54 SB
28 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MA1 RUS RUS 42,92 SB
29 Ivan GRECHISHNOV Иван Гречишнов MA1 RUS RUS 43,93 PR SB
30 Vladislav KLYKOV Владислав Клыков MA1 RUS RUS 44,98 SB
31 Aleksandr VOLOCZKOV Александр Волоцков MA1 RUS RUS 45,47 SB
DQ Stanislav UKHANOV Станислав Уханов MA1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior A 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Egor MENSHIKOV Егор Меньшиков MA2 RUS RUS 1.56,37 SB
2 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA2 RUS RUS 1.56,74 SB
3 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MA1 RUS RUS 1.57,57 SB
4 German GRACHEV Герман Грачев MA2 RUS RUS 1.57,92 SB
5 Semyon KONONOV Семён Кононов MA2 RUS RUS 1.58,46 PR SB
6 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA2 RUS RUS 1.58,52 SB
7 Ruslan SAFIN Руслан Сафин MA1 RUS RUS 1.58,65 SB
8 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA2 RUS RUS 1.59,53 PR SB
9 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA2 RUS RUS 1.59,58 SB
10 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MA1 RUS RUS 2.01,27 SB
11 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA2 RUS RUS 2.02,81 PR SB
12 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MA2 RUS RUS 2.02,84 SB
13 Igor BODROV Игорь Бодров MA2 RUS RUS 2.03,18 SB
14 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MA1 RUS RUS 2.04,84 PR SB
15 Gleb KOCHUROV Глеб Кочуров MA1 RUS RUS 2.05,36 PR SB
16 Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MA1 RUS RUS 2.06,00 SB
17 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MA1 RUS RUS 2.06,41 SB
18 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA2 RUS RUS 2.07,59 SB
19 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MA1 RUS RUS 2.08,37
20 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MA1 RUS RUS 2.08,50 PR SB
21 Ivan GRECHISHNOV Иван Гречишнов MA1 RUS RUS 2.12,05 PR SB
22 Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MA1 RUS RUS 2.20,03 SB
DNS Aleksandr SALAMATOV Александр Саламатов MA1 RUS RUS DNS
DNS Aleksandr VOLOCZKOV Александр Волоцков MA1 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior B 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MB2 RUS RUS 38,23 PR SB
2 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB2 RUS RUS 38,24 PR SB
3 Nikita BRUSNICYN Никита Брусницын MB2 RUS RUS 39,17
4 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MB1 RUS RUS 39,31 PR SB
5 Denis BELYANIN Денис Белянин MB2 RUS RUS 39,39 SB
6 Daniil BURGASOV Даниил Бургасов MB1 RUS RUS 39,48 SB
7 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MB1 RUS RUS 39,54 PR SB
8 Aleksandr KORZUNIN Александр Корзунин MB2 RUS RUS 39,69 SB
9 Denis BALASHOV Денис Балашов MB2 RUS RUS 39,86 SB
10 Andrej PERMINOV Андрей Перминов MB2 RUS RUS 39,93 PR SB
11 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB2 RUS RUS 39,96 PR SB
12 Evgenij KORDYUKOV Евгений Кордюков MB1 RUS RUS 40,02 SB
13 Ilya TATAUROV Илья Татауров MB1 RUS RUS 40,15 PR SB
14 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB2 RUS RUS 40,26 PR SB
15 Egor KLESTOV Егор Клестов MB2 RUS RUS 40,52 SB
16 Ivan STARIKOV (2006) Иван Стариков MC2 RUS RUS 40,53 PR SB
17 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MB2 RUS RUS 40,56
18 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MB2 RUS RUS 40,77 SB
19 Danila MININ Данила Минин MB2 RUS RUS 41,00(4) SB
20 Ilya SHAKHMATOV Илья Шахматов MB1 RUS RUS 41,00(9) PR SB
21 Sergej GVOZDIJ Сергей Гвоздий MB2 RUS RUS 41,02
22 Denis KUZMICHEV Денис Кузьмичев MB1 RUS RUS 41,18 PR SB
23 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB2 RUS RUS 41,74 SB
24 Dmitrij BURAKOV Дмитрий Бураков MB2 RUS RUS 42,06 SB
25 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB1 RUS RUS 42,07 SB
26 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB2 RUS RUS 42,17 SB
27 Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MB1 RUS RUS 42,27 PR SB
28 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MB1 RUS RUS 42,58 PR SB
29 Kirill BRAKORENKO Кирилл Бракоренко MB1 RUS RUS 42,91 SB
30 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB2 RUS RUS 43,02 SB
31 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB2 RUS RUS 43,42 SB
32 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MB1 RUS RUS 44,03 PR SB
33 Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MB1 RUS RUS 44,14 PR SB
34 Denis CHASHIN Денис Чашин MB2 RUS RUS 44,15 SB
35 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MB1 RUS RUS 45,60 PR SB
36 Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MB1 RUS RUS 45,62 SB
37 Ilya BOGDANOV (2004) Илья Богданов MB1 RUS RUS 46,26 PR SB
DNS Vyacheslav KUZENKOV Вячеслав Кузенков MB2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior B 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB2 RUS RUS 1.56,78 PR SB
2 Aleksandr KORZUNIN Александр Корзунин MB2 RUS RUS 1.57,18 PR SB
3 Aleksandr CHERNECZOV Александр Чернецов MB1 RUS RUS 2.01,26 SB
4 Sergej GVOZDIJ Сергей Гвоздий MB2 RUS RUS 2.01,42 SB
5 Egor KLESTOV Егор Клестов MB2 RUS RUS 2.01,61 PR SB
6 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MB2 RUS RUS 2.02,80 SB
7 Denis BALASHOV Денис Балашов MB2 RUS RUS 2.03,34 SB
8 Ilya SHAKHMATOV Илья Шахматов MB1 RUS RUS 2.05,12 PR SB
9 Dmitrij BURAKOV Дмитрий Бураков MB2 RUS RUS 2.05,20 SB
10 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB1 RUS RUS 2.05,65
11 Evgenij KORDYUKOV Евгений Кордюков MB1 RUS RUS 2.06,15 PR SB
12 Vladimir ARTEBYAKIN Владимир Артебякин MB2 RUS RUS 2.06,68 PR SB
13 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB2 RUS RUS 2.07,04 PR SB
14 Andrej PERMINOV Андрей Перминов MB2 RUS RUS 2.08,62 SB
15 Mikhail GAVRILOV Михаил Гаврилов MB2 RUS RUS 2.08,74 SB
16 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MB1 RUS RUS 2.09,77 PR SB
17 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB2 RUS RUS 2.14,52 SB
18 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MB1 RUS RUS 2.17,29 PR SB
19 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB2 RUS RUS 2.17,35 SB
20 Denis CHASHIN Денис Чашин MB2 RUS RUS 2.23,29 SB
DNS Denis KUZMICHEV Денис Кузьмичев MB1 RUS RUS DNS
DNS Vyacheslav KUZENKOV Вячеслав Кузенков MB2 RUS RUS DNS
WDR Ilya TATAUROV Илья Татауров MB1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita BAZYUK Никита Базюк MN2 RUS RUS 1.11,76 PR SB
2 Mikhail KOKSHAROV Михаил Кокшаров M30 RUS RUS 1.13,29 SB
3 Nikita CZVETCIKH Никита Цветцих MN4 RUS RUS 1.13,70 SB
4 Gleb FOMIN Глеб Фомин MN1 RUS RUS 1.15,39 SB
5 Nikita USENKO Никита Усенко MN1 RUS RUS 1.16,17
6 Vladislav DEMIN Владислав Демин MN3 RUS RUS 1.16,55 SB
7 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MN1 RUS RUS 1.18,76 SB
8 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MN1 RUS RUS 1.20,97 SB
DNS Daniil SIDOROV (1999) Даниил Сидоров MN3 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

5000m Men 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Daniil SIDOROV (1999) Даниил Сидоров MN3 RUS RUS 7.02,94 SB
2 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MN1 RUS RUS 7.16,35
3 Artur GABITOV Артур Габитов MN2 RUS RUS 7.19,96
4 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MN1 RUS RUS 7.23,02 SB
5 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MN1 RUS RUS 8.08,73 SB

SB - Season Best

1000m Men - Junior A 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA2 RUS RUS 1.14,21 SB
2 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA2 RUS RUS 1.14,97
3 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA2 RUS RUS 1.15,63 PR SB
4 Egor MENSHIKOV Егор Меньшиков MA2 RUS RUS 1.16,40 PR SB
5 Semyon KONONOV Семён Кононов MA2 RUS RUS 1.16,44 PR SB
6 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MA1 RUS RUS 1.16,53 SB
7 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA2 RUS RUS 1.16,61 PR SB
8 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MA1 RUS RUS 1.17,91 PR SB
9 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MA1 RUS RUS 1.18,25
10 Aleksandr SALAMATOV Александр Саламатов MA1 RUS RUS 1.18,41 PR SB
11 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA2 RUS RUS 1.18,60 SB
12 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MA2 RUS RUS 1.19,23 SB
13 Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MA1 RUS RUS 1.20,05 SB
14 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MA1 RUS RUS 1.20,74 PR SB
15 Gleb KOCHUROV Глеб Кочуров MA1 RUS RUS 1.20,80 PR SB
16 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MA2 RUS RUS 1.22,34 SB
17 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA2 RUS RUS 1.22,35 SB
18 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MA1 RUS RUS 1.22,46 SB
19 Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MA1 RUS RUS 1.23,19 SB
20 Grigorij PRAZDNICHNYKH Григорий Праздничных MA1 RUS RUS 1.23,27 SB
21 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MA1 RUS RUS 1.23,45 PR SB
22 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MA2 RUS RUS 1.27,12 SB
23 Ivan GRECHISHNOV Иван Гречишнов MA1 RUS RUS 1.27,97 PR SB
24 Aleksandr VOLOCZKOV Александр Волоцков MA1 RUS RUS 1.32,51 SB
25 Vladislav KLYKOV Владислав Клыков MA1 RUS RUS 1.37,86 SB
DNS Gleb SHMONIN Глеб Шмонин MA1 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior A 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Semyon KONONOV Семён Кононов MA2 RUS RUS 4.03,74 PR SB
2 Egor MENSHIKOV Егор Меньшиков MA2 RUS RUS 4.06,01 PR SB
3 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MA1 RUS RUS 4.09,64 SB
4 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MA1 RUS RUS 4.11,55
5 Igor BODROV Игорь Бодров MA2 RUS RUS 4.13,36 SB
6 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA2 RUS RUS 4.19,16 SB
7 Artemij DOROFEEV Артемий Дорофеев MA1 RUS RUS 4.20,46
8 Ruslan SAFIN Руслан Сафин MA1 RUS RUS 4.20,92
9 Stanislav UKHANOV Станислав Уханов MA1 RUS RUS 4.23,01 PR SB
10 Gleb KOCHUROV Глеб Кочуров MA1 RUS RUS 4.23,66 PR SB
11 Maksim AFANASEV (2002) Максим Афанасьев MA1 RUS RUS 4.23,98 SB
12 Kirill ZUEV Кирилл Зуев MA1 RUS RUS 4.24,51 SB
13 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MA2 RUS RUS 4.25,95 SB
14 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MA2 RUS RUS 4.27,56
15 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA2 RUS RUS 4.28,86 SB
16 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA2 RUS RUS 4.29,59 SB
17 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MA1 RUS RUS 4.31,21 SB
18 Egor SHOROKHOV Егор Шорохов MA1 RUS RUS 4.32,13
19 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MA1 RUS RUS 4.34,32 SB
20 Ivan GRECHISHNOV Иван Гречишнов MA1 RUS RUS 4.38,14 PR SB
21 Dmitrij VORONECZKIJ Дмитрий Воронецкий MA1 RUS RUS 4.38,84 SB
22 Danila CHEREPKIN Данила Черепкин MA1 RUS RUS 4.42,17
WDR German GRACHEV Герман Грачев MA2 RUS RUS WDR
WDR Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MA1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior B 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB2 RUS RUS 1.15,54 PR SB
2 Sergej GVOZDIJ Сергей Гвоздий MB2 RUS RUS 1.18,17
3 Daniil BURGASOV Даниил Бургасов MB1 RUS RUS 1.18,20 SB
4 Denis BALASHOV Денис Балашов MB2 RUS RUS 1.18,23 SB
5 Aleksandr KORZUNIN Александр Корзунин MB2 RUS RUS 1.18,38 PR SB
6 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MB2 RUS RUS 1.18,61 SB
7 Egor KLESTOV Егор Клестов MB2 RUS RUS 1.20,00 PR SB
8 Evgenij KORDYUKOV Евгений Кордюков MB1 RUS RUS 1.20,45 SB
9 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MB1 RUS RUS 1.20,69 SB
10 Ilya SHAKHMATOV Илья Шахматов MB1 RUS RUS 1.21,67 PR SB
11 Dmitrij BURAKOV Дмитрий Бураков MB2 RUS RUS 1.22,06 PR SB
12 Andrej PERMINOV Андрей Перминов MB2 RUS RUS 1.22,42 PR SB
13 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB2 RUS RUS 1.22,77 SB
14 Danila MININ Данила Минин MB2 RUS RUS 1.22,98 SB
15 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MB1 RUS RUS 1.24,10 PR SB
16 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB2 RUS RUS 1.27,19 SB
17 Ivan SMIRNOV (2004) Иван Смирнов MB1 RUS RUS 1.27,80 PR SB
18 Matvej STARIKOV Матвей Стариков MB1 RUS RUS 1.28,60 SB
19 Denis CHASHIN Денис Чашин MB2 RUS RUS 1.29,86 SB
20 Vyacheslav KAZARINOV Вячеслав Казаринов MB1 RUS RUS 1.31,39 SB
21 Ilya BOGDANOV (2004) Илья Богданов MB1 RUS RUS 1.32,35 PR SB
22 Dmitrij SIZIKOV Дмитрий Сизиков MB1 RUS RUS 1.33,59 PR SB
DNS Andrej MASALOVICH Андрей Масалович MB1 RUS RUS DNS
DNS Vladislav YANVARCEV Владислав Январцев MB1 RUS RUS DNS
DNF Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB1 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B 8 October 2020

Native Language Names