Chelyabinsk Speed Skating Federation Prize Всероссийские Спортивные Соревнования на Ппризы Федерации Конькобежного Спорта Челябинской Области

Chelyabinsk (RUS) 7 - 8 October 2020 Source: www.um74.ru

500m Ladies 7 October 2020

1500m Ladies 7 October 2020

500m Ladies - Junior A 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya ALTUKHOVA Анастасия Алтухова LA1 RUS RUS 41,84
2 Nadezhda KLYUKINSKIKH Надежда Клюкинских LA1 RUS RUS 42,10 SB
3 Kristina YAKUSHOVA Кристина Якушова LA1 RUS RUS 42,38
4 Alena BERSENEVA Алена Берсенева LA2 RUS RUS 42,75 SB
5 Anastasiya POLYAKOVA Анастасия Полякова LA2 RUS RUS 43,00 SB
6 Anna OLKOVA Анна Олькова LA2 RUS RUS 43,21 SB
7 Ekaterina KAZAKOVA (2002) Екатерина Казакова LA1 RUS RUS 43,94
8 Sofiya KLIMENKO София Клименко LA1 RUS RUS 44,47 SB
9 Olga KHAREEVA Ольга Хареева LA1 RUS RUS 44,56 SB
10 Evgeniya SAUNINA Евгения Саунина LA1 RUS RUS 44,83
11 Natalya BALANDINA Наталья Баландина LA2 RUS RUS 44,84 SB
12 Yuliya EPIFANOVA Юлия Епифанова LA1 RUS RUS 45,12 SB
13 Alyona PENTINA Алёна Пентина LA1 RUS RUS 45,30 SB
14 Elizaveta PUGACHEVA Елизавета Пугачева LA2 RUS RUS 45,64 SB
15 Alina KOZHEMYAKINA Алина Кожемякина LA2 RUS RUS 45,67 SB
16 Ekaterina CHASHHINA Екатерина Чащина LA1 RUS RUS 45,81 SB
17 Anastasiya KOLOSOVA Анастасия Колосова LA2 RUS RUS 46,08 SB
18 Ekaterina ZLOBINA (2002) Екатерина Злобина LA1 RUS RUS 46,39
19 Valeriya BOSH Валерия Бош LA2 RUS RUS 46,92
20 Marina ARSENEVA Марина Арсеньева LA1 RUS RUS 46,97 SB
21 Yuliya BAKIROVA Юлия Бакирова LA1 RUS RUS 47,05 SB
22 Valeriya KAMENEVA Валерия Каменева LA1 RUS RUS 47,43 SB
23 Viktoriya EDIDINA Виктория Едидина LA1 RUS RUS 47,51 SB
24 Regina KOKSHAROVA Регина Кокшарова LA1 RUS RUS 47,90 SB
WDR Aleksandra KUKOL Александра Куколь LA2 RUS RUS WDR

SB - Season Best

1500m Ladies - Junior A 7 October 2020

500m Ladies - Junior B 7 October 2020

Rank Name Country Time
1 Vladislava PERVUSHINA Владислава Первушина LB2 RUS RUS 42,87 SB
2 Valeriya SOROKOLETOVA Валерия Сороколетова LB2 RUS RUS 42,92 SB
3 Olesya TIKHONOVA Олеся Тихонова LB2 RUS RUS 43,32 SB
4 Irina VLASOVA Ирина Власова LB2 RUS RUS 43,72 SB
5 Ekaterina ARCHUGOVA Екатерина Арчугова LB1 RUS RUS 44,43 SB
6 Kristina SOLOVEVA Кристина Соловьева LB2 RUS RUS 44,77 PR SB
7 Svetlana MIKHAJLENKO Светлана Михайленко LB1 RUS RUS 44,78 PR SB
8 Alina NURIEVA Алина Нуриева LB1 RUS RUS 45,07 SB
9 Angelina POLUSHKINA Ангелина Полушкина LB2 RUS RUS 45,41(0)
10 Polina KAPUSTINA (2004) Полина Капустина LB1 RUS RUS 45,41(2)
11 Vladislava KRIVOLUCZKAYA Владислава Криволуцкая LB1 RUS RUS 46,20
12 Irina DUKHNOVSKAYA Ирина Духновская LB2 RUS RUS 46,27
13 Darya TERENTEVA Дарья Терентьева LB2 RUS RUS 46,81 SB
14 Kseniya RYAZANOVA Ксения Рязанова LB2 RUS RUS 46,88 SB
15 Faina POPELYSHKO Фаина Попелышко LB2 RUS RUS 47,22 SB
16 Kristina DEMINA Кристина Демина LB1 RUS RUS 47,34 SB
17 Olga KHOROSHENINA Ольга Хорошенина LB2 RUS RUS 47,50 SB
18 Valeriya MIRONOVA Валерия Миронова LB1 RUS RUS 47,59 SB
19 Yana LEBEDEVA Яна Лебедева LB1 RUS RUS 48,16 SB
20 Zarina SAFRONOVA Зарина Сафронова LB1 RUS RUS 49,17 SB
21 Lyudmila KURAEVA Людмила Кураева LB2 RUS RUS 49,30 SB
22 Tamara DROBYSHEVA Тамара Дробышева LB2 RUS RUS 49,46 SB
23 Anastasiya TALALINA Анастасия Талалина LB2 RUS RUS 51,74 SB
DQ Anastasiya GALEEVA (2005) Анастасия Галеева LB1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Ladies - Junior B 7 October 2020

1000m Ladies 8 October 2020

3000m Ladies 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Darya GUDOSHNIKOVA Дарья Гудошникова LN2 RUS RUS 4.31,56 PR SB
2 Anastasiya ANTONOVA (1999) Анастасия Антонова LN3 RUS RUS 4.46,53 SB
3 Anastasiya NEZHELSKAYA Анастасия Нежельская LN2 RUS RUS 4.51,28 SB
4 Kseniya BODUNOVA Ксения Бодунова LN1 RUS RUS 4.57,91 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies - Junior A 8 October 2020

3000m Ladies - Junior A 8 October 2020

1000m Ladies - Junior B 8 October 2020

Rank Name Country Time
1 Valeriya SOROKOLETOVA Валерия Сороколетова LB2 RUS RUS 1.25,14 SB
2 Olesya TIKHONOVA Олеся Тихонова LB2 RUS RUS 1.27,71 PR SB
3 Irina VLASOVA Ирина Власова LB2 RUS RUS 1.29,11 SB
4 Angelina POLUSHKINA Ангелина Полушкина LB2 RUS RUS 1.29,47 SB
5 Ekaterina ARCHUGOVA Екатерина Арчугова LB1 RUS RUS 1.30,05 SB
6 Kristina SOLOVEVA Кристина Соловьева LB2 RUS RUS 1.30,56 SB
7 Svetlana MIKHAJLENKO Светлана Михайленко LB1 RUS RUS 1.30,94 PR SB
8 Polina KAPUSTINA (2004) Полина Капустина LB1 RUS RUS 1.31,57
9 Faina POPELYSHKO Фаина Попелышко LB2 RUS RUS 1.32,14 SB
10 Alina NURIEVA Алина Нуриева LB1 RUS RUS 1.32,34 SB
11 Vladislava KRIVOLUCZKAYA Владислава Криволуцкая LB1 RUS RUS 1.32,57 SB
12 Irina DUKHNOVSKAYA Ирина Духновская LB2 RUS RUS 1.33,94 SB
13 Kseniya RYAZANOVA Ксения Рязанова LB2 RUS RUS 1.33,97 SB
14 Darya TERENTEVA Дарья Терентьева LB2 RUS RUS 1.35,36 SB
15 Yana LEBEDEVA Яна Лебедева LB1 RUS RUS 1.35,49 PR SB
16 Olga KHOROSHENINA Ольга Хорошенина LB2 RUS RUS 1.37,62 SB
17 Lyudmila KURAEVA Людмила Кураева LB2 RUS RUS 1.37,65 SB
18 Zarina SAFRONOVA Зарина Сафронова LB1 RUS RUS 1.38,65 PR SB
19 Tamara DROBYSHEVA Тамара Дробышева LB2 RUS RUS 1.41,54 SB
20 Anastasiya GALEEVA (2005) Анастасия Галеева LB1 RUS RUS 1.42,98 SB
21 Anastasiya TALALINA Анастасия Талалина LB2 RUS RUS 1.43,44 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Ladies - Junior B 8 October 2020

Native Language Names