Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 10 - 11 October 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Ruslan MURASHOV Руслан Мурашов MSA RUS RUS 34,73 SB
2 Viktor MUSHTAKOV Виктор Муштаков MSA RUS RUS 35,21 SB
3 Ruslan RAFIKOV Руслан Рафиков MSA RUS RUS 36,42 SB
4 Amal MUKHAMEDOV Амаль Мухамедов MN2 RUS RUS 36,84 SB
5 Artem ZOLOTAREV Артем Золотарев MSA RUS RUS 36,97 SB
6 Aleksej KOLYASNIKOV Алексей Колясников MN1 RUS RUS 37,54
7 Danil SMIRNOV (2001-1) Данил Смирнов MN1 RUS RUS 37,57 SB
8 Dmitrij KURAZHOV Дмитрий Куражов MN4 RUS RUS 37,93 SB
9 Vladislav CHASHHIN Владислав Чащин MN3 RUS RUS 38,03 SB
10 Andrei SHABANOV Андрей Шабанов MN2 RUS RUS 38,07 SB
11 Aleksandr DAGAEV Александр Дагаев MN1 RUS RUS 38,23 SB
12 Anton VODICHENKOV Антон Водиченков MN2 RUS RUS 38,29 SB
13 Matvej BELYAEV (2000) Матвей Беляев MN1 RUS RUS 38,65 SB
14 Sergej BODROV Сергей Бодров MN3 RUS RUS 39,25 SB
15 Denis LITVINOV Денис Литвинов MSA RUS RUS 39,27 SB
16 Ilya IVANOV Илья Иванов MN3 RUS RUS 39,35 SB
17 Maksim MULIN Максим Мулин MN2 RUS RUS 39,49 SB
18 Maksim PUSTOVOJT Максим Пустовойт MN2 RUS RUS 39,57 SB
19 Mikhail LEBEDEV Михаил Лебедев MN1 RUS RUS 39,85 SB
20 Ilya KUZNECZOV (1990) Илья Кузнецов M30 RUS RUS 39,93 SB
21 Arsenij KRYZHEVSKIJ Арсений Крыжевский MN1 RUS RUS 40,66 SB
22 Georgij IONOV Георгий Ионов MN1 RUS RUS 40,85 SB
23 Vladislav KASHINSKIJ Владислав Кашинский MN1 RUS RUS 41,84 SB
DNS Sergei LOGINOV (1999) Сергей Логинов MN2 RUS RUS DNS
DNF Bogdan ZAYACZ Богдан Заяц MN2 RUS RUS DNF
WDR Mikhail KAZELIN Михаил Казелин MSA RUS RUS WDR

SB - Season Best

1500m Men 10 October 2020

Mass Start (16 laps) Men 10 October 2020

500m Men - Junior A 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Timur KARAMOV Тимур Карамов MA2 RUS RUS 36,05 SB
2 Maksim SHARAPOV Максим Шарапов MA2 RUS RUS 37,43 SB
3 Vsevolod YATOV Всеволод Ятов MA1 RUS RUS 37,44 PR SB
4 Kirill SIVCEV Кирилл Сивцев MA2 RUS RUS 37,90 SB
5 Pavel AREFEV Павел Арефьев MA1 RUS RUS 38,08(1) SB
6 Roman NAJDENOV Роман Найденов MA2 RUS RUS 38,08(7) SB
7 Ivan TARASOV (2003) Иван Тарасов MA1 RUS RUS 38,19 SB
8 Aleksej CZVETKOV Алексей Цветков MA1 RUS RUS 38,47 SB
9 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MA1 RUS RUS 38,49 SB
10 Dmitrij NIKIFOROV Дмитрий Никифоров MA2 RUS RUS 38,50 SB
11 Evgenij ZHAROV Евгений Жаров MA2 RUS RUS 38,58(5) SB
12 Vladislav TYAPIN Владислав Тяпин MA2 RUS RUS 38,58(8) SB
13 Daniil GENSHEL Даниил Геншель MA2 RUS RUS 38,71 SB
14 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MA1 RUS RUS 39,03 SB
15 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MA1 RUS RUS 39,26 SB
16 Nikita BURMISTROV Никита Бурмистров MA1 RUS RUS 39,27 PR SB
17 Egor SKRIPNIK Егор Скрипник MA2 RUS RUS 39,28 SB
18 Vadim SAMARIN Вадим Самарин MA2 RUS RUS 39,43 SB
19 Artemij DZHOS Артемий Джос MA2 RUS RUS 39,56 SB
20 Nikita PROSHIN Никита Прошин MA1 RUS RUS 39,75
21 Egor BRAGIN Егор Брагин MA1 RUS RUS 39,80 SB
22 Orkhan RUSSKIKH Орхан Русских MA1 RUS RUS 40,45 SB
23 Artyom BELOZERCEV Артем Белозерцев MA2 RUS RUS 40,79 SB
24 Ilmas SHAMSUTDINOV Ильмас Шамсутдинов MA2 RUS RUS 40,83 SB
25 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MA1 RUS RUS 40,90 SB
26 Pavel RACHKOV Павел Рачков MA1 RUS RUS 41,03 SB
27 Artem KOMAROV Артем Комаров MA1 RUS RUS 41,67 PR SB
DNF Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MA1 RUS RUS DNF
WDR Danil SHITNIKOV Данил Шитников MA1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior A 10 October 2020

Mass Start (10 laps) Men - Junior A 10 October 2020

500m Men - Junior B/C 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 36,89 PR SB
2 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS 37,72 SB
3 Artem EZICHEV Артем Езичев MB2 RUS RUS 38,25 SB
4 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 38,29 SB
5 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MB2 RUS RUS 38,84 SB
6 Denis GOLIK Денис Голик MB2 RUS RUS 38,95 PR SB
7 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MB1 RUS RUS 39,11 SB
8 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 39,18 SB
9 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MB2 RUS RUS 39,40 PR SB
10 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB2 RUS RUS 39,41 SB
11 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 39,56 PR SB
12 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB1 RUS RUS 39,63 SB
13 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 39,76 SB
14 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB2 RUS RUS 39,77 SB
15 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 40,01 PR SB
16 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 40,12 SB
17 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB1 RUS RUS 40,37 PR SB
18 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 40,38 PR SB
19 Aleksej SULOEV Алексей Сулоев MB1 RUS RUS 40,43 PR SB
20 Egor POKRYSHECHNIKOV Егор Покрышечников MB2 RUS RUS 40,44 PR SB
21 Egor STRUNIN Егор Струнин MB2 RUS RUS 40,45 SB
22 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB2 RUS RUS 40,48 PR SB
23 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB2 RUS RUS 40,50 SB
24 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 40,59 SB
25 Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB2 RUS RUS 40,62(2) SB
26 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB2 RUS RUS 40,62(7) SB
27 Artem VESELKIN Артем Веселкин MB1 RUS RUS 40,74 SB
28 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB2 RUS RUS 40,75 SB
29 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 41,09 SB
30 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB1 RUS RUS 41,13 PR SB
31 Danila USPEKHOV Данила Успехов MB2 RUS RUS 41,35 SB
32 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB1 RUS RUS 41,54 PR SB
33 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB1 RUS RUS 41,64 SB
34 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 42,00 SB
35 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB1 RUS RUS 42,17 SB
36 Vladislav LAPTEV Владислав Лаптев MB2 RUS RUS 42,31 SB
37 Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB1 RUS RUS 42,40 SB
38 Timofej BUJNOV Тимофей Буйнов MB1 RUS RUS 42,43 SB
39 Eldar KYULYAN Эльдар Кюлян MB1 RUS RUS 42,72 PR SB
40 Egor KULESHOV Егор Кулешов MC2 RUS RUS 43,18 PR SB
41 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MC2 RUS RUS 43,38 SB
42 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 43,39 SB
43 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB1 RUS RUS 44,19 PR SB
44 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 44,80 PR SB
45 Daniil KALININ (2005) Даниил Калинин MC2 RUS RUS 46,27 PR SB
46 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC1 RUS RUS 46,69 SB
47 Vladislav KUZMIN (2005) Владислав Кузьмин MC2 RUS RUS 47,33 SB
48 Anatolij TOPOROV Анатолий Топоров MB1 RUS RUS 48,03 PR SB
49 Maksim KARYATNIKOV Максим Карятников MC1 RUS RUS 48,57 PR SB
50 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC1 RUS RUS 1.13,55 SB
DQ Makar LOBANOV Макар Лобанов MB2 RUS RUS DQ
DQ Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MB2 RUS RUS DQ
DQ Roman IVANOV (2005) Роман Иванов MC2 RUS RUS DQ
DQ Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MB1 RUS RUS DQ
DQ Ilya RUDOJ Илья Рудой MB2 RUS RUS DQ
WDR Ivan BURCEV Иван Бурцев MB2 RUS RUS WDR
WDR Semen AVERIN Семен Аверин MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior B/C 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Denis GOLIK Денис Голик MB2 RUS RUS 1.55,90 PR SB
2 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 1.57,06 SB
3 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB2 RUS RUS 2.00,18 PR SB
4 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 2.00,26 SB
5 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB1 RUS RUS 2.02,42 PR SB
6 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 2.02,58 PR SB
7 Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MB2 RUS RUS 2.02,92
8 Artem EZICHEV Артем Езичев MB2 RUS RUS 2.03,03 SB
9 Makar LOBANOV Макар Лобанов MB2 RUS RUS 2.03,87 SB
10 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB2 RUS RUS 2.04,05 SB
11 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 2.04,15 SB
12 Danila USPEKHOV Данила Успехов MB2 RUS RUS 2.04,29 SB
13 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MB1 RUS RUS 2.04,83 PR SB
14 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB1 RUS RUS 2.04,98 PR SB
15 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 2.05,12 SB
16 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 2.06,26 PR SB
17 Egor STRUNIN Егор Струнин MB2 RUS RUS 2.06,36
18 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 2.06,78 SB
19 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB1 RUS RUS 2.07,29 PR SB
20 Artem VESELKIN Артем Веселкин MB1 RUS RUS 2.07,58 SB
21 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 2.07,75 SB
22 Nikita CHUPRUNOV Никита Чупрунов MB1 RUS RUS 2.10,28 SB
23 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB2 RUS RUS 2.11,11 SB
24 Timofej BUJNOV Тимофей Буйнов MB1 RUS RUS 2.11,59 PR SB
25 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 2.12,88 SB
26 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB1 RUS RUS 2.13,09 PR SB
27 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MC2 RUS RUS 2.17,61 SB
28 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB1 RUS RUS 2.18,97 PR SB
29 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 2.20,05 PR SB
30 Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB2 RUS RUS 2.20,33 SB
31 Egor KULESHOV Егор Кулешов MC2 RUS RUS 2.21,86 SB
32 Daniil KALININ (2005) Даниил Калинин MC2 RUS RUS 2.26,84 PR SB
33 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC1 RUS RUS 2.29,82 PR SB
34 Maksim KARYATNIKOV Максим Карятников MC1 RUS RUS 2.31,06 PR SB
35 Vladislav KUZMIN (2005) Владислав Кузьмин MC2 RUS RUS 2.32,90 SB
36 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC1 RUS RUS 2.36,85 PR SB
DQ Eldar KYULYAN Эльдар Кюлян MB1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Amal MUKHAMEDOV Амаль Мухамедов MN2 RUS RUS 1.13,20 PR SB
2 Mikhail KOZLOV (1991) Михаил Козлов MSA RUS RUS 1.13,45 SB
3 Aleksej KOLYASNIKOV Алексей Колясников MN1 RUS RUS 1.15,39 SB
4 Andrei SHABANOV Андрей Шабанов MN2 RUS RUS 1.15,94 SB
5 Vladislav CHASHHIN Владислав Чащин MN3 RUS RUS 1.16,12 SB
6 Maksim MULIN Максим Мулин MN2 RUS RUS 1.18,43 SB
7 Ilya KUZNECZOV (1990) Илья Кузнецов M30 RUS RUS 1.21,59 SB
8 Matvej BELYAEV (2000) Матвей Беляев MN1 RUS RUS 1.26,75 SB
9 Georgij IONOV Георгий Ионов MN1 RUS RUS 1.32,83 SB
DNF Bogdan ZAYACZ Богдан Заяц MN2 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men 11 October 2020

1000m Men - Junior A 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MA1 RUS RUS 1.14,56 SB
2 Kirill SIVCEV Кирилл Сивцев MA2 RUS RUS 1.14,82 SB
3 Ivan TARASOV (2003) Иван Тарасов MA1 RUS RUS 1.15,19 SB
4 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MA1 RUS RUS 1.17,51 SB
5 Egor BRAGIN Егор Брагин MA1 RUS RUS 1.17,71 PR SB
6 Artemij DZHOS Артемий Джос MA2 RUS RUS 1.18,74 SB
7 Roman NAJDENOV Роман Найденов MA2 RUS RUS 1.19,18 SB
8 Vadim SAMARIN Вадим Самарин MA2 RUS RUS 1.19,47 SB
9 Egor SKRIPNIK Егор Скрипник MA2 RUS RUS 1.20,56 SB
10 Dmitrij FEDOTOV (2001) Дмитрий Федотов MA2 RUS RUS 1.21,09 SB
11 Pavel RACHKOV Павел Рачков MA1 RUS RUS 1.22,46 SB
12 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MA1 RUS RUS 1.23,14 SB
DNF Vladislav TYAPIN Владислав Тяпин MA2 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior A 11 October 2020

1000m Men - Junior B/C 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS 1.14,57 SB
2 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 1.14,97 SB
3 Denis GOLIK Денис Голик MB2 RUS RUS 1.15,23 PR SB
4 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 1.15,75 SB
5 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 1.16,76 SB
6 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB2 RUS RUS 1.18,34 PR SB
7 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB2 RUS RUS 1.18,81 SB
8 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB1 RUS RUS 1.18,93 PR SB
9 Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB1 RUS RUS 1.19,34 PR SB
10 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 1.19,49 SB
11 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MB1 RUS RUS 1.19,75 SB
12 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB1 RUS RUS 1.19,96 PR SB
13 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MB2 RUS RUS 1.20,16 PR SB
14 Egor POKRYSHECHNIKOV Егор Покрышечников MB2 RUS RUS 1.20,31 SB
15 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 1.20,39 PR SB
16 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 1.20,41 SB
17 Artem VESELKIN Артем Веселкин MB1 RUS RUS 1.20,47 SB
18 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB2 RUS RUS 1.20,67 PR SB
19 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB2 RUS RUS 1.20,90 PR SB
20 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 1.21,20 PR SB
21 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB1 RUS RUS 1.21,22 SB
22 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 1.22,16 SB
23 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB1 RUS RUS 1.22,37 PR SB
24 Aleksej SULOEV Алексей Сулоев MB1 RUS RUS 1.22,71 PR SB
25 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB1 RUS RUS 1.23,15 SB
26 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 1.23,22 SB
27 Vladislav LAPTEV Владислав Лаптев MB2 RUS RUS 1.23,26 PR SB
28 Ilya RUDOJ Илья Рудой MB2 RUS RUS 1.24,24 SB
29 Timofej BUJNOV Тимофей Буйнов MB1 RUS RUS 1.24,27 PR SB
30 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB1 RUS RUS 1.25,55 SB
31 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 1.26,87 SB
32 Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB2 RUS RUS 1.27,23 SB
33 Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MB1 RUS RUS 1.27,91 PR SB
34 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MC2 RUS RUS 1.28,29 SB
35 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB1 RUS RUS 1.28,39 PR SB
36 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 1.28,65 PR SB
37 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC1 RUS RUS 1.29,25 PR SB
38 Daniil KALININ (2005) Даниил Калинин MC2 RUS RUS 1.32,44 PR SB
39 Anatolij TOPOROV Анатолий Топоров MB1 RUS RUS 1.35,30 PR SB
40 Vladislav KUZMIN (2005) Владислав Кузьмин MC2 RUS RUS 1.36,19 PR SB
41 Maksim KARYATNIKOV Максим Карятников MC1 RUS RUS 1.36,73 PR SB
42 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC1 RUS RUS 1.37,02 SB
DQ Artem EZICHEV Артем Езичев MB2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B/C 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 4.09,54 PR SB
2 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MB2 RUS RUS 4.14,15 SB
3 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB2 RUS RUS 4.14,94 PR SB
4 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB2 RUS RUS 4.16,56 SB
5 Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB1 RUS RUS 4.18,86 PR SB
6 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB1 RUS RUS 4.24,91 PR SB
7 Makar LOBANOV Макар Лобанов MB2 RUS RUS 4.25,22 SB
8 Danila USPEKHOV Данила Успехов MB2 RUS RUS 4.27,58 SB
9 Egor POKRYSHECHNIKOV Егор Покрышечников MB2 RUS RUS 4.28,73 SB
10 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 4.29,69 PR SB
11 Vladislav LAPTEV Владислав Лаптев MB2 RUS RUS 4.29,98 SB
12 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 4.30,62 SB
13 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB1 RUS RUS 4.31,23 PR SB
14 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 4.31,55 SB
15 Egor STRUNIN Егор Струнин MB2 RUS RUS 4.32,79
16 Eldar KYULYAN Эльдар Кюлян MB1 RUS RUS 4.32,88 PR SB
17 Nikita CHUPRUNOV Никита Чупрунов MB1 RUS RUS 4.34,87 SB
18 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB2 RUS RUS 4.36,10 SB
19 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB1 RUS RUS 4.36,52 SB
20 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB2 RUS RUS 4.37,60 SB
21 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MB1 RUS RUS 4.37,67 PR SB
22 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 4.37,74 SB
23 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 4.38,53 SB
24 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB1 RUS RUS 4.43,40 PR SB
25 Artem EZICHEV Артем Езичев MB2 RUS RUS 4.43,91 PR SB
26 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 4.50,02 SB
27 Timofej BUJNOV Тимофей Буйнов MB1 RUS RUS 4.50,25 PR SB
28 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB2 RUS RUS 4.50,40 SB
29 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB1 RUS RUS 4.57,07 PR SB
30 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MC2 RUS RUS 4.58,96 SB
DQ Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB1 RUS RUS DQ
DQ Daniil KALININ (2005) Даниил Калинин MC2 RUS RUS DQ
WDR Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS WDR
WDR Ilya RUDOJ Илья Рудой MB2 RUS RUS WDR
WDR Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names