Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 10 - 11 October 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Women 10 October 2020

1500m Women 10 October 2020

500m Women - Junior A 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Anastasiya SHACZKIKH Анастасия Шацких LA1 RUS RUS 40,11 PR SB
2 Aleksandra RUTKOVSKAYA Александра Рутковская LA2 RUS RUS 41,20 SB
3 Sofiya MIGOVA София Мигова LA2 RUS RUS 41,51 SB
4 Aleksandra KRAVCHENKO Александра Кравченко LA2 RUS RUS 41,74 SB
5 Irina SLESAREVA Ирина Слесарева LA2 RUS RUS 41,81 SB
6 Lyudmila MITROFANOVA Людмила Митрофанова LA1 RUS RUS 41,84 SB
7 Mariya MYAGKOVA Мария Мягкова LA1 RUS RUS 41,95 SB
8 Irina TAUNGAVER Ирина Таунгавер LA2 RUS RUS 41,97 SB
9 Aleksandra DENISOVA Александра Денисова LA2 RUS RUS 42,36 SB
10 Polina ANDREEVA (2001) Полина Андреева LA2 RUS RUS 42,57 SB
11 Lyudmila KUZMENKO Людмила Кузьменко LA2 RUS RUS 42,70 SB
12 Kseniya KONONENKO Ксения Кононенко LA1 RUS RUS 43,06 PR SB
13 Darya PAVLOVA (2003) Дарья Павлова LA1 RUS RUS 43,37 SB
14 Yuliya CHIVILINA Юлия Чивилина LA1 RUS RUS 43,38 PR SB
15 Alina SALAKHOVA Алина Салахова LA1 RUS RUS 43,59 SB
16 Khristina PLACHINDA Христина Плачинда LA2 RUS RUS 43,63 PR SB
17 Elena PLOTNIKOVA Елена Плотникова LA1 RUS RUS 43,98 SB
18 Marina TAUNGAVER Марина Таунгавер LA2 RUS RUS 44,38 SB
19 Mariya AGAPITOVA Мария Агапитова LA1 RUS RUS 44,61
20 Lidiya MOTORINA Лидия Моторина LA1 RUS RUS 44,75 SB
21 Alena ZAVALISHINA Алена Завалишина LA1 RUS RUS 45,80 SB
22 Vera VORONA Вера Ворона LA1 RUS RUS 46,06

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Women - Junior A 10 October 2020

Mass Start (10 laps) Women - Junior A 10 October 2020

500m Women - Junior B/C 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Lilit GARIBYAN Лилит Гарибян LB2 RUS RUS 41,40 SB
2 Darina KRENDELEVA Дарина Кренделева LB1 RUS RUS 41,64 PR SB
3 Raziya GADZHIUMAROVA Разия Гаджиумарова LB2 RUS RUS 42,15 PR SB
4 Milena BEREGOVENKO Милена Береговенко LB2 RUS RUS 42,24 SB
5 Kseniya KORZHOVA Ксения Коржова LB1 RUS RUS 42,37 PR SB
6 Elizaveta GUBAREVA Елизавета Губарева LB1 RUS RUS 42,71 SB
7 Anna KUPRIKOVA Анна Куприкова LC2 RUS RUS 42,76 PR SB
8 Ekaterina BORISOVA Екатерина Борисова LB1 RUS RUS 43,03 SB
9 Sofiya TATUREVICH София Татуревич LC2 RUS RUS 43,37 PR SB
10 Irina SALNIKOVA Ирина Сальникова LB2 RUS RUS 43,45 SB
11 Viktoriya MOROZOVA Виктория Морозова LB1 RUS RUS 43,86 SB
12 Elena CHEBOTAREVA Елена Чеботарева LB1 RUS RUS 43,95 SB
13 Arina BELYAEVA Арина Беляева LB1 RUS RUS 43,98 SB
14 Olga MARGOLINA Ольга Марголина LC1 RUS RUS 44,09 PR SB
15 Darya IEVLEVA Дарья Иевлева LB1 RUS RUS 44,39 PR SB
16 Kseniya NIKITINA Ксения Никитина LB2 RUS RUS 44,40
17 Alena FADEEVA Алена Фадеева LB1 RUS RUS 44,60 SB
18 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LB1 RUS RUS 45,00 PR SB
19 Alena KRASNOSHHEKOVA Алена Краснощекова LC1 RUS RUS 45,33 SB
20 Elizaveta KLISHINA Елизавета Клишина LB1 RUS RUS 45,34 SB
21 Darya YUDENKOVA Дарья Юденкова LB2 RUS RUS 45,40 SB
22 Milena SHAMOYAN Милена Шамоян LB1 RUS RUS 45,57 SB
23 Darya KOPZHANOVA Дарья Копжанова LB1 RUS RUS 45,66 SB
24 Darya FRUKTOVA Дарья Фруктова LB1 RUS RUS 46,14(1) SB
25 Milana TALYBOVA Милана Талыбова LB2 RUS RUS 46,14(5) SB
26 Esmiralda AKHMEDOVA Эсмиральда Ахмедова LB2 RUS RUS 46,46 SB
27 Anastasiya VORONKOVA Анастасия Воронкова LC2 RUS RUS 46,58 SB
28 Ekaterina SHUVALOVA Екатерина Шувалова LB1 RUS RUS 46,76 SB
29 Mariya MARKINA Мария Маркина LB2 RUS RUS 47,11
30 Anastasiya SARAJKINA Анастасия Сарайкина LB2 RUS RUS 47,19 SB
31 Nataliya KHVATKOVA Наталия Хваткова LB1 RUS RUS 47,44 SB
32 Darya SHERSTNEVA Дарья Шерстнева LC1 RUS RUS 48,51 SB
33 Elizaveta ZHARCZOVA Елизавета Жарцова LC2 RUS RUS 50,51 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Women - Junior B/C 10 October 2020

1000m Women 11 October 2020

3000m Women 11 October 2020

1000m Women - Junior A 11 October 2020

3000m Women - Junior A 11 October 2020

1000m Women - Junior B/C 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Milena BEREGOVENKO Милена Береговенко LB2 RUS RUS 1.24,15 SB
2 Elizaveta GUBAREVA Елизавета Губарева LB1 RUS RUS 1.24,76 SB
3 Anna KUPRIKOVA Анна Куприкова LC2 RUS RUS 1.26,41 PR SB
4 Irina SALNIKOVA Ирина Сальникова LB2 RUS RUS 1.26,97 SB
5 Darina KRENDELEVA Дарина Кренделева LB1 RUS RUS 1.27,94 SB
6 Alena FADEEVA Алена Фадеева LB1 RUS RUS 1.28,09 SB
7 Viktoriya MOROZOVA Виктория Морозова LB1 RUS RUS 1.28,31 SB
8 Darya IEVLEVA Дарья Иевлева LB1 RUS RUS 1.28,62 PR SB
9 Sofiya TATUREVICH София Татуревич LC2 RUS RUS 1.29,63 SB
10 Olga MARGOLINA Ольга Марголина LC1 RUS RUS 1.29,78 PR SB
11 Arina BELYAEVA Арина Беляева LB1 RUS RUS 1.30,30 SB
12 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LB1 RUS RUS 1.30,92 PR SB
13 Alena KRASNOSHHEKOVA Алена Краснощекова LC1 RUS RUS 1.31,96 SB
14 Elizaveta KLISHINA Елизавета Клишина LB1 RUS RUS 1.32,01 SB
15 Darya KOPZHANOVA Дарья Копжанова LB1 RUS RUS 1.32,58 SB
16 Anastasiya VORONKOVA Анастасия Воронкова LC2 RUS RUS 1.33,00 PR SB
17 Anastasiya SARAJKINA Анастасия Сарайкина LB2 RUS RUS 1.34,42 SB
18 Esmiralda AKHMEDOVA Эсмиральда Ахмедова LB2 RUS RUS 1.36,73 SB
19 Ekaterina SHUVALOVA Екатерина Шувалова LB1 RUS RUS 1.37,14 SB
20 Anastasiya SKVORCZOVA Анастасия Скворцова LC1 RUS RUS 1.38,46 PR SB
21 Nataliya KHVATKOVA Наталия Хваткова LB1 RUS RUS 1.41,48 SB
22 Elizaveta ZHARCZOVA Елизавета Жарцова LC2 RUS RUS 1.42,89 SB
23 Darya SHERSTNEVA Дарья Шерстнева LC1 RUS RUS 1.47,08 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Women - Junior B/C 11 October 2020

Rank Name Country Time
1 Kseniya KORZHOVA Ксения Коржова LB1 RUS RUS 4.30,88 PR SB
2 Lilit GARIBYAN Лилит Гарибян LB2 RUS RUS 4.35,76 SB
3 Ekaterina BORISOVA Екатерина Борисова LB1 RUS RUS 4.37,50 SB
4 Raziya GADZHIUMAROVA Разия Гаджиумарова LB2 RUS RUS 4.40,98 PR SB
5 Darya FRUKTOVA Дарья Фруктова LB1 RUS RUS 4.43,23 SB
6 Irina SALNIKOVA Ирина Сальникова LB2 RUS RUS 4.45,66 SB
7 Alena FADEEVA Алена Фадеева LB1 RUS RUS 4.46,87 PR SB
8 Olga MARGOLINA Ольга Марголина LC1 RUS RUS 4.56,57 PR SB
9 Darya IEVLEVA Дарья Иевлева LB1 RUS RUS 4.57,28 PR SB
10 Milana TALYBOVA Милана Талыбова LB2 RUS RUS 4.59,42 SB
11 Darya KOPZHANOVA Дарья Копжанова LB1 RUS RUS 4.59,53 SB
12 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LB1 RUS RUS 5.00,39 PR SB
13 Anna KUPRIKOVA Анна Куприкова LC2 RUS RUS 5.01,22 PR SB
14 Mariya MARKINA Мария Маркина LB2 RUS RUS 5.01,76 SB
15 Anastasiya SARAJKINA Анастасия Сарайкина LB2 RUS RUS 5.05,34 SB
16 Anastasiya VORONKOVA Анастасия Воронкова LC2 RUS RUS 5.07,26 PR SB
17 Milena SHAMOYAN Милена Шамоян LB1 RUS RUS 5.07,89 SB
18 Kseniya NIKITINA Ксения Никитина LB2 RUS RUS 5.07,95 SB
19 Elena CHEBOTAREVA Елена Чеботарева LB1 RUS RUS 5.08,82 SB
20 Darya YUDENKOVA Дарья Юденкова LB2 RUS RUS 5.09,11 SB
21 Anastasiya SKVORCZOVA Анастасия Скворцова LC1 RUS RUS 5.33,96 PR SB
WDR Elizaveta GUBAREVA Елизавета Губарева LB1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names