Kolomna City District Championship

Kolomna 25 - 26 November 2021 Source: kometakolomna.ru

500m Men - Junior B (Старшего Возраста) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Artem VESELKIN MB2 IAR IAR 37,73 PR SB
2 Vladislav ZELENIN MB2 IAR IAR 37,80 PR SB
3 Andrej KOMAROV MB2 IAR IAR 37,81 PR SB
4 Egor PRONIN MB2 IAR IAR 37,92 PR SB
5 Vladislav ZHUKOV (2005) MB2 IAR IAR 38,02 PR SB
6 Nikita KOCHESHEV MB2 IAR IAR 38,13 PR SB
7 Rodion ANTIPIN MB2 IAR IAR 38,27 PR SB
8 Daniil STEPCHENKO MB1 IAR IAR 38,64 PR SB
9 Valerij ZUBKOV MB2 IAR IAR 40,48 PR SB
10 Artem TELEGIN MB1 IAR IAR 40,89 PR SB
11 Arsenij MITROFANOV (2004) MB2 IAR IAR 41,23
12 Maksim ZALOZNYJ MB2 IAR IAR 41,26 PR SB
13 Vladimir GILYUK MB1 IAR IAR 42,26 PR SB
14 Vyacheslav LYATOCHEVSKIJ MB1 IAR IAR 42,29 PR SB
DNS Daniil RODIONOV MB1 IAR IAR DNS
DNF Timur SHELEST MB1 IAR IAR DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior B (Старшего Возраста) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Andrej KOMAROV MB2 IAR IAR 1.58,07 PR SB
2 Egor FOKIN MB2 IAR IAR 2.01,17 SB
3 Vladislav ZELENIN MB2 IAR IAR 2.02,30 PR SB
4 Arsenij MITROFANOV (2004) MB2 IAR IAR 2.03,21 PR SB
5 Valerij ZUBKOV MB2 IAR IAR 2.04,63 PR SB
6 Maksim ZALOZNYJ MB2 IAR IAR 2.09,73 PR SB
7 Vladimir GILYUK MB1 IAR IAR 2.12,23 SB
DNF Vladislav ZHUKOV (2005) MB2 IAR IAR DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior C (Среднего Возраста) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Ivan SHEPELEV MC2 IAR IAR 41,16 PR SB
2 Maksim SOROKIN (2006) MC2 IAR IAR 41,70 PR SB
3 Artem STRATONOV MC2 IAR IAR 41,86 PR SB
4 Dmitrij KIRYANOV MC2 IAR IAR 42,03 SB
5 Denis SHARAPOV (2007) MC1 IAR IAR 42,04 PR SB
6 Kirill MITRYAEV MC2 IAR IAR 42,16 PR SB
7 Ivan YAGUBOV MC1 IAR IAR 42,87 SB
8 Mikhail OLENEV MC2 IAR IAR 43,13 PR SB
9 Sergej BOBKOV MC1 IAR IAR 43,82 PR SB
10 Egor KRASNOPEROV (2007) MC2 IAR IAR 43,94 PR SB
11 Matvej MOSOLKOV MC1 IAR IAR 44,47 PR SB
12 Mikhail KOSYAEV M? IAR IAR 44,77 PR SB
13 Evgenij KODAK MC2 IAR IAR 44,87 SB
14 Viktor VORONIN MC1 IAR IAR 45,42 PR SB
15 Maksim SEMIN M? IAR IAR 45,54 PR SB
16 Vladislav ZYUZEV MC2 IAR IAR 46,07 PR SB
17 Daniil SVIYASOV MC1 IAR IAR 46,16 PR SB
18 Ignat SHHIGORCZOV MC2 IAR IAR 46,64 PR SB
19 Kirill MORYKIT MC1 IAR IAR 46,82 PR SB
20 Vasilij ULITKIN MC2 IAR IAR 47,57 PR SB
21 Denis SKVORCHEVSKIJ MC2 IAR IAR 50,45 PR SB
22 Ivan GUBAREV M? IAR IAR 54,20 PR SB
23 Egor GULIN MC2 IAR IAR 1.01,64 PR SB
24 Daniil KONDRASHKIN MC1 IAR IAR 1.15,16 SB
DNF Artur YABLONSKIJ M? IAR IAR DNF
DQ Andrian SOKHA MC1 IAR IAR DQ
DQ Egor GOLEV MC1 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior C (Среднего Возраста) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Ivan SHEPELEV MC2 IAR IAR 2.10,90 PR SB
2 Sergej BOBKOV MC1 IAR IAR 2.14,36 PR SB
3 Ivan YAGUBOV MC1 IAR IAR 2.16,82 PR SB
4 Maksim SOROKIN (2006) MC2 IAR IAR 2.18,23 PR SB
5 Dmitrij KIRYANOV MC2 IAR IAR 2.21,54 SB
6 Mikhail KOSYAEV M? IAR IAR 2.27,80 PR SB
7 Daniil SVIYASOV MC1 IAR IAR 2.27,96 PR SB
8 Viktor VORONIN MC1 IAR IAR 2.30,04 PR SB
9 Daniil KONDRASHKIN MC1 IAR IAR 2.31,73 PR SB
10 Egor KRASNOPEROV (2007) MC2 IAR IAR 2.32,20 PR SB
11 Artur YABLONSKIJ M? IAR IAR 2.35,36 PR SB
12 Matvej MOSOLKOV MC1 IAR IAR 2.36,72 PR SB
13 Vasilij ULITKIN MC2 IAR IAR 2.37,39 SB
14 Egor GOLEV MC1 IAR IAR 2.49,04 PR SB
DNF Denis SHARAPOV (2007) MC1 IAR IAR DNF
DQ Evgenij KODAK MC2 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Junior D (Младшего Возраста) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Semen NOVIKOV MYA IAR IAR 45,36 PR SB
2 Yaroslav TORPACHEV MYA IAR IAR 45,60 PR SB
3 Yakov FEDYAEV MYB IAR IAR 47,32 PR SB
4 Daniil KIBITKIN MYA IAR IAR 47,86 PR SB
5 Artem ORLOV MYA IAR IAR 48,04 PR SB
6 Maksim FATEEV MYA IAR IAR 49,60 PR SB
7 Efim BABIJCHUK MYB IAR IAR 49,76 PR SB
8 Ivan ZOTOV MYA IAR IAR 49,89 SB
9 Matvej ROSLYAKOV MYA IAR IAR 50,42 PR SB
10 Aleksandr AKULINUSHKIN MYC IAR IAR 52,30 SB
DNS Grigorij ERMAKOV MYA IAR IAR DNS
DNS Artyom KOROLEV M? IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men - Out of Competition (ВК) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Alekhandro DOKASH GOGINA MB2 IAR IAR 37,73 PR SB
2 Matvej VINOGRADOV MB2 IAR IAR 38,82 SB
3 Denis MOROZOV MB2 IAR IAR 39,08 SB
4 Arsenij ZUEV MB2 IAR IAR 40,36 SB
5 Timofej ZHUK MB1 IAR IAR 40,38 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Out of Competition (ВК) 25 November 2021

Rank Name Country Time
1 Alekhandro DOKASH GOGINA MB2 IAR IAR 1.59,13 PR SB
2 Matvej VINOGRADOV MB2 IAR IAR 1.59,70 SB
3 Denis MOROZOV MB2 IAR IAR 2.02,79 PR SB
4 Arsenij ZUEV MB2 IAR IAR 2.10,04 SB
5 Timofej ZHUK MB1 IAR IAR 2.11,11 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior B (Старшего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Vladislav ZHUKOV (2005) MB2 IAR IAR 1.15,82 PR SB
2 Nikita KOCHESHEV MB2 IAR IAR 1.16,04 PR SB
3 Egor PRONIN MB2 IAR IAR 1.16,92 PR SB
4 Vladislav ZELENIN MB2 IAR IAR 1.17,43 PR SB
5 Daniil STEPCHENKO MB1 IAR IAR 1.19,64 PR SB
6 Arsenij MITROFANOV (2004) MB2 IAR IAR 1.20,16 PR SB
7 Valerij ZUBKOV MB2 IAR IAR 1.21,54 PR SB
8 Maksim ZALOZNYJ MB2 IAR IAR 1.23,43 PR SB
9 Artem TELEGIN MB1 IAR IAR 1.23,60 PR SB
10 Vladimir GILYUK MB1 IAR IAR 1.24,20 SB
11 Vyacheslav LYATOCHEVSKIJ MB1 IAR IAR 1.25,20 PR SB
12 Timur SHELEST MB1 IAR IAR 1.25,76 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior B (Старшего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Artem VESELKIN MB2 IAR IAR 4.10,02 PR SB
2 Nikita KOCHESHEV MB2 IAR IAR 4.17,96 PR SB
3 Daniil STEPCHENKO MB1 IAR IAR 4.25,42 PR SB
4 Egor FOKIN MB2 IAR IAR 4.26,48 SB
5 Rodion ANTIPIN MB2 IAR IAR 4.32,89 SB
6 Arsenij MITROFANOV (2004) MB2 IAR IAR 4.33,04 PR SB
7 Valerij ZUBKOV MB2 IAR IAR 4.33,29 PR SB
8 Egor PRONIN MB2 IAR IAR 4.39,10 PR SB
9 Vyacheslav LYATOCHEVSKIJ MB1 IAR IAR 4.39,32 PR SB
10 Vladislav ZELENIN MB2 IAR IAR 4.40,16
11 Andrej MIRONOV (2004) MB2 IAR IAR 4.46,92
12 Maksim ZALOZNYJ MB2 IAR IAR 4.47,26 SB
13 Vladimir GILYUK MB1 IAR IAR 4.52,32 SB
14 Timur SHELEST MB1 IAR IAR 4.58,20 PR SB
DNS Vladislav ZHUKOV (2005) MB2 IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior C (Среднего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Kirill MITRYAEV MC2 IAR IAR 1.24,80 PR SB
2 Ivan YAGUBOV MC1 IAR IAR 1.25,74 PR SB
3 Maksim SOROKIN (2006) MC2 IAR IAR 1.25,92 PR SB
4 Denis SHARAPOV (2007) MC1 IAR IAR 1.26,09 PR SB
5 Mikhail OLENEV MC2 IAR IAR 1.26,72 PR SB
6 Sergej BOBKOV MC1 IAR IAR 1.27,60 PR SB
7 Artem STRATONOV MC2 IAR IAR 1.27,64 PR SB
8 Daniil KONDRASHKIN MC1 IAR IAR 1.32,78 PR SB
9 Viktor VORONIN MC1 IAR IAR 1.33,70 PR SB
10 Mikhail KOSYAEV M? IAR IAR 1.35,71 PR SB
11 Egor KRASNOPEROV (2007) MC2 IAR IAR 1.36,26 PR SB
12 Evgenij KODAK MC2 IAR IAR 1.36,30 SB
13 Vladislav ZYUZEV MC2 IAR IAR 1.37,94 PR SB
14 Matvej MOSOLKOV MC1 IAR IAR 1.38,78 PR SB
15 Ignat SHHIGORCZOV MC2 IAR IAR 1.41,76 PR SB
16 Vasilij ULITKIN MC2 IAR IAR 1.42,26 SB
17 Artur YABLONSKIJ M? IAR IAR 1.42,28 PR SB
18 Kirill MORYKIT MC1 IAR IAR 1.42,71 PR SB
19 Egor GOLEV MC1 IAR IAR 1.48,42 SB
20 Maksim SEMIN M? IAR IAR 1.50,13 PR SB
21 Denis SKVORCHEVSKIJ MC2 IAR IAR 2.01,92 PR SB
DQ Ivan GUBAREV M? IAR IAR DQ
DQ Egor GULIN MC2 IAR IAR DQ
DQ Andrian SOKHA MC1 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior C (Среднего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Sergej BOBKOV MC1 IAR IAR 4.42,04 PR SB
2 Ivan SHEPELEV MC2 IAR IAR 4.55,23 SB
3 Ivan YAGUBOV MC1 IAR IAR 4.57,20 SB
4 Maksim SOROKIN (2006) MC2 IAR IAR 5.02,02 PR SB
5 Daniil KONDRASHKIN MC1 IAR IAR 5.23,45 PR SB
6 Daniil SVIYASOV MC1 IAR IAR 5.25,95 PR SB
7 Viktor VORONIN MC1 IAR IAR 5.29,30 PR SB
8 Vasilij ULITKIN MC2 IAR IAR 5.41,90 SB
9 Egor KRASNOPEROV (2007) MC2 IAR IAR 5.44,00 PR SB
10 Matvej MOSOLKOV MC1 IAR IAR 5.44,57 PR SB
11 Evgenij KODAK MC2 IAR IAR 5.50,36 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior D (Младшего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Semen NOVIKOV MYA IAR IAR 1.35,42 PR SB
2 Yaroslav TORPACHEV MYA IAR IAR 1.35,64 PR SB
3 Artem ORLOV MYA IAR IAR 1.42,03 PR SB
4 Daniil KIBITKIN MYA IAR IAR 1.42,53 PR SB
5 Efim BABIJCHUK MYB IAR IAR 1.45,83 PR SB
6 Aleksandr AKULINUSHKIN MYC IAR IAR 1.49,21 PR SB
7 Maksim FATEEV MYA IAR IAR 1.49,83 PR SB
8 Matvej ROSLYAKOV MYA IAR IAR 1.50,62 PR SB
DNS Ivan ZOTOV MYA IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

300m Men - Junior D (Младшего Возраста) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Yaroslav TORPACHEV MYA IAR IAR 28,02 SB
2 Artem ORLOV MYA IAR IAR 29,74 SB
3 Maksim FATEEV MYA IAR IAR 30,13 SB
4 Ivan ZOTOV MYA IAR IAR 30,32 SB
5 Aleksandr AKULINUSHKIN MYC IAR IAR 31,29 SB
DNF Efim BABIJCHUK MYB IAR IAR DNF

SB - Season Best

1000m Men - Out of Competition (ВК) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Alekhandro DOKASH GOGINA MB2 IAR IAR 1.16,37 PR SB
2 Matvej VINOGRADOV MB2 IAR IAR 1.17,80 SB
3 Denis MOROZOV MB2 IAR IAR 1.18,57 SB
4 Timofej ZHUK MB1 IAR IAR 1.22,23 PR SB
5 Arsenij ZUEV MB2 IAR IAR 1.22,73 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Out of Competition (ВК) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Denis MOROZOV MB2 IAR IAR 4.27,26
2 Alekhandro DOKASH GOGINA MB2 IAR IAR 4.28,71 SB
3 Arsenij ZUEV MB2 IAR IAR 4.40,36 PR SB
4 Timofej ZHUK MB1 IAR IAR 4.47,13
DNS Matvej VINOGRADOV MB2 IAR IAR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

300m Men - Out of Competition (ВК) 26 November 2021

Rank Name Country Time
1 Semen NOVIKOV MYA IAR IAR 28,10 SB
2 Daniil KIBITKIN MYA IAR IAR 29,26 SB
3 Matvej ROSLYAKOV MYA IAR IAR 30,39 SB

SB - Season Best

Native Language Names