Ekaterinburg (RUS)

Track Records

500m 40,78 Irina ARSHINOVA Ирина Аршинова RUS RUS 12 January 2013
1000m 1.22,20 Irina ARSHINOVA Ирина Аршинова RUS RUS 14 January 2012
1500m 2.08,30 Galina LIKHACHEVA RUS RUS 16 December 2000
3000m 4.32,02 Olga PLESHKOVA Ольга Плешкова RUS RUS 14 March 1984
5000m 7.51,62 Olga PLESHKOVA Ольга Плешкова RUS RUS 15 March 1984

Click on distance for history

500m 36,96 Sergej CHADAEV RUS RUS 14 January 2012
1000m 1.14,15 Sergej CHADAEV RUS RUS 14 January 2012
1500m 1.54,80 Aleksej SUVOROV Алексей Суворов RUS RUS 12 January 2013
3000m 4.11,56 Gleb VARLAMOV Глеб Варламов RUS RUS 12 January 2019
5000m 6.59,22 Valerij KONYSHEV Валерий Конышев RUS RUS 15 January 2011
10000m 14.51,87 Yurij KOKHANECZ RUS RUS 4 March 1996

Click on distance for history

Season Bests 2019-2020

500m 43,78 Irina VLASOVA Ирина Власова LB1 RUS RUS Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной
Ekaterinburg (RUS) 15 January 2020
1000m 1.31,18 Yuliya EPIFANOVA Юлия Епифанова LB2 RUS RUS Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной
Ekaterinburg (RUS) 16 January 2020
1500m 2.17,56 Kseniya KONONENKO Ксения Кононенко LB2 RUS RUS Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной
Ekaterinburg (RUS) 15 January 2020
3000m 4.49,71 Kseniya KONONENKO Ксения Кононенко LB2 RUS RUS Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной
Ekaterinburg (RUS) 16 January 2020
100m 12,28 Albina ILYASOVA Альбина Ильясова LYB RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Junior D/E Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту Девушки, Юноши до 11 Лет, до 13 Лет
Ekaterinburg (RUS) 7 December 2019
300m 31,62 Alyona YAKOVLEVA Алёна Яковлева LYA RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Junior D/E Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту Девушки, Юноши до 11 Лет, до 13 Лет
Ekaterinburg (RUS) 8 December 2019

Click on distance to see Track Top 20

500m 38,90 Nikita BRUSNICYN Никита Брусницын MB1 RUS RUS Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2) Первенство Уральского Федерального Округа по Конькобежному Спорту на Призы ЗМС В.С. Стениной
Ekaterinburg (RUS) 15 January 2020
1000m 1.22,11 Nikita BRUSNICYN Никита Брусницын MB1 RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Sopov Prize Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту на Призы ЗТР СССР Е.И.Сопова
Ekaterinburg (RUS) 19 January 2020
1500m 2.04,96 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Sopov Prize Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту на Призы ЗТР СССР Е.И.Сопова
Ekaterinburg (RUS) 18 January 2020
3000m 4.17,91 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Sopov Prize Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту на Призы ЗТР СССР Е.И.Сопова
Ekaterinburg (RUS) 19 January 2020
100m 11,52 Fedor CHISTYAKOV Федор Чистяков MYA RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Junior D/E Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту Девушки, Юноши до 11 Лет, до 13 Лет
Ekaterinburg (RUS) 7 December 2019
300m 28,73 Fedor CHISTYAKOV Федор Чистяков MYA RUS RUS Ekaterinburg City Championships - Junior D/E Первенство Города Екатеринбурга по Конькобежному Спорту Девушки, Юноши до 11 Лет, до 13 Лет
Ekaterinburg (RUS) 8 December 2019

Click on distance to see Track Top 20

Results

Native Language Names