Open Championships
Nizhny Novgorod (RUS)
17 - 18 November 2018

500m Ladies - Junior B - 17 November 2018
1	Zharnakova, Yuliya         	Жарнакова, Юлия           	LB2	RUS	45,70	SB
2	Bocharova, Anastasiya      	Бочарова, Анастасия       	LB1	RUS	46,00	
3	Barysheva, Anna            	Барышева, Анна            	LB2	RUS	48,62	
4	Komolova, Karina           	Комолова, Карина          	LB1	RUS	48,78	
5	Karaseva, Darya            	Карасева, Дарья           	LB2	RUS	49,42	SB

1500m Ladies - Junior B - 17 November 2018
1	Karaseva, Darya            	Карасева, Дарья           	LB2	RUS	2.41,20	
2	Barysheva, Anna            	Барышева, Анна            	LB2	RUS	2.45,90	SB
3	Komolova, Karina           	Комолова, Карина          	LB1	RUS	2.49,30	SB
DNS	Bocharova, Anastasiya      	Бочарова, Анастасия       	LB1	RUS	DNS	

500m Ladies - Junior C - 17 November 2018
1	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LC2	RUS	44,87	
2	Trokhina, Olga             	Трохина, Ольга            	LC2	RUS	46,62	
3	Kazakova, Ekaterina (2005) 	Казакова, Екатерина (2005)	LC1	RUS	47,52	
4	Shiryaeva, Mariya          	Ширяева, Мария            	LC1	RUS	48,17	
5	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	50,80	PR SB
6	Krasovskaya, Polina        	Красовская, Полина        	LC2	RUS	59,89	SB
DNS	Smirnova, Lika             	Смирнова, Лика            	L?	RUS	DNS	
DNS	Zadorozhnaya, Darya        	Задорожная, Дарья         	LC1	RUS	DNS	

1500m Ladies - Junior C - 17 November 2018
1	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LC2	RUS	2.29,95	
2	Kazakova, Ekaterina (2005) 	Казакова, Екатерина (2005)	LC1	RUS	2.34,64	
3	Shiryaeva, Mariya          	Ширяева, Мария            	LC1	RUS	2.39,25	
4	Trokhina, Olga             	Трохина, Ольга            	LC2	RUS	2.39,55	
5	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	2.44,64	PR SB
6	Krasovskaya, Polina        	Красовская, Полина        	LC2	RUS	3.01,96	SB

500m Ladies - Junior D - 17 November 2018
1	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LYB	RUS	49,00	PR SB
2	Khirina, Anastasiya        	Хирина, Анастасия         	LYA	RUS	49,80	
3	Bikmetova, Yuliya          	Бикметова, Юлия           	LYA	RUS	54,08	
4	Mironycheva, Angelina      	Миронычева, Ангелина      	LYA	RUS	54,62	PR SB
5	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LYB	RUS	56,48	PR SB
6	Koshkina, Evgeniya         	Кошкина, Евгения          	LYB	RUS	57,07	
7	Nikolskaya, Milena         	Никольская, Милена        	LYA	RUS	57,42	PR SB
8	Pasechnik, Darina          	Пасечник, Дарина          	LYB	RUS	1.08,53	PR SB

1000m Ladies - Junior D - 17 November 2018
1	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LYB	RUS	1.51,08	PR SB
2	Khirina, Anastasiya        	Хирина, Анастасия         	LYA	RUS	1.56,07	SB
3	Bikmetova, Yuliya          	Бикметова, Юлия           	LYA	RUS	1.58,14	PR SB
4	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LYB	RUS	2.01,41	PR SB
5	Mironycheva, Angelina      	Миронычева, Ангелина      	LYA	RUS	2.02,54	PR SB
6	Nikolskaya, Milena         	Никольская, Милена        	LYA	RUS	2.05,68	PR SB
7	Koshkina, Evgeniya         	Кошкина, Евгения          	LYB	RUS	2.07,87	PR SB
8	Pasechnik, Darina          	Пасечник, Дарина          	LYB	RUS	2.33,95	PR SB

100m Ladies - Junior E - 17 November 2018
1	Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	12,76	SB
2	Prygunova, Viktoriya       	Прыгунова, Виктория       	LYC	RUS	12,97	SB
3	Petrova, Vasilisa          	Петрова, Василиса         	LYC	RUS	14,48	SB
4	Novikova, Yuliya           	Новикова, Юлия            	LYC	RUS	14,80	SB
5	Nikolskaya, Olga           	Никольская, Ольга         	LYF	RUS	15,13	SB
6	Kharitonova, Alena         	Харитонова, Алена         	LYE	RUS	15,67	SB
7	Khokhlova, Alisa           	Хохлова, Алиса            	LYD	RUS	16,36	SB
8	Karimova, Polina           	Каримова, Полина          	LYC	RUS	16,64	

300m Ladies - Junior E - 17 November 2018
1	Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	35,41	SB
2	Prygunova, Viktoriya       	Прыгунова, Виктория       	LYC	RUS	37,85	SB
3	Novikova, Yuliya           	Новикова, Юлия            	LYC	RUS	39,70	SB
4	Petrova, Vasilisa          	Петрова, Василиса         	LYC	RUS	39,95	SB
5	Kharitonova, Alena         	Харитонова, Алена         	LYE	RUS	40,84	SB
6	Karimova, Polina           	Каримова, Полина          	LYC	RUS	45,09	
7	Nikolskaya, Olga           	Никольская, Ольга         	LYF	RUS	47,11	SB
8	Khokhlova, Alisa           	Хохлова, Алиса            	LYD	RUS	48,50	SB

500m Ladies - Junior B - 18 November 2018
1	Zharnakova, Yuliya         	Жарнакова, Юлия           	LB2	RUS	45,82	
2	Bocharova, Anastasiya      	Бочарова, Анастасия       	LB1	RUS	46,33	
3	Karaseva, Darya            	Карасева, Дарья           	LB2	RUS	49,50	

1000m Ladies - Junior B - 18 November 2018
1	Zharnakova, Yuliya         	Жарнакова, Юлия           	LB2	RUS	1.37,92	SB
2	Bocharova, Anastasiya      	Бочарова, Анастасия       	LB1	RUS	1.38,31	
3	Karaseva, Darya            	Карасева, Дарья           	LB2	RUS	1.44,90	

500m Ladies - Junior C - 18 November 2018
1	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LC2	RUS	45,29	
2	Trokhina, Olga             	Трохина, Ольга            	LC2	RUS	48,08	
3	Shiryaeva, Mariya          	Ширяева, Мария            	LC1	RUS	48,35	
4	Kazakova, Ekaterina (2005) 	Казакова, Екатерина (2005)	LC1	RUS	48,54	
5	Krasovskaya, Polina        	Красовская, Полина        	LC2	RUS	53,14	SB
6	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	1.04,16	

1000m Ladies - Junior C - 18 November 2018
1	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LC2	RUS	1.36,24	
2	Kazakova, Ekaterina (2005) 	Казакова, Екатерина (2005)	LC1	RUS	1.39,72	
3	Trokhina, Olga             	Трохина, Ольга            	LC2	RUS	1.43,50	
4	Shiryaeva, Mariya          	Ширяева, Мария            	LC1	RUS	1.44,72	
5	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	1.48,62	PR SB
DNS	Krasovskaya, Polina        	Красовская, Полина        	LC2	RUS	DNS	

500m Ladies - Junior D - 18 November 2018
1	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LYB	RUS	51,95	
2	Mironycheva, Angelina      	Миронычева, Ангелина      	LYA	RUS	56,20	
3	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LYB	RUS	56,84	
4	Koshkina, Evgeniya         	Кошкина, Евгения          	LYB	RUS	59,04	
5	Nikolskaya, Milena         	Никольская, Милена        	LYA	RUS	59,06	
6	Pasechnik, Darina          	Пасечник, Дарина          	LYB	RUS	1.09,45	

1000m Ladies - Junior D - 18 November 2018
1	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LYB	RUS	1.56,45	
2	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LYB	RUS	2.01,95	
3	Mironycheva, Angelina      	Миронычева, Ангелина      	LYA	RUS	2.04,65	
4	Koshkina, Evgeniya         	Кошкина, Евгения          	LYB	RUS	2.08,52	
5	Nikolskaya, Milena         	Никольская, Милена        	LYA	RUS	2.12,00	
6	Pasechnik, Darina          	Пасечник, Дарина          	LYB	RUS	2.37,77	

500m Ladies - Junior E - 18 November 2018
1	Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	55,54	PR SB
2	Prygunova, Viktoriya       	Прыгунова, Виктория       	LYC	RUS	1.01,39	PR SB
3	Novikova, Yuliya           	Новикова, Юлия            	LYC	RUS	1.07,14	PR SB
4	Nikolskaya, Olga           	Никольская, Ольга         	LYF	RUS	1.18,40	PR SB
5	Kharitonova, Alena         	Харитонова, Алена         	LYE	RUS	1.19,16	PR SB

500m Men - 17 November 2018
1	Zakharov, Aleksej          	Захаров, Алексей          	MA2	RUS	42,06	
2	Zagumennov, Viktor         	Загуменнов, Виктор        	M35	RUS	43,62	SB
3	Sharov, Anton              	Шаров, Антон              	MSA	RUS	44,00	SB
4	Bochkarev, Sergej          	Бочкарев, Сергей          	M30	RUS	45,80	SB
5	Svistukhin, Roman          	Свистухин, Роман          	M45	RUS	48,37	SB
6	Gulin, Yurij               	Гулин, Юрий               	M60	RUS	51,89	SB
7	Efremov, Aleksej           	Ефремов, Алексей          	M?	RUS	56,40	PR SB
DNS	Grishanin, Aleksandr       	Гришанин, Александр       	MA1	RUS	DNS	
DNS	Ryabinin, Dmitrij          	Рябинин, Дмитрий          	MN1	RUS	DNS	

1500m Men - 17 November 2018
1	Zagumennov, Viktor         	Загуменнов, Виктор        	M35	RUS	2.20,26	SB
2	Grishanin, Aleksandr       	Гришанин, Александр       	MA1	RUS	2.22,52	
3	Bochkarev, Sergej          	Бочкарев, Сергей          	M30	RUS	2.28,90	SB
DNF	Ryabinin, Dmitrij          	Рябинин, Дмитрий          	MN1	RUS	DNF	

500m Men - Junior B - 17 November 2018
1	Klyukin, Sergej            	Клюкин, Сергей            	MB2	RUS	42,31	
2	Frolov, Evgenij            	Фролов, Евгений           	MB1	RUS	42,67	PR SB
3	Zheleznov, Aleksandr (2002)	Железнов, Александр (2002)	MB2	RUS	43,94	PR SB
4	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MB2	RUS	44,12	
5	Sirotkin, Albert           	Сироткин, Альберт         	MB1	RUS	45,23	
6	Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	46,20	
DNS	Skripkin, Dmitrij          	Скрипкин, Дмитрий         	MB2	RUS	DNS	

1500m Men - Junior B - 17 November 2018
1	Skripkin, Dmitrij          	Скрипкин, Дмитрий         	MB2	RUS	2.15,00	
2	Klyukin, Sergej            	Клюкин, Сергей            	MB2	RUS	2.15,89	
3	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MB2	RUS	2.19,63	
4	Frolov, Evgenij            	Фролов, Евгений           	MB1	RUS	2.26,28	
5	Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	2.27,75	
6	Sirotkin, Albert           	Сироткин, Альберт         	MB1	RUS	2.27,93	
7	Zheleznov, Aleksandr (2002)	Железнов, Александр (2002)	MB2	RUS	2.29,45	PR SB

500m Men - Junior C - 17 November 2018
1	Antonov, Nikolaj           	Антонов, Николай          	MC2	RUS	42,63	
2	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MC2	RUS	43,73	PR SB
3	Morozov, Denis             	Морозов, Денис            	MC1	RUS	44,54	
4	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MC2	RUS	45,13	SB
5	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MC1	RUS	45,90	
6	Melinte, Maksim            	Мелинте, Максим           	MC1	RUS	46,00	PR SB
7	Volgin, Pavel              	Волгин, Павел             	MC2	RUS	47,28	PR SB
8	Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	47,36	
9	Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	48,00	
10	Dashkov, Danila            	Дашков, Данила            	MC1	RUS	48,63	
11	Kurlykov, Denis            	Курлыков, Денис           	MC1	RUS	49,00	
12	Belkin, Maksim             	Белкин, Максим            	MC1	RUS	51,33	PR SB
13	Alyakrinskij, Dmitrij      	Алякринский, Дмитрий      	MC1	RUS	52,76	
14	Mikhajlov, Sergej          	Михайлов, Сергей          	MC2	RUS	53,27	PR SB
15	Kazakov, Egor              	Казаков, Егор             	MC1	RUS	53,40	PR SB
16	Salnov, Aleksej            	Сальнов, Алексей          	MC2	RUS	53,70	PR SB
17	Mordvinov, Vyacheslav      	Мордвинов, Вячеслав       	MC1	RUS	57,73	PR SB
DNS	Martynov, Daniil           	Мартынов, Даниил          	MC1	RUS	DNS	

1500m Men - Junior C - 17 November 2018
1	Antonov, Nikolaj           	Антонов, Николай          	MC2	RUS	2.17,70	
2	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MC2	RUS	2.26,78	
3	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MC2	RUS	2.27,80	
4	Morozov, Denis             	Морозов, Денис            	MC1	RUS	2.28,27	
5	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MC1	RUS	2.30,92	
6	Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	2.31,28	
7	Melinte, Maksim            	Мелинте, Максим           	MC1	RUS	2.36,46	PR SB
8	Kurlykov, Denis            	Курлыков, Денис           	MC1	RUS	2.42,56	
9	Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	2.44,04	PR SB
10	Dashkov, Danila            	Дашков, Данила            	MC1	RUS	2.46,39	PR SB
11	Alyakrinskij, Dmitrij      	Алякринский, Дмитрий      	MC1	RUS	2.51,03	
12	Mikhajlov, Sergej          	Михайлов, Сергей          	MC2	RUS	2.54,00	PR SB
13	Belkin, Maksim             	Белкин, Максим            	MC1	RUS	2.57,06	PR SB
14	Kazakov, Egor              	Казаков, Егор             	MC1	RUS	3.10,60	PR SB

500m Men - Junior D - 17 November 2018
1	Seliverstov, Egor          	Селиверстов, Егор         	MYA	RUS	48,95	PR SB
2	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	49,45	PR SB
3	Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	49,55	
4	Presnyakov, Roman          	Пресняков, Роман          	MYA	RUS	54,55	PR SB
5	Eremeev, Ivan              	Еремеев, Иван             	MYB	RUS	1.03,51	PR SB

1000m Men - Junior D - 17 November 2018
1	Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	1.45,26	PR SB
2	Seliverstov, Egor          	Селиверстов, Егор         	MYA	RUS	1.45,27	PR SB
3	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	1.47,51	PR SB
4	Presnyakov, Roman          	Пресняков, Роман          	MYA	RUS	1.57,52	PR SB
5	Eremeev, Ivan              	Еремеев, Иван             	MYB	RUS	2.31,02	SB

100m Men - Junior E - 17 November 2018
1	Pavlenkov, Vladimir        	Павленков, Владимир       	MYC	RUS	13,30	SB
2	Ermakov, Stepan            	Ермаков, Степан           	MYC	RUS	13,39	SB
3	Guryanov, Nikita           	Гурьянов, Никита          	MYC	RUS	14,00	SB
4	Kosonogov, Artem           	Косоногов,                	M?	RUS	14,15	SB
5	Efremov, Roman             	Ефремов, Роман            	MYC	RUS	14,20	SB
6	Shishov, Petr              	Шишов, Петр               	MYC	RUS	14,42	SB
7	Malykin, Daniel            	Малыкин, Даниэль          	MYE	RUS	14,54	SB
8	Shhegolev, Aleksej         	Щеголев, Алексей          	MYC	RUS	14,80	
9	Klimentev, Grigorij        	Климентьев, Григорий      	MYD	RUS	15,10	SB
10	Kuzneczov, Anton           	Кузнецов, Антон           	M?	RUS	15,26	SB
11	Ryabov, Denis              	Рябов, Денис              	MYE	RUS	15,32	SB
12	Evgrafov, Aleksandr        	Евграфов, Александр       	MYD	RUS	15,45	SB
13	Bykov, Dmitrij             	Быков, Дмитрий            	MYE	RUS	15,93	SB
14	Abramov, Ostap             	Абрамов, Остап            	MYF	RUS	16,29	SB
15	Zabegalov, Nikolaj         	Забегалов, Николай        	MYE	RUS	17,73	SB
16	Melinte, Matvej            	Мелинте, Матвей           	MYF	RUS	21,42	SB

300m Men - Junior E - 17 November 2018
1	Ermakov, Stepan            	Ермаков, Степан           	MYC	RUS	35,48	SB
2	Evgrafov, Aleksandr        	Евграфов, Александр       	MYD	RUS	37,00	SB
3	Pavlenkov, Vladimir        	Павленков, Владимир       	MYC	RUS	39,38	SB
4	Shishov, Petr              	Шишов, Петр               	MYC	RUS	40,50	SB
5	Efremov, Roman             	Ефремов, Роман            	MYC	RUS	42,04	SB
6	Guryanov, Nikita           	Гурьянов, Никита          	MYC	RUS	42,44	SB
7	Shhegolev, Aleksej         	Щеголев, Алексей          	MYC	RUS	43,49	
8	Kosonogov, Artem           	Косоногов,                	M?	RUS	43,60	SB
9	Melinte, Matvej            	Мелинте, Матвей           	MYF	RUS	44,07	SB
10	Malykin, Daniel            	Малыкин, Даниэль          	MYE	RUS	44,17	SB
11	Kuzneczov, Anton           	Кузнецов, Антон           	M?	RUS	44,90	SB
12	Klimentev, Grigorij        	Климентьев, Григорий      	MYD	RUS	45,23	SB
13	Abramov, Ostap             	Абрамов, Остап            	MYF	RUS	48,64	SB
14	Ryabov, Denis              	Рябов, Денис              	MYE	RUS	52,29	SB

500m Men - 18 November 2018
1	Grishanin, Aleksandr       	Гришанин, Александр       	MA1	RUS	40,68	SB
2	Ryabinin, Dmitrij          	Рябинин, Дмитрий          	MN1	RUS	41,54	
3	Zakharov, Aleksej          	Захаров, Алексей          	MA2	RUS	42,21	
4	Zagumennov, Viktor         	Загуменнов, Виктор        	M35	RUS	43,95	
5	Lankov, Evgenij            	Ланков, Евгений           	MSA	RUS	44,40	SB
6	Sharov, Anton              	Шаров, Антон              	MSA	RUS	44,53	
7	Bochkarev, Sergej          	Бочкарев, Сергей          	M30	RUS	45,60	SB

1000m Men - 18 November 2018
1	Grishanin, Aleksandr       	Гришанин, Александр       	MA1	RUS	1.27,77	
2	Boronin, Vyacheslav        	Боронин, Вячеслав         	M?	RUS	1.28,36	PR SB
3	Zakharov, Aleksej          	Захаров, Алексей          	MA2	RUS	1.30,73	
4	Lankov, Evgenij            	Ланков, Евгений           	MSA	RUS	1.31,38	SB
5	Ryabinin, Dmitrij          	Рябинин, Дмитрий          	MN1	RUS	1.31,40	SB
6	Sharov, Anton              	Шаров, Антон              	MSA	RUS	1.31,57	SB
7	Zagumennov, Viktor         	Загуменнов, Виктор        	M35	RUS	1.32,14	SB
8	Bochkarev, Sergej          	Бочкарев, Сергей          	M30	RUS	1.33,36	SB
9	Svistukhin, Roman          	Свистухин, Роман          	M45	RUS	1.44,70	SB
10	Gulin, Yurij               	Гулин, Юрий               	M60	RUS	1.46,22	SB

500m Men - Junior B - 18 November 2018
1	Skripkin, Dmitrij          	Скрипкин, Дмитрий         	MB2	RUS	40,67	SB
2	Klyukin, Sergej            	Клюкин, Сергей            	MB2	RUS	41,36	
3	Frolov, Evgenij            	Фролов, Евгений           	MB1	RUS	43,20	
4	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MB2	RUS	43,58	
5	Zheleznov, Aleksandr (2002)	Железнов, Александр (2002)	MB2	RUS	44,54	
6	Sirotkin, Albert           	Сироткин, Альберт         	MB1	RUS	1.10,58	

1000m Men - Junior B - 18 November 2018
1	Skripkin, Dmitrij          	Скрипкин, Дмитрий         	MB2	RUS	1.23,85	
2	Klyukin, Sergej            	Клюкин, Сергей            	MB2	RUS	1.25,30	
3	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MB2	RUS	1.28,17	PR SB
4	Frolov, Evgenij            	Фролов, Евгений           	MB1	RUS	1.30,83	
5	Sirotkin, Albert           	Сироткин, Альберт         	MB1	RUS	1.35,68	
6	Zheleznov, Aleksandr (2002)	Железнов, Александр (2002)	MB2	RUS	1.55,93	SB

500m Men - Junior C - 18 November 2018
1	Antonov, Nikolaj           	Антонов, Николай          	MC2	RUS	43,36	
2	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MC2	RUS	43,51	PR SB
3	Morozov, Denis             	Морозов, Денис            	MC1	RUS	45,07	
4	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MC2	RUS	45,73	
5	Volgin, Pavel              	Волгин, Павел             	MC2	RUS	46,72	PR SB
6	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MC1	RUS	46,84	
7	Melinte, Maksim            	Мелинте, Максим           	MC1	RUS	47,48	
8	Kurlykov, Denis            	Курлыков, Денис           	MC1	RUS	49,13	
9	Belkin, Maksim             	Белкин, Максим            	MC1	RUS	52,04	
10	Mikhajlov, Sergej          	Михайлов, Сергей          	MC2	RUS	52,67	PR SB
11	Kazakov, Egor              	Казаков, Егор             	MC1	RUS	52,86	PR SB
12	Salnov, Aleksej            	Сальнов, Алексей          	MC2	RUS	54,77	
13	Mordvinov, Vyacheslav      	Мордвинов, Вячеслав       	MC1	RUS	1.00,60	
DNS	Martynov, Daniil           	Мартынов, Даниил          	MC1	RUS	DNS	

1000m Men - Junior C - 18 November 2018
1	Antonov, Nikolaj           	Антонов, Николай          	MC2	RUS	1.26,92	
2	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MC2	RUS	1.32,68	
3	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MC2	RUS	1.33,02	
4	Morozov, Denis             	Морозов, Денис            	MC1	RUS	1.34,50	
5	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MC1	RUS	1.37,33	
6	Melinte, Maksim            	Мелинте, Максим           	MC1	RUS	1.40,60	SB
7	Volgin, Pavel              	Волгин, Павел             	MC2	RUS	1.43,21	SB
8	Kurlykov, Denis            	Курлыков, Денис           	MC1	RUS	1.45,02	SB
9	Mikhajlov, Sergej          	Михайлов, Сергей          	MC2	RUS	1.50,60	PR SB
10	Kazakov, Egor              	Казаков, Егор             	MC1	RUS	1.55,20	PR SB
11	Belkin, Maksim             	Белкин, Максим            	MC1	RUS	1.56,10	PR SB

500m Men - Junior D - 18 November 2018
1	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	49,00	PR SB
2	Seliverstov, Egor          	Селиверстов, Егор         	MYA	RUS	50,11	
3	Presnyakov, Roman          	Пресняков, Роман          	MYA	RUS	55,42	

1000m Men - Junior D - 18 November 2018
1	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	1.47,21	PR SB
2	Seliverstov, Egor          	Селиверстов, Егор         	MYA	RUS	1.49,32	
3	Presnyakov, Roman          	Пресняков, Роман          	MYA	RUS	2.00,31	

500m Men - Junior E - 18 November 2018
1	Evgrafov, Aleksandr        	Евграфов, Александр       	MYD	RUS	1.04,07	PR SB
2	Pavlenkov, Vladimir        	Павленков, Владимир       	MYC	RUS	1.08,73	PR SB
3	Efremov, Roman             	Ефремов, Роман            	MYC	RUS	1.11,86	PR SB
4	Guryanov, Nikita           	Гурьянов, Никита          	MYC	RUS	1.13,82	PR SB
5	Kosonogov, Artem           	Косоногов,                	M?	RUS	1.14,30	PR SB
6	Ryabov, Denis              	Рябов, Денис              	MYE	RUS	1.15,86	PR SB
7	Klimentev, Grigorij        	Климентьев, Григорий      	MYD	RUS	1.20,21	PR SB
8	Malykin, Daniel            	Малыкин, Даниэль          	MYE	RUS	1.21,27	PR SB
9	Kuzneczov, Anton           	Кузнецов, Антон           	M?	RUS	1.22,07	PR SB
10	Abramov, Ostap             	Абрамов, Остап            	MYF	RUS	1.30,48	PR SB
11	Melinte, Matvej            	Мелинте, Матвей           	MYF	RUS	1.40,20	PR SB

            

Native Language Names