ÜWK
Berlin (GER)
2 - 3 February 2019

500m Ladies - 2 February 2019
1	Scholz, Lea-Sophie  	LN1	GER	40,58	
2	Uhrig, Michelle     	LN4	GER	40,64	SB
3	Peißker, Jenny      	LN4	GER	41,64	
4	Kowalewskij, Nicole 	LN2	GER	42,25	
5	Behlau, Leia Marie  	LN4	GER	42,35	SB
DNS	Arnold, Franziska   	LA2	GER	DNS	

500m (2) Ladies - 2 February 2019
1	Peißker, Jenny      	LN4	GER	41,79	
2	Kowalewskij, Nicole 	LN2	GER	42,02	

1000m Ladies - 2 February 2019
1	Jedigarew, Alexandra	LYB	GER	1.36,83	PR SB
2	König, Paula        	LYB	GER	1.42,41	

1500m Ladies - 2 February 2019
1	Uhrig, Michelle     	LN4	GER	2.01,17	SB
2	Behlau, Leia Marie  	LN4	GER	2.06,27	
3	Scholz, Lea-Sophie  	LN1	GER	2.08,09	

1000m Ladies - 3 February 2019
1	Uhrig, Michelle     	LN4	GER	1.18,98	
2	Scholz, Lea-Sophie  	LN1	GER	1.21,33	
3	Behlau, Leia Marie  	LN4	GER	1.23,10	SB
4	Kowalewskij, Nicole 	LN2	GER	1.23,17	
5	Peißker, Jenny      	LN4	GER	1.24,95	

3000m Ladies - 3 February 2019
1	Behlau, Leia Marie  	LN4	GER	4.40,65	

500m Men - 2 February 2019
1	Marx, Jeremias      	MN2	GER	36,07	
2	Ihle, Denny         	M30	GER	36,17	
3	Strübe, Maximilian  	MSA	GER	36,57	
4	Jeske, Ole          	MN1	GER	36,64	SB
5	Roth, Michael       	MN1	GER	36,74	PR SB
6	Müller, Noel        	MN4	GER	36,89	
7	Emele, Stefan       	MN3	GER	37,19	
8	Beckert, Pedro      	MN4	GER	38,29	SB
9	Gawer, Clemens      	MN4	GER	38,31	
10	Petzold, Fridtjof   	MN3	GER	38,32	SB
11	van Bernum, Rene    	M50	GER	39,87	
12	Ziegeldecker, Tim   	MSA	GER	40,70	
13	Derksen, Benjamin   	MC2	GER	40,96	
14	Schütmaat, Lennard  	MB2	GER	42,59	
15	Müller, Marceau     	MA1	GER	43,06	PR SB
16	Kotva, Olaf         	M50	GER	43,47	SB
17	Rumpf, Thomas       	M55	GER	45,09	
18	PUkall, Ricky       	MC1	GER	46,81	
19	Probst, Frank       	M50	GER	47,48	

500m (2) Men - 2 February 2019
1	Ihle, Denny         	M30	GER	35,93	
2	Marx, Jeremias      	MN2	GER	36,23	
3	Strübe, Maximilian  	MSA	GER	36,72	
4	Ziegeldecker, Tim   	MSA	GER	40,67	

1500m Men - 2 February 2019
1	Emele, Stefan       	MN3	GER	1.50,57	PR SB
2	Jeske, Ole          	MN1	GER	1.51,15	SB
3	Roth, Michael       	MN1	GER	1.51,52	
4	Beckert, Pedro      	MN4	GER	1.51,61	
5	Müller, Noel        	MN4	GER	1.51,90	
6	Gawer, Clemens      	MN4	GER	1.52,94	
7	van Bernum, Rene    	M50	GER	1.59,22	SB
8	Derksen, Benjamin   	MC2	GER	2.08,20	
9	PUkall, Ricky       	MC1	GER	2.34,11	

3000m Men - 2 February 2019
1	Petzold, Fridtjof   	MN3	GER	3.51,35	PR SB
2	Kotva, Olaf         	M50	GER	4.16,48	SB
3	Probst, Frank       	M50	GER	4.42,65	SB
4	Rumpf, Thomas       	M55	GER	4.49,47	SB

1000m Men - 3 February 2019
1	Marx, Jeremias      	MN2	GER	1.11,42	
2	Roth, Michael       	MN1	GER	1.11,92	
3	Jeske, Ole          	MN1	GER	1.12,04	
4	Emele, Stefan       	MN3	GER	1.12,12	
5	Ihle, Denny         	M30	GER	1.12,71	
6	Müller, Noel        	MN4	GER	1.12,85	
7	Gawer, Clemens      	MN4	GER	1.14,81	
8	Strübe, Maximilian  	MSA	GER	1.15,27	
9	van Bernum, Rene    	M50	GER	1.18,68	
10	Ziegeldecker, Tim   	MSA	GER	1.21,65	
11	Derksen, Benjamin   	MC2	GER	1.22,05	

1500m Men - 3 February 2019
1	Petzold, Fridtjof   	MN3	GER	1.51,99	
2	Kotva, Olaf         	M50	GER	2.08,82	SB
3	Rumpf, Thomas       	M55	GER	2.19,98	
4	Probst, Frank       	M50	GER	2.21,17	

3000m Men - 3 February 2019
1	Derksen, Benjamin   	MC2	GER	4.31,92	

5000m Men - 3 February 2019
1	Petzold, Fridtjof   	MN3	GER	6.34,91	PR SB
2	Kotva, Olaf         	M50	GER	7.25,06	
3	Probst, Frank       	M50	GER	8.11,67	SB
4	Rumpf, Thomas       	M55	GER	8.25,03	SB

            

Native Language Names