I Winter Spartakiada - Central and North-West Russia
Syktyvkar (RUS)
16 - 17 March 2019

500m Ladies - 16 March 2019
1	Smorudova, Kseniya         	Сморудова, Ксения         	LB2	RUS	45,50	
2	Kuzneczova, Kristina (2001)	Кузнецова, Кристина (2001)	LA1	RUS	48,22	SB
3	Bolshakova, Diana          	Большакова, Диана         	LN4	RUS	48,33	
4	Nechaeva, Anastasiya (1999)	Нечаева, Анастасия (1999) 	LA2	RUS	49,20	
5	Antropova, Lyubov          	Антропова, Любовь         	LN1	RUS	50,46	
6	Buravova, Ulyana           	Буравова, Ульяна          	LA2	RUS	50,50	SB
7	Mirfazy, Tajya             	Мирфазы, Тайя             	LA1	RUS	51,73	SB
8	Sokolova, Natalya          	Соколова, Наталья         	LA1	RUS	52,93	
9	Khramczova, Irina          	Храмцова, Ирина           	LN1	RUS	53,65	SB

1500m Ladies - 16 March 2019
1	Smorudova, Kseniya         	Сморудова, Ксения         	LB2	RUS	2.25,83	
2	Bolshakova, Diana          	Большакова, Диана         	LN4	RUS	2.35,40	SB
3	Nechaeva, Anastasiya (1999)	Нечаева, Анастасия (1999) 	LA2	RUS	2.35,79	
4	Buravova, Ulyana           	Буравова, Ульяна          	LA2	RUS	2.42,51	SB
5	Kuzneczova, Kristina (2001)	Кузнецова, Кристина (2001)	LA1	RUS	2.43,99	SB
6	Sokolova, Natalya          	Соколова, Наталья         	LA1	RUS	2.52,74	SB
7	Mirfazy, Tajya             	Мирфазы, Тайя             	LA1	RUS	2.53,15	SB
8	Antropova, Lyubov          	Антропова, Любовь         	LN1	RUS	2.54,35	
9	Khramczova, Irina          	Храмцова, Ирина           	LN1	RUS	3.12,90	SB

500m Ladies - Junior B-D - 16 March 2019
1	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LC1	RUS	44,70	TR
2	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LC1	RUS	45,31	
3	Reutova, Ulyana            	Реутова, Ульяна           	LC2	RUS	45,71	
4	Shiryaeva, Olesya          	Ширяева, Олеся            	LC1	RUS	45,80	
5	Teplenicheva, Alina        	Тепленичева, Алина        	LC2	RUS	50,49	SB
6	Cyplyaeva, Elena           	Цыпляева, Елена           	LYA	RUS	55,20	
7	Smirnova, Varvara          	Смирнова, Варвара         	LB1	RUS	56,01	SB

1500m Ladies - Junior B-D - 16 March 2019
1	Shiryaeva, Olesya          	Ширяева, Олеся            	LC1	RUS	2.24,56	TR
2	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LC1	RUS	2.26,35	
3	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LC1	RUS	2.33,09	
4	Reutova, Ulyana            	Реутова, Ульяна           	LC2	RUS	2.34,25	
5	Cyplyaeva, Elena           	Цыпляева, Елена           	LYA	RUS	2.54,98	PR SB
6	Teplenicheva, Alina        	Тепленичева, Алина        	LC2	RUS	3.06,69	SB
7	Smirnova, Varvara          	Смирнова, Варвара         	LB1	RUS	3.32,37	SB

1000m Ladies - 17 March 2019
1	Smorudova, Kseniya         	Сморудова, Ксения         	LB2	RUS	1.35,70	
2	Bolshakova, Diana          	Большакова, Диана         	LN4	RUS	1.42,57	
3	Kuzneczova, Kristina (2001)	Кузнецова, Кристина (2001)	LA1	RUS	1.43,40	SB
4	Buravova, Ulyana           	Буравова, Ульяна          	LA2	RUS	1.44,69	SB
5	Nechaeva, Anastasiya (1999)	Нечаева, Анастасия (1999) 	LA2	RUS	1.45,39	
6	Antropova, Lyubov          	Антропова, Любовь         	LN1	RUS	1.49,87	
7	Sokolova, Natalya          	Соколова, Наталья         	LA1	RUS	1.51,95	SB
8	Mirfazy, Tajya             	Мирфазы, Тайя             	LA1	RUS	1.52,20	SB
9	Khramczova, Irina          	Храмцова, Ирина           	LN1	RUS	1.54,50	SB

1000m Ladies - Junior B-D - 17 March 2019
1	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LC1	RUS	1.34,58	TR
2	Shiryaeva, Olesya          	Ширяева, Олеся            	LC1	RUS	1.35,05	
3	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LC1	RUS	1.37,85	
4	Reutova, Ulyana            	Реутова, Ульяна           	LC2	RUS	1.39,85	
5	Cyplyaeva, Elena           	Цыпляева, Елена           	LYA	RUS	1.49,13	
6	Teplenicheva, Alina        	Тепленичева, Алина        	LC2	RUS	1.54,08	SB
7	Smirnova, Varvara          	Смирнова, Варвара         	LB1	RUS	2.11,01	SB

500m Men - 16 March 2019
1	Moskvinov, Roman           	Москвинов, Роман          	M30	RUS	38,00	TR SB
2	Chashhin, Vladislav        	Чащин, Владислав          	MN1	RUS	39,15	
3	Smyshlyaev, Eduard         	Смышляев, Эдуард          	M30	RUS	40,33	
4	Epimakhov, Vasilij         	Епимахов, Василий         	MSA	RUS	40,80	SB
5	Bolshakov, Grigorij        	Большаков, Григорий       	MN3	RUS	41,50	SB
6	Kashinskij, Vladislav      	Кашинский, Владислав      	MA1	RUS	42,20	
7	Malashin, Maksim           	Малашин, Максим           	MB2	RUS	43,45	
8	Khatamov, Evgenij          	Хатамов, Евгений          	M30	RUS	44,35	SB
9	Shhegolev, Nikolaj         	Щеголев, Николай          	MA1	RUS	46,49	PR SB
10	Mochalov, Artem            	Мочалов, Артем            	MA1	RUS	59,52	

1000m Men - 16 March 2019
1	Chashhin, Vladislav        	Чащин, Владислав          	MN1	RUS	1.21,63	TR
2	Moskvinov, Roman           	Москвинов, Роман          	M30	RUS	1.21,65	SB
3	Epimakhov, Vasilij         	Епимахов, Василий         	MSA	RUS	1.24,76	
4	Smyshlyaev, Eduard         	Смышляев, Эдуард          	M30	RUS	1.26,26	SB
5	Malashin, Maksim           	Малашин, Максим           	MB2	RUS	1.27,79	
6	Bolshakov, Grigorij        	Большаков, Григорий       	MN3	RUS	1.27,93	SB
7	Kashinskij, Vladislav      	Кашинский, Владислав      	MA1	RUS	1.28,25	SB
8	Khatamov, Evgenij          	Хатамов, Евгений          	M30	RUS	1.31,55	SB
9	Mochalov, Artem            	Мочалов, Артем            	MA1	RUS	1.38,26	
10	Shhegolev, Nikolaj         	Щеголев, Николай          	MA1	RUS	1.40,97	PR SB

500m Men - Junior B-D - 16 March 2019
1	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MC2	RUS	39,68	TR
2	Kolegov, Dmitrij           	Колегов, Дмитрий          	MB2	RUS	41,35	
3	Bolshakov, Dmitrij         	Большаков, Дмитрий        	MB2	RUS	41,41	
4	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MC2	RUS	42,05	PR SB
5	Ovchinnikov, Andrej        	Овчинников, Андрей        	MB2	RUS	42,06	
6	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MB1	RUS	42,45	
7	Lomakin, Vadim             	Ломакин, Вадим            	MB1	RUS	43,09	SB
8	Shherbakovas, Daniil       	Щербаковас, Даниил        	MC1	RUS	49,10	
9	Berestin, Roman            	Берестин, Роман           	MYA	RUS	55,32	
10	Chistyakov, Semen          	Чистяков, Семен           	MB2	RUS	59,01	SB

1000m Men - Junior B-D - 17 March 2019
1	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MB1	RUS	1.25,57	
2	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MC2	RUS	1.26,52	
3	Bolshakov, Dmitrij         	Большаков, Дмитрий        	MB2	RUS	1.27,15	
4	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MC2	RUS	1.27,16	
5	Ovchinnikov, Andrej        	Овчинников, Андрей        	MB2	RUS	1.31,37	
6	Lomakin, Vadim             	Ломакин, Вадим            	MB1	RUS	1.32,15	
7	Chistyakov, Semen          	Чистяков, Семен           	MB2	RUS	1.44,55	PR SB
8	Shherbakovas, Daniil       	Щербаковас, Даниил        	MC1	RUS	1.53,67	PR SB
9	Berestin, Roman            	Берестин, Роман           	MYA	RUS	2.03,48	
DQ	Kolegov, Dmitrij           	Колегов, Дмитрий          	MB2	RUS	DQ	

            

Native Language Names