Murom District Cup
Murom (RUS)
19 - 20 January 2019

500m Ladies - Junior A - 19 January 2019
1	Dubakina, Mariya           	Дубакина, Мария           	LA1	RUS	49,75	
2	Kuzneczova, Tatyana        	Кузнецова, Татьяна        	LB1	RUS	58,37	SB

100m Ladies - Junior A - 19 January 2019
1	Dubakina, Mariya           	Дубакина, Мария           	LA1	RUS	12,06	SB
2	Kuzneczova, Tatyana        	Кузнецова, Татьяна        	LB1	RUS	13,71	SB

500m Ladies - Junior B - 19 January 2019
1	Komolova, Karina           	Комолова, Карина          	LB1	RUS	48,42	
2	Fadeeva, Anastasiya        	Фадеева, Анастасия        	LB2	RUS	50,06	
3	Barysheva, Anna            	Барышева, Анна            	LB2	RUS	50,19	

100m Ladies - Junior B - 19 January 2019
1	Fadeeva, Anastasiya        	Фадеева, Анастасия        	LB2	RUS	11,86	SB
2	Antonova, Anastasiya (2003)	Антонова, Анастасия (2003)	LB1	RUS	12,00	SB
3	Barysheva, Anna            	Барышева, Анна            	LB2	RUS	12,17	SB

500m Ladies - Junior C - 19 January 2019
1	Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LC2	RUS	44,97	
2	Nesterova, Nadezhda        	Нестерова, Надежда        	LC2	RUS	47,80	
3	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	49,87	

100m Ladies - Junior C - 19 January 2019
1	Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LC2	RUS	11,56	SB
2	Katkova, Nataliya          	Каткова, Наталия          	L?	RUS	11,60	SB
3	Parshina, Polina           	Паршина, Полина           	LC2	RUS	11,88	SB

500m Ladies - Junior D - 19 January 2019
1	Katkova, Angelina          	Каткова, Ангелина         	LYA	RUS	52,64	
2	Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LYA	RUS	53,85	
3	Bikmetova, Yuliya          	Бикметова, Юлия           	LYA	RUS	55,80	

100m Ladies - Junior D - 19 January 2019
1	Khirina, Anastasiya        	Хирина, Анастасия         	LYA	RUS	11,80	SB
2	Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LYA	RUS	12,07	SB
3	Katkova, Angelina          	Каткова, Ангелина         	LYA	RUS	12,17	SB

100m Ladies - Junior E - 19 January 2019
1	Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	13,05	
2	Poroshok, Alyona           	Порошок, Алёна            	LYD	RUS	13,31	SB
3	Dmitrieva, Varvara         	Дмитриева, Варвара        	LYE	RUS	14,01	SB

300m Ladies - Junior E - 19 January 2019
1	Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	34,80	
2	Dmitrieva, Varvara         	Дмитриева, Варвара        	LYE	RUS	39,54	
3	Novikova, Yuliya           	Новикова, Юлия            	LYC	RUS	40,06	

1000m Ladies - Junior A - 20 January 2019
1	Dubakina, Mariya           	Дубакина, Мария           	LA1	RUS	1.41,72	SB
2	Kuzneczova, Tatyana        	Кузнецова, Татьяна        	LB1	RUS	2.10,06	SB

1000m Ladies - Junior B - 20 January 2019
1	Komolova, Karina           	Комолова, Карина          	LB1	RUS	1.42,42	
2	Fadeeva, Anastasiya        	Фадеева, Анастасия        	LB2	RUS	1.43,56	
3	Antonova, Anastasiya (2003)	Антонова, Анастасия (2003)	LB1	RUS	2.03,74	PR SB

1000m Ladies - Junior C - 20 January 2019
1	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	1.41,84	PR SB
2	Parshina, Polina           	Паршина, Полина           	LC2	RUS	1.52,65	
3	Lapshinova, Anastasiya     	Лапшинова, Анастасия      	LC1	RUS	1.54,69	PR SB

1000m Ladies - Junior D - 20 January 2019
1	Khirina, Anastasiya        	Хирина, Анастасия         	LYA	RUS	1.51,73	
2	Bikmetova, Yuliya          	Бикметова, Юлия           	LYA	RUS	1.57,89	
3	Yaranova, Alisa            	Яранова, Алиса            	LYB	RUS	2.05,68	

500m Men - Junior B - 19 January 2019
1	Kiselev, Denis (2002)      	Киселев, Денис (2002)     	MB2	RUS	40,50	
2	Koryaev, Pavel             	Коряев, Павел             	MB1	RUS	43,88	
3	Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	45,06	

100m Men - Junior B - 19 January 2019
1	Kiselev, Denis (2002)      	Киселев, Денис (2002)     	MB2	RUS	10,27	SB
2	Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	11,02	SB
3	Koryaev, Pavel             	Коряев, Павел             	MB1	RUS	11,39	SB

500m Men - Junior C - 19 January 2019
1	Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MC2	RUS	43,22	
2	Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	45,36	
3	Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	45,64	

100m Men - Junior C - 19 January 2019
1	Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MC2	RUS	10,93	SB
2	Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	10,99	SB
3	Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	11,21	SB

500m Men - Junior D - 19 January 2019
1	Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	47,18	
2	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	47,70	PR SB
3	Kalinin, Daniil (2)        	Калинин, Даниил (2)       	M?	RUS	53,50	

100m Men - Junior D - 19 January 2019
1	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	10,67	SB
2	Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	11,74	SB
3	Kazakov, Maksim            	Казаков, Максим           	MYA	RUS	11,84	SB

100m Men - Junior E - 19 January 2019
1	Chvanov, Ivan              	Чванов, Иван              	MYD	RUS	12,70	
2	Ermakov, Stepan            	Ермаков, Степан           	MYC	RUS	13,04	SB
3	Lisov, Vladislav           	Лисов, Владислав          	M?	RUS	13,17	SB

300m Men - Junior E - 19 January 2019
1	Chvanov, Ivan              	Чванов, Иван              	MYD	RUS	34,79	
2	Ermakov, Stepan            	Ермаков, Степан           	MYC	RUS	37,30	
3	Evgrafov, Aleksandr        	Евграфов, Александр       	MYD	RUS	38,01	

1000m Men - Junior B - 20 January 2019
1	Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	1.31,90	

1000m Men - Junior C - 20 January 2019
1	Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	1.31,26	
2	Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	1.32,80	
3	Alyakrinskij, Dmitrij      	Алякринский, Дмитрий      	MC1	RUS	1.43,11	

1000m Men - Junior D - 20 January 2019
1	Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	1.34,54	
2	Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	1.40,04	PR SB
3	Eremeev, Ivan              	Еремеев, Иван             	MYB	RUS	2.05,25	

            

Native Language Names