Kolomna Kremlin Cup
Кубок Коломенского Кремля
Kolomna (RUS)
11 - 12 October 2019

500m Women - 11 October 2019
1	Shikhova, Yekaterina        	Шихова, Екатерина         	L35	RUS	39,05	
2	Demidova, Anastasiya        	Демидова, Анастасия       	LN3	RUS	40,57	SB
3	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)   	LN1	RUS	40,61	PR SB
4	Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена       	LN3	RUS	41,01	SB
5	Eranina, Elena              	Еранина, Елена            	LSA	RUS	41,03	
6	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)   	LSA	RUS	41,14	SB
7	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина           	LN1	RUS	41,62	PR SB
8	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина         	LN1	RUS	41,99	
9	Grumand, Kristina           	Грумандь, Кристина        	LSA	RUS	42,18	SB
10	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья         	LSA	RUS	42,33	SB
11	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина         	LN1	RUS	42,34	SB
12	Bogatyrchuk, Marina         	Богатырчук, Марина        	LN1	RUS	42,45	SB
13	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина          	LN4	RUS	42,64	SB
14	Gagarina, Kseniya           	Гагарина, Ксения          	LN3	RUS	42,76	SB
15	Bukina, Alina               	Букина, Алина             	LN1	RUS	43,01	SB
16	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения         	LN3	RUS	43,04	SB
17	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина       	LN2	RUS	43,42	PR SB
18	Bukina, Polina              	Букина, Полина            	LN2	RUS	43,60	SB
19	Gorbatenko, Darya           	Горбатенко, Дарья         	LN3	RUS	43,75	SB
20	Balandina, Irina            	Баландина, Ирина          	LN2	RUS	44,35	SB
21	Van, Mariya                 	Ван, Мария                	LN2	RUS	44,59	SB
22	Kuzmenko, Ekaterina         	Кузьменко, Екатерина      	LN1	RUS	44,89	SB
23	Lezhneva, Mariya            	Лежнева, Мария            	LN3	RUS	45,54	SB
24	Prozorova, Mariya           	Прозорова, Мария          	LN1	RUS	47,12	SB
25	Nechaeva, Anastasiya (1999) 	Нечаева, Анастасия (1999) 	LN1	RUS	1.01,68	SB
DQ	Opytova, Anna               	Опытова, Анна             	LSA	RUS	DQ	
DQ	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника         	LN3	RUS	DQ	
WDR	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина           	L30	RUS	WDR	

1500m Women - 11 October 2019
1	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника         	LN3	RUS	2.03,52	SB
2	Grumand, Kristina           	Грумандь, Кристина        	LSA	RUS	2.04,12	SB
3	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)   	LSA	RUS	2.06,12	SB
4	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)   	LN1	RUS	2.07,96	
5	Demidova, Anastasiya        	Демидова, Анастасия       	LN3	RUS	2.08,02	
6	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья         	LSA	RUS	2.08,75	
7	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина           	LN1	RUS	2.09,24	
8	Bukina, Polina              	Букина, Полина            	LN2	RUS	2.10,41	
9	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина          	LN4	RUS	2.10,64	SB
10	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина         	LN1	RUS	2.11,19	
11	Van, Mariya                 	Ван, Мария                	LN2	RUS	2.11,89	SB
12	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения         	LN3	RUS	2.12,91	SB
13	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина       	LN2	RUS	2.14,42	SB
14	Gorbatenko, Darya           	Горбатенко, Дарья         	LN3	RUS	2.19,91	SB
15	Lezhneva, Mariya            	Лежнева, Мария            	LN3	RUS	2.20,39	
16	Kuzmenko, Ekaterina         	Кузьменко, Екатерина      	LN1	RUS	2.21,89	SB
17	Prozorova, Mariya           	Прозорова, Мария          	LN1	RUS	2.26,91	PR SB
18	Nechaeva, Anastasiya (1999) 	Нечаева, Анастасия (1999) 	LN1	RUS	2.38,12	SB
DNS	Gagarina, Kseniya           	Гагарина, Ксения          	LN3	RUS	DNS	
WDR	Balandina, Irina            	Баландина, Ирина          	LN2	RUS	WDR	

500m Women - Junior A - 11 October 2019
1	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна             	LA2	RUS	40,90	
2	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина        	LA1	RUS	41,34	
3	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра    	LA1	RUS	41,69	SB
4	Taungaver, Irina            	Таунгавер, Ирина          	LA1	RUS	41,73	SB
5	Poturaeva, Valentina        	Потураева, Валентина      	LA2	RUS	42,36	SB
6	Kuzmenko, Lyudmila          	Кузьменко, Людмила        	LA1	RUS	42,56	PR SB
7	Denisova, Aleksandra        	Денисова, Александра      	LA1	RUS	42,66	SB
8	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия           	LA2	RUS	42,69	SB
9	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия       	LA2	RUS	42,82	SB
10	Andreeva, Polina (2001)     	Андреева, Полина (2001)   	LA1	RUS	42,96	PR SB
11	Shmeleva, Darya             	Шмелева, Дарья            	LA2	RUS	43,02	SB
12	Blinova, Nadezhda           	Блинова, Надежда          	LA1	RUS	43,12	SB
13	Mishina, Marina             	Мишина, Марина            	LA1	RUS	44,21	SB
14	Taungaver, Marina           	Таунгавер, Марина         	LA1	RUS	44,32	SB
15	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия       	LA2	RUS	44,42	SB
16	Smorudova, Kseniya          	Сморудова, Ксения         	LA1	RUS	44,79	SB
17	Kuzmenko, Yuliya            	Кузьменко, Юлия           	LA1	RUS	45,46	PR SB
18	Buryakova, Anastasiya       	Бурякова, Анастасия       	LA2	RUS	45,70	SB
19	Bakshaeva, Darina           	Бакшаева, Дарина          	LA1	RUS	47,07	PR SB
DQ	Slesareva, Irina            	Слесарева, Ирина          	LA1	RUS	DQ	
WDR	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)	LA2	RUS	WDR	

1500m Women - Junior A - 11 October 2019
1	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра    	LA1	RUS	2.08,31	SB
2	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина        	LA1	RUS	2.09,92	PR SB
3	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна             	LA2	RUS	2.10,40	SB
4	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия           	LA2	RUS	2.11,29	SB
5	Blinova, Nadezhda           	Блинова, Надежда          	LA1	RUS	2.13,83	
6	Kuzmenko, Lyudmila          	Кузьменко, Людмила        	LA1	RUS	2.13,90	PR SB
7	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия       	LA2	RUS	2.14,98	PR SB
8	Andreeva, Polina (2001)     	Андреева, Полина (2001)   	LA1	RUS	2.17,06	PR SB
9	Kuzmenko, Yuliya            	Кузьменко, Юлия           	LA1	RUS	2.19,99	SB
10	Smorudova, Kseniya          	Сморудова, Ксения         	LA1	RUS	2.23,40	SB
11	Denisova, Aleksandra        	Денисова, Александра      	LA1	RUS	2.25,70	SB
12	Buryakova, Anastasiya       	Бурякова, Анастасия       	LA2	RUS	2.28,97	SB
DNS	Shmeleva, Darya             	Шмелева, Дарья            	LA2	RUS	DNS	

Mass Start (10 laps) Women - Junior A - 11 October 2019
1	Taungaver, Irina            	Таунгавер, Ирина          	LA1	RUS	6.48,70	30
2	Kuzmenko, Lyudmila          	Кузьменко, Людмила        	LA1	RUS	6.48,80	20
3	Slesareva, Irina            	Слесарева, Ирина          	LA1	RUS	6.49,10	11
4	Denisova, Aleksandra        	Денисова, Александра      	LA1	RUS	7.09,00	5
5	Bakshaeva, Darina           	Бакшаева, Дарина          	LA1	RUS	6.56,50	3
6	Kuzmenko, Yuliya            	Кузьменко, Юлия           	LA1	RUS	6.54,10	

500m Women - Junior B - 11 October 2019
1	Garibyan, Lilit             	Гарибян, Лилит            	LB1	RUS	41,35	PR SB
2	Plenkina, Veronika          	Пленкина, Вероника        	LB1	RUS	41,96	SB
3	Beregovenko, Milena         	Береговенко, Милена       	LB1	RUS	42,09	PR SB
4	Mitrofanova, Lyudmila       	Митрофанова, Людмила      	LB2	RUS	42,13	PR SB
5	Shaczkikh, Anastasiya       	Шацких, Анастасия         	LB2	RUS	42,73	SB
6	Pavlova, Darya (2003)       	Павлова, Дарья (2003)     	LB2	RUS	43,06	PR SB
7	Nikitina, Kseniya           	Никитина, Ксения          	LB1	RUS	43,27	PR SB
8	Ilicheva, Kseniya           	Ильичева, Ксения          	LB1	RUS	44,01	PR SB
9	Agapitova, Mariya           	Агапитова, Мария          	LB2	RUS	44,31	PR SB
10	Salakhova, Alina            	Салахова, Алина           	LB2	RUS	44,34	PR SB
11	Plachinda, Khristina        	Плачинда, Христина        	LA1	RUS	44,73	PR SB
12	Vinogradova, Polina         	Виноградова, Полина       	LB1	RUS	44,80	SB
13	Plotnikova, Elena           	Плотникова, Елена         	LB2	RUS	44,85	SB
14	Yudenkova, Darya            	Юденкова, Дарья           	LB1	RUS	44,86	SB
15	Petrunina, Polina           	Петрунина, Полина         	LB1	RUS	44,99	SB
16	Yurgens, Anna               	Юргенс, Анна              	LB2	RUS	45,18	PR SB
17	Vorona, Vera                	Ворона, Вера              	LB2	RUS	45,24	SB
18	Ergardt, Elizaveta          	Эргардт, Елизавета        	LB1	RUS	45,91	SB
19	Sarajkina, Anastasiya       	Сарайкина, Анастасия      	LB1	RUS	46,70	PR SB
20	Rybina, Alena               	Рыбина, Алена             	LB1	RUS	47,70	PR SB
21	Vinogradova, Yana           	Виноградова, Яна          	LB2	RUS	49,22	SB
22	Babkina, Alina              	Бабкина, Алина            	LB1	RUS	49,75	PR SB
23	Godovanskaya, Sofya         	Годованская, Софья        	LB1	RUS	49,91	PR SB
24	Mironova, Darya             	Миронова, Дарья           	LB1	RUS	53,10	

1500m Women - Junior B - 11 October 2019
1	Beregovenko, Milena         	Береговенко, Милена       	LB1	RUS	2.11,78	PR SB
2	Plotnikova, Elena           	Плотникова, Елена         	LB2	RUS	2.15,17	SB
3	Plenkina, Veronika          	Пленкина, Вероника        	LB1	RUS	2.15,80	PR SB
4	Vorona, Vera                	Ворона, Вера              	LB2	RUS	2.16,58	SB
5	Sarajkina, Anastasiya       	Сарайкина, Анастасия      	LB1	RUS	2.21,42	PR SB
6	Rybina, Alena               	Рыбина, Алена             	LB1	RUS	2.21,47	PR SB
7	Nikitina, Kseniya           	Никитина, Ксения          	LB1	RUS	2.21,55	
8	Agapitova, Mariya           	Агапитова, Мария          	LB2	RUS	2.23,68	SB
9	Vinogradova, Yana           	Виноградова, Яна          	LB2	RUS	2.38,56	SB
10	Babkina, Alina              	Бабкина, Алина            	LB1	RUS	2.42,30	PR SB
DQ	Godovanskaya, Sofya         	Годованская, Софья        	LB1	RUS	DQ	
DQ	Mironova, Darya             	Миронова, Дарья           	LB1	RUS	DQ	

500m Women - Junior C - 11 October 2019
1	Semyonova, Anastasiya (2004)	Семёнова, Анастасия (2004)	LC2	RUS	41,45	PR SB
2	Gubareva, Elizaveta         	Губарева, Елизавета       	LC2	RUS	41,71	SB
3	Borisova, Ekaterina         	Борисова, Екатерина       	LC2	RUS	42,11	SB
4	Morozova, Viktoriya         	Морозова, Виктория        	LC2	RUS	42,44	PR SB
5	Khanbalaeva, Kamila         	Ханбалаева, Камила        	LC1	RUS	43,38	SB
6	Kuzneczova, Vasilisa        	Кузнецова, Василиса       	LC2	RUS	43,62	SB
6	Klishina, Elizaveta         	Клишина, Елизавета        	LC2	RUS	43,62	PR SB
8	Yaskova, Albina             	Яськова, Альбина          	LC2	RUS	43,85	PR SB
9	Abdulazizova, Sabrina       	Абдулазизова, Сабрина     	LC2	RUS	44,01	PR SB
10	Korzhova, Kseniya           	Коржова, Ксения           	LC2	RUS	44,09	
11	Shamoyan, Milena            	Шамоян, Милена            	LC2	RUS	44,32	SB
12	Blinova, Alina              	Блинова, Алина            	LC1	RUS	44,41	SB
13	Ershova, Kristina           	Ершова, Кристина          	LC1	RUS	44,62	SB
14	Belyaeva, Arina             	Беляева, Арина            	LC2	RUS	44,82	SB
15	Lazareva, Ulyana            	Лазарева, Ульяна          	LC1	RUS	45,68	SB
16	Lobacheva, Darya            	Лобачева, Дарья           	LC1	RUS	45,69	SB
17	Kopzhanova, Darya           	Копжанова, Дарья          	LC2	RUS	46,13	SB
18	Konkina, Ekaterina          	Конкина, Екатерина        	LC1	RUS	46,85	SB
19	Stepina, Anastasiya         	Степина, Анастасия        	LC1	RUS	47,86	SB
20	Shuvalova, Ekaterina        	Шувалова, Екатерина       	LC2	RUS	48,37	SB
21	Chichkina, Mariya           	Чичкина, Мария            	LC2	RUS	48,62	SB
22	Makarova, Ekaterina         	Макарова, Екатерина       	LC2	RUS	48,84	SB
23	Rajcina, Ulyana             	Райцина, Ульяна           	LC2	RUS	48,88	SB
24	Grebennikova, Yuliya        	Гребенникова, Юлия        	LC1	RUS	52,37	PR SB
25	Budarina, Mariya            	Бударина, Мария           	LC2	RUS	53,43	SB
26	Zabelina, Kseniya           	Забелина, Ксения          	LC1	RUS	1.03,52	PR SB
DQ	Mosyagina, Mariya           	Мосягина, Мария           	LC2	RUS	DQ	

1500m Women - Junior C - 11 October 2019
1	Kuzneczova, Vasilisa        	Кузнецова, Василиса       	LC2	RUS	2.12,48	SB
2	Abdulazizova, Sabrina       	Абдулазизова, Сабрина     	LC2	RUS	2.13,20	PR SB
3	Korzhova, Kseniya           	Коржова, Ксения           	LC2	RUS	2.14,35	
4	Morozova, Viktoriya         	Морозова, Виктория        	LC2	RUS	2.15,89	SB
5	Yaskova, Albina             	Яськова, Альбина          	LC2	RUS	2.18,48	PR SB
6	Klishina, Elizaveta         	Клишина, Елизавета        	LC2	RUS	2.18,69	PR SB
7	Lobacheva, Darya            	Лобачева, Дарья           	LC1	RUS	2.22,05	SB
8	Blinova, Alina              	Блинова, Алина            	LC1	RUS	2.22,08	SB
9	Ershova, Kristina           	Ершова, Кристина          	LC1	RUS	2.26,35	PR SB
10	Stepina, Anastasiya         	Степина, Анастасия        	LC1	RUS	2.26,49	SB
11	Lazareva, Ulyana            	Лазарева, Ульяна          	LC1	RUS	2.29,59	PR SB
12	Makarova, Ekaterina         	Макарова, Екатерина       	LC2	RUS	2.42,95	SB
13	Zabelina, Kseniya           	Забелина, Ксения          	LC1	RUS	2.51,89	PR SB
14	Budarina, Mariya            	Бударина, Мария           	LC2	RUS	2.53,40	SB
15	Rajcina, Ulyana             	Райцина, Ульяна           	LC2	RUS	2.56,78	SB
16	Grebennikova, Yuliya        	Гребенникова, Юлия        	LC1	RUS	3.06,51	PR SB
DQ	Mosyagina, Mariya           	Мосягина, Мария           	LC2	RUS	DQ	

500m Women - Out of Competition - 11 October 2019
1	Kachanova, Daria            	Качанова, Дарья           	LN3	RUS	38,28	SB
2	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга          	L30	RUS	38,48	

1000m Women - Out of Competition - 11 October 2019
1	Kachanova, Daria            	Качанова, Дарья           	LN3	RUS	1.15,75	SB
2	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга          	L30	RUS	1.17,18	SB

1000m Women - 12 October 2019
1	Shikhova, Yekaterina        	Шихова, Екатерина         	L35	RUS	1.16,39	SB
2	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина         	LN1	RUS	1.21,51	PR SB
3	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)   	LN1	RUS	1.21,90	PR SB
4	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина           	LN1	RUS	1.22,25	PR SB
5	Akhmetova, Karina           	Ахметова, Карина          	LN2	RUS	1.22,26	SB
6	Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена       	LN3	RUS	1.22,27	SB
7	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)      	LSA	RUS	1.24,10	SB
8	Bogatyrchuk, Marina         	Богатырчук, Марина        	LN1	RUS	1.25,54	SB
9	Bukina, Alina               	Букина, Алина             	LN1	RUS	1.26,61	
10	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина       	LN2	RUS	1.28,20	SB
11	Lezhneva, Mariya            	Лежнева, Мария            	LN3	RUS	1.29,93	
12	Gorbatenko, Darya           	Горбатенко, Дарья         	LN3	RUS	1.30,71	SB
13	Kuzmenko, Ekaterina         	Кузьменко, Екатерина      	LN1	RUS	1.30,91	SB
14	Prozorova, Mariya           	Прозорова, Мария          	LN1	RUS	1.34,11	SB
15	Nechaeva, Anastasiya (1999) 	Нечаева, Анастасия (1999) 	LN1	RUS	1.40,38	SB
DQ	Demidova, Anastasiya        	Демидова, Анастасия       	LN3	RUS	DQ	

3000m Women - 12 October 2019
1	Graf, Olga                  	Граф, Ольга               	L35	RUS	4.14,93	SB
2	Grumand, Kristina           	Грумандь, Кристина        	LSA	RUS	4.22,03	PR SB
3	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)      	LSA	RUS	4.23,32	SB
4	Akhmetova, Karina           	Ахметова, Карина          	LN2	RUS	4.27,99	SB
5	Bukina, Polina              	Букина, Полина            	LN2	RUS	4.33,30	PR SB
6	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)   	LSA	RUS	4.33,33	PR SB
7	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина         	LN1	RUS	4.35,19	SB
8	Van, Mariya                 	Ван, Мария                	LN2	RUS	4.41,57	SB
9	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения         	LN3	RUS	4.45,27	SB
10	Gagarina, Kseniya           	Гагарина, Ксения          	LN3	RUS	4.50,61	SB
11	Kuzmenko, Ekaterina         	Кузьменко, Екатерина      	LN1	RUS	5.01,85	SB
12	Prozorova, Mariya           	Прозорова, Мария          	LN1	RUS	5.26,81	
WDR	Gorbatenko, Darya           	Горбатенко, Дарья         	LN3	RUS	WDR	
WDR	Nechaeva, Anastasiya (1999) 	Нечаева, Анастасия (1999) 	LN1	RUS	WDR	

1000m Women - Junior A - 12 October 2019
1	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна             	LA2	RUS	1.21,70	PR SB
2	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина        	LA1	RUS	1.22,09	SB
3	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия           	LA2	RUS	1.22,25	PR SB
4	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра    	LA1	RUS	1.23,02	SB
5	Migova, Sofiya              	Мигова, София             	LA1	RUS	1.23,18	SB
6	Taungaver, Irina            	Таунгавер, Ирина          	LA1	RUS	1.23,63	SB
7	Kravchenko, Aleksandra      	Кравченко, Александра     	LA1	RUS	1.23,76	SB
8	Kuzmenko, Lyudmila          	Кузьменко, Людмила        	LA1	RUS	1.24,31	PR SB
9	Poturaeva, Valentina        	Потураева, Валентина      	LA2	RUS	1.25,15	SB
10	Shmeleva, Darya             	Шмелева, Дарья            	LA2	RUS	1.25,19	SB
11	Blinova, Nadezhda           	Блинова, Надежда          	LA1	RUS	1.25,30	
12	Andreeva, Polina (2001)     	Андреева, Полина (2001)   	LA1	RUS	1.26,64	PR SB
13	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия       	LA2	RUS	1.27,47	PR SB
14	Smorudova, Kseniya          	Сморудова, Ксения         	LA1	RUS	1.29,23	SB
15	Denisova, Aleksandra        	Денисова, Александра      	LA1	RUS	1.29,27	SB
16	Kuzmenko, Yuliya            	Кузьменко, Юлия           	LA1	RUS	1.30,91	SB
17	Buryakova, Anastasiya       	Бурякова, Анастасия       	LA2	RUS	1.33,18	SB
18	Bakshaeva, Darina           	Бакшаева, Дарина          	LA1	RUS	1.33,52	PR SB

3000m Women - Junior A - 12 October 2019
1	Migova, Sofiya              	Мигова, София             	LA1	RUS	4.32,96	SB
2	Kravchenko, Aleksandra      	Кравченко, Александра     	LA1	RUS	4.35,78	PR SB
3	Kuzmenko, Lyudmila          	Кузьменко, Людмила        	LA1	RUS	4.43,37	PR SB
4	Slesareva, Irina            	Слесарева, Ирина          	LA1	RUS	4.44,43	
5	Blinova, Nadezhda           	Блинова, Надежда          	LA1	RUS	4.45,92	SB
6	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия       	LA2	RUS	4.50,80	PR SB
7	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия       	LA2	RUS	4.52,16	
8	Kuzmenko, Yuliya            	Кузьменко, Юлия           	LA1	RUS	5.04,04	SB
9	Smorudova, Kseniya          	Сморудова, Ксения         	LA1	RUS	5.27,51	SB
WDR	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра    	LA1	RUS	WDR	

1000m Women - Junior B - 12 October 2019
1	Beregovenko, Milena         	Береговенко, Милена       	LB1	RUS	1.23,80	PR SB
2	Nikitina, Kseniya           	Никитина, Ксения          	LB1	RUS	1.28,01	SB
3	Vorona, Vera                	Ворона, Вера              	LB2	RUS	1.28,53	SB
4	Agapitova, Mariya           	Агапитова, Мария          	LB2	RUS	1.29,69	SB
5	Plotnikova, Elena           	Плотникова, Елена         	LB2	RUS	1.29,86	SB
6	Ergardt, Elizaveta          	Эргардт, Елизавета        	LB1	RUS	1.31,00	SB
7	Salakhova, Alina            	Салахова, Алина           	LB2	RUS	1.31,34	SB
8	Rybina, Alena               	Рыбина, Алена             	LB1	RUS	1.32,77	PR SB
9	Plachinda, Khristina        	Плачинда, Христина        	LA1	RUS	1.35,66	SB
10	Babkina, Alina              	Бабкина, Алина            	LB1	RUS	1.42,98	PR SB
11	Vinogradova, Yana           	Виноградова, Яна          	LB2	RUS	1.43,20	SB
12	Godovanskaya, Sofya         	Годованская, Софья        	LB1	RUS	1.43,92	PR SB
13	Mironova, Darya             	Миронова, Дарья           	LB1	RUS	1.50,98	

3000m Women - Junior B - 12 October 2019
1	Pavlova, Darya (2003)       	Павлова, Дарья (2003)     	LB2	RUS	4.29,12	PR SB
2	Mitrofanova, Lyudmila       	Митрофанова, Людмила      	LB2	RUS	4.36,53	PR SB
3	Garibyan, Lilit             	Гарибян, Лилит            	LB1	RUS	4.39,80	SB
4	Beregovenko, Milena         	Береговенко, Милена       	LB1	RUS	4.44,64	PR SB
5	Plotnikova, Elena           	Плотникова, Елена         	LB2	RUS	4.53,85	SB
6	Vinogradova, Polina         	Виноградова, Полина       	LB1	RUS	4.54,68	PR SB
7	Vorona, Vera                	Ворона, Вера              	LB2	RUS	4.54,79	SB
8	Petrunina, Polina           	Петрунина, Полина         	LB1	RUS	4.57,91	PR SB
9	Plenkina, Veronika          	Пленкина, Вероника        	LB1	RUS	5.01,01	SB
10	Rybina, Alena               	Рыбина, Алена             	LB1	RUS	5.03,17	PR SB
11	Agapitova, Mariya           	Агапитова, Мария          	LB2	RUS	5.09,90	SB
12	Nikitina, Kseniya           	Никитина, Ксения          	LB1	RUS	5.11,01	SB
13	Yudenkova, Darya            	Юденкова, Дарья           	LB1	RUS	5.13,23	SB
14	Mironova, Darya             	Миронова, Дарья           	LB1	RUS	5.57,82	PR SB

1000m Women - Junior C - 12 October 2019
1	Semyonova, Anastasiya (2004)	Семёнова, Анастасия (2004)	LC2	RUS	1.23,39	PR SB
2	Morozova, Viktoriya         	Морозова, Виктория        	LC2	RUS	1.25,87	PR SB
3	Kuzneczova, Vasilisa        	Кузнецова, Василиса       	LC2	RUS	1.26,28	SB
4	Abdulazizova, Sabrina       	Абдулазизова, Сабрина     	LC2	RUS	1.27,73	PR SB
5	Klishina, Elizaveta         	Клишина, Елизавета        	LC2	RUS	1.29,97	PR SB
6	Korzhova, Kseniya           	Коржова, Ксения           	LC2	RUS	1.30,23	
7	Blinova, Alina              	Блинова, Алина            	LC1	RUS	1.31,34	SB
8	Lobacheva, Darya            	Лобачева, Дарья           	LC1	RUS	1.31,64	PR SB
9	Kopzhanova, Darya           	Копжанова, Дарья          	LC2	RUS	1.33,66	SB
10	Belyaeva, Arina             	Беляева, Арина            	LC2	RUS	1.34,65	SB
11	Rajcina, Ulyana             	Райцина, Ульяна           	LC2	RUS	1.41,99	SB
12	Makarova, Ekaterina         	Макарова, Екатерина       	LC2	RUS	1.42,66	SB
13	Zabelina, Kseniya           	Забелина, Ксения          	LC1	RUS	1.48,28	PR SB
14	Budarina, Mariya            	Бударина, Мария           	LC2	RUS	1.50,96	SB
15	Grebennikova, Yuliya        	Гребенникова, Юлия        	LC1	RUS	1.52,51	PR SB
16	Chichkina, Mariya           	Чичкина, Мария            	LC2	RUS	2.01,95	SB

3000m Women - Junior C - 12 October 2019
1	Borisova, Ekaterina         	Борисова, Екатерина       	LC2	RUS	4.32,79	PR SB
2	Kuzneczova, Vasilisa        	Кузнецова, Василиса       	LC2	RUS	4.44,86	SB
3	Khanbalaeva, Kamila         	Ханбалаева, Камила        	LC1	RUS	4.45,13	PR SB
4	Korzhova, Kseniya           	Коржова, Ксения           	LC2	RUS	4.47,00	
5	Abdulazizova, Sabrina       	Абдулазизова, Сабрина     	LC2	RUS	4.48,38	PR SB
6	Shamoyan, Milena            	Шамоян, Милена            	LC2	RUS	4.52,94	PR SB
7	Lobacheva, Darya            	Лобачева, Дарья           	LC1	RUS	4.53,77	PR SB
8	Konkina, Ekaterina          	Конкина, Екатерина        	LC1	RUS	5.02,12	PR SB
9	Blinova, Alina              	Блинова, Алина            	LC1	RUS	5.03,44	SB
10	Makarova, Ekaterina         	Макарова, Екатерина       	LC2	RUS	5.45,06	PR SB
DNS	Semyonova, Anastasiya (2004)	Семёнова, Анастасия (2004)	LC2	RUS	DNS	
DQ	Stepina, Anastasiya         	Степина, Анастасия        	LC1	RUS	DQ	

Mass Start (16 laps) Men - 11 October 2019
1	Kazelin, Mikhail            	Казелин, Михаил           	MN4	RUS	8.14,60	60
2	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)     	MSA	RUS	8.14,70	45
3	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья              	MN2	RUS	8.15,80	20
4	Seryaev, Yevgeny            	Серяев, Евгений           	M30	RUS	8.16,10	8
5	Khudyakov, Timofej          	Худяков, Тимофей          	MSA	RUS	8.16,70	5
6	Samsonov, Aleksandr         	Самсонов, Александр       	MN1	RUS	8.51,00	5
7	Kravczov, Ivan              	Кравцов, Иван             	MN4	RUS	8.16,80	3
8	Starostin, Mikhail          	Старостин, Михаил         	MSA	RUS	8.19,70	1

500m Men - 11 October 2019
1	Yesin, Alexey               	Есин, Алексей             	M30	RUS	35,49	SB
2	Kuznetsov, Artyom (1987)    	Кузнецов, Артем (1987)    	M30	RUS	35,69	SB
3	Kiyashko, Pavel             	Кияшко, Павел             	MN1	RUS	36,13	SB
4	Zolotarev, Artem            	Золотарев, Артем          	MN4	RUS	36,19	SB
5	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан           	MN4	RUS	36,22	SB
6	Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим              	MN4	RUS	36,23	SB
7	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль          	MN1	RUS	36,59	PR SB
8	Yuskov, Denis               	Юсков, Денис              	M30	RUS	36,61	SB
9	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)     	MSA	RUS	36,64	SB
10	Lobas, Victor               	Лобас, Виктор             	MSA	RUS	36,67	
11	Kulyba, Andrej              	Кулыба, Андрей            	MN1	RUS	36,79	SB
12	Loginov, Sergei (1999)      	Логинов, Сергей (1999)    	MN1	RUS	36,92	SB
13	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий          	MN3	RUS	37,02	SB
14	Bukin, Egor                 	Букин, Егор               	MN2	RUS	37,36	PR SB
15	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон         	MN1	RUS	37,51	PR SB
16	Chashhin, Vladislav         	Чащин, Владислав          	MN2	RUS	37,58	SB
17	Shkolin, Egor               	Школин, Егор              	MN2	RUS	37,66(7)	
18	Izmajlov, Isa               	Измайлов, Иса             	MN3	RUS	37,66(8)	SB
19	Lisicyn, Maksim (1997)      	Лисицын, Максим (1997)    	MN3	RUS	37,93	SB
20	Fomin, Valerij              	Фомин, Валерий            	MN2	RUS	38,21(1)	PR SB
21	Kravczov, Ivan              	Кравцов, Иван             	MN4	RUS	38,21(5)	SB
22	Kuprin, Danila              	Куприн, Данила            	MN1	RUS	38,32	SB
23	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор         	MN2	RUS	38,39	SB
24	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан              	MN1	RUS	38,43	PR SB
25	Litvinov, Denis             	Литвинов, Денис           	MSA	RUS	38,51	
26	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)     	MSA	RUS	38,82	SB
27	Samsonov, Aleksandr         	Самсонов, Александр       	MN1	RUS	38,88	SB
28	Solomin, German             	Соломин, Герман           	MN1	RUS	38,92(3)	PR SB
29	Konyshev, Valerij           	Конышев, Валерий          	M35	RUS	38,92(8)	SB
30	Obukhov, Daniil             	Обухов, Даниил            	MN4	RUS	38,95	SB
31	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей            	MN2	RUS	39,04	SB
32	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей           	MN1	RUS	39,11	SB
33	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим         	MN1	RUS	39,33	SB
34	Petrov, Aleksandr           	Петров, Александр         	MN1	RUS	39,42	PR SB
35	Mulin, Maksim               	Мулин, Максим             	MN1	RUS	39,54	PR SB
36	Karyakin, Ivan              	Карякин, Иван             	MN1	RUS	39,64	SB
37	Kuzneczov, Ilya (1990)      	Кузнецов, Илья (1990)     	MSA	RUS	40,01	SB
38	Maksyutov, Aleksandr        	Максютов, Александр       	MN1	RUS	40,03	PR SB
39	Kozlachkov, Mikhail         	Козлачков, Михаил         	M30	RUS	40,11	
40	Rodionov, Kirill (2000)     	Родионов, Кирилл (2000)   	MN1	RUS	40,34	SB
41	Papilin, Pavel              	Папилин, Павел            	MSA	RUS	41,11	PR SB
42	Vikulov, Andrej             	Викулов, Андрей           	M45	RUS	43,57	
43	Fetisov, Aleksandr          	Фетисов, Александр        	M50	RUS	43,85	SB
DNF	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)   	MN1	RUS	DNF	
WDR	Borisenko, Anton            	Борисенко, Антон          	MN3	RUS	WDR	

1500m Men - 11 October 2019
1	Kazelin, Mikhail            	Казелин, Михаил           	MN4	RUS	1.50,18	SB
2	Bukin, Egor                 	Букин, Егор               	MN2	RUS	1.50,47	PR SB
3	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон         	MN1	RUS	1.51,96	SB
4	Konyshev, Valerij           	Конышев, Валерий          	M35	RUS	1.52,39	SB
5	Kravczov, Ivan              	Кравцов, Иван             	MN4	RUS	1.52,52	PR SB
6	Litvinov, Denis             	Литвинов, Денис           	MSA	RUS	1.53,48	
7	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий          	MN3	RUS	1.53,55	SB
8	Khudyakov, Timofej          	Худяков, Тимофей          	MSA	RUS	1.54,19	SB
9	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей           	MN1	RUS	1.54,62	SB
10	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья              	MN2	RUS	1.54,67	SB
11	Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим              	MN4	RUS	1.54,74	SB
12	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)   	MN1	RUS	1.54,94	PR SB
13	Samsonov, Aleksandr         	Самсонов, Александр       	MN1	RUS	1.56,23	PR SB
14	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим         	MN1	RUS	1.56,26	SB
15	Lisicyn, Maksim (1997)      	Лисицын, Максим (1997)    	MN3	RUS	1.56,34	SB
16	Chashhin, Vladislav         	Чащин, Владислав          	MN2	RUS	1.56,84	PR SB
17	Mulin, Maksim               	Мулин, Максим             	MN1	RUS	2.00,18	PR SB
18	Rodionov, Kirill (2000)     	Родионов, Кирилл (2000)   	MN1	RUS	2.00,55	PR SB
19	Petrov, Aleksandr           	Петров, Александр         	MN1	RUS	2.01,20	PR SB
20	Fomin, Valerij              	Фомин, Валерий            	MN2	RUS	2.02,61	SB
21	Obukhov, Daniil             	Обухов, Даниил            	MN4	RUS	2.02,70	
22	Kozlachkov, Mikhail         	Козлачков, Михаил         	M30	RUS	2.07,28	
23	Vikulov, Andrej             	Викулов, Андрей           	M45	RUS	2.14,92	SB
24	Fetisov, Aleksandr          	Фетисов, Александр        	M50	RUS	2.15,75	SB
DQ	Solomin, German             	Соломин, Герман           	MN1	RUS	DQ	

500m Men - Junior A - 11 October 2019
1	Nikulin, Ilya               	Никулин, Илья             	MA2	RUS	37,39	SB
2	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей       	MA2	RUS	37,69	SB
3	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита          	MA1	RUS	37,71	PR SB
4	Sivcev, Kirill              	Сивцев, Кирилл            	MA1	RUS	37,84	SB
5	Tyapin, Vladislav           	Тяпин, Владислав          	MA1	RUS	37,98	PR SB
6	Shilovskij, Andrej          	Шиловский, Андрей         	MA2	RUS	38,05	SB
7	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)     	MA2	RUS	38,55	PR SB
8	Najdenov, Roman             	Найденов, Роман           	MA1	RUS	38,56	PR SB
9	Demidov, Vladimir           	Демидов, Владимир         	MA2	RUS	38,60	SB
10	Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений            	MA1	RUS	38,73	PR SB
11	Trofimov, Efim              	Трофимов, Ефим            	MA2	RUS	38,82	SB
12	Czarev, Dmitrij (2001)      	Царев, Дмитрий (2001)     	MA1	RUS	38,87	SB
13	Samarin, Vadim              	Самарин, Вадим            	MA1	RUS	39,09	PR SB
14	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил           	MA2	RUS	39,23	PR SB
15	Zajcev, Kirill              	Зайцев, Кирилл            	MA2	RUS	39,25	SB
16	Kartashov, Anton            	Карташов, Антон           	MA1	RUS	39,48	SB
17	Golovanov, Maksim           	Голованов, Максим         	MA2	RUS	39,59	PR SB
18	Mironov, Nikita             	Миронов, Никита           	MA1	RUS	39,69(5)	SB
19	Golubchikov, Demid          	Голубчиков, Демид         	MA1	RUS	39,69(9)	SB
20	Dzhos, Artemij              	Джос, Артемий             	MA1	RUS	39,76	SB
21	Golberg, Joni               	Гольберг, Йони            	MA1	RUS	40,09	SB
22	Shamsutdinov, Ilmas         	Шамсутдинов, Ильмас       	MA1	RUS	40,31	SB
23	Artamonov, Andrej           	Артамонов, Андрей         	MA1	RUS	40,61	PR SB
24	Terekhov, Dmitrij           	Терехов, Дмитрий          	MA2	RUS	40,72	SB
25	Gavrilin, Viktor            	Гаврилин, Виктор          	MA2	RUS	40,87	SB
26	Belozercev, Artyom          	Белозерцев, Артем         	MA1	RUS	40,97	PR SB
27	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий            	MA2	RUS	41,02	PR SB
28	Shherbakov, Dmitrij         	Щербаков, Дмитрий         	MA1	RUS	41,27	
29	Grubov, Georgij             	Грубов, Георгий           	MA1	RUS	41,32	PR SB
30	Trabo, Vladimir             	Трабо, Владимир           	MA2	RUS	42,01	SB
31	Tkachenko, Nikita           	Ткаченко, Никита          	MA1	RUS	44,71	
32	Barykin, Nikita             	Барыкин, Никита           	MA1	RUS	45,50	SB
33	Burchalin, Andrej           	Бурчалин, Андрей          	MA1	RUS	45,86	SB
34	Kryzhevskij, Arsenij        	Крыжевский, Арсений       	MA2	RUS	1.03,28	

1500m Men - Junior A - 11 October 2019
1	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита          	MA1	RUS	1.55,82	SB
2	Czarev, Dmitrij (2001)      	Царев, Дмитрий (2001)     	MA1	RUS	1.56,02	SB
3	Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений            	MA1	RUS	1.56,83	SB
4	Kryzhevskij, Arsenij        	Крыжевский, Арсений       	MA2	RUS	1.57,30	PR SB
5	Nikulin, Ilya               	Никулин, Илья             	MA2	RUS	1.59,05	SB
6	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей       	MA2	RUS	1.59,22	SB
7	Nikiforov, Dmitrij          	Никифоров, Дмитрий        	MA1	RUS	1.59,69	
8	Demidov, Vladimir           	Демидов, Владимир         	MA2	RUS	2.00,03	SB
9	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий            	MA2	RUS	2.00,97	PR SB
10	Mironov, Nikita             	Миронов, Никита           	MA1	RUS	2.01,13	SB
11	Shherbakov, Dmitrij         	Щербаков, Дмитрий         	MA1	RUS	2.02,12	SB
12	Golberg, Joni               	Гольберг, Йони            	MA1	RUS	2.02,72	SB
13	Shilovskij, Andrej          	Шиловский, Андрей         	MA2	RUS	2.03,40	SB
14	Golovanov, Maksim           	Голованов, Максим         	MA2	RUS	2.03,45	SB
15	Dzhos, Artemij              	Джос, Артемий             	MA1	RUS	2.03,63	SB
16	Trofimov, Efim              	Трофимов, Ефим            	MA2	RUS	2.03,99	SB
17	Artamonov, Andrej           	Артамонов, Андрей         	MA1	RUS	2.04,20	SB
18	Belozercev, Artyom          	Белозерцев, Артем         	MA1	RUS	2.04,33	PR SB
19	Golubchikov, Demid          	Голубчиков, Демид         	MA1	RUS	2.04,64	SB
20	Tyapin, Vladislav           	Тяпин, Владислав          	MA1	RUS	2.05,11	
21	Najdenov, Roman             	Найденов, Роман           	MA1	RUS	2.06,65	
22	Samarin, Vadim              	Самарин, Вадим            	MA1	RUS	2.08,46	
23	Trabo, Vladimir             	Трабо, Владимир           	MA2	RUS	2.09,03	SB
24	Terekhov, Dmitrij           	Терехов, Дмитрий          	MA2	RUS	2.11,67	SB
25	Grubov, Georgij             	Грубов, Георгий           	MA1	RUS	2.14,43	SB
26	Gavrilin, Viktor            	Гаврилин, Виктор          	MA2	RUS	2.15,93	SB
27	Barykin, Nikita             	Барыкин, Никита           	MA1	RUS	2.17,74	SB
28	Burchalin, Andrej           	Бурчалин, Андрей          	MA1	RUS	2.21,13	SB
29	Tkachenko, Nikita           	Ткаченко, Никита          	MA1	RUS	2.25,11	SB
WDR	Kartashov, Anton            	Карташов, Антон           	MA1	RUS	WDR	

Mass Start (10 laps) Men - Junior A - 11 October 2019
1	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)     	MA2	RUS	6.12,10	30
2	Rakov, Nikita               	Раков, Никита             	MB2	RUS	6.13,00	23
3	Russkikh, Orkhan            	Русских, Орхан            	MB2	RUS	6.13,20	15
4	Samarin, Vadim              	Самарин, Вадим            	MA1	RUS	6.36,30	1
5	Ogurczov, Ivan              	Огурцов, Иван             	MB2	RUS	6.13,30	
6	Plyusnin, Dmitrij           	Плюснин, Дмитрий          	MB1	RUS	6.13,30	
7	Leshkevich, Egor            	Лешкевич, Егор            	MB1	RUS	6.18,60	
8	Bukuev, Sergej              	Букуев, Сергей            	MB1	RUS	6.45,30	

500m Men - Junior B - 11 October 2019
1	Sergeev, Aleksandr (2003)   	Сергеев, Александр (2003) 	MB2	RUS	36,98	PR SB
2	Kolczov, Maksim             	Кольцов, Максим           	MB1	RUS	37,58	PR SB
3	Tarasov, Ivan (2003)        	Тарасов, Иван (2003)      	MB2	RUS	37,64	
4	Bukuev, Sergej              	Букуев, Сергей            	MB1	RUS	37,77	PR SB
5	Smagin, Filipp              	Смагин, Филипп            	MB2	RUS	38,24	SB
6	Moskalenko, Igor            	Москаленко, Игорь         	MB2	RUS	38,59	SB
7	Czvetkov, Aleksej           	Цветков, Алексей          	MB2	RUS	38,61	SB
8	Rafikov, Dmitrij            	Рафиков, Дмитрий          	MB2	RUS	39,05	SB
9	Yatov, Vsevolod             	Ятов, Всеволод            	MB2	RUS	39,06	SB
10	Chernenko, Yaroslav         	Черненко, Ярослав         	MB1	RUS	39,12	PR SB
11	Tarasov, Matvej (2003)      	Тарасов, Матвей (2003)    	MB2	RUS	39,20	PR SB
12	Grishhenko, Dmitrij         	Грищенко, Дмитрий         	MB1	RUS	39,21	SB
13	Andryushin, Maksim          	Андрюшин, Максим          	MB1	RUS	39,33	PR SB
14	Arefev, Pavel               	Арефьев, Павел            	MB2	RUS	39,38	PR SB
15	Lysov, Timofej              	Лысов, Тимофей            	MB1	RUS	39,52	SB
16	Potapenkov, Oleg            	Потапенков, Олег          	MB1	RUS	39,56	SB
17	Ogurczov, Ivan              	Огурцов, Иван             	MB2	RUS	39,63	SB
18	Plyusnin, Dmitrij           	Плюснин, Дмитрий          	MB1	RUS	39,71	SB
19	Burmistrov, Nikita          	Бурмистров, Никита        	MB2	RUS	39,97	SB
20	Pshenichnyj, Denis          	Пшеничный, Денис          	MB2	RUS	40,03	SB
21	Kryuchkov, Valerij          	Крючков, Валерий          	MB2	RUS	40,11(3)	SB
22	Golik, Denis                	Голик, Денис              	MB1	RUS	40,11(5)	SB
23	Rakov, Nikita               	Раков, Никита             	MB2	RUS	40,12	SB
24	Bragin, Egor                	Брагин, Егор              	MB2	RUS	40,15	PR SB
25	Uspekhov, Danila            	Успехов, Данила           	MB1	RUS	40,19	SB
26	Sobolev, Mikhail (2003)     	Соболев, Михаил (2003)    	MB1	RUS	40,47	SB
27	Russkikh, Orkhan            	Русских, Орхан            	MB2	RUS	40,57	SB
28	Leshkevich, Egor            	Лешкевич, Егор            	MB1	RUS	40,58(6)	PR SB
28	Novikov, Matvej             	Новиков, Матвей           	MB1	RUS	40,58(6)	PR SB
30	Bolshakov, Artur            	Большаков, Артур          	MB2	RUS	40,76	PR SB
31	Moiseev, Pavel              	Моисеев, Павел            	MB2	RUS	40,98	
32	Osokin, Oleg                	Осокин, Олег              	MB1	RUS	40,99	PR SB
33	Matveev, Matvej             	Матвеев, Матвей           	MB1	RUS	41,05(1)	SB
34	Dolotov, Nikita             	Долотов, Никита           	MB1	RUS	41,05(9)	PR SB
35	Smyslov, Ilya               	Смыслов, Илья             	MB1	RUS	41,65	SB
36	Podgornyj, Kirill           	Подгорный, Кирилл         	MB2	RUS	41,72	PR SB
37	Lobanov, Makar              	Лобанов, Макар            	MB1	RUS	41,89	PR SB
38	Makarov, Pavel              	Макаров, Павел            	MB2	RUS	41,97	PR SB
39	Stefanczov, Vyacheslav      	Стефанцов, Вячеслав       	MB1	RUS	42,16	PR SB
40	Najdenyshev, Daniil         	Найденышев, Даниил        	MB1	RUS	42,36	PR SB
41	Chinchuk, Pavel             	Чинчук, Павел             	MB1	RUS	43,16	PR SB
42	Nikitin, Stanislav          	Никитин, Станислав        	MB1	RUS	43,39	PR SB
43	Molochinskij, Aleksandr     	Молочинский, Александр    	MA2	RUS	44,05	SB
44	Plachinda, Aleksej          	Плачинда, Алексей         	MB1	RUS	1.00,44	SB
45	Kalinkin, Andrej            	Калинкин, Андрей          	MB1	RUS	1.03,93	SB
DNF	Kortikov, Dmitrij           	Кортиков, Дмитрий         	MB2	RUS	DNF	
DQ	Anokhin, Ilya               	Анохин, Илья              	MB1	RUS	DQ	

1500m Men - Junior B - 11 October 2019
1	Czvetkov, Aleksej           	Цветков, Алексей          	MB2	RUS	1.54,74	PR SB
2	Tarasov, Ivan (2003)        	Тарасов, Иван (2003)      	MB2	RUS	1.56,70	SB
3	Yatov, Vsevolod             	Ятов, Всеволод            	MB2	RUS	1.56,82	PR SB
4	Anokhin, Ilya               	Анохин, Илья              	MB1	RUS	1.58,43	PR SB
5	Rakov, Nikita               	Раков, Никита             	MB2	RUS	1.58,84	PR SB
6	Kortikov, Dmitrij           	Кортиков, Дмитрий         	MB2	RUS	2.01,20	SB
7	Burmistrov, Nikita          	Бурмистров, Никита        	MB2	RUS	2.01,99	SB
8	Kornienko, Maksim           	Корниенко, Максим         	MB1	RUS	2.02,28	SB
9	Moiseev, Pavel              	Моисеев, Павел            	MB2	RUS	2.03,28	SB
10	Bragin, Egor                	Брагин, Егор              	MB2	RUS	2.03,39	PR SB
11	Matveev, Matvej             	Матвеев, Матвей           	MB1	RUS	2.03,79	PR SB
12	Rafikov, Dmitrij            	Рафиков, Дмитрий          	MB2	RUS	2.04,02	SB
13	Pshenichnyj, Denis          	Пшеничный, Денис          	MB2	RUS	2.06,01	SB
14	Uspekhov, Danila            	Успехов, Данила           	MB1	RUS	2.06,40	SB
15	Lysov, Timofej              	Лысов, Тимофей            	MB1	RUS	2.07,00	SB
16	Grishhenko, Dmitrij         	Грищенко, Дмитрий         	MB1	RUS	2.07,86	SB
17	Dolotov, Nikita             	Долотов, Никита           	MB1	RUS	2.08,28	PR SB
18	Najdenyshev, Daniil         	Найденышев, Даниил        	MB1	RUS	2.08,29	PR SB
19	Kryuchkov, Valerij          	Крючков, Валерий          	MB2	RUS	2.08,36	PR SB
20	Lobanov, Makar              	Лобанов, Макар            	MB1	RUS	2.09,16	SB
21	Bolshakov, Artur            	Большаков, Артур          	MB2	RUS	2.11,43	PR SB
22	Smyslov, Ilya               	Смыслов, Илья             	MB1	RUS	2.16,08	PR SB
23	Makarov, Pavel              	Макаров, Павел            	MB2	RUS	2.16,63	PR SB
24	Chinchuk, Pavel             	Чинчук, Павел             	MB1	RUS	2.17,02	PR SB
25	Molochinskij, Aleksandr     	Молочинский, Александр    	MA2	RUS	2.17,18	PR SB
26	Nikitin, Stanislav          	Никитин, Станислав        	MB1	RUS	2.19,08	PR SB
27	Stefanczov, Vyacheslav      	Стефанцов, Вячеслав       	MB1	RUS	2.20,28	PR SB
DNS	Leshkevich, Egor            	Лешкевич, Егор            	MB1	RUS	DNS	
WDR	Kolczov, Maksim             	Кольцов, Максим           	MB1	RUS	WDR	
WDR	Kalinkin, Andrej            	Калинкин, Андрей          	MB1	RUS	WDR	

500m Men - Junior C - 11 October 2019
1	Fokin, Egor                 	Фокин, Егор               	MC2	RUS	38,75	SB
2	Abrashhenko, Egor           	Абращенко, Егор           	MC1	RUS	39,70	PR SB
3	Kocheshev, Nikita           	Кочешев, Никита           	MC2	RUS	40,14	SB
4	Nazvanov, Vasilij           	Названов, Василий         	MC1	RUS	40,57	PR SB
5	Komarov, Andrej             	Комаров, Андрей           	MC2	RUS	41,01	PR SB
6	Zhukov, Vladislav (2005)    	Жуков, Владислав (2005)   	MC2	RUS	41,36	SB
7	Pronin, Egor                	Пронин, Егор              	MC2	RUS	41,99	PR SB
8	Antipin, Rodion             	Антипин, Родион           	MC2	RUS	42,10	PR SB
9	Veselkin, Artem             	Веселкин, Артем           	MC2	RUS	42,64	PR SB
10	Rachkov, Aleksandr          	Рачков, Александр         	MC2	RUS	42,75	
11	Agejchenko, Andrej          	Агейченко, Андрей         	MC1	RUS	42,90(0)	PR SB
12	Petrenko, Maksim (2005)     	Петренко, Максим (2005)   	MC1	RUS	42,90(6)	PR SB
13	Stepchenko, Daniil          	Степченко, Даниил         	MC1	RUS	43,17	PR SB
14	Vinogradov, Matvej          	Виноградов, Матвей        	MC2	RUS	43,27	
15	Kuzebaev, Bajel             	Кузебаев, Байэл           	MC2	RUS	43,39	SB
16	Soloshhenko, Nikita         	Солощенко, Никита         	MC2	RUS	43,87	PR SB
17	Bujnov, Timofej             	Буйнов, Тимофей           	MC2	RUS	44,01	PR SB
18	Mitrofanov, Arsenij (2004)  	Митрофанов, Арсений (2004)	MC2	RUS	44,23	PR SB
19	Zubkov, Valerij             	Зубков, Валерий           	MC2	RUS	44,26	PR SB
20	Suloev, Aleksej             	Сулоев, Алексей           	MC2	RUS	44,38	SB
21	Popov, Andrej (2004)        	Попов, Андрей (2004)      	MC2	RUS	45,29	SB
22	Shelest, Timur              	Шелест, Тимур             	MC1	RUS	45,31	PR SB
23	Kachalin, Konstantin        	Качалин, Константин       	MC2	RUS	45,52	PR SB
24	Fomin, Daniil               	Фомин, Даниил             	MC2	RUS	45,54	PR SB
25	Antoshin, Egor              	Антошин, Егор             	MC1	RUS	46,07	PR SB
26	Rovba, Artemij              	Ровба, Артемий            	MC2	RUS	46,19	SB
27	Grigorev, Konstantin        	Григорьев, Константин     	MC2	RUS	46,49	PR SB
28	Lyatochevskij, Vyacheslav   	Ляточевский, Вячеслав     	MC1	RUS	46,67	SB
29	Vorobev, Nikita (2006)      	Воробьев, Никита (2006)   	MC1	RUS	47,33	PR SB
30	Kuzmin, Vladislav (2005)    	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC1	RUS	49,52	PR SB
31	Smykov, Kirill              	Смыков, Кирилл            	MC1	RUS	52,44	PR SB
32	Rodionov, Daniil            	Родионов, Даниил          	MC1	RUS	1.06,42	
33	Mironov, Andrej (2004)      	Миронов, Андрей (2004)    	MC2	RUS	1.08,97	SB

1500m Men - Junior C - 11 October 2019
1	Abrashhenko, Egor           	Абращенко, Егор           	MC1	RUS	2.03,32	PR SB
2	Kocheshev, Nikita           	Кочешев, Никита           	MC2	RUS	2.06,66	SB
3	Nazvanov, Vasilij           	Названов, Василий         	MC1	RUS	2.07,26	PR SB
4	Komarov, Andrej             	Комаров, Андрей           	MC2	RUS	2.09,68	PR SB
5	Veselkin, Artem             	Веселкин, Артем           	MC2	RUS	2.10,33	PR SB
6	Mironov, Andrej (2004)      	Миронов, Андрей (2004)    	MC2	RUS	2.11,10	PR SB
7	Antipin, Rodion             	Антипин, Родион           	MC2	RUS	2.12,14	PR SB
8	Pronin, Egor                	Пронин, Егор              	MC2	RUS	2.14,26	PR SB
9	Rachkov, Aleksandr          	Рачков, Александр         	MC2	RUS	2.15,44	PR SB
10	Petrenko, Maksim (2005)     	Петренко, Максим (2005)   	MC1	RUS	2.16,01	PR SB
11	Stepchenko, Daniil          	Степченко, Даниил         	MC1	RUS	2.16,56	PR SB
12	Bujnov, Timofej             	Буйнов, Тимофей           	MC2	RUS	2.17,43	PR SB
13	Vinogradov, Matvej          	Виноградов, Матвей        	MC2	RUS	2.17,71	PR SB
14	Mitrofanov, Arsenij (2004)  	Митрофанов, Арсений (2004)	MC2	RUS	2.18,98	PR SB
15	Rodionov, Daniil            	Родионов, Даниил          	MC1	RUS	2.20,21	PR SB
16	Zubkov, Valerij             	Зубков, Валерий           	MC2	RUS	2.20,36	PR SB
17	Kachalin, Konstantin        	Качалин, Константин       	MC2	RUS	2.21,88	SB
18	Suloev, Aleksej             	Сулоев, Алексей           	MC2	RUS	2.23,97	
19	Antoshin, Egor              	Антошин, Егор             	MC1	RUS	2.25,18	PR SB
20	Fomin, Daniil               	Фомин, Даниил             	MC2	RUS	2.28,08	PR SB
21	Popov, Andrej (2004)        	Попов, Андрей (2004)      	MC2	RUS	2.28,43	SB
22	Rovba, Artemij              	Ровба, Артемий            	MC2	RUS	2.30,55	PR SB
23	Vorobev, Nikita (2006)      	Воробьев, Никита (2006)   	MC1	RUS	2.38,73	PR SB
24	Kuzmin, Vladislav (2005)    	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC1	RUS	2.39,63	PR SB
25	Smykov, Kirill              	Смыков, Кирилл            	MC1	RUS	2.54,98	PR SB

500m Men - Out of Competition - 11 October 2019
1	Kulizhnikov, Pavel          	Кулижников, Павел         	MSA	RUS	34,59	SB
2	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем            	MA2	RUS	34,80	NRJ PR SB

1000m Men - Out of Competition - 11 October 2019
1	Kulizhnikov, Pavel          	Кулижников, Павел         	MSA	RUS	1.09,32	SB
2	Mushtakov, Viktor           	Муштаков, Виктор          	MN4	RUS	1.09,80	SB
3	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем            	MA2	RUS	1.10,02	PR SB
4	Murashov, Ruslan            	Мурашов, Руслан           	MSA	RUS	1.10,51	SB

1000m Men - 12 October 2019
1	Lobas, Victor               	Лобас, Виктор             	MSA	RUS	1.10,88	SB
2	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)     	MSA	RUS	1.11,01	SB
3	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан           	MN4	RUS	1.11,10	PR SB
4	Bobyr, Danila               	Бобырь, Данила            	MSA	RUS	1.11,27	SB
5	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай           	MN1	RUS	1.11,45	SB
6	Zolotarev, Artem            	Золотарев, Артем          	MN4	RUS	1.11,74	SB
7	Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим              	MN4	RUS	1.11,79	SB
8	Shkolin, Egor               	Школин, Егор              	MN2	RUS	1.11,83	PR SB
9	Yesin, Alexey               	Есин, Алексей             	M30	RUS	1.12,45	SB
10	Chmutov, Daniil             	Чмутов, Даниил            	MN1	RUS	1.13,05	SB
11	Izmajlov, Isa               	Измайлов, Иса             	MN3	RUS	1.13,26	SB
12	Kiyashko, Pavel             	Кияшко, Павел             	MN1	RUS	1.13,60	SB
13	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль          	MN1	RUS	1.14,19	PR SB
14	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор         	MN2	RUS	1.14,22	PR SB
15	Kulyba, Andrej              	Кулыба, Андрей            	MN1	RUS	1.14,28	SB
16	Chashhin, Vladislav         	Чащин, Владислав          	MN2	RUS	1.14,47	PR SB
17	Lisicyn, Maksim (1997)      	Лисицын, Максим (1997)    	MN3	RUS	1.14,54	PR SB
18	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)   	MN1	RUS	1.14,99	SB
19	Samsonov, Aleksandr         	Самсонов, Александр       	MN1	RUS	1.15,82	SB
20	Fomin, Valerij              	Фомин, Валерий            	MN2	RUS	1.16,56	PR SB
21	Petrov, Aleksandr           	Петров, Александр         	MN1	RUS	1.16,57	PR SB
22	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан              	MN1	RUS	1.16,79	PR SB
23	Kuprin, Danila              	Куприн, Данила            	MN1	RUS	1.17,43(3)	SB
24	Obukhov, Daniil             	Обухов, Даниил            	MN4	RUS	1.17,43(7)	PR SB
25	Mulin, Maksim               	Мулин, Максим             	MN1	RUS	1.18,92	PR SB
26	Karyakin, Ivan              	Карякин, Иван             	MN1	RUS	1.19,01	
27	Solomin, German             	Соломин, Герман           	MN1	RUS	1.19,21	PR SB
28	Kozlachkov, Mikhail         	Козлачков, Михаил         	M30	RUS	1.20,48	
29	Kuzneczov, Ilya (1990)      	Кузнецов, Илья (1990)     	MSA	RUS	1.21,79	
30	Fetisov, Aleksandr          	Фетисов, Александр        	M50	RUS	1.26,68	SB
31	Vikulov, Andrej             	Викулов, Андрей           	M45	RUS	1.27,51	SB
DNF	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр     	MN2	RUS	DNF	
DNF	Kuznetsov, Artyom (1987)    	Кузнецов, Артем (1987)    	M30	RUS	DNF	
DNF	Maksyutov, Aleksandr        	Максютов, Александр       	MN1	RUS	DNF	
WDR	Trofimov, Sergey            	Трофимов, Сергей          	MSA	RUS	WDR	

3000m Men - 12 October 2019
1	Yuskov, Denis               	Юсков, Денис              	M30	RUS	3.40,91	TR SB
2	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр     	MN2	RUS	3.47,35	SB
3	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                	MN3	RUS	3.47,85	SB
4	Gryaztsov, Sergey           	Грязцов, Сергей           	M30	RUS	3.49,51	SB
5	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)     	MSA	RUS	3.50,58	PR SB
6	Konyshev, Valerij           	Конышев, Валерий          	M35	RUS	3.50,68	PR SB
7	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон         	MN1	RUS	3.52,14	PR SB
8	Chmutov, Daniil             	Чмутов, Даниил            	MN1	RUS	3.53,75	PR SB
9	Seryaev, Yevgeny            	Серяев, Евгений           	M30	RUS	3.55,06	SB
10	Bukin, Egor                 	Букин, Егор               	MN2	RUS	3.58,67	SB
11	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья              	MN2	RUS	3.58,87	SB
12	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай           	MN1	RUS	4.00,08	PR SB
13	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор         	MN2	RUS	4.01,28	PR SB
14	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей            	MN2	RUS	4.01,44	PR SB
15	Starostin, Mikhail          	Старостин, Михаил         	MSA	RUS	4.02,89	SB
16	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей           	MN1	RUS	4.09,39	SB
17	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим         	MN1	RUS	4.12,60	SB
18	Samsonov, Aleksandr         	Самсонов, Александр       	MN1	RUS	4.14,62	SB
19	Rodionov, Kirill (2000)     	Родионов, Кирилл (2000)   	MN1	RUS	4.17,51	SB
20	Lisicyn, Maksim (1997)      	Лисицын, Максим (1997)    	MN3	RUS	4.17,54	SB

1000m Men - Junior A - 12 October 2019
1	Sivcev, Kirill              	Сивцев, Кирилл            	MA1	RUS	1.14,57	SB
2	Nikulin, Ilya               	Никулин, Илья             	MA2	RUS	1.14,67	SB
3	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита          	MA1	RUS	1.14,91	PR SB
4	Dagaev, Aleksandr           	Дагаев, Александр         	MA2	RUS	1.15,13	PR SB
5	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей       	MA2	RUS	1.15,62	
6	Tyapin, Vladislav           	Тяпин, Владислав          	MA1	RUS	1.16,23	SB
7	Czarev, Dmitrij (2001)      	Царев, Дмитрий (2001)     	MA1	RUS	1.16,24	SB
8	Golubchikov, Demid          	Голубчиков, Демид         	MA1	RUS	1.16,68	SB
9	Demidov, Vladimir           	Демидов, Владимир         	MA2	RUS	1.17,35	SB
10	Trofimov, Efim              	Трофимов, Ефим            	MA2	RUS	1.17,39	SB
11	Dzhos, Artemij              	Джос, Артемий             	MA1	RUS	1.17,57	PR SB
12	Shilovskij, Andrej          	Шиловский, Андрей         	MA2	RUS	1.17,84	SB
13	Shamsutdinov, Ilmas         	Шамсутдинов, Ильмас       	MA1	RUS	1.18,01	SB
14	Golovanov, Maksim           	Голованов, Максим         	MA2	RUS	1.18,62	PR SB
15	Samarin, Vadim              	Самарин, Вадим            	MA1	RUS	1.18,86	PR SB
16	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий            	MA2	RUS	1.19,49	PR SB
17	Najdenov, Roman             	Найденов, Роман           	MA1	RUS	1.19,60	
18	Terekhov, Dmitrij           	Терехов, Дмитрий          	MA2	RUS	1.19,65	SB
19	Artamonov, Andrej           	Артамонов, Андрей         	MA1	RUS	1.20,01	PR SB
20	Trabo, Vladimir             	Трабо, Владимир           	MA2	RUS	1.21,56	SB
21	Gavrilin, Viktor            	Гаврилин, Виктор          	MA2	RUS	1.23,15	SB
22	Burchalin, Andrej           	Бурчалин, Андрей          	MA1	RUS	1.30,00	SB
23	Barykin, Nikita             	Барыкин, Никита           	MA1	RUS	1.30,24	SB
24	Tkachenko, Nikita           	Ткаченко, Никита          	MA1	RUS	1.31,33	

3000m Men - Junior A - 12 October 2019
1	Dagaev, Aleksandr           	Дагаев, Александр         	MA2	RUS	4.02,09	PR SB
2	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил           	MA2	RUS	4.02,74	PR SB
3	Nikiforov, Dmitrij          	Никифоров, Дмитрий        	MA1	RUS	4.05,29	
4	Kryzhevskij, Arsenij        	Крыжевский, Арсений       	MA2	RUS	4.08,34	PR SB
5	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита          	MA1	RUS	4.08,35	SB
6	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)     	MA2	RUS	4.13,05	
7	Shamsutdinov, Ilmas         	Шамсутдинов, Ильмас       	MA1	RUS	4.15,74	SB
8	Sivcev, Kirill              	Сивцев, Кирилл            	MA1	RUS	4.16,14	SB
9	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий            	MA2	RUS	4.16,41	SB
10	Shherbakov, Dmitrij         	Щербаков, Дмитрий         	MA1	RUS	4.19,90	SB
11	Mironov, Nikita             	Миронов, Никита           	MA1	RUS	4.21,28	SB
12	Demidov, Vladimir           	Демидов, Владимир         	MA2	RUS	4.25,80	SB
13	Golberg, Joni               	Гольберг, Йони            	MA1	RUS	4.26,54	SB
14	Barykin, Nikita             	Барыкин, Никита           	MA1	RUS	4.52,70	SB

1000m Men - Junior B - 12 October 2019
1	Tarasov, Ivan (2003)        	Тарасов, Иван (2003)      	MB2	RUS	1.13,68	PR SB
2	Bukuev, Sergej              	Букуев, Сергей            	MB1	RUS	1.16,68	PR SB
3	Moiseev, Pavel              	Моисеев, Павел            	MB2	RUS	1.16,74	SB
4	Anokhin, Ilya               	Анохин, Илья              	MB1	RUS	1.16,92	PR SB
5	Rafikov, Dmitrij            	Рафиков, Дмитрий          	MB2	RUS	1.17,31	SB
6	Grishhenko, Dmitrij         	Грищенко, Дмитрий         	MB1	RUS	1.18,46	PR SB
7	Plyusnin, Dmitrij           	Плюснин, Дмитрий          	MB1	RUS	1.19,65	SB
8	Matveev, Matvej             	Матвеев, Матвей           	MB1	RUS	1.19,99	PR SB
9	Pshenichnyj, Denis          	Пшеничный, Денис          	MB2	RUS	1.20,69	
10	Uspekhov, Danila            	Успехов, Данила           	MB1	RUS	1.20,75	
11	Bolshakov, Artur            	Большаков, Артур          	MB2	RUS	1.21,05	PR SB
12	Kryuchkov, Valerij          	Крючков, Валерий          	MB2	RUS	1.21,11	PR SB
13	Podgornyj, Kirill           	Подгорный, Кирилл         	MB2	RUS	1.21,62	PR SB
14	Leshkevich, Egor            	Лешкевич, Егор            	MB1	RUS	1.21,71	PR SB
15	Lobanov, Makar              	Лобанов, Макар            	MB1	RUS	1.22,08	PR SB
16	Plachinda, Aleksej          	Плачинда, Алексей         	MB1	RUS	1.22,62	PR SB
17	Dolotov, Nikita             	Долотов, Никита           	MB1	RUS	1.22,76	PR SB
18	Osokin, Oleg                	Осокин, Олег              	MB1	RUS	1.23,19	PR SB
19	Najdenyshev, Daniil         	Найденышев, Даниил        	MB1	RUS	1.23,39	PR SB
20	Smyslov, Ilya               	Смыслов, Илья             	MB1	RUS	1.25,44	PR SB
21	Stefanczov, Vyacheslav      	Стефанцов, Вячеслав       	MB1	RUS	1.26,48	PR SB
22	Nikitin, Stanislav          	Никитин, Станислав        	MB1	RUS	1.27,53	PR SB
23	Chinchuk, Pavel             	Чинчук, Павел             	MB1	RUS	1.27,55	PR SB
24	Molochinskij, Aleksandr     	Молочинский, Александр    	MA2	RUS	1.27,82	PR SB
25	Makarov, Pavel              	Макаров, Павел            	MB2	RUS	1.40,31	
DNF	Kornienko, Maksim           	Корниенко, Максим         	MB1	RUS	DNF	
DQ	Novikov, Matvej             	Новиков, Матвей           	MB1	RUS	DQ	
DQ	Bragin, Egor                	Брагин, Егор              	MB2	RUS	DQ	

3000m Men - Junior B - 12 October 2019
1	Czvetkov, Aleksej           	Цветков, Алексей          	MB2	RUS	4.05,67	SB
2	Andryushin, Maksim          	Андрюшин, Максим          	MB1	RUS	4.07,18	PR SB
3	Arefev, Pavel               	Арефьев, Павел            	MB2	RUS	4.07,99	PR SB
4	Golik, Denis                	Голик, Денис              	MB1	RUS	4.08,67	PR SB
5	Sergeev, Aleksandr (2003)   	Сергеев, Александр (2003) 	MB2	RUS	4.09,68	SB
6	Rakov, Nikita               	Раков, Никита             	MB2	RUS	4.10,47	PR SB
7	Yatov, Vsevolod             	Ятов, Всеволод            	MB2	RUS	4.11,62	SB
8	Tarasov, Matvej (2003)      	Тарасов, Матвей (2003)    	MB2	RUS	4.14,83	PR SB
9	Russkikh, Orkhan            	Русских, Орхан            	MB2	RUS	4.17,55	PR SB
10	Anokhin, Ilya               	Анохин, Илья              	MB1	RUS	4.19,54	PR SB
11	Moskalenko, Igor            	Москаленко, Игорь         	MB2	RUS	4.20,18	PR SB
12	Bukuev, Sergej              	Букуев, Сергей            	MB1	RUS	4.20,28	SB
13	Smagin, Filipp              	Смагин, Филипп            	MB2	RUS	4.20,94	SB
14	Kortikov, Dmitrij           	Кортиков, Дмитрий         	MB2	RUS	4.21,55	SB
15	Potapenkov, Oleg            	Потапенков, Олег          	MB1	RUS	4.23,17	PR SB
16	Najdenyshev, Daniil         	Найденышев, Даниил        	MB1	RUS	4.23,29	PR SB
17	Ogurczov, Ivan              	Огурцов, Иван             	MB2	RUS	4.23,49	PR SB
18	Kornienko, Maksim           	Корниенко, Максим         	MB1	RUS	4.26,87	SB
19	Pshenichnyj, Denis          	Пшеничный, Денис          	MB2	RUS	4.30,05	SB
20	Chernenko, Yaroslav         	Черненко, Ярослав         	MB1	RUS	4.30,43	SB
21	Rafikov, Dmitrij            	Рафиков, Дмитрий          	MB2	RUS	4.32,34	SB
22	Sobolev, Mikhail (2003)     	Соболев, Михаил (2003)    	MB1	RUS	4.33,00	PR SB
23	Uspekhov, Danila            	Успехов, Данила           	MB1	RUS	4.34,45	
24	Plachinda, Aleksej          	Плачинда, Алексей         	MB1	RUS	4.41,09	PR SB
25	Lysov, Timofej              	Лысов, Тимофей            	MB1	RUS	4.44,39	SB
26	Kryuchkov, Valerij          	Крючков, Валерий          	MB2	RUS	4.45,36	SB
DNF	Burmistrov, Nikita          	Бурмистров, Никита        	MB2	RUS	DNF	
WDR	Matveev, Matvej             	Матвеев, Матвей           	MB1	RUS	WDR	
WDR	Lobanov, Makar              	Лобанов, Макар            	MB1	RUS	WDR	

1000m Men - Junior C - 12 October 2019
1	Fokin, Egor                 	Фокин, Егор               	MC2	RUS	1.18,23	PR SB
2	Zhukov, Vladislav (2005)    	Жуков, Владислав (2005)   	MC2	RUS	1.23,72	SB
3	Veselkin, Artem             	Веселкин, Артем           	MC2	RUS	1.23,73	PR SB
4	Pronin, Egor                	Пронин, Егор              	MC2	RUS	1.24,40	PR SB
5	Antipin, Rodion             	Антипин, Родион           	MC2	RUS	1.24,65	PR SB
6	Rachkov, Aleksandr          	Рачков, Александр         	MC2	RUS	1.25,50	PR SB
7	Mironov, Andrej (2004)      	Миронов, Андрей (2004)    	MC2	RUS	1.26,60	PR SB
8	Vinogradov, Matvej          	Виноградов, Матвей        	MC2	RUS	1.26,92	PR SB
9	Mitrofanov, Arsenij (2004)  	Митрофанов, Арсений (2004)	MC2	RUS	1.28,14	PR SB
10	Bujnov, Timofej             	Буйнов, Тимофей           	MC2	RUS	1.28,61	PR SB
11	Rodionov, Daniil            	Родионов, Даниил          	MC1	RUS	1.29,79	PR SB
12	Popov, Andrej (2004)        	Попов, Андрей (2004)      	MC2	RUS	1.31,54	SB
13	Fomin, Daniil               	Фомин, Даниил             	MC2	RUS	1.31,82	PR SB
14	Kachalin, Konstantin        	Качалин, Константин       	MC2	RUS	1.31,94	PR SB
15	Antoshin, Egor              	Антошин, Егор             	MC1	RUS	1.35,74	SB
16	Rovba, Artemij              	Ровба, Артемий            	MC2	RUS	1.36,65	PR SB
17	Suloev, Aleksej             	Сулоев, Алексей           	MC2	RUS	1.37,74	
18	Kuzmin, Vladislav (2005)    	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC1	RUS	1.44,78	SB
19	Smykov, Kirill              	Смыков, Кирилл            	MC1	RUS	1.47,67	PR SB
DQ	Vorobev, Nikita (2006)      	Воробьев, Никита (2006)   	MC1	RUS	DQ	

3000m Men - Junior C - 12 October 2019
1	Abrashhenko, Egor           	Абращенко, Егор           	MC1	RUS	4.12,28	PR SB
2	Nazvanov, Vasilij           	Названов, Василий         	MC1	RUS	4.23,07	PR SB
3	Fokin, Egor                 	Фокин, Егор               	MC2	RUS	4.27,95	SB
4	Vinogradov, Matvej          	Виноградов, Матвей        	MC2	RUS	4.41,42	PR SB
5	Kuzebaev, Bajel             	Кузебаев, Байэл           	MC2	RUS	4.44,20	PR SB
6	Rachkov, Aleksandr          	Рачков, Александр         	MC2	RUS	4.47,27	PR SB
7	Petrenko, Maksim (2005)     	Петренко, Максим (2005)   	MC1	RUS	4.47,68	PR SB
8	Agejchenko, Andrej          	Агейченко, Андрей         	MC1	RUS	4.54,14	PR SB

            

Native Language Names