Germany - Junior Championships 2020
DM Eisschnelllauf 2020 Jun A/B/C/D
Erfurt (GER)
31 January - 2 February 2020

500m Ladies - Junior A - 31 January 2020
1	Ostlender, Anna           	LA1	GER	40,18	
2	Heimerl, Josephine        	LA2	GER	40,43	PR SB
3	Wystrichowski, Meghan     	LA1	GER	40,63	
4	Stirnemann, Victoria      	LA1	GER	41,00	SB
5	Kirsakal, Pia-Leonie      	LA2	GER	41,05	

1500m Ladies - Junior A - 31 January 2020
1	Stirnemann, Victoria      	LA1	GER	2.02,51	SB
2	Wystrichowski, Meghan     	LA1	GER	2.05,12	PR SB
3	Kirsakal, Pia-Leonie      	LA2	GER	2.08,65	PR SB

500m Ladies - Junior B - 31 January 2020
1	Warmuth, Sophie           	LB2	GER	40,09	
2	Mühle, Magdalena          	LB2	GER	41,77	
3	Vogelsang, Emelie         	LB1	GER	41,85	PR SB
4	Herberger, Ella           	LB2	GER	41,92	
5	Schlörb, Josephine        	LB1	GER	42,32	
6	Zschimmer, Vivien         	LB1	GER	42,72	
7	Kebschull, Alexa          	LB2	GER	43,02	SB
8	Mayrhofer, Leonie         	LB1	GER	43,42	
9	Mulsow, Aurelia           	LB1	GER	43,45	
10	Mayrhofer, Nina           	LB1	GER	43,60	
11	Ehseluns, Marlen          	LB2	GER	43,76	PR SB
12	Müller, Liz               	LB1	GER	44,21	
13	Heimberger, Janice        	LB2	GER	45,03	
14	Altenhof, Laura           	LB1	GER	46,25	
15	Zink, Marlene             	LB1	GER	1.00,55	

1500m Ladies - Junior B - 31 January 2020
1	Vogelsang, Emelie         	LB1	GER	2.06,82	PR SB
2	Mühle, Magdalena          	LB2	GER	2.10,30	
3	Mayrhofer, Leonie         	LB1	GER	2.11,98	PR SB
4	Mulsow, Aurelia           	LB1	GER	2.13,43	PR SB
5	Ehseluns, Marlen          	LB2	GER	2.14,07	PR SB
6	Mayrhofer, Nina           	LB1	GER	2.14,35	PR SB
7	Kebschull, Alexa          	LB2	GER	2.14,76	
8	Herberger, Ella           	LB2	GER	2.14,93	
9	Schlörb, Josephine        	LB1	GER	2.15,82	
10	Heimberger, Janice        	LB2	GER	2.18,21	
11	Müller, Liz               	LB1	GER	2.21,16	
12	Altenhof, Laura           	LB1	GER	2.28,94	
DQ	Zink, Marlene             	LB1	GER	DQ	

500m Ladies - Junior C2 - 31 January 2020
1	Erler, Emma Helene        	LC2	GER	42,24	PR SB
2	Kraus, Isabel             	LC2	GER	42,59	
3	Jasch, Maira              	LC2	GER	42,66	
4	Flade, Larissa            	LC2	GER	43,22	PR SB
5	Hohendorf, Emily          	LC2	GER	43,47	
6	Kästner, Nora             	LC2	GER	43,58	
7	Sommer, Alicia            	LC2	GER	44,07	PR SB
8	Oestreich, Antonia        	LC2	GER	44,58	
9	Werner, Bibiane           	LC2	GER	44,75	
10	Völker, Ashley            	LC2	GER	45,01	
11	Günther, Rosanna          	LC2	GER	45,47	
12	Knackstedt, Gina          	LC2	GER	45,78	PR SB
13	Bach, Antonia             	LC2	GER	46,16	
14	Ahnert, Mia Luise         	LC2	GER	46,53	
15	Rothenfußer, Sabine       	LC2	GER	46,64	
16	Lazaridou, Elizabeth      	LC2	GER	46,98	

1000m Ladies - Junior C2 - 31 January 2020
1	Jasch, Maira              	LC2	GER	1.24,66	
2	Kraus, Isabel             	LC2	GER	1.24,77	
3	Erler, Emma Helene        	LC2	GER	1.25,07	PR SB
4	Flade, Larissa            	LC2	GER	1.27,07	PR SB
5	Kästner, Nora             	LC2	GER	1.28,27	
6	Sommer, Alicia            	LC2	GER	1.29,29	
7	Oestreich, Antonia        	LC2	GER	1.30,03	
8	Völker, Ashley            	LC2	GER	1.30,46	
9	Hohendorf, Emily          	LC2	GER	1.30,63	
10	Günther, Rosanna          	LC2	GER	1.31,41	
11	Werner, Bibiane           	LC2	GER	1.31,66	
12	Knackstedt, Gina          	LC2	GER	1.32,61	
13	Bach, Antonia             	LC2	GER	1.33,91	
14	Rothenfußer, Sabine       	LC2	GER	1.35,53	
15	Lazaridou, Elizabeth      	LC2	GER	1.36,10	
16	Ahnert, Mia Luise         	LC2	GER	1.52,87	

500m Ladies - Junior C1 - 31 January 2020
1	Poddubnaia, Lina          	LC1	GER	43,15	PR SB
2	Adeberg, Sofie            	LC1	GER	43,76	
2	Richter, Johanna          	LC1	GER	43,76	PR SB
4	König, Sarah              	LC1	GER	44,22	PR SB
5	Letteboer, Stina          	LC1	GER	44,32	
6	Schaefer, Melissa         	LC1	GER	44,60	
7	Martin, Lea               	LC1	GER	44,97	
8	Altrogge, Tami            	LC1	GER	45,44	PR SB
9	Wolf, Emma Charlotte      	LC1	GER	45,56	PR SB
10	Geutner, Julia            	LC1	GER	45,64	PR SB
11	Hollerbaum, Jessie        	LC1	GER	45,82	PR SB
12	Junge, Stella Marie       	LC1	GER	45,93	PR SB
13	Hemeltjen, Tina           	LC1	GER	48,09	

1000m Ladies - Junior C1 - 31 January 2020
1	Poddubnaia, Lina          	LC1	GER	1.26,24	PR SB
2	Schaefer, Melissa         	LC1	GER	1.27,35	
3	Adeberg, Sofie            	LC1	GER	1.29,13	
4	Letteboer, Stina          	LC1	GER	1.29,30	
5	König, Sarah              	LC1	GER	1.31,21	PR SB
6	Richter, Johanna          	LC1	GER	1.31,79	PR SB
7	Geutner, Julia            	LC1	GER	1.31,81	PR SB
8	Wolf, Emma Charlotte      	LC1	GER	1.32,04	PR SB
9	Martin, Lea               	LC1	GER	1.32,38	
10	Junge, Stella Marie       	LC1	GER	1.33,79	PR SB
11	Altrogge, Tami            	LC1	GER	1.33,93	
12	Hollerbaum, Jessie        	LC1	GER	1.34,51	
13	Hemeltjen, Tina           	LC1	GER	1.38,96	

500m Ladies - Junior D - 31 January 2020
1	Gey, Vanessa              	LYA	GER	44,54	PR SB
2	Dörr, Larissa             	LYA	GER	44,99	
3	Duft, Isabelle            	LYA	GER	45,17	
4	Hennig, Sophie            	LYA	GER	45,21	PR SB
5	Zillger, Laura            	LYA	GER	45,28	PR SB
6	Pfeifer, Paula            	LYA	GER	45,35	PR SB
7	Bollert, Lucy             	LYA	GER	45,45	PR SB
8	Fuhrmann, Mara            	LYA	GER	45,68	PR SB
9	Altkrüger, Jordine Emma   	LYA	GER	45,97	PR SB
10	Köpp, Anne                	LYB	GER	46,00	PR SB
11	Powik, Luna-Luisa         	LYA	GER	46,16	PR SB
12	Pagano, Clarissa          	LYA	GER	46,62	PR SB
13	Peschke, Lilly            	LYB	GER	47,26	PR SB
14	Sauer, Alexandra Charlotte	LYB	GER	47,29	PR SB
15	Heinze, Angelina          	LYA	GER	47,50	PR SB
16	König, Paula              	LYA	GER	47,53	PR SB
17	Pfau, Charlotte           	LYA	GER	47,71	PR SB
18	Albrecht, Paula           	LYB	GER	47,76	PR SB
19	Brusch, Frida             	LYB	GER	47,78	PR SB
20	Jedigarew, Alexandra      	LYA	GER	47,86	
21	Meinig, Mia               	LYB	GER	48,44	PR SB
22	Hauser, Kristina          	LYA	GER	49,35	
23	Riedel, Franziska         	LYA	GER	49,48	
24	Guzowski, Anna            	LYA	GER	49,82	PR SB
25	Zessel, Patricia          	LYA	GER	50,07	

300m Ladies - Junior D - 31 January 2020
1	Gey, Vanessa              	LYA	GER	27,95	SB
2	Duft, Isabelle            	LYA	GER	28,16	SB
3	Zillger, Laura            	LYA	GER	28,22	SB
4	Pfeifer, Paula            	LYA	GER	28,28	SB
5	Dörr, Larissa             	LYA	GER	28,74	
6	Fuhrmann, Mara            	LYA	GER	28,75	SB
7	Bollert, Lucy             	LYA	GER	28,77	
7	Hennig, Sophie            	LYA	GER	28,77	SB
9	Powik, Luna-Luisa         	LYA	GER	28,96	SB
10	Altkrüger, Jordine Emma   	LYA	GER	29,09	SB
11	Heinze, Angelina          	LYA	GER	29,30	SB
12	Köpp, Anne                	LYB	GER	29,44	SB
13	Peschke, Lilly            	LYB	GER	29,59	SB
13	Pagano, Clarissa          	LYA	GER	29,59	SB
15	Albrecht, Paula           	LYB	GER	29,64	SB
16	Sauer, Alexandra Charlotte	LYB	GER	29,94	SB
17	König, Paula              	LYA	GER	29,95	SB
18	Meinig, Mia               	LYB	GER	30,16	SB
19	Brusch, Frida             	LYB	GER	30,24	SB
20	Jedigarew, Alexandra      	LYA	GER	30,29	
21	Pfau, Charlotte           	LYA	GER	30,54	
22	Riedel, Franziska         	LYA	GER	30,58	SB
23	Hauser, Kristina          	LYA	GER	30,64	
24	Guzowski, Anna            	LYA	GER	31,58	SB
25	Zessel, Patricia          	LYA	GER	32,34	

500m Ladies - Out of Competition - 31 January 2020
1	Franzen, Katja            	L30	GER	39,37	
2	Scholz, Lea-Sophie        	LN2	GER	40,36	
3	Hofmann, Josie            	LN4	GER	40,83	PR SB
4	Peißker, Jenny            	LSA	GER	40,92	
5	Anders, Christl           	LN1	GER	42,70	
6	Dornbach, Sophie          	LB2	GER	45,93	PR SB

1000m Ladies - Out of Competition - 31 January 2020
1	Franzen, Katja            	L30	GER	1.19,92	
2	Scholz, Lea-Sophie        	LN2	GER	1.20,36	
3	Hofmann, Josie            	LN4	GER	1.21,37	
4	Anders, Christl           	LN1	GER	1.25,29	
5	Dornbach, Sophie          	LB2	GER	1.31,97	PR SB

1000m Ladies - Junior A - 1 February 2020
1	Ostlender, Anna           	LA1	GER	1.19,87	
2	Stirnemann, Victoria      	LA1	GER	1.20,37	SB
3	Heimerl, Josephine        	LA2	GER	1.20,43	
4	Wystrichowski, Meghan     	LA1	GER	1.21,00	
5	Kirsakal, Pia-Leonie      	LA2	GER	1.21,40	
6	Mönnich, Josephine        	LA1	GER	1.28,24	SB

3000m Ladies - Junior A - 1 February 2020
1	Stirnemann, Victoria      	LA1	GER	4.23,61	

1000m Ladies - Junior B - 1 February 2020
1	Warmuth, Sophie           	LB2	GER	1.20,89	PR SB
2	Vogelsang, Emelie         	LB1	GER	1.21,78	PR SB
3	Mühle, Magdalena          	LB2	GER	1.24,56	
4	Herberger, Ella           	LB2	GER	1.24,83	
5	Kebschull, Alexa          	LB2	GER	1.25,29	SB
6	Zschimmer, Vivien         	LB1	GER	1.25,93	
7	Schlörb, Josephine        	LB1	GER	1.25,94	
8	Mayrhofer, Leonie         	LB1	GER	1.26,17	
9	Mayrhofer, Nina           	LB1	GER	1.27,26	PR SB
10	Ehseluns, Marlen          	LB2	GER	1.27,42	
11	Mulsow, Aurelia           	LB1	GER	1.27,45	
12	Müller, Liz               	LB1	GER	1.29,36	
13	Heimberger, Janice        	LB2	GER	1.30,68	
14	Zink, Marlene             	LB1	GER	1.32,44	
15	Altenhof, Laura           	LB1	GER	1.34,41	

3000m Ladies - Junior B - 1 February 2020
1	Vogelsang, Emelie         	LB1	GER	4.25,96	PR SB
2	Mühle, Magdalena          	LB2	GER	4.32,41	
3	Ehseluns, Marlen          	LB2	GER	4.37,43	PR SB
4	Mayrhofer, Leonie         	LB1	GER	4.38,39	PR SB
5	Herberger, Ella           	LB2	GER	4.41,92	
6	Mulsow, Aurelia           	LB1	GER	4.47,85	PR SB
7	Schlörb, Josephine        	LB1	GER	4.48,16	
8	Kebschull, Alexa          	LB2	GER	4.48,74	PR SB
9	Mayrhofer, Nina           	LB1	GER	4.52,88	PR SB
10	Müller, Liz               	LB1	GER	5.07,26	PR SB
11	Altenhof, Laura           	LB1	GER	5.17,16	PR SB

500m Ladies - Junior C2 - 1 February 2020
1	Erler, Emma Helene        	LC2	GER	42,10	PR SB
2	Jasch, Maira              	LC2	GER	42,49	
3	Flade, Larissa            	LC2	GER	43,06	PR SB
4	Kraus, Isabel             	LC2	GER	43,12	
5	Kästner, Nora             	LC2	GER	43,28	
6	Hohendorf, Emily          	LC2	GER	43,97	
7	Sommer, Alicia            	LC2	GER	44,21	
8	Völker, Ashley            	LC2	GER	44,83	
9	Oestreich, Antonia        	LC2	GER	44,92	
10	Günther, Rosanna          	LC2	GER	45,19	
11	Werner, Bibiane           	LC2	GER	45,52	
12	Bach, Antonia             	LC2	GER	45,78	
13	Ahnert, Mia Luise         	LC2	GER	46,04	PR SB
14	Rothenfußer, Sabine       	LC2	GER	46,28	PR SB
15	Knackstedt, Gina          	LC2	GER	46,42	
16	Lazaridou, Elizabeth      	LC2	GER	46,48	

1500m Ladies - Junior C2 - 1 February 2020
1	Jasch, Maira              	LC2	GER	2.07,97	PR SB
2	Erler, Emma Helene        	LC2	GER	2.11,08	PR SB
3	Kraus, Isabel             	LC2	GER	2.13,20	
4	Flade, Larissa            	LC2	GER	2.14,02	PR SB
5	Kästner, Nora             	LC2	GER	2.15,93	
6	Sommer, Alicia            	LC2	GER	2.17,97	
7	Oestreich, Antonia        	LC2	GER	2.18,02	
8	Völker, Ashley            	LC2	GER	2.19,40	
9	Günther, Rosanna          	LC2	GER	2.19,65	
10	Hohendorf, Emily          	LC2	GER	2.20,27	
11	Werner, Bibiane           	LC2	GER	2.22,81	
12	Knackstedt, Gina          	LC2	GER	2.24,09	
13	Bach, Antonia             	LC2	GER	2.26,72	
14	Ahnert, Mia Luise         	LC2	GER	2.29,74	
15	Lazaridou, Elizabeth      	LC2	GER	2.29,88	PR SB
16	Rothenfußer, Sabine       	LC2	GER	2.30,31	

500m Ladies - Junior C1 - 1 February 2020
1	Schaefer, Melissa         	LC1	GER	42,92	PR SB
2	Adeberg, Sofie            	LC1	GER	43,61	PR SB
2	Poddubnaia, Lina          	LC1	GER	43,61	
4	Richter, Johanna          	LC1	GER	43,91	
5	Martin, Lea               	LC1	GER	44,33	PR SB
6	König, Sarah              	LC1	GER	44,49	
7	Letteboer, Stina          	LC1	GER	44,72	
8	Altrogge, Tami            	LC1	GER	45,38	PR SB
9	Geutner, Julia            	LC1	GER	45,56	PR SB
10	Hollerbaum, Jessie        	LC1	GER	45,81	PR SB
11	Wolf, Emma Charlotte      	LC1	GER	45,87	
12	Junge, Stella Marie       	LC1	GER	45,96	

1500m Ladies - Junior C1 - 1 February 2020
1	Schaefer, Melissa         	LC1	GER	2.13,64	PR SB
2	Poddubnaia, Lina          	LC1	GER	2.15,83	PR SB
3	Letteboer, Stina          	LC1	GER	2.18,16	
4	Adeberg, Sofie            	LC1	GER	2.19,27	PR SB
5	Geutner, Julia            	LC1	GER	2.21,07	PR SB
6	König, Sarah              	LC1	GER	2.21,52	PR SB
7	Wolf, Emma Charlotte      	LC1	GER	2.22,97	PR SB
8	Richter, Johanna          	LC1	GER	2.23,68	PR SB
9	Martin, Lea               	LC1	GER	2.24,25	
10	Altrogge, Tami            	LC1	GER	2.24,57	PR SB
11	Junge, Stella Marie       	LC1	GER	2.28,89	
DQ	Hollerbaum, Jessie        	LC1	GER	DQ	

1000m Ladies - Junior D - 1 February 2020
1	Gey, Vanessa              	LYA	GER	1.28,65	PR SB
2	Dörr, Larissa             	LYA	GER	1.31,42	PR SB
3	Zillger, Laura            	LYA	GER	1.31,49	PR SB
4	Bollert, Lucy             	LYA	GER	1.31,86	PR SB
5	Duft, Isabelle            	LYA	GER	1.33,55	
6	Powik, Luna-Luisa         	LYA	GER	1.33,67	PR SB
7	Fuhrmann, Mara            	LYA	GER	1.34,01	PR SB
8	Pagano, Clarissa          	LYA	GER	1.34,82	PR SB
9	Altkrüger, Jordine Emma   	LYA	GER	1.35,05	PR SB
10	Pfeifer, Paula            	LYA	GER	1.35,13	PR SB
11	Jedigarew, Alexandra      	LYA	GER	1.35,19	
12	Peschke, Lilly            	LYB	GER	1.36,06	PR SB
13	König, Paula              	LYA	GER	1.36,57	PR SB
14	Sauer, Alexandra Charlotte	LYB	GER	1.36,95	PR SB
15	Heinze, Angelina          	LYA	GER	1.36,98	PR SB
16	Albrecht, Paula           	LYB	GER	1.37,15	PR SB
17	Köpp, Anne                	LYB	GER	1.37,37	PR SB
18	Hennig, Sophie            	LYA	GER	1.37,52	PR SB
19	Meinig, Mia               	LYB	GER	1.37,63	PR SB
20	Riedel, Franziska         	LYA	GER	1.38,20	PR SB
21	Brusch, Frida             	LYB	GER	1.38,91	PR SB
22	Guzowski, Anna            	LYA	GER	1.39,89	PR SB
23	Zessel, Patricia          	LYA	GER	1.40,15	PR SB
24	Hauser, Kristina          	LYA	GER	1.43,55	

300m Ladies - Junior D - 1 February 2020
1	Gey, Vanessa              	LYA	GER	28,06	
2	Zillger, Laura            	LYA	GER	28,15	SB
3	Duft, Isabelle            	LYA	GER	28,23	
4	Dörr, Larissa             	LYA	GER	28,30	SB
5	Pfeifer, Paula            	LYA	GER	28,31	
6	Powik, Luna-Luisa         	LYA	GER	28,62	SB
7	Bollert, Lucy             	LYA	GER	28,77	
8	Fuhrmann, Mara            	LYA	GER	28,90	
9	Hennig, Sophie            	LYA	GER	28,98	
10	Heinze, Angelina          	LYA	GER	29,12	SB
10	Altkrüger, Jordine Emma   	LYA	GER	29,12	
12	Peschke, Lilly            	LYB	GER	29,26	SB
13	Pagano, Clarissa          	LYA	GER	29,34	SB
14	Köpp, Anne                	LYB	GER	29,41	SB
15	Sauer, Alexandra Charlotte	LYB	GER	29,44	SB
16	König, Paula              	LYA	GER	29,57	SB
17	Brusch, Frida             	LYB	GER	29,74	SB
18	Hauser, Kristina          	LYA	GER	29,84	SB
19	Albrecht, Paula           	LYB	GER	30,10	
20	Meinig, Mia               	LYB	GER	30,22	
21	Jedigarew, Alexandra      	LYA	GER	30,47	
22	Riedel, Franziska         	LYA	GER	30,49	SB
23	Zessel, Patricia          	LYA	GER	31,37	SB
24	Guzowski, Anna            	LYA	GER	31,64	

Mass Start (10 laps) Ladies - Junior A - 2 February 2020
1	Ostlender, Anna           	LA1	GER	5.56,94	30
2	Heimerl, Josephine        	LA2	GER	5.57,01	20
3	Mayrhofer, Leonie         	LB1	GER	5.57,49	10
4	Herberger, Ella           	LB2	GER	6.01,52	9
5	Mönnich, Josephine        	LA1	GER	6.03,57	5
6	Mühle, Magdalena          	LB2	GER	5.58,95	2
7	Kebschull, Alexa          	LB2	GER	6.16,82	2
8	Zink, Marlene             	LB1	GER	6.28,63	1
9	Mayrhofer, Nina           	LB1	GER	6.01,06	
10	Mulsow, Aurelia           	LB1	GER	6.07,15	
11	Ehseluns, Marlen          	LB2	GER	6.04,91	
12	Schlörb, Josephine        	LB1	GER	6.26,32	
13	Altenhof, Laura           	LB1	GER	6.40,27	

Mass Start (10 laps) Ladies - Junior C2 - 2 February 2020
1	Geutner, Julia            	LC1	GER	6.07,72	30
2	Flade, Larissa            	LC2	GER	6.07,80	20
3	Poddubnaia, Lina          	LC1	GER	6.07,89	10
4	Schaefer, Melissa         	LC1	GER	6.08,70	5
5	Altrogge, Tami            	LC1	GER	6.08,12	4
6	Jasch, Maira              	LC2	GER	6.23,03	4
7	Knackstedt, Gina          	LC2	GER	6.08,14	2
8	Völker, Ashley            	LC2	GER	6.08,21	2
9	Kraus, Isabel             	LC2	GER	6.30,19	2
10	Sommer, Alicia            	LC2	GER	6.08,31	
11	Richter, Johanna          	LC1	GER	6.08,40	
12	Letteboer, Stina          	LC1	GER	6.08,68	
13	Martin, Lea               	LC1	GER	6.08,73	
14	Günther, Rosanna          	LC2	GER	6.08,74	
15	Erler, Emma Helene        	LC2	GER	6.08,96	
16	Bach, Antonia             	LC2	GER	6.08,98	
17	König, Sarah              	LC1	GER	6.09,84	
18	Oestreich, Antonia        	LC2	GER	6.10,01	
19	Junge, Stella Marie       	LC1	GER	6.12,50	
20	Adeberg, Sofie            	LC1	GER	6.14,15	
21	Wolf, Emma Charlotte      	LC1	GER	6.18,22	
22	Hohendorf, Emily          	LC2	GER	6.18,72	
23	Ahnert, Mia Luise         	LC2	GER	6.18,97	
24	Werner, Bibiane           	LC2	GER	6.35,40	
25	Lazaridou, Elizabeth      	LC2	GER	6.39,14	
DNF	Hollerbaum, Jessie        	LC1	GER	DNF	
DNF	Kästner, Nora             	LC2	GER	DNF	

Mass Start (7 laps) Ladies - Junior D - 2 February 2020
1	Gey, Vanessa              	LYA	GER	5.04,35	15
2	Bollert, Lucy             	LYA	GER	5.04,91	12
3	Duft, Isabelle            	LYA	GER	5.04,96	5
4	Dörr, Larissa             	LYA	GER	5.05,76	4
5	Jedigarew, Alexandra      	LYA	GER	5.04,97	2
6	Altkrüger, Jordine Emma   	LYA	GER	5.05,99	1
7	Powik, Luna-Luisa         	LYA	GER	5.05,85	
8	König, Paula              	LYA	GER	5.05,92	
9	Pfeifer, Paula            	LYA	GER	5.06,00	
10	Pagano, Clarissa          	LYA	GER	5.06,18	
11	Köpp, Anne                	LYB	GER	5.06,85	
12	Peschke, Lilly            	LYB	GER	5.07,43	
13	Riedel, Franziska         	LYA	GER	5.07,79	
14	Brusch, Frida             	LYB	GER	5.08,08	
15	Guzowski, Anna            	LYA	GER	5.08,11	
16	Meinig, Mia               	LYB	GER	5.08,71	
17	Albrecht, Paula           	LYB	GER	5.08,86	
18	Hennig, Sophie            	LYA	GER	5.09,02	
19	Heinze, Angelina          	LYA	GER	5.09,51	
20	Sauer, Alexandra Charlotte	LYB	GER	5.19,61	
21	Hauser, Kristina          	LYA	GER	5.26,56	
22	Fuhrmann, Mara            	LYA	GER	5.47,27	
DNF	Zillger, Laura            	LYA	GER	DNF	

500m Ladies - Out of Competition - 2 February 2020
1	Franzen, Katja            	L30	GER	39,66	
2	Scholz, Lea-Sophie        	LN2	GER	40,98	
3	Hofmann, Josie            	LN4	GER	41,10	
4	Peißker, Jenny            	LSA	GER	41,43	
5	Anders, Christl           	LN1	GER	43,00	
6	Dornbach, Sophie          	LB2	GER	46,29	

1000m Ladies - Out of Competition - 2 February 2020
1	Franzen, Katja            	L30	GER	1.19,09	
2	Hofmann, Josie            	LN4	GER	1.21,25	
3	Anders, Christl           	LN1	GER	1.26,23	
4	Dornbach, Sophie          	LB2	GER	1.33,02	

500m Men - Junior A - 31 January 2020
1	Kurzmann, Niklas          	MA2	GER	36,69	
1	Klein, Moritz             	MA2	GER	36,69	SB
3	Lederer, Dennis           	MA1	GER	37,18	PR SB
4	Malysz, Tom               	MA1	GER	38,15	
5	Götze, Konstantin         	MA2	GER	38,20	
6	Wellnitz, Thorben         	MA1	GER	38,22	PR SB
7	Görhardt, Nils            	MA1	GER	38,66	
8	Udin, Azhar               	MA1	GER	38,87	
9	Schulze, Carl Gustav      	MA1	GER	39,25	
10	Erdmann, Clemens          	MA1	GER	39,29	
11	Meinig, Max               	MA1	GER	39,57	PR SB
DQ	Triendl, Benedikt         	MA2	GER	DQ	

1500m Men - Junior A - 31 January 2020
1	Klein, Moritz             	MA2	GER	1.52,83	SB
2	Götze, Konstantin         	MA2	GER	1.52,92	PR SB
3	Kurzmann, Niklas          	MA2	GER	1.54,59	PR SB
3	Lederer, Dennis           	MA1	GER	1.54,59	PR SB
5	Malysz, Tom               	MA1	GER	1.55,14	
6	Wellnitz, Thorben         	MA1	GER	1.57,00	
7	Schulze, Carl Gustav      	MA1	GER	1.58,44	
8	Meinig, Max               	MA1	GER	1.58,94	PR SB
9	Erdmann, Clemens          	MA1	GER	1.59,79	
10	Udin, Azhar               	MA1	GER	2.01,62	
11	Görhardt, Nils            	MA1	GER	2.03,90	

500m Men - Junior B - 31 January 2020
1	Schnabel, Emile           	MB2	GER	38,28	
2	Hande, Gideon             	MB2	GER	38,41	PR SB
3	Motschmann, Felix         	MB1	GER	38,65	
4	Zähringer, Manuel         	MB2	GER	39,28	
5	Derksen, Benjamin         	MB1	GER	39,91	
6	Germershaus, Leon         	MB1	GER	40,11	
7	Mittag, Magnus            	MB1	GER	40,43	
8	Heinrichs, Lars           	MB1	GER	40,91	PR SB
9	Seifert, Jacob            	MB2	GER	41,02	
10	Arnold, Lukas             	MB2	GER	41,29	
11	Brandt, Finn Bennet       	MB1	GER	41,67	PR SB
12	Mayrhofer, Dominik        	MB1	GER	41,92	

1500m Men - Junior B - 31 January 2020
1	Motschmann, Felix         	MB1	GER	2.00,33	
2	Schnabel, Emile           	MB2	GER	2.01,32	PR SB
3	Zähringer, Manuel         	MB2	GER	2.01,81	
4	Germershaus, Leon         	MB1	GER	2.02,19	PR SB
5	Mittag, Magnus            	MB1	GER	2.03,60	PR SB
6	Derksen, Benjamin         	MB1	GER	2.04,38	
7	Hande, Gideon             	MB2	GER	2.04,84	
8	Seifert, Jacob            	MB2	GER	2.07,43	
9	Mayrhofer, Dominik        	MB1	GER	2.08,03	
10	Arnold, Lukas             	MB2	GER	2.08,34	
11	Brandt, Finn Bennet       	MB1	GER	2.08,60	
12	Heinrichs, Lars           	MB1	GER	2.12,94	

500m Men - Junior C2 - 31 January 2020
1	Schreiter, Richard        	MC2	GER	39,89	PR SB
2	Hell, Konstantin          	MC2	GER	40,29	
3	Heimbürge, David          	MC2	GER	40,49	
4	Wrobel, Jesko             	MC2	GER	40,76	
5	Malik, Maximilian         	MC2	GER	41,12	
6	Köchling, Erik            	MC2	GER	41,38	PR SB
7	Blümel, Ben               	MC2	GER	41,89	
8	Schneidersmann, Josh      	MC2	GER	43,53	
9	Fischer, Nils             	MC2	GER	44,03	PR SB

1000m Men - Junior C2 - 31 January 2020
1	Schreiter, Richard        	MC2	GER	1.18,60	PR SB
2	Wrobel, Jesko             	MC2	GER	1.19,02	PR SB
3	Hell, Konstantin          	MC2	GER	1.19,43	
4	Heimbürge, David          	MC2	GER	1.22,00	
5	Malik, Maximilian         	MC2	GER	1.22,34	
6	Köchling, Erik            	MC2	GER	1.24,71	PR SB
7	Blümel, Ben               	MC2	GER	1.25,19	
8	Fischer, Nils             	MC2	GER	1.30,17	
9	Schneidersmann, Josh      	MC2	GER	1.30,23	

500m Men - Junior C1 - 31 January 2020
1	Schlörb, Tobias           	MC1	GER	39,31	PR SB
2	Nguyen, Tomy              	MC1	GER	39,73	PR SB
3	Grabe, Lennart            	MC1	GER	40,07	PR SB
4	Lippert, Lars             	MC1	GER	41,07	PR SB
5	Santana, Martin           	MC1	GER	41,61	PR SB
6	Gonscharov, Denis         	MC1	GER	42,03	
7	Friedrich, Damian         	MC1	GER	42,08	
8	Poy, Henning              	MC1	GER	42,64	
9	Balla, Jakob              	MC1	GER	43,55	
10	Stibenz, Matteo           	MC1	GER	43,81	PR SB
11	Landwehrs, Matthias       	MC1	GER	43,96	PR SB
12	Köckert, Jasper           	MC1	GER	44,41	PR SB
13	Kaiser, Adrian            	MC1	GER	44,43	
14	Wilde, Nico               	MC1	GER	44,54	PR SB
15	Müller, Nico              	MC1	GER	45,52	PR SB
16	Göpelt, Arvid             	MC1	GER	1.40,34	

1000m Men - Junior C1 - 31 January 2020
1	Nguyen, Tomy              	MC1	GER	1.19,47	PR SB
2	Schlörb, Tobias           	MC1	GER	1.19,80	PR SB
3	Grabe, Lennart            	MC1	GER	1.22,24	
4	Lippert, Lars             	MC1	GER	1.22,40	PR SB
5	Friedrich, Damian         	MC1	GER	1.25,26	
6	Santana, Martin           	MC1	GER	1.25,31	PR SB
7	Kaiser, Adrian            	MC1	GER	1.26,49	PR SB
8	Landwehrs, Matthias       	MC1	GER	1.26,81	PR SB
9	Poy, Henning              	MC1	GER	1.27,61	
10	Gonscharov, Denis         	MC1	GER	1.27,79	
11	Balla, Jakob              	MC1	GER	1.28,70	PR SB
12	Stibenz, Matteo           	MC1	GER	1.28,71	
13	Köckert, Jasper           	MC1	GER	1.29,93	PR SB
14	Wilde, Nico               	MC1	GER	1.30,81	PR SB
15	Göpelt, Arvid             	MC1	GER	1.32,39	
16	Müller, Nico              	MC1	GER	1.32,69	PR SB

500m Men - Junior D - 31 January 2020
1	Sonnekalb, Finn           	MYA	GER	41,13	PR SB
2	Kühnl, Peter              	MYA	GER	42,51	PR SB
3	Garmeister, Philippe      	MYA	GER	43,58	
4	Mende, Chris              	MYA	GER	44,55	
5	Huber, Leo                	MYB	GER	44,57	
6	Patz, Max                 	MYA	GER	44,60	
7	Marth, Bandet             	MYA	GER	44,81	
8	Weber, Rafael             	MYA	GER	44,98	PR SB
9	Drechsler, Ben-Lukas      	MYB	GER	45,55	
10	Rohleder, Tim Collin      	MYB	GER	45,92	PR SB
11	Marosi, Maurice           	MYA	GER	46,31	
12	Mittag, Carlos            	MYA	GER	46,37	PR SB
13	Flaig, Jaro               	MYA	GER	46,47	
14	Ring, Kevin               	MYB	GER	47,07	PR SB
15	Wieseke, Arne             	MYA	GER	47,09	PR SB
16	Ehlert, Milan             	MYA	GER	47,37	
17	Glemser, Veit-Elias       	MYA	GER	48,80	PR SB
18	Djossou, Jérémie-David    	MYA	GER	48,85	
19	Hoppenrath, Floris        	MYB	GER	48,90	PR SB
20	Mehnert, Fritz            	MYB	GER	49,10	PR SB
21	Schuhmacher, Yannik       	MYB	GER	49,19	
22	Conrad, Florian           	MYA	GER	49,72	PR SB
23	Leucht, Mattes            	MYA	GER	50,74	

300m Men - Junior D - 31 January 2020
1	Kühnl, Peter              	MYA	GER	26,84	SB
2	Garmeister, Philippe      	MYA	GER	27,61	SB
3	Mende, Chris              	MYA	GER	27,66	SB
4	Marth, Bandet             	MYA	GER	27,89	
5	Patz, Max                 	MYA	GER	28,20	SB
6	Huber, Leo                	MYB	GER	28,25	SB
7	Weber, Rafael             	MYA	GER	28,45	SB
8	Rohleder, Tim Collin      	MYB	GER	28,55	SB
9	Marosi, Maurice           	MYA	GER	28,73	
10	Drechsler, Ben-Lukas      	MYB	GER	28,77	SB
11	Flaig, Jaro               	MYA	GER	29,38	
12	Wieseke, Arne             	MYA	GER	29,40	SB
13	Ring, Kevin               	MYB	GER	29,41	SB
14	Glemser, Veit-Elias       	MYA	GER	29,60	SB
15	Mittag, Carlos            	MYA	GER	29,66	
16	Ehlert, Milan             	MYA	GER	30,02	
17	Djossou, Jérémie-David    	MYA	GER	30,19	SB
18	Schuhmacher, Yannik       	MYB	GER	30,32	
19	Mehnert, Fritz            	MYB	GER	30,88	SB
20	Hoppenrath, Floris        	MYB	GER	30,91	
21	Leucht, Mattes            	MYA	GER	31,27	SB
22	Conrad, Florian           	MYA	GER	31,32	SB
23	Sonnekalb, Finn           	MYA	GER	34,92	
DNS	Kortlever, Ede            	MYA	GER	DNS	

500m Men - Out of Competition - 31 January 2020
1	Strübe, Maximilian        	MSA	GER	36,17	SB
2	Ihle, Denny               	M35	GER	36,44	
3	Jeske, Ole                	MN2	GER	36,67	
4	Albrecht, Simon           	MSA	GER	37,14	PR SB
5	Hecker, Yannic            	MN1	GER	37,56	
6	Herrmann, Richard         	MN1	GER	37,59	PR SB
7	Haake, Maximilian         	MN1	GER	38,41	
8	Gras, Manuel              	MSA	GER	38,49	
9	Ziegeldecker, Tim         	MSA	GER	38,72	PR SB
10	Beckert, Pedro            	MSA	GER	39,72	SB

1000m Men - Out of Competition - 31 January 2020
1	Strübe, Maximilian        	MSA	GER	1.13,17	
2	Ihle, Denny               	M35	GER	1.13,18	
3	Jeske, Ole                	MN2	GER	1.13,83	
4	Hecker, Yannic            	MN1	GER	1.14,65	
5	Albrecht, Simon           	MSA	GER	1.15,47	PR SB
6	Haake, Maximilian         	MN1	GER	1.15,49	
7	Beckert, Pedro            	MSA	GER	1.18,17	
8	Ziegeldecker, Tim         	MSA	GER	1.19,04	PR SB

5000m Men - Out of Competition - 31 January 2020
1	Jasch, Lennart            	MA2	GER	7.08,11	

1000m Men - Junior A - 1 February 2020
1	Klein, Moritz             	MA2	GER	1.11,96	
2	Kurzmann, Niklas          	MA2	GER	1.12,12	PR SB
3	Lederer, Dennis           	MA1	GER	1.12,40	PR SB
4	Götze, Konstantin         	MA2	GER	1.13,96	PR SB
5	Malysz, Tom               	MA1	GER	1.15,12	
6	Wellnitz, Thorben         	MA1	GER	1.15,39	
7	Triendl, Benedikt         	MA2	GER	1.16,88	
8	Meinig, Max               	MA1	GER	1.17,12	PR SB
9	Erdmann, Clemens          	MA1	GER	1.17,31	SB
10	Görhardt, Nils            	MA1	GER	1.17,61	
11	Schulze, Carl Gustav      	MA1	GER	1.18,18	
12	Udin, Azhar               	MA1	GER	1.18,37	

5000m Men - Junior A - 1 February 2020
1	Götze, Konstantin         	MA2	GER	6.54,78	PR SB
2	Malysz, Tom               	MA1	GER	7.07,34	
3	Meinig, Max               	MA1	GER	7.14,83	PR SB
4	Erdmann, Clemens          	MA1	GER	7.22,09	PR SB
5	Wellnitz, Thorben         	MA1	GER	7.24,29	
6	Udin, Azhar               	MA1	GER	7.42,65	PR SB
WDR	Schulze, Carl Gustav      	MA1	GER	WDR	

1000m Men - Junior B - 1 February 2020
1	Motschmann, Felix         	MB1	GER	1.16,11	
2	Schnabel, Emile           	MB2	GER	1.17,13	
3	Hande, Gideon             	MB2	GER	1.17,29	
4	Zähringer, Manuel         	MB2	GER	1.18,40	
5	Germershaus, Leon         	MB1	GER	1.19,56	
6	Derksen, Benjamin         	MB1	GER	1.19,73	
7	Mittag, Magnus            	MB1	GER	1.20,04	PR SB
8	Seifert, Jacob            	MB2	GER	1.21,97	
9	Mayrhofer, Dominik        	MB1	GER	1.22,19	
10	Arnold, Lukas             	MB2	GER	1.22,98	
11	Brandt, Finn Bennet       	MB1	GER	1.23,29	PR SB
12	Heinrichs, Lars           	MB1	GER	1.24,32	

3000m Men - Junior B - 1 February 2020
1	Motschmann, Felix         	MB1	GER	4.10,25	
2	Zähringer, Manuel         	MB2	GER	4.18,00	
3	Germershaus, Leon         	MB1	GER	4.19,32	PR SB
4	Derksen, Benjamin         	MB1	GER	4.20,50	
5	Mittag, Magnus            	MB1	GER	4.26,02	PR SB
6	Seifert, Jacob            	MB2	GER	4.28,68	
7	Arnold, Lukas             	MB2	GER	4.29,47	PR SB
8	Mayrhofer, Dominik        	MB1	GER	4.30,23	PR SB
9	Schnabel, Emile           	MB2	GER	4.31,22	
10	Brandt, Finn Bennet       	MB1	GER	4.34,32	
11	Hande, Gideon             	MB2	GER	4.34,61	SB
12	Heinrichs, Lars           	MB1	GER	4.47,69	

500m Men - Junior C2 - 1 February 2020
1	Schreiter, Richard        	MC2	GER	40,07	
2	Hell, Konstantin          	MC2	GER	40,19	
3	Heimbürge, David          	MC2	GER	40,52	
4	Malik, Maximilian         	MC2	GER	40,63	
5	Wrobel, Jesko             	MC2	GER	40,77	
6	Köchling, Erik            	MC2	GER	41,89	
7	Blümel, Ben               	MC2	GER	41,93	
8	Schneidersmann, Josh      	MC2	GER	43,88	
9	Fischer, Nils             	MC2	GER	44,03	PR SB

1500m Men - Junior C2 - 1 February 2020
1	Schreiter, Richard        	MC2	GER	2.01,63	
2	Wrobel, Jesko             	MC2	GER	2.03,26	
3	Hell, Konstantin          	MC2	GER	2.06,49	
4	Malik, Maximilian         	MC2	GER	2.08,60	
5	Heimbürge, David          	MC2	GER	2.09,00	
6	Köchling, Erik            	MC2	GER	2.10,21	PR SB
7	Blümel, Ben               	MC2	GER	2.13,37	
8	Fischer, Nils             	MC2	GER	2.21,63	
9	Schneidersmann, Josh      	MC2	GER	2.23,89	

500m Men - Junior C1 - 1 February 2020
1	Schlörb, Tobias           	MC1	GER	39,53	
2	Nguyen, Tomy              	MC1	GER	40,05	
3	Grabe, Lennart            	MC1	GER	40,34	
4	Lippert, Lars             	MC1	GER	41,34	
5	Santana, Martin           	MC1	GER	41,49	PR SB
6	Gonscharov, Denis         	MC1	GER	42,18	
7	Friedrich, Damian         	MC1	GER	42,24	
8	Poy, Henning              	MC1	GER	42,54	
9	Balla, Jakob              	MC1	GER	43,48	
10	Stibenz, Matteo           	MC1	GER	43,84	
11	Wilde, Nico               	MC1	GER	43,99	PR SB
12	Landwehrs, Matthias       	MC1	GER	44,15	
13	Köckert, Jasper           	MC1	GER	44,60	
14	Kaiser, Adrian            	MC1	GER	44,66	
15	Müller, Nico              	MC1	GER	45,84	

1500m Men - Junior C1 - 1 February 2020
1	Schlörb, Tobias           	MC1	GER	2.03,34	PR SB
2	Nguyen, Tomy              	MC1	GER	2.03,87	PR SB
3	Grabe, Lennart            	MC1	GER	2.07,64	
4	Lippert, Lars             	MC1	GER	2.08,32	PR SB
5	Friedrich, Damian         	MC1	GER	2.10,42	
6	Kaiser, Adrian            	MC1	GER	2.13,69	PR SB
7	Gonscharov, Denis         	MC1	GER	2.14,61	
8	Stibenz, Matteo           	MC1	GER	2.16,04	PR SB
9	Poy, Henning              	MC1	GER	2.16,36	
10	Landwehrs, Matthias       	MC1	GER	2.17,69	
11	Santana, Martin           	MC1	GER	2.17,77	
12	Köckert, Jasper           	MC1	GER	2.17,78	PR SB
13	Balla, Jakob              	MC1	GER	2.18,83	PR SB
14	Wilde, Nico               	MC1	GER	2.19,13	
15	Müller, Nico              	MC1	GER	2.21,38	PR SB

1000m Men - Junior D - 1 February 2020
1	Sonnekalb, Finn           	MYA	GER	1.21,84	PR SB
2	Kühnl, Peter              	MYA	GER	1.24,44	PR SB
3	Garmeister, Philippe      	MYA	GER	1.28,25	PR SB
4	Weber, Rafael             	MYA	GER	1.29,30	PR SB
5	Patz, Max                 	MYA	GER	1.29,72	PR SB
6	Mende, Chris              	MYA	GER	1.30,15	PR SB
7	Marth, Bandet             	MYA	GER	1.30,94	PR SB
8	Drechsler, Ben-Lukas      	MYB	GER	1.31,44	PR SB
9	Rohleder, Tim Collin      	MYB	GER	1.31,51	PR SB
10	Huber, Leo                	MYB	GER	1.31,68	PR SB
11	Flaig, Jaro               	MYA	GER	1.32,91	PR SB
12	Wieseke, Arne             	MYA	GER	1.34,43	PR SB
13	Mittag, Carlos            	MYA	GER	1.34,95	PR SB
14	Marosi, Maurice           	MYA	GER	1.35,84	PR SB
15	Ring, Kevin               	MYB	GER	1.37,67	PR SB
16	Mehnert, Fritz            	MYB	GER	1.38,07	PR SB
17	Hoppenrath, Floris        	MYB	GER	1.38,72	PR SB
18	Schuhmacher, Yannik       	MYB	GER	1.39,35	PR SB
19	Ehlert, Milan             	MYA	GER	1.39,65	
20	Djossou, Jérémie-David    	MYA	GER	1.39,95	
21	Conrad, Florian           	MYA	GER	1.40,41	PR SB
22	Glemser, Veit-Elias       	MYA	GER	1.43,75	
23	Leucht, Mattes            	MYA	GER	1.48,80	

300m Men - Junior D - 1 February 2020
1	Sonnekalb, Finn           	MYA	GER	26,01	SB
2	Kühnl, Peter              	MYA	GER	26,77	SB
3	Mende, Chris              	MYA	GER	27,45	SB
4	Garmeister, Philippe      	MYA	GER	27,47	SB
5	Marth, Bandet             	MYA	GER	28,16	
6	Huber, Leo                	MYB	GER	28,33	
7	Patz, Max                 	MYA	GER	28,35	
8	Weber, Rafael             	MYA	GER	28,50	
9	Drechsler, Ben-Lukas      	MYB	GER	28,74	SB
10	Marosi, Maurice           	MYA	GER	28,92	
11	Rohleder, Tim Collin      	MYB	GER	29,08	
12	Mittag, Carlos            	MYA	GER	29,38	SB
13	Wieseke, Arne             	MYA	GER	29,40	SB
14	Ehlert, Milan             	MYA	GER	29,55	
15	Schuhmacher, Yannik       	MYB	GER	29,96	SB
16	Ring, Kevin               	MYB	GER	30,08	
17	Glemser, Veit-Elias       	MYA	GER	30,14	
18	Djossou, Jérémie-David    	MYA	GER	30,57	
19	Hoppenrath, Floris        	MYB	GER	30,68	
20	Conrad, Florian           	MYA	GER	30,79	SB
21	Mehnert, Fritz            	MYB	GER	31,01	
22	Leucht, Mattes            	MYA	GER	31,51	
23	Flaig, Jaro               	MYA	GER	33,88	

Mass Start (10 laps) Men - Junior A - 2 February 2020
1	Malysz, Tom               	MA1	GER	5.21,90	33
2	Meinig, Max               	MA1	GER	5.22,02	21
3	Götze, Konstantin         	MA2	GER	5.22,50	12
4	Motschmann, Felix         	MB1	GER	5.26,40	4
5	Lederer, Dennis           	MA1	GER	5.44,68	3
6	Udin, Azhar               	MA1	GER	5.32,20	2
7	Hande, Gideon             	MB2	GER	5.34,38	2
8	Mayrhofer, Dominik        	MB1	GER	5.33,98	1
9	Derksen, Benjamin         	MB1	GER	5.34,97	1
10	Mittag, Magnus            	MB1	GER	5.34,15	
11	Seifert, Jacob            	MB2	GER	5.34,25	
12	Brandt, Finn Bennet       	MB1	GER	5.34,44	
13	Zähringer, Manuel         	MB2	GER	5.34,47	
14	Schnabel, Emile           	MB2	GER	5.34,68	
15	Germershaus, Leon         	MB1	GER	5.35,21	
16	Görhardt, Nils            	MA1	GER	5.35,26	
17	Eisleb, Heinrich          	MA1	GER	5.35,53	
18	Erdmann, Clemens          	MA1	GER	5.35,99	
19	Arnold, Lukas             	MB2	GER	5.39,50	
20	Heinrichs, Lars           	MB1	GER	5.54,32	
WDR	Klein, Moritz             	MA2	GER	WDR	
WDR	Wellnitz, Thorben         	MA1	GER	WDR	

Mass Start (10 laps) Men - Junior C2 - 2 February 2020
1	Schreiter, Richard        	MC2	GER	5.47,23	30
2	Hell, Konstantin          	MC2	GER	5.47,28	20
3	Wrobel, Jesko             	MC2	GER	5.47,35	10
4	Schlörb, Tobias           	MC1	GER	5.48,04	5
5	Heimbürge, David          	MC2	GER	5.53,97	5
6	Lippert, Lars             	MC1	GER	5.51,23	3
7	Nguyen, Tomy              	MC1	GER	5.48,24	2
8	Fischer, Nils             	MC2	GER	5.52,87	2
9	Kaiser, Adrian            	MC1	GER	5.48,68	1
10	Friedrich, Damian         	MC1	GER	5.53,41	1
11	Malik, Maximilian         	MC2	GER	5.49,92	
12	Grabe, Lennart            	MC1	GER	5.50,25	
13	Blümel, Ben               	MC2	GER	5.50,33	
14	Schneidersmann, Josh      	MC2	GER	5.51,68	
15	Poy, Henning              	MC1	GER	5.52,78	
16	Landwehrs, Matthias       	MC1	GER	5.54,52	
17	Stibenz, Matteo           	MC1	GER	5.57,23	
18	Müller, Nico              	MC1	GER	5.58,45	
19	Köchling, Erik            	MC2	GER	5.58,45	
20	Balla, Jakob              	MC1	GER	6.00,53	
21	Gonscharov, Denis         	MC1	GER	6.00,64	
22	Wilde, Nico               	MC1	GER	6.01,88	
23	Köckert, Jasper           	MC1	GER	6.02,00	
DNF	Santana, Martin           	MC1	GER	DNF	

Mass Start (7 laps) Men - Junior D - 2 February 2020
1	Sonnekalb, Finn           	MYA	GER	5.07,65	18
2	Patz, Max                 	MYA	GER	5.09,32	10
3	Flaig, Jaro               	MYA	GER	5.09,61	7
4	Wieseke, Arne             	MYA	GER	5.09,68	2
5	Garmeister, Philippe      	MYA	GER	5.10,00	1
6	Drechsler, Ben-Lukas      	MYB	GER	5.10,20	1
7	Marth, Bandet             	MYA	GER	5.10,13	
8	Rohleder, Tim Collin      	MYB	GER	5.10,59	
9	Kühnl, Peter              	MYA	GER	5.10,87	
10	Marosi, Maurice           	MYA	GER	5.11,61	
11	Mittag, Carlos            	MYA	GER	5.11,85	
12	Mende, Chris              	MYA	GER	5.11,99	
13	Mehnert, Fritz            	MYB	GER	5.13,46	
14	Ehlert, Milan             	MYA	GER	5.16,13	
15	Djossou, Jérémie-David    	MYA	GER	5.21,37	
16	Conrad, Florian           	MYA	GER	5.21,87	
17	Schuhmacher, Yannik       	MYB	GER	5.31,58	
18	Huber, Leo                	MYB	GER	5.44,94	
DQ	Weber, Rafael             	MYA	GER	DQ	

500m Men - Out of Competition - 2 February 2020
1	Strübe, Maximilian        	MSA	GER	36,52	
2	Jeske, Ole                	MN2	GER	36,53	
3	Ihle, Denny               	M35	GER	36,86	
4	Albrecht, Simon           	MSA	GER	37,17	
5	Hecker, Yannic            	MN1	GER	37,87	
6	Haake, Maximilian         	MN1	GER	38,37	
7	Ziegeldecker, Tim         	MSA	GER	39,26	

1000m Men - Out of Competition - 2 February 2020
1	Strübe, Maximilian        	MSA	GER	1.13,46	
2	Hecker, Yannic            	MN1	GER	1.15,18	
3	Haake, Maximilian         	MN1	GER	1.15,25	
4	Albrecht, Simon           	MSA	GER	1.17,68	
DNS	Ziegeldecker, Tim         	MSA	GER	DNS	

1500m Men - Out of Competition - 2 February 2020
1	Herrmann, Richard         	MN1	GER	1.58,69	

            

Native Language Names