International Race
Inzell (GER)
21 - 23 February 2020

500m Ladies - 21 February 2020
1	de Jong, Michelle    	                 	LN1	NED	38,49	
2	Daldossi, Yvonne     	                 	LSA	ITA	39,31	SB
3	Kaczmarek, Olga      	                 	LN1	POL	40,54	PR SB
4	Ştef, Raluca Doina   	                 	LSA	ROU	40,91	PR SB
5	Wojtasik, Iga        	                 	LN1	POL	41,04	PR SB
6	Schinnerl, Viktoria  	                 	LN1	AUT	41,09	
7	van Voorden, Eline   	                 	LA2	NED	41,49	PR SB
8	Kalev, Kristiine     	                 	LN2	EST	41,83	PR SB
9	Chadova, Valeriya    	Чадова, Валерия  	LSA	KAZ	41,87	
10	Kluk, Adrianna       	                 	LB1	POL	42,53	PR SB
11	Lutz, Katja          	                 	LSA	SUI	42,87	
12	Lorenc, Klaudia      	                 	LA2	POL	43,16	SB
13	Verweij, Maaike      	                 	LA2	NED	43,22	
14	Faderewska, Alicja   	                 	LA1	POL	43,24	PR SB
15	Sierdsma, Thirza     	                 	LA2	NED	43,74	
16	Dijkstra, Corina     	                 	LSA	NED	43,75	SB
17	Gemser, Vera         	                 	LA1	NED	43,79	SB
18	Rothenfußer, Steffi  	                 	LA2	GER	43,81	
19	Papilaja, Jami       	                 	LN3	INA	43,85	
20	Oras, Tilda-Sofiia   	                 	LN2	FIN	43,86	
21	Käsnänen, Anni       	                 	LN2	FIN	44,11	
22	Thien, Katharina     	                 	LN1	AUT	44,13	
23	Mandzelowska, Julia  	                 	LC1	POL	44,47	PR SB
24	Vriesinga, Mayke     	                 	LC1	NED	44,62	
25	Speelman, Liset      	                 	LB1	NED	44,80	PR SB
26	Koivisto, Inka       	                 	LA1	FIN	44,99	
27	Sobczak, Katarzyna   	                 	LYA	POL	45,18	PR SB
28	Veenhuis, Jasmijn    	                 	LYA	NED	45,35	PR SB
29	Maślanka, Nikola     	                 	LC2	POL	45,84	PR SB
30	Müller, Hanna        	                 	LB1	AUT	46,24	
31	Napłoszek, Natalia   	                 	LC1	POL	46,47	
32	Petrusová, Adéla     	                 	LB1	CZE	46,56	
33	Bodnar, Maja         	                 	LC2	POL	47,34	PR SB
34	Veenhuis, Sarah      	                 	LC2	NED	47,62	
35	Kalityńska, Julia    	                 	LB2	POL	47,80	PR SB
36	Gemser, Donna Noor   	                 	LC1	NED	48,68	
37	Gontek, Martyna      	                 	LB1	POL	49,30	PR SB
38	Stadlhofer, Valentina	                 	LYC	AUT	52,05	
DNS	Eppinga, Tjitske     	                 	LB2	NED	DNS	
DQ	de Vries, Marieke    	                 	LC2	NED	DQ	
DQ	Chumak, Irina        	Чумак, Ирина     	LN2	KAZ	DQ	

1000m Ladies - 21 February 2020
1	de Jong, Michelle    	                 	LN1	NED	1.17,80	
2	Daldossi, Yvonne     	                 	LSA	ITA	1.20,15	
3	Schinnerl, Viktoria  	                 	LN1	AUT	1.20,59	
4	Güntert, Vera        	                 	LN3	SUI	1.21,20	PR SB
5	van Voorden, Eline   	                 	LA2	NED	1.21,43	SB
6	Wojtasik, Iga        	                 	LN1	POL	1.21,45	PR SB
7	Chadova, Valeriya    	Чадова, Валерия  	LSA	KAZ	1.21,53	
8	Ştef, Raluca Doina   	                 	LSA	ROU	1.22,19	
9	Kalev, Kristiine     	                 	LN2	EST	1.23,21	PR SB
10	Verweij, Maaike      	                 	LA2	NED	1.24,44	SB
11	Chumak, Irina        	Чумак, Ирина     	LN2	KAZ	1.25,12	PR SB
12	Kluk, Adrianna       	                 	LB1	POL	1.25,53	PR SB
13	Faderewska, Alicja   	                 	LA1	POL	1.26,17	SB
14	Lutz, Katja          	                 	LSA	SUI	1.26,19	
15	Sierdsma, Thirza     	                 	LA2	NED	1.26,52	
16	Dijkstra, Corina     	                 	LSA	NED	1.26,70	SB
17	Käsnänen, Anni       	                 	LN2	FIN	1.26,83	PR SB
18	Thien, Katharina     	                 	LN1	AUT	1.27,97	
19	de Vries, Marieke    	                 	LC2	NED	1.28,18	
20	Eppinga, Tjitske     	                 	LB2	NED	1.28,87	
21	Oras, Tilda-Sofiia   	                 	LN2	FIN	1.29,14	
22	Speelman, Liset      	                 	LB1	NED	1.29,49	PR SB
23	Koivisto, Inka       	                 	LA1	FIN	1.30,88	
24	Maślanka, Nikola     	                 	LC2	POL	1.31,18	PR SB
25	Gemser, Vera         	                 	LA1	NED	1.31,76	SB
26	Mandzelowska, Julia  	                 	LC1	POL	1.34,07	PR SB
27	Müller, Hanna        	                 	LB1	AUT	1.34,25	
28	Vriesinga, Mayke     	                 	LC1	NED	1.35,34	
29	Napłoszek, Natalia   	                 	LC1	POL	1.35,68	PR SB
30	Kalityńska, Julia    	                 	LB2	POL	1.37,35	PR SB
31	Bodnar, Maja         	                 	LC2	POL	1.37,94	PR SB
31	Gontek, Martyna      	                 	LB1	POL	1.37,94	
33	Gemser, Donna Noor   	                 	LC1	NED	1.43,96	
DNS	Sobczak, Katarzyna   	                 	LYA	POL	DNS	
DNF	Rothenfußer, Steffi  	                 	LA2	GER	DNF	
DQ	Kaczmarek, Olga      	                 	LN1	POL	DQ	
DQ	Lorenc, Klaudia      	                 	LA2	POL	DQ	

500m Ladies - 22 February 2020
1	de Jong, Michelle    	                 	LN1	NED	38,28	
2	Daldossi, Yvonne     	                 	LSA	ITA	39,87	
3	Dufter, Roxane       	                 	LSA	GER	40,49	SB
4	Kaczmarek, Olga      	                 	LN1	POL	40,75	
5	Schinnerl, Viktoria  	                 	LN1	AUT	40,98	
6	Güntert, Vera        	                 	LN3	SUI	41,11	PR SB
7	Wojtasik, Iga        	                 	LN1	POL	41,94	
8	Kalev, Kristiine     	                 	LN2	EST	42,01	
9	Jasch, Maira         	                 	LC2	GER	42,02	
10	Chumak, Irina        	Чумак, Ирина     	LN2	KAZ	42,56	PR SB
11	van der Zee, Nikki   	                 	LN2	NED	42,82	
12	Lutz, Katja          	                 	LSA	SUI	42,84	
13	Mayrhofer, Leonie    	                 	LB1	GER	43,38	
14	Papilaja, Jami       	                 	LN3	INA	43,91	
15	Oras, Tilda-Sofiia   	                 	LN2	FIN	43,95	
16	Mayrhofer, Nina      	                 	LB1	GER	44,08	
17	Völker, Ashley       	                 	LC2	GER	44,53	PR SB
18	Mandzelowska, Julia  	                 	LC1	POL	44,60	
19	Letteboer, Stina     	                 	LC1	GER	44,81	
20	Bachl, Julia         	                 	LB2	GER	45,02	
21	Napłoszek, Natalia   	                 	LC1	POL	45,71	PR SB
22	Happel, Danique      	                 	LC2	NED	45,73	
23	Geutner, Julia       	                 	LC1	GER	46,08	
24	Petrusová, Adéla     	                 	LB1	CZE	46,16	
25	Müller, Hanna        	                 	LB1	AUT	46,29	
26	Bodnar, Maja         	                 	LC2	POL	47,18	PR SB
27	Kalityńska, Julia    	                 	LB2	POL	48,28	
28	Gontek, Martyna      	                 	LB1	POL	49,41	
29	Stadlhofer, Valentina	                 	LYC	AUT	51,10	PR SB
30	Letteboer, Lotta     	                 	LYB	GER	52,59	
DQ	Kluk, Adrianna       	                 	LB1	POL	DQ	

3000m Ladies - 22 February 2020
1	van Voorden, Eline   	                 	LA2	NED	4.20,89	
2	Ştef, Raluca Doina   	                 	LSA	ROU	4.25,27	SB
3	van der Zee, Nikki   	                 	LN2	NED	4.27,46	PR SB
4	Li, Leming           	李乐铭              	LA2	CHN	4.27,93	PR SB
5	Chadova, Valeriya    	Чадова, Валерия  	LSA	KAZ	4.32,56	PR SB
6	Käsnänen, Anni       	                 	LN2	FIN	4.40,85	SB
7	Yu, Feihang          	于飞航              	LB1	CHN	4.41,69	PR SB
8	Faderewska, Alicja   	                 	LA1	POL	4.41,84	PR SB
9	Lorenc, Klaudia      	                 	LA2	POL	4.50,90	PR SB
10	Koivisto, Inka       	                 	LA1	FIN	5.01,66	
11	Maślanka, Nikola     	                 	LC2	POL	5.01,82	PR SB
12	Müller, Hanna        	                 	LB1	AUT	5.12,97	PR SB
13	Sobczak, Katarzyna   	                 	LYA	POL	5.25,84	PR SB

1500m Ladies - 23 February 2020
1	Ştef, Raluca Doina   	                 	LSA	ROU	2.05,60	
2	van Voorden, Eline   	                 	LA2	NED	2.06,06	
3	van der Zee, Nikki   	                 	LN2	NED	2.06,69	PR SB
4	Wojtasik, Iga        	                 	LN1	POL	2.07,30	PR SB
5	Li, Leming           	李乐铭              	LA2	CHN	2.07,66	
6	Chadova, Valeriya    	Чадова, Валерия  	LSA	KAZ	2.07,83	
7	Güntert, Vera        	                 	LN3	SUI	2.08,11	PR SB
8	Kaczmarek, Olga      	                 	LN1	POL	2.09,67	
9	Chumak, Irina        	Чумак, Ирина     	LN2	KAZ	2.12,64	PR SB
10	Faderewska, Alicja   	                 	LA1	POL	2.12,72	PR SB
11	Yu, Feihang          	于飞航              	LB1	CHN	2.12,75	
12	Kalev, Kristiine     	                 	LN2	EST	2.12,83	
13	Kluk, Adrianna       	                 	LB1	POL	2.14,20	PR SB
14	Thien, Katharina     	                 	LN1	AUT	2.16,32	
15	Käsnänen, Anni       	                 	LN2	FIN	2.16,59	
16	Lutz, Katja          	                 	LSA	SUI	2.16,83	
17	Lorenc, Klaudia      	                 	LA2	POL	2.17,44	
18	Oras, Tilda-Sofiia   	                 	LN2	FIN	2.20,80	
19	Maślanka, Nikola     	                 	LC2	POL	2.22,98	
20	Koivisto, Inka       	                 	LA1	FIN	2.26,07	
21	Napłoszek, Natalia   	                 	LC1	POL	2.29,00	PR SB
22	Gontek, Martyna      	                 	LB1	POL	2.30,68	
23	Kalityńska, Julia    	                 	LB2	POL	2.31,88	PR SB
24	Bodnar, Maja         	                 	LC2	POL	2.33,22	PR SB
25	Mandzelowska, Julia  	                 	LC1	POL	2.33,58	PR SB
26	Sobczak, Katarzyna   	                 	LYA	POL	2.37,83	PR SB

500m Men - 21 February 2020
1	Żurek, Damian        	                 	MN1	POL	35,57	
2	Krikunov, Artyom     	Крикунов, Артем  	MN4	KAZ	35,63	SB
3	Puolakka, Miro       	                 	MSA	FIN	35,89	
4	Diniz, Sebas         	                 	MA1	NED	35,94	
5	Suomalainen, Samuli  	                 	MN2	FIN	35,96	
6	Kłosiński, Sebastian 	                 	MSA	POL	35,99	SB
7	van Essen, Mika      	                 	MN1	NED	36,01	
8	Mezentsev, Fedor     	Мезенцев, Федор  	M30	KAZ	36,37	
9	Piotrowski, Jakub    	                 	MN1	POL	36,58	PR SB
10	Eskola, Antero       	                 	MN3	FIN	36,76	
11	Mukhamadeyev, Anvar  	Мухамадеев, Анвар	MN2	KAZ	36,97	PR SB
12	van Klink, Calvin    	                 	MN3	NED	37,44	
13	Oficjalski, Gaweł    	                 	MN2	POL	37,62	
14	Palka, Szymon        	                 	MN4	POL	37,87	PR SB
15	Wang, Jiankai        	汪建铠              	MB2	CHN	38,19	PR SB
16	Hautamäki, Jaakko    	                 	MN2	FIN	38,22	PR SB
17	Rzepka, Maksymilian  	                 	MB1	POL	38,46	PR SB
18	Sun, Yichen          	孙逸宸              	MN3	CHN	38,66	
19	Horlings, Wessel     	                 	MN1	NED	38,80	
20	Tokarski, Mateusz    	                 	MN3	POL	38,84	
21	Gutowski, Wojciech   	                 	MB1	POL	38,85	PR SB
22	Zhao, Junjie         	赵俊杰              	MC2	CHN	38,95	PR SB
23	Hoorneman, Cas       	                 	MA2	NED	39,13	
24	Vermist, Martijn     	                 	MN1	NED	39,25	SB
25	van Voorden, Jeroen  	                 	MN4	NED	39,38	SB
26	Di Stefano, Daniele  	                 	MN2	ITA	39,43	PR SB
27	Masalski, Igor       	                 	MB2	POL	39,79	
28	Busse, Kacper        	                 	MA2	POL	39,94	
29	Nalepka, Adrian      	                 	MA2	POL	40,09	
30	Nägeli, Matthias     	                 	M30	SUI	40,15	
31	Śliwka, Mateusz      	                 	MC1	POL	40,20	PR SB
32	Dulewicz, Maciej     	                 	MA1	POL	40,31	PR SB
33	Kraaijeveld, Jelmer  	                 	MSA	NED	40,36	PR SB
34	Hänggi, Martin       	                 	M50	SUI	40,43	SB
35	Stadlhofer, Leon     	                 	MB2	AUT	40,47	
36	Staszkiewicz, Michał 	                 	MA1	POL	40,48	PR SB
37	Nijdam, Tom          	                 	MB1	NED	40,68	
38	Hofstede, Joep       	                 	MB2	NED	40,97	
39	Feichter, Elias      	                 	MB2	AUT	41,44	
40	Gerbrandij, Gerben   	                 	MN1	NED	41,47	
41	Cnossen, Harm        	                 	MSA	NED	41,67	
42	Santana, Martin      	                 	MC1	GER	41,70	
43	Santana, Maximilian  	                 	MB2	GER	42,00	PR SB
44	Semeniuk, Matej      	                 	MB1	CZE	42,18	
45	Skrzydlewski, Rafał  	                 	MYA	POL	42,20	PR SB
46	Husak, Krzysztof     	                 	M45	POL	42,34	SB
47	Hostyński, Szymon    	                 	MYA	POL	42,77	PR SB
48	Maliczowski, Roch    	                 	MC1	POL	42,81	PR SB
49	Gontek, Tomasz       	                 	MB1	POL	44,71	
50	Gemser, Peike Joeri  	                 	MC2	NED	46,53	

1000m Men - 21 February 2020
1	Botman, Janno        	                 	MN1	NED	1.10,07	
2	Kłosiński, Sebastian 	                 	MSA	POL	1.10,56	
3	Suomalainen, Samuli  	                 	MN2	FIN	1.10,59	
4	Krikunov, Artyom     	Крикунов, Артем  	MN4	KAZ	1.11,45	SB
5	Piotrowski, Jakub    	                 	MN1	POL	1.11,50	PR SB
6	Żurek, Damian        	                 	MN1	POL	1.11,53	
7	Diniz, Sebas         	                 	MA1	NED	1.11,54	PR SB
8	Mezentsev, Fedor     	Мезенцев, Федор  	M30	KAZ	1.11,95	
9	Mukhamadeyev, Anvar  	Мухамадеев, Анвар	MN2	KAZ	1.12,07	SB
10	Eskola, Antero       	                 	MN3	FIN	1.12,52	
11	Owczarek, Mateusz    	                 	MN3	POL	1.12,69	
12	Palka, Szymon        	                 	MN4	POL	1.12,86	PR SB
13	Zhang, Chi           	张弛               	MN3	CHN	1.14,41	PR SB
14	Xu, Zhenghao         	许政浩              	MN1	CHN	1.14,46	PR SB
15	Hoorneman, Cas       	                 	MA2	NED	1.14,92	PR SB
16	van Klink, Calvin    	                 	MN3	NED	1.15,05	PR SB
17	Rzepka, Maksymilian  	                 	MB1	POL	1.15,33	PR SB
18	Wang, Jiankai        	汪建铠              	MB2	CHN	1.15,93	PR SB
19	Oficjalski, Gaweł    	                 	MN2	POL	1.16,03	
20	Hautamäki, Jaakko    	                 	MN2	FIN	1.16,17	PR SB
21	Tel, Wouter          	                 	MSA	NED	1.16,27	PR SB
22	van Voorden, Jeroen  	                 	MN4	NED	1.16,59	PR SB
23	Di Stefano, Daniele  	                 	MN2	ITA	1.16,74	PR SB
24	Tokarski, Mateusz    	                 	MN3	POL	1.17,03	PR SB
25	Sun, Yichen          	孙逸宸              	MN3	CHN	1.17,08	
26	Gutowski, Wojciech   	                 	MB1	POL	1.17,10	PR SB
27	De Flaviis, Marco    	                 	MN4	ITA	1.17,19	
28	Zhao, Junjie         	赵俊杰              	MC2	CHN	1.17,25	PR SB
29	Vermist, Martijn     	                 	MN1	NED	1.17,61	PR SB
30	Busse, Kacper        	                 	MA2	POL	1.17,93	PR SB
31	Horlings, Wessel     	                 	MN1	NED	1.17,94	
32	Śliwka, Mateusz      	                 	MC1	POL	1.17,98	PR SB
33	Kraaijeveld, Jelmer  	                 	MSA	NED	1.18,07	PR SB
34	Dulewicz, Maciej     	                 	MA1	POL	1.18,16	PR SB
35	Hofstede, Joep       	                 	MB2	NED	1.18,60	PR SB
36	Nägeli, Matthias     	                 	M30	SUI	1.18,80	
37	Kopka, Tjard         	                 	M50	GER	1.18,98	SB
38	Gerbrandij, Gerben   	                 	MN1	NED	1.19,28	SB
39	Hänggi, Martin       	                 	M50	SUI	1.19,43	SB
40	Nalepka, Adrian      	                 	MA2	POL	1.19,58	
41	Nijdam, Tom          	                 	MB1	NED	1.19,60	PR SB
42	Masalski, Igor       	                 	MB2	POL	1.20,40	
43	Cnossen, Harm        	                 	MSA	NED	1.20,69	PR SB
44	Staszkiewicz, Michał 	                 	MA1	POL	1.20,71	
45	Stadlhofer, Leon     	                 	MB2	AUT	1.21,53	
46	Farthofer, Alexander 	                 	MC2	AUT	1.21,79	PR SB
47	Feichter, Elias      	                 	MB2	AUT	1.22,59	PR SB
48	Semeniuk, Matej      	                 	MB1	CZE	1.23,64	PR SB
49	Santana, Maximilian  	                 	MB2	GER	1.23,93	PR SB
50	Groen, Jacco         	                 	MN2	NED	1.24,05	PR SB
51	Husak, Krzysztof     	                 	M45	POL	1.24,16	PR SB
52	Maliczowski, Roch    	                 	MC1	POL	1.25,57	PR SB
53	Skrzydlewski, Rafał  	                 	MYA	POL	1.25,80	PR SB
54	Hostyński, Szymon    	                 	MYA	POL	1.27,12	PR SB
55	Gontek, Tomasz       	                 	MB1	POL	1.27,54	PR SB
56	Emmer, Fabian        	                 	MC2	GER	1.28,98	
57	Patz, Max            	                 	MYA	GER	1.30,55	
58	Laubhan, Roman       	                 	M65	GER	1.33,38	
59	Gemser, Peike Joeri  	                 	MC2	NED	1.34,27	
WDR	van Essen, Mika      	                 	MN1	NED	WDR	

500m Men - 22 February 2020
1	Mulder, Ronald       	                 	M30	NED	34,71	
2	Dufter, Joel         	                 	MSA	GER	35,20	
3	Żurek, Damian        	                 	MN1	POL	35,52	
4	Botman, Janno        	                 	MN1	NED	35,83	
5	Puolakka, Miro       	                 	MSA	FIN	36,07	
6	Diniz, Sebas         	                 	MA1	NED	36,26	
7	van Essen, Mika      	                 	MN1	NED	36,50	
8	Krikunov, Artyom     	Крикунов, Артем  	MN4	KAZ	36,63	
9	Eskola, Antero       	                 	MN3	FIN	36,87	
10	Oficjalski, Gaweł    	                 	MN2	POL	37,64	
11	Motschmann, Felix    	                 	MB1	GER	37,73	
12	van Klink, Calvin    	                 	MN3	NED	37,87	
13	Langemaire, Remco    	                 	MA2	NED	38,71	
14	Vermist, Martijn     	                 	MN1	NED	38,83	PR SB
14	De Flaviis, Marco    	                 	MN4	ITA	38,83	SB
16	Junge, Lukas         	                 	MA2	GER	39,32	PR SB
17	Busse, Kacper        	                 	MA2	POL	39,45	PR SB
18	Brandt, Robert       	                 	M35	FIN	39,46	SB
19	Stadlhofer, Leon     	                 	MB2	AUT	40,40	
20	Kopka, Tjard         	                 	M50	GER	40,86	SB
21	Farthofer, Alexander 	                 	MC2	AUT	40,88	PR SB
22	Nijdam, Tom          	                 	MB1	NED	41,02	
23	Berden, Niek         	                 	MB1	NED	41,30	PR SB
24	Mayrhofer, Dominik   	                 	MB1	GER	41,38	PR SB
25	Semeniuk, Matej      	                 	MB1	CZE	41,52	
26	Geppert, Maximilian  	                 	MB2	GER	41,63	PR SB
27	Feichter, Elias      	                 	MB2	AUT	41,65	
28	Hofstede, Joep       	                 	MB2	NED	41,67	
29	Groen, Jacco         	                 	MN2	NED	42,56	PR SB
30	Hostyński, Szymon    	                 	MYA	POL	43,45	
31	Huber, Leo           	                 	MYB	GER	43,80	PR SB
32	Emmer, Fabian        	                 	MC2	GER	44,36	
33	Patz, Max            	                 	MYA	GER	45,08	
34	Laubhan, Roman       	                 	M65	GER	47,07	
DNS	Kłosiński, Sebastian 	                 	MSA	POL	DNS	
DNF	Tokarski, Mateusz    	                 	MN3	POL	DNF	
DNF	Suomalainen, Samuli  	                 	MN2	FIN	DNF	
DQ	Santana, Martin      	                 	MC1	GER	DQ	

1000m Men - 22 February 2020
1	Dufter, Joel         	                 	MSA	GER	1.09,91	
2	Kłosiński, Sebastian 	                 	MSA	POL	1.12,07	

3000m Men - 22 February 2020
1	Palka, Szymon        	                 	MN4	POL	3.50,28	
2	de Wit, Teun         	                 	MN1	NED	3.53,74	SB
3	Mukhamadeyev, Anvar  	Мухамадеев, Анвар	MN2	KAZ	3.55,61	PR SB
4	Hoorneman, Cas       	                 	MA2	NED	4.00,55	PR SB
5	Mezentsev, Fedor     	Мезенцев, Федор  	M30	KAZ	4.02,84	SB
6	Jasch, Lennart       	                 	MA2	GER	4.05,69	
7	Gutowski, Wojciech   	                 	MB1	POL	4.05,94	PR SB
8	Di Stefano, Daniele  	                 	MN2	ITA	4.07,95	PR SB
9	van Voorden, Jeroen  	                 	MN4	NED	4.08,67	
10	Dulewicz, Maciej     	                 	MA1	POL	4.08,88	
11	Rzepka, Maksymilian  	                 	MB1	POL	4.10,43	PR SB
12	Śliwka, Mateusz      	                 	MC1	POL	4.10,56	PR SB
13	Kopka, Tjard         	                 	M50	GER	4.15,01	SB
14	Langemaire, Remco    	                 	MA2	NED	4.16,24	
15	Masalski, Igor       	                 	MB2	POL	4.18,13	PR SB
16	Berden, Niek         	                 	MB1	NED	4.18,19	PR SB
17	Nijdam, Tom          	                 	MB1	NED	4.20,86	PR SB
18	Stadlhofer, Leon     	                 	MB2	AUT	4.31,23	PR SB
19	Feichter, Elias      	                 	MB2	AUT	4.31,43	PR SB
20	Husak, Krzysztof     	                 	M45	POL	4.38,93	SB
21	Junge, Lukas         	                 	MA2	GER	4.39,82	SB
22	Maliczowski, Roch    	                 	MC1	POL	4.40,17	PR SB
23	Gontek, Tomasz       	                 	MB1	POL	4.41,95	
24	Skrzydlewski, Rafał  	                 	MYA	POL	4.42,54	PR SB
25	Groen, Jacco         	                 	MN2	NED	4.48,77	PR SB
26	Laubhan, Roman       	                 	M65	GER	5.04,04	SB
DNS	Qi, Sikai            	亓思凯              	MN2	CHN	DNS	
DNF	Nalepka, Adrian      	                 	MA2	POL	DNF	

5000m Men - 22 February 2020
1	Tel, Wouter          	                 	MSA	NED	6.44,56	PR SB
2	Burzykowski, Dawid   	                 	MN3	POL	6.45,65	PR SB
3	Owczarek, Mateusz    	                 	MN3	POL	6.50,96	
4	Lan, Tianhong        	兰天宏              	MB2	CHN	6.55,71	PR SB
5	Piotrowski, Jakub    	                 	MN1	POL	7.03,10	
6	Qi, Sikai            	亓思凯              	MN2	CHN	7.04,67	
7	Hautamäki, Jaakko    	                 	MN2	FIN	7.08,86	PR SB
8	Brandt, Robert       	                 	M35	FIN	7.09,64	SB
9	Staszkiewicz, Michał 	                 	MA1	POL	7.46,47	

10000m Men - 22 February 2020
1	Due Schmidt, Philip  	                 	MN4	DEN	13.39,60	PR SB
2	Hänggi, Martin       	                 	M50	SUI	14.17,33	SB

1500m Men - 23 February 2020
1	Burzykowski, Dawid   	                 	MN3	POL	1.49,51	PR SB
2	Botman, Janno        	                 	MN1	NED	1.50,43	
3	Palka, Szymon        	                 	MN4	POL	1.51,18	
4	Owczarek, Mateusz    	                 	MN3	POL	1.51,35	
5	de Wit, Teun         	                 	MN1	NED	1.51,88	
6	Mukhamadeyev, Anvar  	Мухамадеев, Анвар	MN2	KAZ	1.52,24	
7	Eskola, Antero       	                 	MN3	FIN	1.53,69	
8	Zhang, Chi           	张弛               	MN3	CHN	1.54,02	
9	Due Schmidt, Philip  	                 	MN4	DEN	1.54,41	SB
10	Krikunov, Artyom     	Крикунов, Артем  	MN4	KAZ	1.54,96	SB
11	Lan, Tianhong        	兰天宏              	MB2	CHN	1.55,19	PR SB
12	Xu, Zhenghao         	许政浩              	MN1	CHN	1.55,35	PR SB
13	Tel, Wouter          	                 	MSA	NED	1.55,78	
14	Hoorneman, Cas       	                 	MA2	NED	1.56,08	
15	Qi, Sikai            	亓思凯              	MN2	CHN	1.56,50	
16	Gutowski, Wojciech   	                 	MB1	POL	1.56,90	PR SB
17	Brandt, Robert       	                 	M35	FIN	1.57,01	SB
18	van Klink, Calvin    	                 	MN3	NED	1.57,49	PR SB
19	Langemaire, Remco    	                 	MA2	NED	1.58,12	
20	Di Stefano, Daniele  	                 	MN2	ITA	1.58,93	PR SB
21	van Voorden, Jeroen  	                 	MN4	NED	1.59,20	SB
22	Kraaijeveld, Jelmer  	                 	MSA	NED	1.59,25	PR SB
23	Dulewicz, Maciej     	                 	MA1	POL	1.59,33	PR SB
24	Hautamäki, Jaakko    	                 	MN2	FIN	1.59,37	
25	Zhao, Junjie         	赵俊杰              	MC2	CHN	1.59,81	PR SB
26	Nägeli, Matthias     	                 	M30	SUI	2.00,07	SB
27	Hofstede, Joep       	                 	MB2	NED	2.00,40	PR SB
28	Staszkiewicz, Michał 	                 	MA1	POL	2.00,71	PR SB
29	Tokarski, Mateusz    	                 	MN3	POL	2.00,90	PR SB
30	De Flaviis, Marco    	                 	MN4	ITA	2.01,00	PR SB
31	Śliwka, Mateusz      	                 	MC1	POL	2.01,18	PR SB
32	Wang, Jiankai        	汪建铠              	MB2	CHN	2.01,38	
33	Kopka, Tjard         	                 	M50	GER	2.01,44	SB
34	Busse, Kacper        	                 	MA2	POL	2.01,66	PR SB
35	Cnossen, Harm        	                 	MSA	NED	2.02,01	SB
36	Vermist, Martijn     	                 	MN1	NED	2.02,53	SB
37	Husak, Krzysztof     	                 	M45	POL	2.08,45	SB
38	Masalski, Igor       	                 	MB2	POL	2.09,47	
39	Junge, Lukas         	                 	MA2	GER	2.09,94	PR SB
40	Groen, Jacco         	                 	MN2	NED	2.11,08	PR SB
41	Maliczowski, Roch    	                 	MC1	POL	2.11,33	PR SB
42	Skrzydlewski, Rafał  	                 	MYA	POL	2.12,69	PR SB
43	Gontek, Tomasz       	                 	MB1	POL	2.12,93	PR SB
44	Hostyński, Szymon    	                 	MYA	POL	2.19,45	PR SB
45	Laubhan, Roman       	                 	M65	GER	2.26,81	SB
DNF	Nalepka, Adrian      	                 	MA2	POL	DNF	
WDR	Kłosiński, Sebastian 	                 	MSA	POL	WDR	
WDR	Piotrowski, Jakub    	                 	MN1	POL	WDR	
WDR	Suomalainen, Samuli  	                 	MN2	FIN	WDR	

            

Native Language Names